Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

http://www.ebay.com/itm/AKG-Q701-WH...548?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e9b2f2af4

http://www.ebay.com/itm/AKG-Q701-Qu...562?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e9a596c42
Ovaj baja ima ubedljivo najjeftinije sto sam ja video na ebay-u ali su bele.

http://www.thomann.de/gb/akg_q_701_black.htm u evropi, odbiju pdv nemacki ali deru sa cenom postarine od 40e
Ja sam ih kupio u Thomann-u, dobio povrat poreza na karticu, nisam nista drugo platio jer su mi isporucene u FR i od tamo donesene...

Sa Creative Sound Blaste Z su postale mnogo glasnije a nisu nista izgubile u kvalitetu zvuka, verovatno su i dobile u odnosu na integrusu... Placene 71,90e u D i donesene...

Gledajuci onu cenu za one JBL bolje je dodati za AKG Q701.
 
Iz Thomann-a su kod nas sa odbitkom nemackog poreza i sa uracunatom postarinom, carinom i nasim pdv oko 300e pa neka ih "baja" proda nekome za te pare...
Ima Kesic odlican izraz za to "BUDAAAAAALA".
edit: Koliko znam Thomann salje posiljke preko UPS, a kod nas UPS ne zaracunava špediciju (tako mi je receno) kao sto to radi DHL, pa ako se neko odluci za takvu varijantu neka to ima na umu...
 
Poslednja izmena:
^ kod nas sam ih video samo za 400 i kusur evra sto je stvarno mnogo, posebno kada se vide te amazon cene. I inace za te AKG vazi da je ''ulicna'' cena drasticno niza svuda u svetu.

A mislim da bi Emixu najvise odgovarale one Soundmagic pa onda dt990 pro/q701.
 
Poslednja izmena:
Komentar sa youtube-a na koji sam naisao skoro, sto se tice Superluxa:


I know people are skeptical, but let me tell you, I've heard and owned tons of headphones, changed 60 pairs just in the last 2 years, ranging from cheap 20 dollar ones to flagship 1500 dollar pairs. I've basically owned and sold or tested the entire line-up of Sennheiser, AKG, Beyerdynamic, from their cheapest, to their most expensive ones, and I still own cans like Beyerdynamic DT770Pro (both 80 and 250 ohm versions), DT880 600 ohm, DT990Pro 250ohm, flagship Tesla T1's, AKG K701's, Q701's, K550's, K612Pro's, Sennheiser HD202, HD212, HD419, HD438, HD380Pro, HD558's, HD650's, Ultrasone HFi2400, Denon AH-D600, AH-D340, Audio Technica ATH-M50, Focal Spirit Professional, NAD HP50, and so on, used with high end DAC's and headphone amplifiers that are basically overkill for most of my headphones other than the 1500 dollar Beyerdynamic T1's. On top of that I've tested and auditioned countless headphones from all price ranges, I like to say that I've heard pretty much every headphone on the market that's worth hearing, and I think that's pretty accurate. So I have a pretty good perspective on what sounds good and what doesn't when it comes to headphones. And let me tell you, Superlux headphones are UNREAL when it comes to value for money. Honestly, it's unbelievable when you compare them to headphones that cost multiple times more, and you realize they sound as good or better. It's really a mindfuck when you think about it, because so many people (including me) spend so much money for headphones, while they can get the same sound for fraction of a price. Does that mean you can buy 30 dollar Superlux headphones that will sound better than 500 dollar, 1000 dollar or even more expensive headphones? NO. But it does mean that Superlux will sound as good or better than most 150 or even 200 dollar popular professional headphones that are very respectable in the headphone world.

Why is that possible? Well..if you actually go on the Superlux website and look at their product catalogues in PDF format, you will find that all of their headphone models are actually rip off's of various Beyerdynamic, Sennheiser, AKG, Sony, Shure, etc. headphones. They even describe the sound of each headphone very precisely and show you comparisons of frequency response graphs to headphones that they've copied. What do I mean by that? Well, they actually take all the important parts of engineering, like plastic type thats used, headphone earcup enclosure design, driver design, the type of magnet used, etc. and they just copy it and make their own headphones the same way. They just change some minor things that don't affect sound, so that they can't be sued by original manufacturers for making the exact same product (like those chinese beats by dre companies do for example, who try and make a headphone that is 100% identical to original, which is illegal, but what superlux is doing isn't illegal, because they're not actually copying it, even though they are, if you get my point).

They actually even use IDENTICAL drivers to some Sony headphones that cost 4-5 times more, because the driver is actually not manufactured by Sony, but by someone in China who makes drivers according to Sony's design, and then sell the driver to both Sony and anyone else who wants to buy it and pay for a licence... so you're actually getting an IDENTICAL headphone as far as the sound goes. They just change the outer design, colors, etc. For example, Superlux HD661 (30$ are IDENTICAL to Sony MDR-7506 (150$), they literally sound the same, and they meassure the same, some even say the 661 sound better, because they actually slightly improve on some of the imperfections on the Sony sound. Technically, they're pretty much identical, except their prices are much different. Is that fair to Sony who put a lot of time and money into doing research and development in order to develop that headphone and then Superlux just used that knowledge and copied it for free pretty much? Nope. Because Superlux pretty much doesn't have to do any research and development, which is the most expensive and difficult part of making a new product, they just have to manufacture it. So, yea...they rip off original manufacturers, but for buyers its unreal value for money.

What's the downside of these headphones and all other Superluxes? They look cheap and they're not exactly the most durable. I don't think you'll be using the Superlux headphones in a studio, every day, for 15-20 years, and they'll still work perfectly, like a lot of Beyerdynamic, Sony, Sennheiser, etc. headphones do. But, for regular usage, you're more than sure that you'll get bored of headphones before they break, so you don't have to worry. They're also not the most comfortable depending on the model. 681Evo has good earpads, but others, like 668B for example, has very cheap earpads that make you sweat, so you have to replace that. Also, the cables they come with are quite cheap, and it's best to recable the headphones with higher qualilty professional cables....you can easily buy REALLY good cables for 3-4 dollars / meter and just solder on a headphone jack and solder the other side into headphones. So with that work you can even more improve the sound and durability.
 
Blazi redizajn HD7: http://www.amazon.com/PreSonus-HD7-Professional-Monitoring-Headphones/dp/B004ACQMUQ

81f60oAENdL._SL1500_.jpg

71qRTDm3U6L._SL1385_.jpg

Ovo moze da znaci da nece izbacivati novi model..
 
Resio sam da kupim Superlux 668B, e sad jos samo da pronadjem gde ima da se uzmu :D

Da li postoji neko mesto u zemlji, da li ih neko ima na prodaju? Za sada, jedina opcija koju vidim je da ih narucim sa ali expressa, ovde:
http://www.aliexpress.com/item/Supe...-Music-Detachable-Audio-Cable/1563551233.html

ima li neko iskustva sa narucivanjem sa ovog sajta?

drugo pitanje, posto vidim na kupujem prodajem da red rooster music iz Nisa ima druge modele Superluxa na lageru (HD-681 Evo WH, HD-681 Evo BK(koja je razlika?), HD651, HD681, HD681F), da li je neki od njih dostojna zamena za 668B?
 
Redrooster nema ništa od toga ili eventualno ima jedan zatvoren model.
 
ddfan, oni nemaju SL na lageru, zaboravi da postoje uopste.

668b ne moras da trazis i cekas jer jedna druga daleko ozbiljnija prodavnica ima samson/presonus, to su slusalice koje zvuce dosta slicno kao 668b, hd7 imaju malo jaci bass. Cene su tu negde 35-38e.. jedina prednost 668b je ta mogucnost menjaja kabla (1m i 3m).

Ako ces da narucujes sa aliexp. zaboravi na 668b i naruci ove (ovo je samo random link pa ti nadji oglas tj prodavca sa sto visim procentom poz. ocena) - http://www.aliexpress.com/store/product/Hot-Original-Genuine-Takstar-T-S-hi2050-Hi-Fi-Stereo-Headphones-Open-Dynamic-Music-Headset-Earphone/106916_528130999.html

Za te slusalice zvucno kazu da su veoma blizu AKG Q701 i to ne kaze bilo ko, nego ljudi koji poseduju gomilu skupih slusalica, audio opreme pa i pomenute AKG, imas primere, testove na YT gde ljudi kazu da su to jedne od najboljih slusalica do 200$, naravno ne zvuce dobro kao Q701 ali su navodno veoma blizu.

Ovde imas utiske sa amazona - http://www.amazon.com/Takstar-Monitor-Headphone-Gaming-Computer/dp/B009PIQUB6

Komentari lika koji ima Sennheiser HD800 :) i poredjenje sa takstar - http://www.vinylaudio.net/index.php?topic=378.0

Epska tema o tim (i slicnim) slusalicama na head fi - http://www.head-fi.org/t/585356/the-takstar-technical-pro-gemini-greathon-cyberx-qpad-thread

http://www.head-fi.org/t/641024/takstar-hi2050-first-impressions

[YOUTUBE]iatoa4I_ccY[/YOUTUBE]

Some of the best open headphones you can get.. Under $200. Right up there with the big boys. Also I used the Playlist from the Teac Speakers (mmmm) and for dirt cheap.

Uglavnom, kazu da zvuce malo bolje od svih SL i derivata (mada sigurno nece svima zvucati bolje, posebno jer imaju nesto slabiji bass od nekih SL) ali za te sluske vazi da imaju bolje visoke i srednje tonove od svih slusalice te cene a uz to su i materijali kvalitetniji (metal, kvalitetnija plastika od 668b, velur) za razliku od jeftinijih materijala na SL i slicnim slusalicama. Koje su dugotrajnije, zilavije to je pitanje mada nisam video da se neko zali na Takstar, i udobnost hvale.

Naravno niko ne moze da garantuje da ce ovo biti zvuk koji trazis, vecina ljudi voli v-shaped zvuk sa sto jacim bass-om (o kvalitetu ne razmisljaju) a ovo su relativno neutralne sluske.

Treba vise paznje obratiti na slusalice tog proizvodjaca jer su bolje dizajnirane od SL (ali i dalje ''kradu'' dizajn daleko poznatijih slusalica) i izradjene od kvalitetnijih materijala.

Sto se mene tice sa 200-300e u budzetu uvek bih pre kupio neke provereno isplative, odlicne slusalice starih, poznatih proizvodjaca ali kada su u pitanju te niske cifre, do 50-ak evra ili cak 100e pre cu da eksperimentisem sa tim SL/Takstar i slicnim jer sam se vec uverio da se isplati.

Ponuda im je sasvim solidna (sajt i celokupna prezentacija deluju daleko bolje od Superlux), to cu u sledecem postu da bi bilo preglednije.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
E bas te Kingston prodaje sa svojim potpisom za mnogo vise para :)

Imas po head fi i uopste po netu poredjenja ta 2 modela, ima ljudi kojima se vise svidja zvuk pro 80 iako za hi2050 vazi da zvuce bolje i da su vise hifi zbog ''otvorenosti''. Pro 80 bolje izoluju i manje sire zvuk u okruzenje a imaju i malo jaci bass dok su hi2050 neutralnije, zvuce prirodnije, ''prostranije'', soundstage je bolji. Posto vec imas 668b onda znas kakav zvuk mozes da ocekujes s'tim sto za te otvorene Takstar kazu da imaju ''prefinjenije'' srednje i visoke tonove, bass je verovatno slican. Naravno profitirale bi dosta od neke zvucne i pojacala, npr Xonar U7, to je prenosiva - usb karta sa dobrim asus softverom za filmove, igre a po zvuku je u rangu sa DX xonarom ali U7 ima pojacalo za slusalice. Izmedju U5 i U7 treba birati ovu drugu kartu jer zvuci bolje a razlika u ceni je mala.
 
A sta gubim/dobijam u odnosu na 668B ako uzmem ove otvorene hi2050?
Ja sam se navikao na dobru izolaciju uz 668B, mada svi oko mene slusaju sto i ja. :d
 
Nadji boljeg prodavca za te sa aliexpress-a (drugi link) ako se odlučiš za nabavku tamo, a i ovaj salje samo dhl-om za neku sumanuti cifru.
 
A sta gubim/dobijam u odnosu na 668B ako uzmem ove otvorene hi2050?
Ja sam se navikao na dobru izolaciju uz 668B, mada svi oko mene slusaju sto i ja. :d

Nije lako reci sta dobijas a sta gubis. Prema utiscima likova koji imaju oba modela hi2050 jednostavno zvuce bar malo bolje od 668b (bolji srednji i visoki tonovi), dobijas i lepse slusalice koje su izradjene od kvalitetnijih materijala. Gubis mogucnost da menjas kabl po potrebi (1m za prenosive plejere a onaj od 3m za kucnu upotrebu npr).

E sad posto ti prakticno menjas SL ne zato sto si nezadovoljan zvukom vec zbog ispucale plastike (estetski problem).. Pitanje je da li ces biti zadovoljan napretkom ili ce ti slusalice zvucati isto/slicno uz taj napredak sto se dizajna i materijala tice.

Ja bih na tvom mestu prvo kupio Asus U7 kartu, znaci da konacno cujes sta sve mogu 668b sluske pa onda da razmisljas o sledecoj kupovini. Integruse su i dalje limit, ne samo sto se jacine zvuka tice (verovatno postoje neke solidne na preskupim plocama).
 
hsv.stoned hvala, mnogo si mi pomogao :)

ubedio si me da uzmem takstar, sutra najverovatnije narucujem, evo najboljeg prodavca kojeg sam mogao da nadjem (najniza cena + najveci broj pozitivnih ocena) pa ako jos neko planira da naruci:

http://www.aliexpress.com/item/Bran...riginal-Packaging/2042611708.html#60229030883

od istog prodavca postoji i malo skuplja verzija sa originalnim pakovanjem:

http://www.aliexpress.com/item/TAKS...or-computer-accessories-games/1089764554.html

sto se tice asus xonar u7 nigde ga ne vidim na stanju + nije bas jeftina ... da li bi mi asus xonar u3 koristila? (ima da se kupi)
 
^ nisi napisao namenu slusalica i sta ocekujes od zvuka, sta slusas itd?

Vec sam napisao da ni od vecine SL a ni od Takst. ne mozes da ocekujes nekakav obojen ili dark, basshead zvuk sto ne znaci da bass na tim slusalicama nije dovoljno jak i kvalitetan ali ovo mora da se naglasi jer vecina ljudi voli da cuje sto jaci bas i to cesto po cenu ostatka zvucne slike. Te slusalice su dosta neutralne, hifi i valjda ci procitao one silne utiske sta mozes da ocekujes od zvuka.. uglavnom, zahtevaju bar iole krsten izvor zvuka (bilo sta bolje od integruse) i minimum 256-320kbps mp3 da bi muzika zvucala kako treba (lossless je naravno uvek u prednosti).

U3 bi ti zavrsila posao verovatno ali jednostavno tek sa U7 mozes da cujes uslovno receno nesto blizu maksimuma tih slusalica. U7 mozes da nadjes na KP za 99e najcesce. Ako ti nije bitna prenosivost a neces da izvdvojis mnogo novca pre U3 bih kupio Xonar DGX..
 
Poslednja izmena:
^ nisi napisao namenu slusalica i sta ocekujes od zvuka, sta slusas itd?
Nisam neki napredni korisnik, potrebno mi je najvise za gledanje filmova, nesto malo igre, i tek povremeno uzivanje u muzici. Ali zvucnike ne posedujem/ne koristim uopste, samo slusalice, tako da bih svakako hteo da uzmem nesto najbolje do 50ak e sto moze da se kupi. Trenutno imam presonus HD7 (kupio ih zbog saveta bas na ovom topicu pre nekoliko godina), ali je kabel ostecen i gube kontakt povremeno, pa sam resio da uzmem nove.
Inace sam hteo da ubacim zvucnu karticu, kupio asus xonar dg, ali nikako nije htela da radi sa tv karticom koju imam u kompu (klali se oko drajvera), pa sam morao da je izbacim. Sada sam spreman da pokusam ponovo sa usb zvucnom, pa ako ne bude radila, makar mogu lakse da ubacujem/izbacujem tv karticu/usb zvucnu po potrebi.

Narucio sam takstar sa linka koji sam stavio iznad (bez originalnog pakovanja), pa javljam ovde kako sam prosao...
 
Poslednja izmena:
Kabl moze da se promeni, samo treba malkice vestine, lemilica i odgovarajuci kabl...
 
Narucih i ja Takstar HI2050 sa AE, sad cekanje... mozda stignu do juna. :d
 
^ Naruci i U7 Xonar, te Takstar su ''gladnije'' od SL i znacilo bi im pojacalo a da ne pricam sto U7 ima daleko bolji kvalitet zvuka od bilo koje integruse.
Mozes i ovu verziju U7 koja ima par podesavanja vise i uopste malo vise gamerski orijentisan softver ali kvalitet zvuka je isti.

Ne vidim svrhu koriscenja bilo kojih iole boljih sluski na integrusi..
 
Poslednja izmena:
Muziku uglanom slisam na telefonu/plejeru. (S6 mi je prvi telefon koji preko Superlux zvuci zaista dovoljno glasno i mogu slobodno da kazem fenomenalno).

Mada svakako treba da uzmem nesto, ali ne sad. Mozda za sledeci kompjuter. :d
A mozda i uzmem plocu sa dovoljno dobrom integrisanom zvucnom.
 
S6 ima odlican dac ali vidim po forumima se zale da mu fali snage za zahtevnije slusalice, tako je sa vecinom telefona danas e jedino je onaj MX4 Pro pokidao, pored vrhunskog dac-a ima i najjace pojacalo na nekom telefonu.

Vidis sta rade ljudi kad imaju vrhunski dac a zafali snage (fiio X5 plejer koji kosta 350e i e12 ultra mocno pojacalo koje kosta oko 150e) :) https://www.flickr.com/photos/rvdzgc2020/15283692043/

Znaci, neko ima neke veoma ''gladne'' slusalice i hoce da unapredi jacinu zvuka na vec dosta skupom i mocnom uredjaju, granice se ruse samo za to treba imati i para :d

Sto se tice unapredjenja zvuka na PC, pored muzike sa dodatnom zvucnom unapredjujes zvuk i u igrama/filmovima (npr soundstage, zvuk je u odnosu na integru kristalno jasan, dinamika daleko bolja, bass definisaniji, jaci) + asus ima veoma dobar softver za te potrebe :) Zato sam i pomenuo U7 jer ima dobar sw dok ostala eksterna resenja tipa fiio i sl. uglavnom nemaju sw dodatke tog tipa.

Ima danas ploca sa dobrim integrusama ali.. opet mislim da je bolje uzeti jeftiniju a dobru plocu + poseban dac/amp.

Vrlo lako moze da se desi da ti nove sluske zvuce cak i losije od SL, bas zato sto su malo gladnije a i ne mogu da zvuce onako kako treba na integrusi tj kako ce zvucati dosta zavisi od toga koliko tolerisu lose formate i izvor zvuka, npr imas neke skupe AKG koje ocajno zvuce bez kvalitetnog dac-a i sa MP3 formatima a kada ih povezes na krstenu opremu ''svirace'' sjajno.
 
Poslednja izmena:
Imate 681 evo u red rosteru, sad su mi pustili mail.....
 
Nazad
Vrh Dno