Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Skrsile su mi se Genius HS-G500V. Zvuk je bio dobar dok su trajale (godinu dana). krastavac, 350 grama teske, nisam smeo da uhvatim samo za jednu stranu.
Ne bih vise ni sa vibracijom da uzimam jer ume malo da zuji kad je tisina.
Sta da uzmem do 2500 din? Zvuk ce verujem biti za mene solidan, samo mi je bitno da traju, da nije ta plastika tako lako lomljiva, krhka.
 
Philips SHP-2000 ili 2500 bi trebalo da koštaju otprilike toliko, ako ih još uvek ima negde.
 
Ovo je izgleda postala tema o slusalicama pa cu da pitam ovde :).
U nedelju konacno dobijam Fidelio X2, pa razmisljam sta bi trebalo kupiti od dodatnog hardvera.
Slusalice cu uglavnom koristiti uz Ipod touch, komp (ploca je Maximus VI Hero) i konzole (ps4/xbox one).
 
Prodaš Ipod Touch i kupiš FiiO X3, time si dobio i bolji portabl plejer i USB DAC/headamp za komp.:)
Ima dosta varijanti, u zavisnosti da li kupuješ samo odavde ili možeš da poručiš spolja i koliko bi dao za dodatni hardver.
 
Ovo je izgleda postala tema o slusalicama pa cu da pitam ovde :).
U nedelju konacno dobijam Fidelio X2, pa razmisljam sta bi trebalo kupiti od dodatnog hardvera.
Slusalice cu uglavnom koristiti uz Ipod touch, komp (ploca je Maximus VI Hero) i konzole (ps4/xbox one).

X2, vrh :smoke:

Tako kvalitetne slusalice zasluzuju i kvalitetan dac/amp.. napisao si da ces koristiti uz ipod, komp sa integrusom i konzolama.. ipak potrazi savete na nekom domacem hifi forumu da bi nasao najbolje resenje mada mozda se i ovde neko javi.

U svakom slucaju kao neko prenosivo, kvalitetno resenje ja vidim ovako nesto
http://www.head-fi.org/t/628254/fiio-e18

http://www.amazon.com/FiiO-E18-KUNLUN-Android-Phone/dp/B00GCDJBMM#customerReviews

http://headfonics.com/2013/12/the-e18-kunlun-by-fiio/

Ispod tog kvaliteta ne bih isao.. to je uredjaj koji mozes da koristis u kombinaciji sa ostalim, u pokretu a ima 3500 mAh bateriju i opciju dopune telefona. O zvuku i kombinaciji sa raznim slusalicama mozes da procitas iz silnih testova korisnika.. uglavnom to je jedini fiio do 200e koji bi odgovarao X2 (i ostalim kvalitetnijim) slusalicama a da dobijes primetno unapredjenje zvuka u odnosu na jeftina resenja (integruse/socijalne zvucne karte), to je moj neki zakljucak. Taj fiio ima drugacije karakteristike zvuka od X3, E07k.. (neutralniji, detaljniji zvuk koji je manje obojen i siri soundstage, za ostale kazu da imaju ''warm'' zvuk i ograniceniji soundstage sto bas i ne odgovara otvorenim sluskama kao X2).

E sad ne znam kako se ponasa sa konzolama i da li radi.. verovatno radi ali proveri i sam.

Tesko da postoji slican a bolji all in one uredjaj kod nas za 19k din. A ako neces ovako nesto e onda se tek otvaraju nove mogucnosti.. ali i smanjuje ili eliminise mogucnost prenosivosti i upotrebe uz telefon, drugi plejer itd.
 
bek on topik,jeri ima kod nas i dalje superlux-a i alternativi sem hd7 u mitro*-u?moze i na pm odgovor,ja ne uspevam nista da pronadjem guglanjem.
 
Ovih Superlux-ova nema ni tamo gde pise da ih ima vec godinu dana i ne znaju da li ce ih opet dobiti !
:-(
 
Pa kupite one koje mogu da se nadju kod nas, pominjano je vec koje i gde ih ima. Nisu nista losije (po zvuku se razlikuju u nijansama uz zadrzavanje SL karakteristika) a cene su slicne kao po amazonima.
 
Posto sam trenutnp u Nemackoj,narucio sam sa Thomanna HD668B,cena 29€,postarina gratis. Nadam se da nisam pogresio,msm da tesko ima bolje za te pare.
 
Ajde drug pogledaj molim te posto su "Presonus HD7A" i "AKG Q701" black, schwarz ili ti crne...
Ako imas neke linkove sa sajtova u Nemackoj ( prodavnice u Minhenu, Stutgartu ...) pa okaci ovde da vidimo posto je ovo u D.
 
I ja cu ipak da "povucem obarac" za Superlux... Elem a izbor je izmedju HD 668b i i HD681 Evo... Prve bi kostale 32e direktno u jednoj radnji na koju sam slucajno naleteo, dok bi EVO kostale 35e (28+7,5 postarina) preko Thomanna...

Trenutno gledam i ATH M30x na popustu u Klangfarbe.at - 68e (83e oridji cena)... Imao sam prililke da isprobam pre nekih mesec dana M30x/M40x/M50x i M50x su ostavile najbolji utisak ali iako imaju "ozbiljniju" cenu meni bas i nije toliko bila opravdana u odnosu na M30x...


Clanovi koji imaju iskustva sa doticnim HD 668b i eventualno HD681 EVO kakve su vase preporuke? Uglavnom za casual slusanje muzike,filmove i ponekad "gejming" na lapu... Krajem godine bih konacno da sklopim ozbiljniju desk konfiguraciju i obavezno mi ne gine zasbna zvucna karta...
 
Presonus HD7 su 24e,ja sam izabrao superlux iskljucivo zbog "iskljucujuceg" kabela,to mi je dosta prakticno. AKG Q701 su 229. Ovo su cene sa Amazona,za radnje nemam pojma,na ovaj Thoman sam naisao slucajno samo zato sto je postarina za D free.
 
Posto sam trenutnp u Nemackoj,narucio sam sa Thomanna HD668B,cena 29€,postarina gratis. Nadam se da nisam pogresio,msm da tesko ima bolje za te pare.

668B su dobre, za nijansu bolja kupovina je ipak Superlux HD-681 EVO, da ne pišem sve iz početka, daću link na poruku gde sam ih svojevremeno sukobio:

Superlux HD-681 EVO vs Superlux HD-668B

Ajde drug pogledaj molim te posto su "Presonus HD7A" i "AKG Q701" black, schwarz ili ti crne...
Ako imas neke linkove sa sajtova u Nemackoj ( prodavnice u Minhenu, Stutgartu ...) pa okaci ovde da vidimo posto je ovo u D.

Presonus HD7 (Amazon)

Presonus HD7 (Conrad)

AKG Q-701 Black (besplatna dostava u Nemačkoj, izuzetno ljubazna i korektna prodavnica, apsolutna preporuka za Thomann)

AKG Q701 (Amazon)

AKG Q701 (Geizhals, online komparacija cena)
 
Vec su narucene,tako da nema veze,nije neka preterana razlika,pogotovo ako se uzme u obzir kakav sam "duduk" za audio,bice vam dovoljno ako vam kazem da su mi najjace sluske koje sam imao bile A4Tech HS800 :d kad ih mnogoooo strucniji ljudi hvale,bice i meni ok valjda.
 
Vec su narucene,tako da nema veze,nije neka preterana razlika

Možda još možeš da promeniš porudžbinu, ako paket nije već krenuo iz njihovog centralnog magacina (veoma su brzi).
Ako je paket već krenuo, da se ne cimaš sa vraćanjem paketa nazad (mada imaš i tu opciju), naruči velurske jastučiće za 668B, dosta dobijaš na udobnosti, a takođe se zvuk popravlja za nijansu sa njima:

Superlux HD-681 Velour Ear Pad

Inače, ako su još nekome potrebni, odgovaraju za modele Superlux HD 681, 668B, Presonus HD7, Samson SR850.
 
@accuphase 20. bi trebale da izadju HD562,ne bi bilo lose da uzmes i odradis review.Planiram da ih uzmem ali skorije necu imati novca,trenutno prezadovoljan sa EVO i HD381.

Superlux HD562
 
U cemu je fora na thomann-u izmedju
http://www.thomann.de/gb/akg_q_701_black.htm
http://www.thomann.de/gb/akg_q_701_black_b_stock_2.htm
Sta je to b-stock ? Ostecena roba, dugo na stanju, skladiste br. 2, blize posti skladiste ili rumuni rade pa jeftinija radna snaga...?
Ovo kad gledam odusevim se (cenom) jer nam skinu pdv iz cene, jedino sto je postarina pogolema, a onda nas ovde sacekanju ove nase haraclije pa na cenu iz b stanja (177,31€ + 40) x 1.1 x 1.2 = 263,9451€ i onda pogledam cenu kod nasih prodavaca i ne znam dal da se smejem ili da placem...

Nego u cemu je razlika izmedju AKG K-702 i AKG Q-701 , obe crne, obe izmenjiv kabal, osim u natpisu i amblemu sta unutra ih cini razlicitim?
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem poolmaker-u i klanjam se guglu. :d
 
Moze neka preporuka sa slusalice do 50 evra koje bi bile portabilne, tj najvise bi ih koristio na smartfonu i mp3 plejeru ali i na laptopu. Moze i in ear ili on ear (ako su relativno udobne). Najradije bih uzeo Superlux Evo ali vidim da su dosta gabaritne i za kucnu upotrebu a nemam dovoljno veliki budzet za dva tipa slusalica.
 
Ne znam kakve su 681,ali 668B definitivno nisu neka preporuka za telefon,sem ako nemas One M8 ili nesto slicno. Ali zato na kompu... :D
 
Nego kakva je izdržljivost tj. da li je neko imao problema pri padovima i sl. ?
Vlasnici 681, 668b, Samsona SR850, Presonusa... :D
 
I sta mozemo zakljuciti (bez obzira na cenu), koje su sluske bolje, Superlux HD681 EVO ili Presonus HD7A ?
 
Kupovao ja, bubice CX150, pre jedno 3 godine... Nisam imao problema... Čine se OK
 
Nazad
Vrh Dno