Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Novicki

Cenjen
Učlanjen(a)
02.11.2011
Poruke
214
Poena
180
Novo u VIP-u:

a96d0d1078.jpg


Osnovne informacije

Operativni sistem: Android 3.2 (Honeycomb)
Procesor: Scorpion 1.2 GHz dual core procesor
2G mreža: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G mreža: HSDPA 900 / 2100
Dimenzije: 257 x 172 x 11.5 mm
Težina: 700 g
Tip baterije: Li-Ion 6860mAh

Ekran

Tip: TFT ekran osetljiv na dodir
Broj boja: 260k
Dimenzije: 1280x800 px, 10.1"

Kamera

Rezolucija: 5 MP (zadnja) + 2 MP (prednja)

Zvuk

Spikerfon: Da
Slušalice: Da
Audio: AAC, AMR-WB, AMR-NB, EVRC, QCELP, AAC-LC, MP3, AAC+, eAAC+, PCM

Memorija

Interna: 16 GB

Prenos podataka

Wi-Fi: DA
Bluetooth, v 2.1: DA
USB: DA








f201ee3ad2.jpg


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Root za Vodafone Smart Tab 10.1 by mobilx
Ne bi trebalo da bude problema. Jednostavno ili dobijete root ili ne.

Superboot metod koji sam ovde iskoristio koristi skriptu u ramdisku koja atomatski prilikom boota ubacuje SU i superuser.apk i dodeljuje im permisije.

Za proces se koristi fastboot boot a ne fastboot flash (opasna komanda). Dakle uređaj se bootuje privremeno superboot kernelom rootuje se i nakon reboota ponovo ste na starom kernelu ali sa injektovanim SU u /system/xbin.

Šta nam treba?

ADB instaliran iz SDK -> http://developer.android.com/sdk/index.html
Zte drajveri --> debugging čekiran u opcijama -> http://www.box.com/s/rs0qqg1p3grb2xz2m8ad

fastboot + superboot.img --> kopirajte u adb radni dir -> Skini ovde

Kucajte u cmd:

>adb reboot bootloader
>fastboot boot superboot.img

Tablet se bootuje sa Superuser.apk instaliranim i SU u /system/xbin/su.

Dalje kucaj:

>adb remount
>adb shell
#ln -s /system/xbin/su /system/bin/su

Instalirajte busybox sa marketa i proverite SU binary verziju iz Superuser.apk - probajte update i ako je najnovija verzija SU već ubačena. Ako radi to je to.

Dalje kucaj:

#exit
$exit
>adb reboot

Uređaj se bootuje sa fabričkim kernelom ali rutovan.

Zasluge:
sangemaru
utkanos
PaulOBrien sa modaco foruma superboot solution

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CWM za Vodafone Smart Tab 10.1 by mobilx

Dobro. To je to narode imamo zvanični CWM. Kao što sam i obećao @utkanos dev sa rootzwiki nam je učinio veeeliku uslugu i napravio čudo. Mogli smo mi da se mučimo i na kraju bi ga i sami napravili ali ovaj lik je genije a uz to je blizak Koush-u koji je CWM i izmislio. To samo znači da će se naš CWM pojaviti u ROM manageru kao opcija za instalaciju i da će source biti objavljen za buduće budženje i nadogradnju.
Radi:
adb
Nandroid backup/restore na/sa internu/e sdcard
Full wipe
ostalo,osim
Ne radi
USB storage mount - ograničenje HC systema i same implementacije. Naša SDCARD je u stvari /data/media folder što se kosi sa android sourceom. Nije isključeno da i to može da se reši.
MOLIM VAS da se pridružite kanalu na webchat.freenode.net #utkanos i da pozdravite čoveka i svaki eventualni bug prijavite. Maksimalno sam se potrudio da testiram sve što se testirati da ali sve je moguće. Računajte ovo kao public beta izdanje a na dalje verzije možete i sami da utičete. Vrlo lako možemo da dobijemo i touch cwm.
Link ka thread-u:http://rootzwiki.com/topic/18261-recovery-cwmr-5504-for-vodafonezte-v11a/
 

Prilozi

  • www.vipmobile.rs - 2012-01-20 - 10h-37m-58s copy.jpg
    www.vipmobile.rs - 2012-01-20 - 10h-37m-58s copy.jpg
    89.2 KB · Pregleda: 1,080
  • www.vipmobile.rs - 2012-01-20 - 10h-37m-58s copy2.jpg
    www.vipmobile.rs - 2012-01-20 - 10h-37m-58s copy2.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 1,057
Poslednja izmena od urednika:
Stvarno fantastican uredjaj za tu cenu. 20k din u najnizoj tarifi. A i izrada mi se cini dobrom.
 
Ovo mi se svidja... E sad ko stoji iza tog Vodafone, ko je proizvodjac i ako se nadje negde na netu da se vidi utisci i po neki review...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
To je ZTE Smart Tab 10.
 
Ne razumem se u ugovore i tarife, ako neko može da mi pojasni.

Dakle ako se recimo uzme neogr. int. 5 paket odmah se plaća 19900 + 24 meseci po 3332 din? Da li je u to uključena cena paketa od 1090 din (odn. 817 din sa popustom)?

U slučaju Galaxy Tab-a stoji (aktivacija:39990 din rata:5000 din učešće:9990 din). Ako može neko da mi pojsani.



edit: evo i linka ka stranici, ne mogu da editujem prvi post iz nekog razloga

http://www.vipmobile.rs/vip-internet/postpaid/mobilni-uredjaji.1637.html
 
Poslednja izmena:
Da pojasnim:plaćaš za uređaj 19990 ili ako hoćeš na reate onda 6 rata po 3332. mesečno za internet plaćaš cenu te najniže tarife, koja je valjda oko hiljadarke...

Inađe, uređaj ima više nego pristojan ekran i što se tiče osvetljenosti i odziva.
 
@Araphel

Hvala na pojašnjenju, onda je ovaj uređaj prilično povoljan.
 
Gledao sam danas uredjaj i hteo sam da ga uzmem ali mi nisu dali iako sam 3 godine njihov postpaid korisnik. Kao zato sto sam kasnio po oko 3-4 dana za placanje racuna. Smaraci, bice valjda u oglasima..
 
Haha kakvi klenovi. Ja bih odmah tražio da promenim mrežu. *****i.

Ništa, čekamo nekog ko će prvi da uzme ovo čudo.
 
@nnnn Nisu ti iz VIP-a dozvolili da ga uzmes na ugovor??? Jel se oni drogiraju, znam da imaju pravo da ti uskrate kupovinu jedino ukoliko si im nesto duzan, ali ovooo.. Uzmi onda na necije ime novi ugovor i cao zdravo i kasni im posle redovno sa placanjem.. Kakvi smaraci ne mogu da verujem..
 
Ma ******i, a 3 godina sam postpaid kod njih, racuni su mi od 3,000 - 10,000, oko 5 uglavnom, pazi jeste da kasnim, meni je rok za placanje 1vi, ja obicno platim 3-4ti, obicno zaboravim, ili me mrzi, kao sutra cu itd itd.. Ali uvek platim. I kao da bi uzeo novi ugovor mora zadnjih 6 meseci da ni jednom ne zakasnim ni jedan dan sa placanjem. Jos ih ja pitam da uplatim akontaciono 20,000, to je cela godina unapred oni ne.

Ma cim mi istenke ugo

Videcu da iscimam kevu ili caleta, ili u krajnjem slucaju preko firme da uzmem.

Ali sto se tice uredjaja, stvarno je sjajan, tanak je, malo je deblji od galaxy taba 10.1, sto se tice brzine tu su negde. Ekran je sjajan, za te pare ubedljivo best buy!
 
Poslednja izmena:
Jesi uporedjivao ekran sa nekim drugim ili samo ovako kazes da je sjajan.. Koliko kosta bez ugovorene obaveze, ako se moze uzeti tako?
 
Jeste skupo ukoliko ti ne treba njihov net, ukoliko ces ga koristiti u fotelji pored koje imas ustekan ADSL WI-FI ruter... Ali za one kojima treba net svuda i uvek, ovo moze da bude korektna cena... Sto se procesora tice moras da sacekas nekog drugog, nisam bas neki poznavalac, ali da ima solidan hardver ima... A imace ga sigurno u oglasima po ovoj ceni,od 200e ne verujem da ce biti skuplji..
 
Procesor je Qualcomm Snapdragon MSM8260 45 nm ARMv7 1.2-1.5 GHz Dual-core Scorpion grafika: Adreno 220
Pojavio se u Q3 2010, a nalazi se u sledecim uredjajima: ASUS Eee Pad MeMO, HTC Sensation, HTC EVO 3D GSM, HTC Sensation XE, HTC Amaze 4G, T-Mobile myTouch 4G Slide, Xiaomi M1, ZTE V71A aka Smart Tab 7 aka StarTab, Sony Xperia S, Sony Xperia ion.
 
Arheolog, sve je to lepo; ali džabe noobu pišeš :D Nego, da li taj proc valja, da li je brz, ok za današenje pojmove itd? Mislim, ja imam GT540 sa Qualcomm MSM7227 na 600MHz, i onako, nije šampion brzine :)
 
Arheolog, sve je to lepo; ali džabe noobu pišeš :D Nego, da li taj proc valja, da li je brz, ok za današenje pojmove itd? Mislim, ja imam GT540 sa Qualcomm MSM7227 na 600MHz, i onako, nije šampion brzine :)


Taj tvoj procesor je prva generacija Snapdragona a ovo treca, zatim single naspram dual core, znatno slabiji graficki cip... Ma nebo i zemlja :) Ako mi odobri strasni sud Vip-a ja ovo uzimam :)
 
Jutros sam pogledao tablet. Ovako mi se cini prilicno kvalitetnim. Ali je primerak koji sam gledao imao problem sa probijanjem svetlosti u donjem levom uglu ekrana.
 
Jedan od dva u Jagodini uzeo ja pre 3 sata :) Pitajte sta vas interesuje.
 
Pa pocni: BRZINA, EKRAN, TEZINA.. KAKO TI SE CINI??? IZRADA??
 
Uzeh ga večeras u Kraljevu(ženi kao). Za ove pare pun pogodak(za 1 dinar).Lepo leži u ruci, ništa ne škripi.Ekran je dobar mada se vidi probijanje svetla u gornjem desnom uglu kad je pozadina skroz crna. Kamera i nije bogzna šta, ali završava posao za skype. Dosta je brz, otvara stranice brže od tableta sa kojeg ovo kucam(htc flyer).youtube odlično radi.Na tabletu je instalirana probna verzija igrice Nfs Shift koja radi veoma glatko.Svidela mi se vodafonova aplikacija za strimovanje videa i muzike, dosta dobro radi.Moj tv ga je odmah upari bez problema(Samung lcd Le 37c650).interesantno da ekran prati okretanje uredjaja na sve 4 strane za razliku od pomenutog htc.Sve u svemu za sada sam prezadovoljan.
 
Uporedio bih ga sa tab 10.1 i ipad2 koje sma imao u rukama na po 15 minuta. Teži je dosta 700g buckastiji 11.5 mm, solidno izrađen. Jak metalni okvir i gumena leđa. Power i volume dugmad nisu najsrećnije odrađena. Nekako mi ne odaju utisak dugotrajnosti. Kamera je solidna na prvi pogled snima 720p. Ekran tft sa dobrim bojama, lepog kontrasta sa probijanjem svetlosti gde gde. Uglovi gledanja sasvim zadovoljavajuci. Odziv u radu solidan(Na golo). Zvuk takođe solidan (dva zvučnika na bokovima). Notification light, prednja kamera, proprietary usb, hdmi konektor ,dlna, 3g, wifi, gps i svi senzori. Ram 1gm (733 dostupno oko 141 slobodno).

Tablet dolazi sa 3.2 Honecomb i to stock što je dobro. Osim widgeta ne vidim nikakvo brendiranje.

Čini mi se da je dobar za te pare. Zte pravi dobre telefone pa sam zato bez mnogo razmišljanja uzeo ovo.
 
jel zakljucan na mrezu?
 
Poslednja izmena:
Verujem da ovo jos niko nije stigao da testira, al' kad stignete kakva mu je baterija?
 
Je l' najavljuju negde ICS update za ovaj uređaj? mobilx, daj još neke utiske, možda i video review? :)
 
Nazad
Vrh Dno