Šta je novo?

AMD Radeon 7950 zvanična tema

Rapture

Slavan
Učlanjen(a)
10.08.2008
Poruke
4,694
Poena
485
Sapphire HD 7950 3 GB Pictured

More infos:

Output:1 x Dual-Link DVI
1 x HDMI (with 3D)
2 x Mini-DisplayPort
DisplayPort 1.2

GPU: 900 MHz Core Clock
28 nm Chip
1792 x Stream Processors

Memory: 3072 MB Size
384 -bit GDDR5
5000 MHz Effective

Dimension: 275(L)x115(W)x42(H) mm Size.

Software: Driver CD
SAPPHIRE TriXX Utility

Accessory: CrossFire™ Bridge Interconnect Cable
DVI to VGA Adapter
Mini-DP to DP Cable
6 PIN to 4 PIN Power Cable x 2
HDMI to SL-DVI Adapter
HDMI 1.4a high speed 1.8 meter cable(Full Retail SKU only)
 
Tih 800 je verovatno za neki referentni 7950...
 
Samo prezvrljaj prvu brojku i eto nove karte :p...
 
7950...

11kyxwj.jpg
 
Odlicni rezovi u Heavenu, skoro 2000 nakon oc-a, karta kida!
 
:zgran:

Da li je ikada postojala kartica koja se toliko OC-ovala (%) i dobila toliko na performansama? Nesto imam osecaj da ce 7950 biti sledeca 5850, gde ce cena skakati sledecih par meseci, umesto da pada. Posebno ako stvarno moze toliko da se priblizi 7970.
 
Poslednja izmena:
Max klokovana i sa 7970 BIOS-om daje 43% bolje performanse u Heavenu, stvarno fantasticno. Bice oko 350e bar na pocetku, tako da na zalost nece biti nova 5850
 
Nisam mislio nova 5850 u pozitivnom smislu, nego negativnom gde AMD pokusa da proda pricu kako nema dovoljno cipova pa da mora dizati cenu. :) A gledajuci performanse pri OC-u makar po ovom testu, imaju dovoljno prostora za podizanje cene.
 
Poslednja izmena:
Au 50% overkloka, i skaliranje odlicno 40+%, ova karta ce oduvati GTX 580 (koja moze da se ubrza overklokom oko 15%),cena ce biti tu negde valjda do 400 evra...
 
Nema sta,stvarno je AMD sa 7xxx serijom napravio extra posao!Jedva cekam da vidim malo jeftinije 78xx modele!
 
Cek, znaci ako se ubaci BIOS od 7970 ona je otkljucana u 7970? Mozda je ovima u testu zapala kartica koja nije mogla otkljucati shejdere....
 
Sudeci po onim brojkama ja bih rekao da ipak ne, a i pcb je drugaciji. daj boze da gresim, videcemo.
 
Jos jednom konzervativan klok cipa koji ocigledno moze daleko vise, taman tako da budu malo brzi od konkurencije, a nesto jeftiniji. Ovo je nesto sto nismo do sada videli od njih, ali ocigledno cekaju odgovor konkurencije da vide sta dalje. Ista stvar je i sa cenama... pasce nakon sto NV predstavi svoju novu generaciju.
 
Samo ako zeleni budu dobri ;). Za sad se čini da će biti tako.
 
Karta je bruka. Koliko sam razumeo u vezi otkljucavanja, sve sem shadera se izjednacuje sa 7970, i klok i rop jedinice(32)? Cena od 400e bi bila realna.
 
Karta je bruka. Koliko sam razumeo u vezi otkljucavanja, sve sem shadera se izjednacuje sa 7970, i klok i rop jedinice(32)? Cena od 400e bi bila realna.

Moze dok nema konkurencije a posle cemo videti kolko je realna cena :p
Licno nedam vise od 250e pa neznam da je kakva :D
 
Poslednja izmena:
Ukoliko pogledate na link-u koji je okacio rapture, u drugom postu kazu:

Just discovered it maybe possible all 2048 shaders have unlocked, just GPU-Z is reporting wrong.

Card is running a 7970 BIOS fine though, am going to do more testing.

Sa ovim rezultatima, 7950 ce biti dobra kupovina. Nadam se samo da cena nece biti visa od 370 e, inace cemo morati da cekamo zelene da odgovore
 
Trebalo bi da se pojavi i verzija od 1.5GB, koštaće oko $50 manje nego verzija od 3GB, a mislim da ne bi trebala da bude neke razlike u performansama.

@Biohemicar
Treba sačekati zelene u svakom slučaju, bez njih ništa od konkurentnih cena.
 
to sa cenama se nikad ne zna. Prosli put kada je izasla gtx470/80 ATi je povisio cene svojih 5850/70 za po 50e.
 
Naravno da su povisili cene kad su gtx470/80 bili fail :), teško da će se opet to ponoviti.
 
Nazad
Vrh Dno