Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Na ovu cifru će mu dodati carinu i PDV tako da nije to baš tako isplativo.

Drugo, ovaj DAC ima koaksialni i optički ulaz, što nije problemu smislu kvalita, čak preporučujem to prije USB-a.

Problem je što on da bi izvukao optički signal mora imati minimu xonar dx koja ima i analogni već kovertovan izlaz ali i mogućnost da iz sebe direktno izbaci digitalni signal i to preko optičkog kabla.

Ja imam konverter koji za digitalni signal koristi koaksialni ulaz i da bi ga koristio, morao sam da pravim konektor koji sam kačio direktno na matičnu ploču (korićšen širmovan kabl) i to spojio na činč bracket.

Tako da suma sumarum, opet preporuka za xonar dx.
Ili ako može da se strpi nek uzme Asus xonar STX.
 
I Xonar DG i matična koju imam imaju optički S/PDIF out, DAC ionako već postoji na tom SMSL-u...
Što se carine tiče, ne bi trebalo da me odrape (nadam se)...Kinezi ionako ša5u bez kutije, da bi smanjili težinu poši5ke i slagali za vrednost. Ko zna. Ovo je ionako za sada u planu...

Ko zna kakav sve krs i dalje stize iz Kine ali je ocigledno da su se pojavili veoma kvalitetni audio proizvodi po niskim cenama sto nama na brd. Balkanu posebno odgovara (fiio, xiaomi, SL/Takstar, KZ i ostali) tako da postoji sansa da se radi o dobrom uredjaju a to neces znati dok ne probas

I Hifiman je cenjeno ime među audiofilima, a dolazi iz Kine :) Ono od recenzija i utisaka po forumima što sam video kazuje da je u pitanju solidna stvarčica...
 
Poslednja izmena:
^ naravno, jasno je vec neko vreme da su Kinezi poceli da proizvode kvalitetne proizvode, cesto sa cenama primetno nizim od konkurencije. Inace sam fan proizvoda koji stizu iz JP i uglavnom ih i kupujem ali nemam nista protiv provereno dobrih uredjaja iz Cajne, evo do sada sam se vec dovoljno uverio da su pozitivne kritike korisnika po netu opravdane ali i da ipak nema tu mesta za preterane hvalospeve, sustina je da za svoju cenu ta roba nudi dosta i vise od direktne konkurencije, malo li je? :)
 
Poslednja izmena:
Ma i ja volim tu JP firmu mnogo, moj omiljeni brend, japanci su mislim i najveći zaludjenici za headphone hifi.
Medjutim kod nas i u SAD-u su redovno skuplji neko npr. na amazon.jp i to bude razlika 50%.

Rekoh kupi, nećeš znati dok ne kupiš.
Oskudno je ali su djelovi OK kvalitete, samo mi onaj nichicon na sekciji filtera djeluje fake. Nisam vidio takav a vidio sam ih dosta.

Ali naravno prati i oglase ako naleti nešto dobro.
Bude tu i STX karti tipa 120EUR-a. To je vrhunska kartica.

Sa njim ide vrlo kompetentno pojačalo.

E sad neki od vrlo probirljivih članova imaju i creative zvucne kartice , zadovoljni su njima.
Ja nisam slušao.
Ono na šta se većina žali su dravjeri koji ili ne rade ili ih je teško podesiti.

Tako da ako možeš i to razmotri ali ne plaćaj dok ne vidiš da si je natjerao da radi.
 
^ nisam mislio na AT nego na veci broj proizvodjaca iz JP ;) I tu ne mislim samo na IT, audio robu vec na razne proizvode.

A sto se tice dac/amp iz Kine.. pa ne zaboravite da se nekada tako sumnjalo u Asus zvucne karte, creative audiofili su ih pljuvali pa posle par godina ispade da su Asus karte bolje i sa krstenijim softverom mada isti zahteva dalje usavrsavanje :)

Meni je cilj da isprobam modovanu DX kartu i neko custom pojacalo.. jednostavno moram da se uverim kako i koliko dobro to zvuci (a ocekujem mnogo) a za dalje cu videti.. naravno dosta toga zavisi od finansija ali mozda nije ni lose ici postepeno ka vrhu ;)
 
Poslednja izmena:
Aha, pa slažem se i sa tim. Sony, npr. u kategoriji smartphona daje više za uloženo nego drugi a teško da mu se može neka zamjerka naći. U vrhu je.

Kinezi su dobri ali i oni moraju da ulože i ugrade kvalitetno ako hoće kvalitet.
Gore pomenuti Hifiman je vrhunski proizvodjač slušalica i skuplji je od visoko kotirane serije 6 kod Sennheisera, duplo skuplji nego AKG K701.
Mada kad smo kod njih bilo je tu i otkaza, ima na youtube. Naravno ne znači ništa ali ako se da 400+ eura to mora da radi.

Vezano za nichicon sa filter sekcije evo serija koje proizvodjač ugradjuje


Nichicon.gif

Na slikama uopšte ne piše koja je serija. Čak i da je SMD kond tako ne bi trebao izgledati a i nema razloga da ugradjuju SMD .
Nebitno.

HSV.
Moj cilj je CD transport tipa ovo
08.jpg

Konverter u mojoj režiji, kuva se upravo :)
Pojačalo isto moja režija.
Pored ovog što imam još možda serija 5 sennheisera i ATH ad900x ili 1000x ako me ponese ludilo
Kablovi ,srebrni ili 99,99bakar ako nadjem.

I još jedno 100tinjak original cd-ova, što bude skupo rezaću.
I poslje toga ne znam šta bi više.

I sad sam se ohladio malo. Cijenim ono što imam, vadio sam xonar dx iz kućišta jer sam ga čistio i baš mi nekako draga. Iako znam da će još malo pa biti nadsvirana.
Tako da ne treba se previše zanositi sa tehnikom, treba uživati u dobroj muzici a nje je tako mnogo.
 
Naručih onaj SMSL...sad još da se nadam da me neće odrati carinici, heh.
 
[YOUTUBE]63BxrNuXnYg[/YOUTUBE]

Vredi odgledati.
 
Poslednja izmena:
Naručih onaj SMSL...sad još da se nadam da me neće odrati carinici, heh.

Obavezno javi utiske, posebno me zanima kako i koliko bolje zvuce HD7/smsl u odnosu na Xonar DG.

[YOUTUBE]N-47_1TU9HY[/YOUTUBE]

Ovaj lik je nahvalio uredjaj, kaze da za je odlican za tu cenu.

E jedino sto im skripi kontrola kvaliteta, ima nekoliko takvih komentara po forumima, amazonu i sl.
 
[YOUTUBE]hi3ROuRDHdU[/YOUTUBE]

:smoke:
 
Kraci test HD7 sa head fi - The PreSonus HD7, Retro and Musical

Ovo je pisao lik koji je (sudeci prema profilu) probao na desetine kvalitetnih slusalica.
Sound:



Natural, warm, and controlled. Great words to describe the first time I heard them and continue to be as time goes on.

They can get a tad bright from time to time, depending on what you are listening to. Bass is big and deep, but does not bleed into the mids.

Mids themselves are neither forward or recessed. Just where they should be I guess. Overall presentation is of clarity and simplicity.

Prakticno sve se poklapa sa onim sto smo i mi po benchu pisali godinama :) Ruzne, plasticne, veoma udobne, univerzalne i zilave slusalice koje super zvuce za male pare. Ovo je ona verzija sa blago promenjenim dizajnom ali je u sustini sve isto.

Planirao sam ovih dana da ih zguzvam i slikam kako bih preneo fotografijom koliko su fleksibilne ali evo ovaj lik je to uradio, ako je iko sumnjao u izdrzljivost i trajnost zbog plastike i niske cene :)

21a0fd49_P1040232.jpeg


Bilo bi dobro kada bi proizveli slusalice koje zvuce ovako ali uz bolji dizajn i (na dodir i prvi pogled) kvalitetnije materijale pa neka kostaju malo vise, kupio bih sigurno. Nesto kao Takstar sto radi.
 
Poslednja izmena:
Fantastične sluške za te pare...da se ne lažemo, nisu naročito udobne za dugo nošenje (preporučujem zamenu originalnih fake-leather jastučića sa velurnim za AKG K240 sluške, mogu se naći jeftino na AliExpressu) ali su izuzetno robusne i zvuče fenomenalno...bas je divan.
 
To za udobnost zavisi, ja mogu da ih nosim satima a da ih ne osecam na glavi i usima :) Ali.. sada po vrucinama znoje usi a i traka preko glave greje taj deo, tu spasa nema. Velurske jastucice ne bih stavljao jer i ovaj lik iznad kaze da je bass posle tog modovanja malo slabiji..

Bas me zanima kako zvuce uz taj smsl..
 
Koji SMSL? Narucio si SMSL 793 II?
 
^ taj ima jurodivi uz hd7, zato sam i napisao :) Nisam jos narucio tj nisam jos sredio sve oko te kartice koja je potrebna za aliexp..
 
To za udobnost zavisi, ja mogu da ih nosim satima a da ih ne osecam na glavi i usima :) Ali.. sada po vrucinama znoje usi a i traka preko glave greje taj deo, tu spasa nema. Velurske jastucice ne bih stavljao jer i ovaj lik iznad kaze da je bass posle tog modovanja malo slabiji..

Bas me zanima kako zvuce uz taj smsl..

Sa mojim mod-om samo se usi znoje :)
 
Mozda se ne znoji glava ali sta to vredi kada bih se pretopio samo da se setim koliko taj ''mod'' lose i strokavo izgleda :)
 
hsv sto se cimas oko SMSL-a? Sumnjam da bi mogao da dobijes nesto bolji zvuk od e10k u cenovnom segmentu do 200e, odnosno da je resenje tek zaseban DAC+AMP, a jos uz to bi verovatno morao da posegnes i za sluskama iz viseg segmenta ( Beyer 770-880, X1-X2...). Mozda je cak bolje da isprobas da uparis e10k kao DAC sa nekim boljim pojacalom (O2, schiit ili tako nesto od 100e) i neke bolje sluske kasnije nego da se zezas sa drugim "best buy" dac/amp kombo uredjajima do 100e jer bolje od tog Fiia sumnjam da ces naci... No opet mojih dva centa, odluka je na tebi...

Ja cekam ovih dana da stigne e10k (da se pohvalim). Hteo sam da ga isprobam jer je bas nahvaljen kako po forumima tako i kod reviewera (a i delimicno i od tebe :D )... Cak kazu da obavlja sasvim dobar posao kao DAC uz neki kvalitetan amp i slusalice od 250Ω pa navise...
 
Poslednja izmena:
Pazi, vuce me da probam taj smsl i da uporedim sa fiiom a cena je vise nego prihvatljiva. Cisto sumnjam da bih eksperimentisao sa nekim malo poznatim kineskim dac-ovima od 200$+ a smsl je prilicno nahvaljen al' uz cinjenicu da je bilo crkavanja i problema sa kontrolom kvaliteta.

I ja mislim da nije nesto primetno bolji od fiia sto se zvuka tice ali postoji mogucnost da je u prednosti za soundstage sto je moja jedina zamerka za e10k. Nije to neka velika mana ali ocekivao sam vise jer hd7 slusalice vaze za prilicno ''otvorene'', detaljne a jos uvek to ne mogu da iskoristim u potpunosti. Tako da planiram da testiram fiio vs smsl jedno 10-ak dana i da se uverim sta zvuci bolje.

Inace, imas dosta utisaka gde korisnici pominju da Schiit stack (magni/modi) zvuce bolje od e10k ali ne u skladu sa tim koliko su skuplji :) A to u prevodu znaci da mi se ni ta kombinacija ne isplati..

Ali i da se ispostavi da je smsl bolji.. ne znam kako da se nakanim da prodam fiio, mnogo gotivna spravica :) evo sad sedim i slusam neki dnb sa AT bubicama, ovo bre zvuci super za te pare. Mislim zvuci super i sa hd7 ali ocekivao sam ''otvoreniji'' zvuk. Slusam sve na flat a kada zatreba bass-a potreban je samo jedan klik a da ne pricam sto tu kombinaciju ponekad koristim i dok radim. A smsl ima komplikovaniji sistem napajanja/povezivanja, nema hw bass boost..

Sto se mene tice e10k ima apsolutnu preporuku ali u slucaju da nekome treba lako prenosivi usb dac/amp za slusanje muzike. U7 asus je u prednosti zbog sw za komp i igre, filmove, razne emulacije zvuka (kome to treba) a svakako nekome ko ima otvorene slusalice od 150e+ ne bih preporucio e10k vec neki skuplji uredjaj koji ce bolje da ''isprati'' te sluske a to znaci odlazak u klasu od 200$+ sto i jeste logicno za takve sluske.

Npr Yulong U100, procitaj ove korisnicke opise (posebno prvi i bice ti jasno zasto razmisljam i o toj kupovini :)
The U100 delivers a fast, clean and very neutral sound that impresses hugely for it's price. It's strongest points are an abundance of detail and a wonderfully expansive soundstage. It makes for a very airy sound with a healthy dose of authority and instrument definition is beautifully layered.
:D

Aj javi kad ti stigne fiio i napisi utiske :) Inace u pitanju je solidan dac - TI Burr-Brown PCM5102 DAC koji se nalazi i u daleko skupljim uredjajima (150-300e) ;) Samo sto su u fiiu ocigledno resili da implementacijom/sa karakteristikama pojacala ogranice soundstage.. a to uopste nije cudno jer ovaj uredjaj na amazonima kosta 75$, 3-5x manje od A200p npr koji mu je konkurencija po pitanju zvuka. Tako da postoji sansa da ce uz neko zasebno pojacalo e10k zvucati bolje jer dac ima odlicne karakteristike za ovu nisku cenu ;)

Mada kad vec pominjem to stock pojacalo.. retko ko moze da poveruje da tako jak/glasan zvuk dolazi iz uredjaja velicine zippo upaljaca. Neverovatno jak zvuk u odnosu na dimenzije, 200mW @ 32 oma.. u prevodu efikasnim slusalicama sa niskom impedansom high gain on nije ni potrebna opcija.
 
Poslednja izmena:
^ zato ti i kazem da je mozda bolje da kasnije razmotris samo neko "kvalitetnije" pojacalo (JDS,Schiit or ballz to the wall sa nekim lampaskim pojacalom tipa Aune :eyebrows: ?) a e10k (ili mozda i taj SMSL) koristis samo kao dac... Mislim da je sasvim dobra, realna, opcija za neki kasniji upgrade, ali takodje zahteva i bolje sluske... :)

Pusticu utiske za e10k posle par dana, nemas brige. :)
 
Trosmi M. od nedavno u ponudi ima redizajniranu verziju HD7 slusalica po staroj ceni, valjda ce novi, ponosni vlasnik javiti ovde sa (zanimljivim) komentarima i fotografijama :)
 
Daj sliku, na tabletu sam pa da ne guglam. :)
 
Danas su mi stigle PreSonus HD7 pravo iz MitrosMusic-a iz Subotice (prodavnica u Beogradu ih nije imala na stanju). Evo fotografija: https://hostr.co/file/yRS5Wwy2Bg8A/HD7A.png

Odmah da se javno zahvalim članu hsv.stoned na izuzetnoj volji da pričamo o različitim modelima, analiziramo, poredimo, jednom rečju - kontempliramo. :D

Prijatelj koji svira u Beogradskoj filharmoniji dug niz godina i koji ima dosta opreme, dozvolio mi je da probam kod njega neke od njegovih slušalica iz 200+ i 300+ € cenovnog opsega. HD7 je upoređen prvo sa Beyerdynamic DT880 modelom koji mu, kako kaže, isključivo služi za "kućnu zabavu". Naravno, DT880 su bolje slušalice, imak koštaju ravno 6 (i slovima: šest) puta više od HD7. Osim što smatram da HD7 imaju sofisticiraniji bas. DT880 ima dublji, puniji i ukupno jači bas, ali sam osetio jaku disperziju. Dosta se "rasipa" i čini da sam bas nekako "odlazi" iz sfere slušanja. Možda je to autorski pečat Beyerdynamic-a, ali mi se ne sviđa. Ne bih pazario slušalice od 250€ takvog basa.

Naglasiću da sam slušao sledeće žanrove: rap (Raekwon, Wu-Tang Clan, Organized Konfusion, 7L & Esoteric, CunninLynguists), classical/avant-garde (John Cage, Alban Berg, Anton Webern, Erik Satie, Franz Liszt, Giacinto Scelsi, Iannis Xenakis, Luigi Nono...), drone/ambient (Stars of the Lid, The Blanc Chat Orchestra, Biosphere, Brian Eno, Celer, David Tagg, Fennesz...), trance (Tiesto, Perry O'Neil, Push, Paul van Dyk, Armin van Buuren...) i još dosta toga. Ne znam kako zvuče uz pop muziku ili house muziku, recimo, zato što nemam na hard disku da probam a YouTube nije reprezentativan (muzika koju slušam je u 100% FLAC formatu, 100% misleći na log EAC-a).

Uskoro planiram da unleashujem sav potencijal HD7 uz kupovinu Asus Xonar U7. Moja preporuka za ove fenomenalne slušalice. Ako želite da kupite jako, jako kvalitetne slušalice, koje po reprodukciji zvuka mogu da se uporede sa duplo skupljim - ne idite dalje od ovog modela. :)

P.S. Poražavajuća je činjenica da u Beogradu ne postoji jedan ozbiljan audio prostor gde možete poslušati sve modele slušalica, uz različite žanrove, i odlučiti/uporediti modele pre kupovine. Ne znam kako misle da prodaju slušalice od, recimo, 340€ a bez da mogu da ih probam.
 
Poslednja izmena:
Bila je to polemika na svakih mesec dana i tako jedno 6+ meseci ako se dobro secam :)

I DT990 Pro su bile u igri pa si onda ipak resio da ne placas toliko.. i u okviru te klase do 50, 60e dobro je sto nisi uzeo one jedva prosecne AKG vec HD7 ;)

Evo predlog - posto taj prijatelj vec ima dosta kvalitetne opreme vidi jedan dan da istestiras presonus i jos neke bolje slusalice pa onda napisi utiske, bas me zanima kako se drze HD7 protiv daleko skupljih slusalica ali uz kvalitetan hi-fi dac (da bi sve te sluske pokazale sta mogu) :smoke:
 
Poslednja izmena:
Baš tako. Nekome bi bilo teško, mučno i sterilno - ali ispostavilo se da sam mogao da kupim daleko skuplje slušalice a da, neverovatno zvuči, dobijem manje.

Jednostavno, ne postoje slušalice do 100€ koje su bolje od PreSonus HD7. Naravno da je u pitanju subjektivni utisak, stvar ukusa, neko bi rekao. Još Niče je rekao da "... kažete da ne vredi raspravljati o ukusima? Kažem vam da je ceo život rasprava o ukusima." :)

AKG su totalno impotentne slušalice, tačnije svi modeli ispod 100€+. Beyerdynamic takođe. Philips, Sony i ostale brendove sa polica iz Tempo-a i IDEA-e ću ovom prilikom zaobići. :D

Da dodam, HD7 jastučići su mi preudobni. Doduše, imam relativno male ušne školje i obrijanu glavu i stvarno perfektno naležu. Imam klimu i nema znojenja, ali mislim da će sve slušalice praviti katastrofalnu toplotu ispod jastučića u neklimatizovanom prostoru.
 
Uporedni test feat. Takstar...lik kaže da je zvuk veoma blizak AKG Quincy Jones K701 i veoma je zadovo5an. Uzeo bih Takstar, ako ništa drugo zbog toga što su udobnije od Presonusa i nemaju onu oštrinu u visokim tonovima.

[YOUTUBE]xjbwkUA2WIs[/YOUTUBE]
 
Te hi2050 su najbolje od svih SL/Takstar i vaze za jedne od najboljih slusalica do 200$ (to je misljenje mnogih pa i ovog lika iz videa iznad a covek je probao stotine slusalica do sada) . Plus su izradjene od kvalitetnijih materijala od SL i ekipe (bar na dodir) a zilavost i mogucnost savijanja lako moze da bude na strani SL mada su sigurno i ove dobre.

To sto zvuce slicno kao te AKG ne treba da cudi jer tajvanci/kinezi vec neko vreme proizvode za AKG/Beyerd. i ekipu. I za SL/presonus vazi da po zvuku podsecaju na neke BD slusalice ali uz nesto ostrije visoke.

Ali me nesto smara to sto kazu da je hi2050 bass nesto slabiji od HD7 (vidi se i na osnovu fr.odziva) a taj bass mi je nekako idealan za sve sto slusam. Ima takstar jos 4-5 odlicnih modela do 80$ (3 zatvorena i 2 otvorena) od kojih su jedne''zvucna kopija'' M50x, bar tako kazu korisnici (da zvuce slicno za 3x manje para uz samo malo losije materijale ali i bolju udobnost).

Treba imati i jedne takve bassy zatvorene sluske..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno