Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Naručio Taskar Hi2050 10.12.2015. placene 33,69€, bez orginalnog pakovanja, stigle danas 26.01.2016. putovale dugo iz Kine, citavih 47 dana.
Dosle u omanjoj kartonskoj kutiji, bez ikakve dodatne zastite, bez kese ili neceg sto bi ih zastitilo u transportu od vlage.
Nemaju nikakav cudan miris, sve deluje da je ok. U paketu neki papir, prospekt na engleskom, produzni kabl i adapter sa 3,5 na 6,3.

Sluske lagane i iznenadjujuce udobne. Udobnije su mi one na prvo stavljanje nego sto su bile AKG Q701.
Deluju male ali zaista mogu na veliku glavu (moju) da stanu. Taman su kad se do maximuma razvuku. Deluje da su nauške male ali uho komotno i udobno staje.
Kod AKG Q701 mi je smetalo cvrsti, jos neomeksali jastucici sa donje strane trake za glavu, a na Taskar Hi2050 je jastucic po glavi sto ide, veoma mekan i prijatan.

Slusalice su GLASNIJE od AKG Q701.
Malo su mozda ostrije u zvuku, ima neke razlike u boji zvuka ali dalje da opisem ili znam sta i kako uporedjivati ne bih umeo.

Mislim da su ovo veoma dobre slusalice, cak odlicne za ovu cenu od "samo" 33,69€
Kome trebaju jeftinije a dobre slusalice nece pogresiti uzevsi ove.
Milsim da su Taskar Hi2050 slusalice bolje od SuperLux 681 koje sam imao pa na prvu prodao posle slusanja i poredjenja sa AKG Q701.

Nekoliko dana cu koristiti samo Taskar Hi20050 pa javim utiske...

Pogledajte prilog 190987 Pogledajte prilog 190988 Pogledajte prilog 190989 Pogledajte prilog 190990 Pogledajte prilog 190991

p.s. Jedno glupo pitanje, da li su vremenom AKG Q701 mogle iz nekog razloga postati tise?

Takstar dosta bolje zvuce kad se "usviraju" :p
Iskreno meni nisu preterano udobne, prvo me stezale malo vise pa sam ih vremenom rastegao ali i dalje me malo iritira i previse steze donja strana koja lezi ispod uveta na vilici. btw ja imam malu glavu ali debele plasticne naocare. Panasonic HTF600 su me razmazile jer ih ne osecam na glavi. Extremno su lake i ne stiskaju al zato i nemaju savrsenu izolaciju i malo se rasipa zvuk.
 
:D
^^ Vrlo verovatno.
Kada sam imao SL 681 i AKG Q701 zajedno, nisam imao zvucnu karticu vec su isle sa integruse od ploce, SL je bio glasniji ali je "zvecao" imao je nekako limeni zvuk, AKG lepsi, meksi, prijatniji i mnogo tise.
SL sam veoma brzo prodao, posle nekog vremena dosla zvucna, AKG bio glasniji sa zvucnom nego pre bez zvucne.
Sad kad ih poredim, AKG nije nista tisi nego juce, pre nego sto je dosao TakStar (stalno pogresno pisem Taskar) i probao ga.
Tise su barem 9% ako ne 12% od AKG.
Kontrolu zvuka radim preko tastature, jedno pritiskanje tastera je 3%, klepim 3-4x znaci 9-12% da bi se priblizno utisale kao AKG.
To je ovako "napamet" kad se "prisecam", kasnije kad odlucim da se pozabavim opet bockanjem slusalica u zvucnu cu ovo da pokusam preciznije proceniti, koloko su glasnije TS od AKG...

Ja zaista jesam veoma prijatno iznenadjen udobnoscu, jacinom, pa zasto ne reci i kvalitetom zvuka kod ovako jeftinih slusalica.
 
Poslednja izmena:
P307, ako se secas jos tada sam ti rekao da uopste ne sumnjam da su Q701 bolje od 681 evo u svakom smislu ali i da ne mozes dobro da procenis njihov zvuk (SL) preko integruse (pricam na osnovu HD7 i primera koliko bolje zvuce uz krsten DAC nego na integrusi sa moje ploce koja je ok u sustini ali losija cak i od jeftinih dac/z.karti).

Uz to clan Accuphase je odavno napisao da je pozeljno izvaditi dodatne sundjere iz Evo modela jer sa njima zvuce malo muljavo i bass nije bas kvalitetan.

Ali dobro, svakako su AKG bolji izbor samo si trebao da zadrzis Evo i da probas taj mod uz zvucnu kartu koju si naknadno kupio :)
 
E pa tvoj valjevac bi onda ostao bez sluski da sam ih zadrzao ... :D

I dalje koristim TS ...
 
Zadnja dva dana koristim Panasonic HTF600 za muziku, a Takstar 2050 za gaming. Za hip-hop MNOGO bolje leze Pan. MNOGO im je bolji bas. Moracu ipak da narucim jastucice za Pan :(
 
Novi Superlux proizvodi koji ce se pojaviti u toku 2016. - http://www.superlux.com.tw/upload/function.product.info/file/2016-NAMM-pdf.pdf

nZ4zMTM.jpg
 
Al' ih napljuva debeli Zeos :D

[YOUTUBE]7UrKy1EuO0k[/YOUTUBE]
 
A jel ste ih slusali? Iskreno, prvi put kada sam probao M50, seriju koja je pravljena 2010. ja msm, nisu mi se svidele. Prema onome sto sam citao, iz AT su im dosta promenili zvuk tokom godina. Pre nekog vremena sam probao M50x i bio sam bas iznenadjen. Jako dobre slusalice. Neutralne? Ne. Previse bass-a za moj ukus i i dalje zvuci pomalo kompresovano, ali u poredjenju sa Momentumom i HD380 koje sam imao prilike uporedno da slusam, pfff.
 
Zato sam ja uzeo m40x, meni za studio i slusanje savrsene, neutralnije su od m50x, ne muljave mi sa basevima.Jos cu ove godine otvorene Grado da pazarim(ili one bejerdajnemik sa otvaranjem), da pokrijem sve potrebe.
 
Nocas sam spakovao Takstar hi2050 u kutiju od AKG Q701.
AKG Q701 opet ukljucio i nastavljam da koristim...
Mali experiment zavrsen.
Meni udobnije AKGQ701 jer imaju sire nausnice, vise prostora za usi.
Ono vaznije je da ipak Q701 ima lepsi zvuk, nek su tise al po meni im je bolji i prijatniji zvuk nego na Taskar hi2050.
Ipak se oseti razlika u klasi.
Izuzetno dobre niskobudzetne i dobre slusalice neke nize srednje klase, moze da se poredi ali ... ;)
 
alli ipak Takstar pobedjuju :D
 
Pošto su AKG Q701?
 
@P307

Nisu Q701 tihe slusalice, nego su predvidjene da se koriste sa pojacalom. Pojacalo takodje ne utice samo na jacinu, vec i na kvalitet zvuka.

@jegor @Sale83

50000 je ludost za njih. Nasi nisu normalni sa cenama.
 
Mene su AKG Q701 dosle 156€ (ako se dobro secam) + cokolada. ;)

Takstar "pobedjuju" samo po ceni, cak i bez navodnika po svemu ostalom su Q701 bolje...

Pojacalo samo ono sto ima u zvucnoj kartici.
 
Ako sam dobro razumeo poentu, poredimo Pežo 307 (na to me podsetio tvoj nick. Nemo' se ljutiš) i BMW 320 i naravoučenije je da je Pežo dobar za svojih 2000€ polovan, ali BMW je BMW pa makar bio 10000€?

Ne kapiram šta si očekivao?
 
Ma samo je uporedio, nije pljuvao Takstar. Jos je i dobro sto je "uporedio neuporedivo" jer su pisali ovde kako su Takstar mozda i bolje u nekim stvarima od tih skupljih, ili da mogu da se nose dobro sa njima, kako god...
 
Da se vratimo na temu.

U jednoj zemunskoj prodavnici instrumenata prodaju kineske slušalice marke ISK. ISK HF2010 su praktično isto što i Takstar HI2050 i koštaju 4700din.. Da sam to znao ranije, ne bih se maltretirao sa Aliexpressom.
hf2010pic1.jpg

Po meni, mnogo interesantniji model je ISK HP-980 koji je direktna kopija AKG 271. Naravno, po forumima i na youtube se šire lovačke priče o kvalitetu zvuka i izrade. Meni se sviđa (bar na oko) kvalitetan kabl koji se skida. Deluju dosta kvalitetno. S druge strane klasičan "Princess Leia" izgled. Deluje da bi bilo dobro promeniti padove za nešto udobnije. Cena je 6700din.
isk-hp-980top-professional-enthusiast-headband.jpg

Najjači model iz njihove ponude je ISK HD9999 koji izgleda identično kao HP-980. Sad sam tek provalio da su metalni delovi obojeni zlatno. E tek se za njih priča svašta lepo. Vrag će ga znati. Dolazi sa dva kabla i dva para različitih padova. Cena je danas 77€ u omiljenoj nam radnji na Aliju. Nema ih u Zemunu.
DSC09500.JPG

Ako neko ima šta korisno da doda bilo bi lepo :guitar:
 
Poslednja izmena:
60 evra po 60 evra Sennheiser HD600.

Meni je krivo sto kod nas nema Beyerdynamic DT250-250ohm (80ohm verzija se drugacije cuje), mnogi govore da zvuce kao zatvorena verzija HD600, sa jos boljim bass-om. Solderdude (pominjan ovde, covek koji je radio filter za HD681 na Rock Grotto-u) mi ih je prvi preporucio za mix. E sad, kazu da je cesta pojava kod njih disbalans drajvera, i da nikad ne znas na cemu si kada ih kupujes, i generalno ljudi pljuju kontrolu kvaliteta Beyerdynamic-a. Lik sa Changstara mi je rekao da je promenio 3 para, od kojih je 3. testiran navodno kod njih, da bi se ispostavilo da je najgori, i kada im je poslao nazad, samo mu se vratio paket sa duplom postarinom. Inace su 143 na Thomann-u, oko 150, 160 vidim da su u Madjarskoj. Njih bih jako voleo da cujem.
 
[YOUTUBE]zE9WteWGTc0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]CiivNWujRYc[/YOUTUBE]
 
Sad si me bacio u rebus :)
Ovo deluje kao jako dobar deal
 
Ako sam dobro razumeo poentu, poredimo Pežo 307 (na to me podsetio tvoj nick. Nemo' se ljutiš) i BMW 320 i naravoučenije je da je Pežo dobar za svojih 2000€ polovan, ali BMW je BMW pa makar bio 10000€?

Ne kapiram šta si očekivao?

I ja sam mislio na moj Pežo (sada vec bivsi) kad sam "smisljao" ime za forum, ne ljutim se uopste, ti si prvi to primetio i rekao. :D

Nego, koja je to radnja u Zemunu i gde je?

Ma samo je uporedio, nije pljuvao Takstar. Jos je i dobro sto je "uporedio neuporedivo" jer su pisali ovde kako su Takstar mozda i bolje u nekim stvarima od tih skupljih, ili da mogu da se nose dobro sa njima, kako god...

Upravo tako od reci do reci i to bez "kako god" na kraju. :eyebrows:
Taskar mi nije trebao, narucio sam ga iz radoznalosti, spakovao sam ga da imamneku rezervu ako ikad zatreba...
 
Poslednja izmena:
Imam ja ove pioneer se-a1000, višak su mi, kao nove su, odlične, full pakovanje sa kutijom (kupio od člana suki), na fiskalnom je datum oktobar 2014, 60e. Ako nekog zanimaju, poruka na pm...
 
Jel bi ih menjao za HD7 uz moju doplatu ?
 
Pozdrav društvo!

Pratim temu od početka, koliko god da je već aktuelna, ali sad pošto smo malo i skrenuli sa teme i pošto je dosta prošlo od začetka treba mi vaš osvrt na Superlux HD668-B, Presonus HD7, Samson SR-850 i Takstar HI2050.
Naravno, zaboravih šta je kod koje prednost i mana iako su derivati istog Superlux HD668-B... Može link do nekog posta gde smo ih poredili, ne mogu da ga nađem, a može i neko spoljnje poređenje.

Planiram da ih poručim sa Aliexpress-a ovih dana i uparim sa Fiio E-10K. Uzeo bih i polovno, ako nađem i mogu da uštedim samo da prvo odredim prednosti i mane i cene svih modela (dostupnost ću videti)...

Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno