Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

@fr0wn3r:

ovde imaju ISK HF2100 koje su rebrandirani Takstar HI2050, po nekom opštem mišljenju najbolje u toj klasi.
 
Hvala na odgovoru.

Ovih dana pazarim, pa kad stignu i malo se razrade, možda svratim da podelim utiske. :)
 
Momci posto sam veoma zainteresovan za kupovinu nekih od vec pomenutih modela, sta mislite koji bi bio najbolji do 4 hiljade?

Da li ima nekog dobrog Superluxa po toj ceni? mozda ove 1 ? ili
ove

Otvoren sam za sve predloge, jer zelim sto je moguce bolje slusalice, a Superlux mi uliva veliko poverenje. 117 strana ove teme dovoljno govori.
 
Preporuka za 681 evo, imam ih vec mesec dana. Dva kabla, rezervni jastucici, studijski prikljucak, ne naprezu glavu uopste. Ako ti je samo zvuk bitan i imas integrusu mislim da bi ti i jedne i druge zvucale identicno.
 
Ја сам наручио HD681 за 19.89$ са GeraBest-а и треба да ми стигну ових дана. Погледај имаш и друге моделе врло повољно.
 
Vidim da se sada preporucuje Asus U7 zvucna kao best buy. Isto tako vidim da je nema po prodavnicama :)

Da li je neko imao kontakta sa Creative Sound Blaster X-Fi Surround Pro SBX 5.1 USB ili sa Creative Sound Blaster Z PCIe? Neko misljenje o nima? Inace zadnjih godinu dana sam koristio xonar dg sa slusalicama hyperx cloud, ali sam bio prinudjen da je prodam posto nova ploca nema pci slot, pa sada trazim zamenu. Sto se tice integrisanog zvuka na novoj ploci, za divno cudo nije toliko los, koliko sam navikao na headphone amp :)
 
Poslednja izmena:
Vidim da se sada preporucuje Asus U7 zvucna kao best buy. Isto tako vidim da je nema po prodavnicama :)

U7 se preporucuje jer je u sustini sve sto treba prosecnom korisniku (koji se ne bavi nekakvim snimanjem, produkcijom itd) koji prvi put kupuje iole kvalitetnije slusalice, zvucnike ili ih vec ima.

Koliko vidim U7 je na KP 85-89e a ponudu imas i ovde - http://www.itsvet.com/zvucna_karta_asus_xonar_u7-pdaa1-27.i?id=181

Ili da kupis polovnu Xonar DX kartu (oko 5k din) + neko eksterno pojacalo za slusalice (fiio e11k ili A3 sto je nova oznaka, moze i neko custom domace iz oglasa za 30, 40e).
Slicna opcija bi bila i neka ESI karta do 100e + takvo pojacalo.

Ovo vec izgleda ozbiljno... Ne bi bio overkill za moje slusalice?

Kakav bre overkill :) Imam E10k i radi se o veoma kvalitetnom proizvodu za te pare (izrada/funkcije i zvuk) ali nije to sad nikakvo ''audiofilsko'' cudo vec mali eksterni dac sa mocnim pojacalom koji u USA i po amazonima kosta jedva 80$, zvuk je uporediv sa DX kartom (samim tim i sa U7 s tim sto za razliku od DX U7 ima amp) ali ima dosta jako pojacalo, bolje i jace od DG/U7.

Ali ne mogu da se ocekuju nekakva cuda ni od 10k ni od U7, to su uredjaji koji ce zvucati primetno bolje i glasnije od integrusa sa jeftinih i starijih ploca pa i od DG/Audigy i to je to, nista vise ne moze da se ocekuje u smislu da zvuk menja DAC od 500e, da pojacalo moze da ''nahrani'' neke ''heavy'' sluske. Cak i neke skupe Asus ploce (20k din i vise) imaju dac koji prakticno moze da parira e10k i U7 ali mnoge od njih nemaju pojacala (imaju ploce od 200e a one imaju jos bolje d/a konvertere, skoro u klasi STX karte).

Inace ne isplati se uzimati stari E10 po ovim cenama, 10k verzija je novija i prema mnogim misljenjima bolje zvuci (sve bitne komponente su zamenjene boljim) uz logicniji raspored prekidaca.
Kod nas je E10k 11040 din trenutno, povecali su cenu u odnosu na period pre 12-ak meseci (platio sam oko 9k din).
 
Poslednja izmena:
U7 se preporucuje jer je u sustini sve sto treba prosecnom korisniku (koji se ne bavi nekakvim snimanjem, produkcijom itd) koji prvi put kupuje iole kvalitetnije slusalice, zvucnike ili ih vec ima.

Koliko vidim U7 je na KP 85-89e a ponudu imas i ovde - http://www.itsvet.com/zvucna_karta_asus_xonar_u7-pdaa1-27.i?id=181

Ili da kupis polovnu Xonar DX kartu (oko 5k din) + neko eksterno pojacalo za slusalice (fiio e11k ili A3 sto je nova oznaka, moze i neko custom domace za 30, 40e). Slicna opcija bi bila i neka ESI karta do 100e + takvo pojacalo.

Trenutno sam se ispucao sa novcem oko prelaska na skylake, pa je i on faktor... Po tebi jel bolji U7 ili FiiO E10 obzirom da sam i njega nasao za tu cenu (85e) na italijanskom amazonu (moze drugar iz Italije da mi donese)?

Sto se tice zvuka, samo slusam, nista ne snimam. U buducnosti, za godinu, dve, dok dete poraste i zena smeksa :) uzeo bih DT 990 PRO.

Edit: Sad videh tvoj edit odozgo, hvala na odgovoru :)
 
Poslednja izmena:
To ne znam jer nisam direktno uporedio, cuo sam DX kartu (DX i U7 dele prakticno isti DAC samo U7 ima pojacalo za sluske) i meni sve to zvuci aj da kazem egal.
Ali nekako mislim da U7 zvuci malo otvorenije tj da je osecaj 3D prostora (soundstage) bolji, to nagadjam ali mislim da je tako. Uz to Asus ima i neuporedivo bogatiji softver prepun opcija sto moze da bude korisno za igre i filmove npr dok fiio ima samo neki najosnovniji, ogoljen softver, mnogi nece ni instalirati to tj nece ni naci na sajtu (inace je e10k ''plug n play'').

E10k je manji, ima mocnije pojacalo, bass boost prekidac i deluje nekako retro uz vrhunsku izradu. Bas taj bass boost prekidac smatram korisnom opcijom jer npr ako ubodes slusalice koje su vec ''bassy'' na kartama sa vec naglasenim bass-om moze da se desi da dodje do zamucenja zvuka dok na fiiu to nije nikakav problem jer je e10k prakticno flat dok je BB prekidac na off, pomeranjem u on polozaj dodaje prijatnih 3dB u bass podrucju i prilicno dobro ''oboji'' zvuk tj taman koliko treba. Meni stvarno dosta znaci ta mogucnost prelaska iz flat u dovoljno kvalitetan bassy mod, uz komp koristim HD7 i CKX9 a ovim prvim cesce prija bass boost dok su ove druge u startu sa malo naglasenijim niskim tonovima pa ih cesce koristim uz taj flat zvuk na e10k.

Ipak za prosecnog korisnika sa superlux/takstar i sl. sluskama nekako mislim da je U7 bolji izbor, jeste da ima losije pojacalo ali tim slusalicama je i to sa U7 dovoljno + je korisniku na raspolaganju bogat Asus softver koji moze da znaci u igrama, filmovima itd. Meni licno to nije nikakva posebna prednost i izabrao sam FiiO zbog nekih drugih prednosti ali mislim da je za prosecnog korisnika U7 malo bolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Creative Sound Blaster Z PCIe imam, bolje od integrisane na mojoj ploci, glasnije slusalice Q701 nego na integrusi...
 
Sto se tice zvuka, samo slusam, nista ne snimam. U buducnosti, za godinu, dve, dok dete poraste i zena smeksa uzeo bih DT 990 PRO.

Edit: Sad videh tvoj edit odozgo, hvala na odgovoru

Nema na cemu. Nego pazi, mogucnosti ima mnogo, problem su samo pare i dostupnost takvih uredjaja kod nas :)

Evo npr ako uzmes DT990 Pro, za dac/amp limit su samo pare koje hoces/mozes da potrosis ali i namena uredjaja. To moze da bude neka kombinacija ESI Julia (XT) karta npr + eksterno pojacalo, ili STX Asus karta a sa druge strane imas na desetine eksternih D/A konvertera sa i bez pojacala, sa kojekakvim ulazima/izlazima (kucni studio fazon) pa onda imas ''custom'' dac/amp iz oglasa..

Da za sebe biram DAC i pojacalo za DT990 Pro mislim da bih pazario ESI Julia kartu (129e kod nas trenutno na snizenju) a od pojacala.. mozda Fiio E12 ili neko lampasko iz oglasa (100-150e max).

Koliko sam razumeo Julia i Julia XT su iste karte ali je ova XT PCI-e, na to obrati paznju ako budes razmisljao o kupovini.
 
Poslednja izmena:
... Cak i neke skupe Asus ploce (20k din i vise) imaju dac koji prakticno moze da parira e10k i U7 ali mnoge od njih nemaju pojacala (imaju ploce od 200e a one imaju jos bolje d/a konvertere, skoro u klasi STX karte)...

Sta to konkretno znaci kada govorimo o ASUS plocama MAXIMUS VIII HERO sa intergrisanom zvucnom SupremeFX 2015 , ESS ES9023P (DAC) i 2Vrms headphone amp, and Sonic SenseAmp that automatically detects and optimizes any headset (32-600 ohms) (http://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS-VIII-HERO/), kao i za plocu ASUS Deluxe Z170 sa Realtek® ALC1150 8-Channel High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 3High quality 112 dB SNR stereo playback output, Audio amplifier (http://www.asus.com/Motherboards/Z170-DELUXE/)?

Kakve su ove zvucne karte ugradjene u ove dve ploce u odnosu na Creative Sound Blaster Z?
Koja od tih ploca ima bolju integrisanu zvucnu kartu?
 
Poslednja izmena:
@ P307

Ova prva MB deluje bolje ''na papiru'' a verovatno je tako i u praksi, DAC i pojacalo deluju sjajno pa cak i nestvarno za jednu plocu. Do skoro nisam imao pojma da Asus uopste ima takve MB u ponudi.. laicki i ovako sa papira kao da imas STX kartu na ploci ali naravno u praksi ne mora da znaci da je tako, treba to cuti kako zvuci.

Ali smem da potpisem da pored takve ploce i U7 i E10k ne mogu da opravdaju dodatnu investiciju (ne verujem da zvuce bolje, cak mislim da je ta prva zvucno bolja), pa ne kostaju ta dva proizvoda bez razloga 80-100e :) Ali jesu medju najboljim u toj niskobudzetnoj usb klasi pa u skladu sa tim i treba davati preporuke.
 
Poslednja izmena:
Vidim da se sada preporucuje Asus U7 zvucna kao best buy. Isto tako vidim da je nema po prodavnicama :)

Da li je neko imao kontakta sa Creative Sound Blaster X-Fi Surround Pro SBX 5.1 USB ili sa Creative Sound Blaster Z PCIe? Neko misljenje o nima? Inace zadnjih godinu dana sam koristio xonar dg sa slusalicama hyperx cloud, ali sam bio prinudjen da je prodam posto nova ploca nema pci slot, pa sada trazim zamenu. Sto se tice integrisanog zvuka na novoj ploci, za divno cudo nije toliko los, koliko sam navikao na headphone amp :)

Potrazi kod Madjara Asus U7, ali nikako Echelon verziju.
Creative USB karte batali slobodno.
Price kako skuplje ploce od 20k din imaju zvucne koje pariraju U7 i sl. necu da komentarisem.
Ako si imao Xonar DG, U7 primetno bolje zvuci sa dosta vise detalja. Naravno zavisi i kakav imas zvucni sistem ili slusalice. Isto tako imas dosta podesavanja u dva programa pa se mozes igrati sa parametrima.
U7 sam koristio i za testove slusalica, snimanje itd. Sve sto jedan review treba da obuhvata.
Imao sam i Xonar DX pre U7 pa se opet osetila (mala) razlika u korist U7.
Ako imas dobre sluske/sistem, uzmi U7, neces pogresiti. ;)
 
Šta ne valja kod Echelona, trebalo bi da je hardverski isti uz malo drugačiji dizajn kućišta i ima neki dodatni softver?
 
Verovatno je mislio na to da je Ech. verzija skuplja a zvuk je isti, razlika je samo u teksturi/boji kucista i par softverskih opcija.

Price kako skuplje ploce od 20k din imaju zvucne koje pariraju U7 i sl. necu da komentarisem.

Ne znam cene ploca kod nas ali sam video nekoliko Asus MB sa sjajnim DAC (za standarde ploca) a navodno su im pojacala ista ona kao sa STX (bez problema ''hrane'' slusalice do 600 oma dok je za U7 150 oma neki maksimum). Dakle, imaju pojacala sa STX a DAC bar za klasu iznad DX/U7, na papiru to obecava a kako je u praksi ne znam, vidjao sam hvalospeve na HF forumu, navodno zvuk je kao sa STX a ''sa ploce''.

Sad gledam, takve MB kostaju 250e+.
 
Poslednja izmena:
Da, Asus MAXIMUS VIII HERO je +240€, Asus Deluxe Z170 nema u ans i zbog kojekakvih zezalica mu je cena preko 300€.

Daj linkove gde se govori o samoj zvucnoj sa Asus MAXIMUS VIII HERO i gde se SupremeFX 2015 poredi sa U7, Fiio i STX.
 
Zanimljiva resenja na tim novim plocama. Svakako bih voleo da procitam jos o testovima istih u realnom radu i na razlicitim sluskama.
 
Da, Asus MAXIMUS VIII HERO je +240€, Asus Deluxe Z170 nema u ans i zbog kojekakvih zezalica mu je cena preko 300€.

Daj linkove gde se govori o samoj zvucnoj sa Asus MAXIMUS VIII HERO i gde se SupremeFX 2015 poredi sa U7, Fiio i STX.

Da li je ista ta SupremeFX zvucna na Asus B85 Pro Gamer ploci koja kosta 100eur?
 
Neko generalno mišljenje je da su zvučne na pločama od stotinak evra u rangu Xonar DG-a što je i realno očekivati, ne može ploča od 100e da zvuči kao karta ili DAC slične cene.
 
Poslednja izmena:
Sta znam, uzeo sam bio Asus DG, gori mi zvuk bio nego na integrusi na ga-990xa-ud3 i sutradan sam je prodao, na asus b85 pro gamer sam kod kolege na kratko zakacio na front panel bubice i cuo jednu pesmu, odusevio se, a takodje i sa pojacalom za sluske xduoo xq10 sam se najvise odusevio i na fonu i na ga-h67-ud3h. To je neko moje skromno iskustvo za sad.
 
Nakon sto sam zadnjih desetak dana nastavio da citam i istrazujem temu zvucnih kartica, na kraju sam ipak prelomio na Xonar u7. U petak bi trebalo da mi stigne pa cu javiti utiske. Inace, dok sam citao razne opise, testove i iskustva, naisao sam na jos jednu eksternu zvucnu kartu, koja na papiru ne deluje dobro kao u7, ali joj hvale zvuk koji daje - Sound Blaster Omni Surround 5.1. Na jednom forumu cak tvrdi lik da daje bolji zvuk od u7. Ipak, nisam smeo da rizikujem sa njom :)
 
I bolje je sto si je zaobisao. ;)
 
Nazad
Vrh Dno