Šta je novo?

AMD Radeon 7950 zvanična tema

Ne cackaj to, nema dobiti u realnom radu.
 
Jedno pitanje:
nabavio sam MSI 7950 TF3, i ima jedan gadget koji do sad nije imala ni jedna karta koju sam posedovao: ima odvojen slider za V memorije u MSI Afterburneru. Voltaza je 1.55. Koja je bezbedna voltaza preko koje ne treba ici?
Koliko se sećam, 1.5V je normalan napon za ddr5 memoriju, odnosno na boljim se moglo birati između 1.5 i 1.6V, a sve do 1.65V je safe napon. U idle mislim da spušta na 1V. E sad, ja imao safirke, prvo Vapor koji je vraćen pa dualx, tako da ne znam za dotični.
 
Poslednja izmena:
Koliko si max dizao na njima voltazu?
Znam da je dobitak mali, samo me zanimaju limiti.
 
Pitanje je da li uopšte radi slajder. Jedino da proveriš voltmetrom. I MSI 280X ima slajder, ni p od promene napona, provereno.
 
Koji je najbolji benchmark za testiranje stabilnosti OC memorije?
 
Znam da sam smorio pola vas sa svojim problemima ali mi treba vase misljenje.

Problem je sledeci, desava se ponekad da se slika razmrlja (pukne il nesto) na bukvalno pola sekunde. Ne desava se svaki dan. Menjao sam drajvere, radio testove ove komercijalne, 3D mark,gpu stres test itd. Nema apsolutno nikakvih problema u testovima, temperature su odlicne. U igrama ne puca grafika, ne obara fps.
Generalno nema nikakvih drugih problema. I kad pukne ne puknu pikseli (da ima onih plavih,crvenih itd).Vec kao da se slika razmrlja na pola sekunde. Bas se brzo desi. Kao neka desinhronizacija mi deluje.
 
Kratkocebe i meni se to desava zadnjih 2 meseca, onako na random par puta u toku dana se samo zbrlja slika kao degauss kad uradis na crt monitoru maltene :)
I odma se vrati u normalu nakon 0.1sec. Uglavnom se desava u browseru, a ne u igrama. Tako da sam to pridodao driverima.
 
Probaj u browseru da iskljucis hardware acceleration, nekada je pomagalo.
 
@demios Ma da na njemu dok ne skupim pare za sledece, izmenjao sam sve zivo u poslednje vreme. Sramota me sto napajanje nisam.

@Erik011 Bas to sto si ti opisao isto se i meni desava,bilo je u browseru i par puta kad uradim alt tab da prebacim na nesto. Samo ne bas po par puta dnevno. Desi se i da prodje dan dva. Dobro je vec sam mislio da je bog zna sta.

@DeRadicci Vazi probacu.
 
Poslednja izmena:
Ako je isti problem kao moj, najverovatnije nije do PSU-a :)
 
Nakon samo par sekundi u furmarku desi se ovo i to na rezoluciji 640x480.Probao COD Ghost i tu ide do 70.Da li je mozda rudarski bios u pitanju ili zavrsava karijeru?
7950.jpg
 
Ne verujem da je "rudarski bios" u pitanju. Moguce da je pasta izgorela. Skini kuler i zameni pastu, pa onda probaj opet.
 
Pasta nemoze da izgore... fljoskula servisera da kradu pare na zameni paste, samo mi nije jasno sto im ljudi veruju :(
 
Vrsinula 7950 ponovo, vise nemaju nju za zamenu. Nude mi r9 280 bez x ili gtx770?

Sta da uzmem?

Probao sam pare nazad, ali nista od toga.

Racun 39.000.
 
Vrsinula 7950 ponovo, vise nemaju nju za zamenu. Nude mi r9 280 bez x ili gtx770?

Sta da uzmem?

Probao sam pare nazad, ali nista od toga.

Racun 39.000.

Nemaju pravo da ti nude drugi proizvod BEZ saglasnisti tvoje, znaco 100% pare nazad!

Meni je povracaj para za 7950 odmah sugerisano da isti trazim i dobio sam, negde oko ~33K
 
r9 280 je ista kao 7950, gtx770 je nesto jaca od 7950?

Sta od novih karti trazim?
 
GTX770 je jaca, samo sto je 2GB model besmislen.


Trazi R9 380 4GB ili GTX960 4GB, ili najbolja opcija - trazis pare nazad pa za tu sumu uzmes preko madjara Gigabyte GTX970 Mini. ;)
 
Poslednja izmena:
GTX770 je jaca, samo sto je 2GB model besmislen.


Trazi R9 380 4GB ili GTX960 4GB, ili najbolja opcija - trazis pare nazad pa za tu sumu uzmes preko madjara Gigabyte GTX970 Mini. ;)

Problem sto u a*** rade samo .... nazalost.
Prvo sam dobio kartu koja na 45c vrti vent na 60%, pa posle 10 dana cekanja ovu neispravnu.
Sad mi traze da donesem ceo racunar, da provere plocu i napajanje.
Graficka je bila u garanciji jos 3 meseca.
Za koj dan istice garancija, a ja nista nisam uradio.
 
Narode jedno pitanje...da li je moguće upariti u CF 7950 i R9280?Koliko znam to su iste grafike...
 
moguće je, bez problema.

ukoliko nešto eventualno zeza, uflešuj 280 bios u 7950, samo pazi da flešuješ biosom za isti PCB (imaš na techpowerup-u , za svaki bios spisak kompatibilnih modela)
 
Ok..hvala..mada sad pronađoh info.Ako uleti neka 280-ica probaću,žao mi je da prodajem 7950...radi kao sat.
 
Heh..evo glavobolje u najavi :D... danas mi stiže Asus STRIX-R9380-DC2OC-2GD5-GAMING ili Asus STRIX-R9380X-4G-GAMING

Obzirom da je dobijam ne pitam se mnogo...mislio sam da će uleteti 280x ali eto odoh na 380...opet isto pitanje,da li to može na CF-u da radi.

Vidim na https://www.techpowerup.com/214259/...ith-an-r9-200-in-crossfire.html?cp=2#comments da mogu serije 200 sa serijama 300 a pošto je 7950 iz iste serije moguće da će moći njihov CF...ili sam možda pogrešno protumačio?
 
Mislim da ne bi moglo jer nije isti gpu u pitanju.

7950 i R9 280 = Tahiti Pro
7970 i R9 280X = Tahiti XT
R9 285 i 380 = Tonga Pro
R9 380X = Tonga XT
 
Poslednja izmena:
Videću..ona stiže...to se ne menja.Jedino što mogu da uradim,pošto moguće ne dolazi CF u obzir je da zamenim za Asus STRIX-R9380X-4G-GAMING...sad ne znam kolika je razlika 380x i GTX960.

Potpuno mi je sve jedno ako ne mogu CF sa 7950...ona će morati na tender :) i ako mi se ne sviđa ta varijanta...
 
GTX960 ti je u rangu R9 285/380, znaci malo bolja od 7950/280, a primetno slabija od 380X (koja je malo bolja od 7970/280X).
 
Nista...upravo stigla Strix 380X DCU2...ide ovaj moj Asus 7950 DCU2 na dobos.
 
Ima li neko iskustva sa 7950 dual-x sapphire u crossfire modu? Na kojim klokovima ste postizali najbolje rezultate?
Nemam puno iskustva oko toga pa ne bih da ih sprzim :)
Napomena da su vezane samo jednim mostom u CF mod negde procitah da je nebitno jedan ili dva mosta iste performanse daje?
 
drugi most sluzi da povezes drugu i trecu kartu,mada od toga na radeonima u igrama mrka kapa.
 
Nazad
Vrh Dno