Šta je novo?

SBB D3 GO - Televizija u pokretu

zeljkoBU

Slavan
Učlanjen(a)
16.11.2003
Poruke
383
Poena
316
D3 GO je aplikacija koja vam omogućava pristup TV sadržajima preko različitih uređaja - bilo da se radi o PC ili Mac računaru, laptop računaru, tabletu, smart telefonu ili iPod Touch-u.

Koje su prednosti D3 GO?
Aplikacija pruža potpunu slobodu gledanja televizije unutar prostora sa SBB konekcijom (stan, kafić, restoran...) ili u okviru SBB WiFi mreže. Jedan televizor u prostoriji više ne znači da svi moraju da gledaju jedan program. Sa D3 GOservisom možete gledati preko 60 kanala iz bogate ponude SBB-a na vašem mobilnom uređaju u krevetu, dok kuvate ili peglate.

Šta sve možete da gledate putem D3 GO?
U prilici ste da pratite najpopularnije programe koje ste navikli da pratite u okviru vašeg kablovskog paketa. Program u svakom trenutku možete pauzirati.

Da li mi je potrebna pretplata za Internet kod SBB-a kako bih gledao TV sadržaj putem D3 GO?
Da. Da biste pratili TV program preko vašeg PC ili Mac računara, laptop računara, tableta , smart telefona ili iPod Touch-a potrebna vam je naša internet konekcija. Minimalna neophodna brzina prenosa koja omogućava nesmetano praćenje TV programa je 264Kb/s.

Aplikacija automatski prilagođava sliku kvalitetu dostupne veze ka internetu. Aplikacija generiše veliki protok podataka. Ukoliko za internet uslugu plaćate po protoku, obratite pažnju da to može značajno uticati na vaš mesečni račun za internet. Korišćenje usluge nije vremenski ograničeno.

Koliko uređaja mogu da koristim za pristup D3 GO?
Aplikacija za korišćenje D3 GO usluge se može instalirati na maksimalno tri uređaja, od kojih se jedan može menjati jednom mesečno. TV program možete u isto vreme gledati na sva tri uređaja.

Da li je usluga D3 GO komplikovana za upotrebu?
Ne, upotreba je izuzetno jednostavna. Sve što vam je potrebno je da, ako koristite mobilne uređaje, instalirate aplikaciju na uređaj na kojem želite da pratite program. Aplikaciju D3 GO morate instalirati na svakom uređaju preko kojeg planirate da pratite TV sadržaj.

Koliko će koštati usluga D3 GO?
Tokom promotivnog perioda, do 29.2.2012. D3 GO usluga će biti besplatna korisnicima televizije i interneta.

U toku je D3 GO nagradna, u kojoj mozete da osvojite vredne nagrade
http://www.sbb.rs/d3go/kviz/
 
Upravo sam se vratio sa promocije, zanimljivo deluje. Trenutno je dostupna samo za Apple uređaje, jer Android aplikacija još uvek nije završena. Isprobao sam kako sve to izgleda na iPad-u, nije loše, imaš vodič za kanale, opise sadržaja, možeš da pauziraš kanal pa da nastaviš nešto kasnije, premotavaš sadržaj tri dana unazad i slične stvari.

Glavni problem ovde, što je isto bilo kao i kod HBO Go usluge, je to što ograničavaju uslugu na svoje korisnike interneta i kablovske, a naravno moraš već da imaš aktivan D3 paket. U svakom slučaju zanimljiva stvar za postojeće korisnike, a za one koji imaju Ikom i Vektor u zgradi - tough luck :)
 
A zasto ce se uslulga naplacivati? Kao kada bi mi rekli da moram pretplatu da placam vise jer imam 2 televizora. Kada vec ogranicavaju uslugu na postojece d3 korisnike, ovo bi trebalo samo da bude dodatna usluga da se program, koji vec placam, moze gledati na vise uredjaja.
Druga stvar koja mi se ne svidja je "njihova internet konekcija", sto znaci da ne mogu da odem bilo gde i da gledam tv ukoliko imam pristup internetu. To me ogranicava, skoro iskljucivo, na moju kucu. Lepa je ta njihova ideja da gledam tv sa tableta ili lap topa dok se brijem, peglam ili se**m, ali koliko je to ljudima zaista potrebno i koliko ce ljudi platiti tako nesto?
Dakle, ili da placam pa da mogu da gledam tv worldwide sa bilo kojom internet konekcijom (npr, kada idem na letovanje) ili da unutar trenutne pretplate dobijem mogucnost za gledanje tv-a na vise uredjaja.
Check Safeway Ad and Save a Lot Ad.
 
Poslednja izmena od urednika:
A zasto ce se uslulga naplacivati? Kao kada bi mi rekli da moram pretplatu da placam vise jer imam 2 televizora. Kada vec ogranicavaju uslugu na postojece d3 korisnike, ovo bi trebalo samo da bude dodatna usluga da se program, koji vec placam, moze gledati na vise uredjaja.
Druga stvar koja mi se ne svidja je "njihova internet konekcija", sto znaci da ne mogu da odem bilo gde i da gledam tv ukoliko imam pristup internetu. To me ogranicava, skoro iskljucivo, na moju kucu. Lepa je ta njihova ideja da gledam tv sa tableta ili lap topa dok se brijem, peglam ili se**m, ali koliko je to ljudima zaista potrebno i koliko ce ljudi platiti tako nesto?
Dakle, ili da placam pa da mogu da gledam tv worldwide sa bilo kojom internet konekcijom (npr, kada idem na letovanje) ili da unutar trenutne pretplate dobijem mogucnost za gledanje tv-a na vise uredjaja.

Nije vezano za SBB Internet. Evo gledamo na poslu a ne znamo čiji WiFi hvatamo......
 
Evo gledamo na poslu a ne znamo čiji WiFi hvatamo......

Neki ruter " komsija " koji je nakacen na sbb modem :D Sve preko 50 dinara kao pretplata bi bilo previse
 
Da bi kreirao nalog, moras da pristupis sa SBBove konekcije (interneta), a narvano, posle toga mozes da gledas sa kog hoces, cak radi normalno i preko 3Ga (probano na iPadu).

Ne moras biti pretplatnik D3 usluge, dovoljno je da koristis njihov net, ili obicnu kablovsku. Bar za sada je tako, govorim iz licnog iskustva. Dakle mozete cag da registrujete svoj uredja i sa komsijinog neta, pod uslovov da je SBB korisnik, sve to naravno ako komsija pristane na to, tj. ako zei da vam ucini.
 
kako su samo profesionalni.. isao sam i popunio sva polja za registraciju "moj sbb" naloga i dobio sam aktivacioni mail bez ikakvog linka... i to dva puta :D i sta sad da radim.. pojma nemam :D
 
Ni ja nisam video link na webmailu ali je u outlook-u link bio vidljiv, da nije to?
 
Imao Sam isti problem, a resio Sam tako sto sam prilikom sledeceg popunjavanja forme umesto SBBovog maila naveo gmail, I u njemu se video link.
 
I ja sam imao problema sa tom registracijom. Uspeo sam nekako da dobijem mail sa potvrdom o aktivaciji (download maila i otvaranje u browseru je resilo problem. webmail nije prikazivao link), ali nigde nemam korisnicko ime. Pretpostavljam da ono vise i nije potrebno i da se koristi mail umesto imena, ali nekoliko puta je navedeno da cu dobiti korisnicko ime.
 
Moze neki video klip za nas koji nemamo uredjaje na iOS-u? :) Hvala
 
hmm... ja sam i dao gmail adresu, ali se ne vidi link. Takodje sam downloadovao poruku u windows live mail aplikaciju al opet nista... odgovorio sam im (prosto sam morao :d) i evo sta sam dobio.. naravno, nisam ni ocekivao pametniji odgovor...

Postovani gospodine Aleksic,

Hvala Vam sto ste nam se obratili putem email-a.

Ukoliko ste dobili postu gde pise da aktivacioni link postoji unutar
teksta, prosledite nam taj email kako bi Vam aktivirali nalog.

Ukoliko ste se registrovali za uslugu, a niste dobili aktivacioni email,
proverite Vas "SPAM" folder jer je moguce da je nasa posta tamo
preusmerena.

Za sva dodatna pitanja Vam stojimo na raspolaganju, a za dodatne
informacije mozete kontaktirati i nasu tehnicku podrsku putem Kontakt
centra na telefon 011/330-52-52.

Zahvaljujemo se na razumevanju i saradnji.

S' postovanjem,
Dimitrije Nikolic
SBB CONTACT CENTER
+381.11.330.52.52
---------------------------
Bulevar Zorana Djindjica 8a
11070 Beograd, Srbija
---------------------------




e bas vam hvala... samo kad bi jos znao kako da ga aktiviram bez linka, to
bi bilo sjajno ;) pozdrav

2012/1/27 <[email protected]>

> Registracija neaktivna
>
> Poštovani korisniče,
>
> Dobili ste e-mail za aktivaciju, molimo Vas da u roku od 24h aktivirate
> svoj e-mail.
>
> Vaš SBB
 
Da li se zna kada će se konačno pojaviti Android i Windows aplikacije? Mislim ipak jako mali broj ljudi ima iOS u odnosu na Android i Windows platforme...
 
ne.. ni u message source ne postoji takav neki red kao sto si spomenuo :/ videcemo, nije mi to jos zanimljivo dok ne izadje aplikacija za pc.. al po ovom snimku sa yt deluje sjajno! :)
 
Da li se zna kada će se konačno pojaviti Android i Windows aplikacije? Mislim ipak jako mali broj ljudi ima iOS u odnosu na Android i Windows platforme...

Rekli su "uskoro". Da li je to nedelju dana, ili mesec dana, ko će ga znati :)
 
>Da li se zna kada će se konačno pojaviti Android i Windows aplikacije? Mislim ipak jako mali broj ljudi ima iOS u odnosu na Android i >Windows platforme...

Negde oko 20-og februara ;)
 
Poslednja izmena:
Ma znaju i oni da niko nece kupovati ukoliko ne proba prvo, makar na kratko.
 
ok, uspeo sam da se prijavim i dobio sam taj famozni aktivacioni mail.. cekamo pc aplikaciju :)
 
Prema onome sto su napisali na svom forumu, trebalo bi da bude produzen promotivni period do 31. marta, tako da ce imati vremena da izbace i android aplikaciju kao i aplikacije za PC/Mac. Valjda su i oni shvatili da nece uspeti tako brzo da omoguce gledanje na ostalim uredjajima koji nisu iOS.

Ideja je svakako dobra, videcemo samo koliko ce naplacivati istu nakon isteka promo perioda.
 
Jedva sam instalirao aplikaciju (odnosno plugin) jer na operi .msi fajlove otvara kao tekst, a u ie i chrome prijavljuje da je fajl nebezbedan. I pored instalacije, u operi prijavljuje da je plugin pogresno instaliran, ali u chrome radi lepo.

Podesavanja je malo i sve je vrlo pregledno. Tv program i biranje kanala su brzi i jednostavni.
Prvi momenat kada sam pustio kanal doziveo sam sok. Slika je katastrofalna. Na srecu, nisam odmah iskljucio tv i odjednom se slika znatno popravila. Potrebno je nekih 20-ak, 30-ak sekundi da slika postane normalna. Mozda je ovo bolje resenja od 20 sek buffera bez slike...
http://i0.simplest-image-hosting.ne...c163dd507/desktop-2012-02-14-17-47-59-192.png

zauzece neta je tesko odrediti jer je skokovito. Svake druge-trece sekunde skoci na nekih 700kBps i onda padne ponovo na nulu. Rekao bih da je u proseku izmedju 300-400kBps.

edit:

Sada mi se slika ponovo pokvarila. Ne znam razlog, ali vidim da je zauzece interneta mnogo manje. sada peak-uje na nekih 200-250kBps. Moguce da je detektovao zauzece mreze dok sam upload sliku. Rekli su da ce kvalitet slike zavisiti od brzine neta.

Promena kanala je resila stvar i sada je slika ponovo ok.

I jos jedan problem koji sam primetio je nestajanje kursora. Ok je da automatski nestane kada se ne koristi, ali nema ga ni kada mi je potreban da podesim zvuk npr. ulazak i izlazak iz full screena su resenje.


edit2:

resenje za kursor traje 2 sek kada ponovo nestaje i ne vidi se ni u drugim chrome tabovima. uzasno je iritirajuce, pogotovo kada ne zelite vise da gledate pa morate da restartujete chrome da biste videli kursor.
Ipak nije sve tako pregledno i moglo bi da se optimizuje za brzu navigaciju. Tv guide prikazuje program sa sve slikama i potrebno je dosta saltati da bi se doslo do nekih kanala. Klik na emisiju daje opis i mogucnost klika na watch dugme. channels prikazuje slike svih kanala, ali klik ne neki od njih ne pusta kanal nego opet guide i to za naredna 3 dana. Da biste poceli da gledate program, morate da pronadjete trenutnu emisiju u listi i da kliknete na nju.
 
Poslednja izmena:
Sertifikovani web browseri su: Internet Explorer 9, Firefox 3.5+, Chrome 10+, Safari 4+. I meni se gubi kursor na Chromu, najbolji rezultat daje na Firefox-u.
 
Poslednja izmena:
ok je slika... moze to i bolje ali za pocetak sam zadovoljan... ako ne bude skupa usluga vrlo moguce da cu je koristiti i posle promotivnog perioda
 
U Sloveniji je 3eura, za potpisan ugovor na 2god, prva godina free.
 
to je onda ok... gledam preko mozille i sve u svemu ok je sasvim.. slika kasni u odnosu na pravi tv oko minut i ima jos mesta za poboljsanje svega... a mozda me je i nba.tv razmazio :)
 
Nesto se mislim sada. Potrebno je samo da ukucam korisnicko ime i pass da bih mogao da gledam. Sta me sprecava da podelim svim svojim prijateljima moju uslugu?
Pominjali su da ce biti omoguceno samo na 3 uredjaja koristiti, ali ne vidim nacin zastite za pc. Bas je i fora da mogu sa bilo kog kompa da gledam, a ako to ne mogu zbog ogranicenja onda cela prica pada u vodu. Znam da je generalna ideja koristiti na mobilnim uredjajima.
 
Radi manje-više OK. Pri prebacivanju s kanala na kanal, slika je u početnih 30-40 sekundi prilično loša, onda se odjednom poboljša i ostane solidna do naredne promene kanala... Možda smo se malo razmazili sa 720p i 1080p filmovima pa nam kvalitet izgleda lošiji, ali za klasičan PAL mislim da je sasvim OK...

Takođe rekao bi da ne zna sam da provali format slike, da li je 4:3 ili 16:9, što ume da zasmeta.
 
Poslednja izmena:
jel zna neko kakva je to greška code=8 koja se pojavljuje i ne mogu ništa da gledam na d3go!?
 
Nazad
Vrh Dno