Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Poslednja izmena:
Стигле јуче и платио 441дин. ПДВ-a мада би их добио брже да нису биле на царини 10 дана :S:
Ja sam moje Takstar poručio 04.01., a pošto ih nisu imali na stanju poslali su ih 19.01. Eno ih na carini već pet dana.
 
Pricasmo skoro o integrisanoj zvucnoj na ploci, konkretno o SupremeFX 2015 integrisanoj na Asus Maximus VIII HERO i mogu samo da vam kazem "pokidala" je Sound Blaster Z ovu integrisanu SupremeFX 2015 sa ploce... mnooogo jaca, prijatnija za slusanje, cistiji i puniji zvuk na SB Z.

Dakle ako neko milsi da bi mu SupremeFX 2015 integrisana mogla zameniti kvalitetnu zvucnu kartu, vara se.
 
Ja imam Supreme FX na ploči, a zvuk ide na mini liniju, pa mi i nije neko merilo.

Ono što sam primetio je da je zvuk preko slušalica mnooogo jači kada su povezane napred na 3.5 mm port, nego iza na ploču.

Nije da mi nešto smeta pošto ih koristim preko mini linije po potrebi, ali čisto da kažem ako neko ima isti problem.
 
IMG_20160322_193758.jpgIMG_20160322_194404.jpg Prvi utisci ok,na osnovu iskustava sa foruma skinuti sundjeri, jastuciće su danas da zamenim, malo vise stezu ali pretpostavljam da ce vremeno to da bude bolje. Inace nisam ih slusao pre kupovine, u odnosu na ćerkine Sennheiser HD 201 razlika nebo i zemlja.U Plejeru sam slusao Beyerdynamic DTX 910 i ostao sam ravnodusan dok kada sam sinoč Evo 681 spojio na cd i avr bio sam iznenadjen kvaltetom zvuka Inace zvucno bolje je kada ih direktno povezem na cd plejer- Marantz 5004 nego kada idu u AVR.
 
Ima li neko iskustva sa soundsation hd50 modelom?
Zanima me razlika u odnosu na AT m20x.

Cena je slicna, a potrebne su zatvorene slusalice sa izolacijom.
Da li je bolji ovalni tip ili okrugli?
Ne vidim kod nas neke slicne slusalice, a da nisu preko 100e.
 
Ne vidim edit dugme, pa da dopisem. Dobio sam savete i za nove AKG serije zatvorenih slusalica (K52,72,92).
Trebalo bi da su manje gladne od AT m20x, ali ne znam da li za njih treba neko specijalno pojacalo, posto sam citao ranije da AKG zahtevaju bas kvalitetne izvore.
 
^^Можеш прочитати мој коментар за ове јастучиће код овог продавца пошто сам наручио од њега за моје 681.
 
Odlicno poredjenje, u Z stilu naravno :d

30$ vs 250$ vs 300$

[YOUTUBE]jq5Jzuf7Ocs[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]QjURc1yfdak[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]qySGGgS234A[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]-9c5SEfpv0k[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Pored superlux koji kostaju 30$ beyer i senn starno nemaju sta da traze, po zvuku su slicni ali su 10x skuplji.
 
Z kaze da ove SL ''imaju 92% zvuka od Senn'', da su malo manje udobne i kvalitetne ali su i drasticno jeftinije.

To je onaj fazon - ko ima para svakako ce kupiti Senn/BD ali je cinjenica da vecina prosecnih korisnika nema razloga da ne kupi SL jer ce dobiti slusalice koje zvucno ne zaostaju primetno a stvarno su primetno jeftinije.

Opet bolje i te SL nego neke hama, a4 i slican krs. Platis 30$ i uzivas u dobrom zvuku pa i ako stradaju nekako nije nece biti strasno po novcanik.

Zanimljivo je kako se sa HD7 cuje jasna razlika u signaturi pa i kvalitetu zvuka u ovim Z rev. YT sound demo klipovima. A jos je YT limitiran u kvalitetu zvuka.

Evo npr lik je napljuvao ove JVC i kaze da zvuce veoma lose za tu cenu/klasu i to se stvarno cuje - https://www.youtube.com/watch?v=Rh7yUG9YGfI
Naravno moguce je da je dobio primerak koji ima neki problem, desava se i to.

A onda poslusajte neke od ovih koje hvali na sav glas, ima ih puno ali evo nekoliko primera:
Fostex https://www.youtube.com/watch?v=mx3E7X1XmuM
Senn HD600 https://www.youtube.com/watch?v=I9OTOAKy2DY

I da ne nabrajam vise, sve se nalazi na tom kanalu. Bas se cuje jasna razlika.
 
Poslednja izmena:
Negde sam procitao da postoje dve verzija 681 EVO, druga verzija je ona koja ide sa ekstra velur pads. Ja sam pred neki dan dobio ovu verziju koja ide sa velur pad i momentalno ih koristam sa velur padovima. Dali kod ove verzije ima potreba uklanjati sundjer i sta mislite plether vs velour koja kombinacija je udobnija i vadi bolji zvuk?
 
Imam crne. Stvio sam velour, i bolji su od kožnih, prijatnije za uši. Probao sam i da skinem sunđere da vidim ima li razlike, i iskreno, nisam baš primetio, pa sam ih vratio. Muziku sam puštao sa fiio x3 I i jako sam prijatno iznenađen zvukom uzimajući u vidu cenu.
 
Mislim da je to glupost. :D
 
E ljudi, mala pomoć ako može, da ne otvaram novu temu u šta da kupim. Treba sledeće nedelje da uzmem (dobijem) slušalice u cenovnom opsegu 30-35e. Do sada sam od ovih većih slušalica imao samo Philips SHP2000 i nisam neki znalac kada je HiFi u pitanju. Slušalice će biti korišćene na računaru uglavnom, prikopčane direkt u integrušu. Što se nekih mojih preferencija tiče, u principu ih nemam, dakle što bolji bang 4 the buck ako je to moguće, a da je u domaćoj nabavci.

Hvala!
 
E ovako da i ja kazem nesto za tv dnevnik :)

Od skora sam se resio Superlux-a na moju radost :) Ranije sam imao Sennhiser hd 485 a posto nisam bio zadovoljan sa 681 evo narucio sam Shure rsh 440 i moje " usi su progledale ". Jeste da sam mator i da ne cujem neke frekvencije ali 681 evo su upravo u toj kategoriji i toj kategoriji pripadaju do 30 eura.
Posto su mi se hd485 raspadel posle godina kvalitetne upotrebe i nemogucnosti nabavke koznih padova i pracenja ove teme resio sam da experimentisem i probam evo i grdno sam se razocarao :)
kao prvo za gaming nikako nisu jt katastrofa su, za gaming ne vrede ni 10 eura a za hifi jos mogu i da posluze u smislu da sam znao da su losije od hd 485 i to za klasu :- /

Kada su pre neki dan prozvizdale resio sam da po dobijanju novih od reklamacije odmah prodam i uzeo sam Shure rsh 440 - E to su prave slusalice, u thomannu ih ima za 77 eura a ovde u srbiji za 88 sto je ok cena skroz za bogatstvo koje se dobija :-D

necu da ih pljujem jer imaju vrednost a verovatno su i bolje od nekih napucanih zvucnih imena ali konkretno od 485 i od 440 su za 3 klase losije imho

Ukratko Shure rsh 440 jedu superlux takodje matore i olinjale hd 485 jedu superlux ...

p.s. da ne bude zabune koristim superlux od 25.03.2016 do pre neki dan ...
 
Poslednja izmena:
@vkozomar mislis kupio si Shure SRH 440 ?
RSH I SRH nije isto pa da proverim.
Ovo si kupio: https://www.shure.com/americas/products/headphones/srh440-professional-studio-headphones

Gde si ih kupio ?

----------------

Jedna tuzna vest. :(

Umrle mi AKG Q701.
Prestala da radi leva slusalica, ona kod koje se utice kabl.
Promenio kabl, zakacio drugi, orginalni, onaj dugacki i ne radi.
Desna radi normalno, leva 0.

Druge slusalice rade normalno.

Spakovao sam ih pa cu da ih saljem za D u servis na reklamaciju.

Sreca pa imam Takstar Hi2050, zakacio sam ih i guram dalje...

Jeste videli cene za njih na aliju kakve su.
Mnogo su poskupile, sa oko 33,69€ skocile na 79,60$ do 99,99$ a prodaju ih najcesce po 165$ sto je suludo.
Ko ce to da kupi za 79$ a kamo li za 165$ ?!
 
Poslednja izmena:
Takstar su poskupele jer se taj model ne proizvodi vise pa sada prodavci koriste popularnost istih da zarade na rasprodaji zaliha. Sada imaju u ponudi neke po oznaci slicne ali su MFi tj zvanicno su namenjene Apple uredjajima i imaju malo manje drajvere.

Ko ce to da kupi za 79$ a kamo li za 165$ ?!

A jesi se zapitao ko ce da kupi akg od 200$+ koje su prvo pukle same od sebe a onda i crkle? :d pa to se ne desava ni sa nekim a4 krsinama od 10€, sramota za akg.

79$ je i dalje ok cena za takstar, 170$ je glupost i klasicno koriscenje situacije jer se ne proizvode vise a popularne su.


Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Bile su te Shure na snizenju oko 9.5k din prosle zime u MM i to bese odlicna cena.

I sada ih imaju na snizenju ali sa 13.5 na 11.9k din.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Danas sam probao Shure SRH 440.
Lepe, lagane, udobne, malo me strase kablici ka skoljkama slusalica, voleo bi da su skoljke vece a ima vise prostora oko uha, ovo je bas knap i dodiruje usnu skoljku, skoro pa da pocne stiskati, verovatno bi bilo dobro da se mogu zameniti jastucici i sa velurskim i problem bi mogao da pravi "feder" kabl u nekim situacijama.
Kabl ima pametan nacin "osiguranja" konektora da ne ispadne iz slusalica.
Zatvorene su i "skoro" da ne cujem spolja zvuk, dosta je prigusen svaki spoljni zvuk.
Ja imam pogolemu glavu e ove slusalice moze i najglavatije ljudsko bice da stavi i da ga ne stezu. Meni ih nije bilo potrebe do maximuma izvlaciti.

Pustio muziku sa telefona i imaju prijatan zvuk, naravno nije bilo mnogo glasno ...

Sve u svemu svidele su mi se, zaista nisu lose, jedino ne znam cena od 89-99e je mozda nekome povelika.
 
Poslednja izmena:
Gde ima da se proba ?
 
Meni u prodavnici muzickih instrumenata u Merkuru na Bezaniskoj kosi otvorili kutiju i pokazali.
Zagledao, probao, poslusao...

E da li su to samo meni ucinili zbog mojih predivnih okica, neodoljivih dugackih usiju i mekanog repica ili to cine svima ja ne znam. :d
 
moguce moguce . Onda je sad bolji izbor superlux . Mada kad dodas i kurira u cifru skkoro mu dodje na isto .
 
Nazad
Vrh Dno