Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Samo da odgovorim na pitanje o takstar hi2050 -

Nije vam potreban headamp, veoma su osetljive !
Znači , samo kvalitetniji izvor.
 
Da ali posto mu treba neki uredjaj za laptop.. onda ne moze da kupi samo polovnu DX/D1 kartu npr.
Skoro sva prenosiva/usb resenja su dac/amp kombinacije.. a do 100e SMSL, fiio e10k i Xonar U7 vaze za najbolji izbor.
 
Mislio je to da ce se dovoljno glasno cuti i na polovnoj Asis D1/DX karti (4-5k din).
Ali posto tebi treba neki uredjaj za laptop (a isti se najcesce proizvode kao DAC/AMP combo) onda kupi U7 ili E10k i uzivaj ;) Mozes i SMSL 793 II ali sa ali-a.
 
Poslednja izmena:
Čuće se dobro i na ipadu , sansa clip, kvalitetnom telefonu , kao i na dobroj zvučnoj koja nema headamp (ne samo na xonaru koji cenim poštujem, a povremeno i reklamiram).
Dakle osetljive. Toliko od mene za ovo javljanje.
 
dakle baš treba "čačkati" da bi se došlo do tog efekta.

Problem je samo što je spoj oba konektora u tom slučaju veoma labav, takoreći na ivici ispadanja, već mala pomeranja dovode do razdvajanja kablova, a kažeš da si jasno čuo klik, kada je prodavac spajao kabl sa slušalicama.
Možda imaju zaista pokvareni model, sa oštećenim muškim konektorom na strani slušalica, tj. sa prekidom nekog kontakta.

Svaka cast sto si testirao i uspeo da reprodukujes efekat.

Kod mene definitivno kabl nije bio ni blizu ispadanja, tako da je sigurno nesto bilo do tog njihovog modela, ili do samih sluski ili unutar samih konektora. Ko zna.

Definitivno cu probati 668B ponovo, zelim da cujem kako stvarno zvuci ispravan par :)
 

A kakve su onda u poredjenju sa AKG Q701 ?
Da ne budu kao Superlux 681evo koje su odma otisle u oglas posle nekoliko minuta slusanja i poredjenja sa AKG Q701? :)
 
Kupi pa uporedi ali ne na raspaloj integrusi kao prosli put :) Ne verujem da su bolje od Q701 vec da zvuce drugacije. Nekome ce taj philips fidelio zvuk biti za klasu bolji od AKG, neki ce se bez razmisljanja odluciti za neutralniji AKG, to je subjektivno.

Ove Philips su verovatno daleko ozbiljnije slusalice od SL. Nije realno ocekivati da SL zvuce bolje od Q701, bila bi to velika sramota za AKG - da pored toga sto im tajvanske slusalice od 35e pishke po modelima do 10k din oduvaju i flagship :) Ali posto imam slicne tvrdim da na dobrom dac-u zvuce daleko bolje nego preko integruse (a jos imam solidnu integru). Smem da kazem da je situacija minimum za 3-4 klase bolja na fiio dac-u plus sto sam ubedjen da evo bez modovanja (uklanjanja sundjera) nisu tako hifi vec bassy sluske sa dobrom soundstage-om i ne tako ubedljivim srednjim tonovima.

Ako lik koji je poznat po objektivnim testovima kaze da ne zaostaju mnogo za X2 Fideliom a kostaju 65$ na snizenju.. to je onda kradja :) I to ne znaci da su bolje od AKG vec da su sjajna kupovina za te pare i da zvuce drugacije, treba imati i X2 i Q701 zvuk u kolekciji ;)

I da, pored tih Philips za 65$ ja svakako ne bih kupio superlux, philips sigurno zvuce bolje, lepse su i materijali su kvalitetniji a skuplje su samo 25$ u proseku.
 
Poslednja izmena:
Pitam ga ja: " AKG Q701 vs Philips SHP9500...
What is better?
What's nicer and better sound?
Which are more comfortable?"
·
Dobijem odgovor:
"Z Reviews 2 hours ago
Ive got to take these over the Q701's More comfort, more balanced sound."

Hmmm... da li on ipak malkice preteruje?
Trenutno odusevljenje ili sta li su stvarno toliko "nesto vise"...
 
Pa kad kaze da mu se vise svidjaju od HD600 koje su mu jedne od omiljenih, zasto ne bi i od Q701.
Mislim da tu najvise utice cinjenica da ih je platio 60ak$, i onda kad nesto tako "jeftino" zvuci tako dobro, onda mane toliko i ne primecujes iako ih mozda ima. Tj ta cena neutralise mane. Ali sto je najbolje, ovde je cini mi se pokusao da bude skroz objektivan, i i dalje su mu odlicne.
 
Pitam ga ja: " AKG Q701 vs Philips SHP9500...
What is better?
What's nicer and better sound?
Which are more comfortable?"
·
Dobijem odgovor:
"Z Reviews 2 hours ago
Ive got to take these over the Q701's More comfort, more balanced sound."

Hmmm... da li on ipak malkice preteruje?
Trenutno odusevljenje ili sta li su stvarno toliko "nesto vise"...


Ma mora da su gla platili kinezi i tajvanci pa hvali Philips :) :)

Pogledaj ostale njegove testove.. lik nije ''placen'' i njemu fensi-old skul zvucno ime nista ne znaci (kao nekima zdrtim pojavama ovde) jer kvalitet mora da bude opravdan, logo na sluskama nista ne znaci sam po sebi ;) mora da bude opravdan kvalitetom zvuka, izrade itd.

Lik kaze da su X2 philips sluske jedine koje po njegovom misljenju opravdavaju cenu od 300e/$ (i zvukom i kvalitetom) i to je jedini model za koji je to rekao ;) Konkretno za te philips iznad kaze da zvuce samo malo losije od X2 a kostaju 65$ :) Da su superlux ili tako neke tajvanske mogu da zamislim koliko bi ih pojedinci ovde napljuvali onako napamet ali sad Philips.. pa cute :)
Ili je mozda ''trajnije rijesenje'' kuptii neke mediocre sennheiser/akg do 70$ samo zbog tog brendiranja a sa kojima superlux/presonus itd brisu patos :) :)
 
Poslednja izmena:
Konačno mi je stigao Takstar Hi2050...čekao sam skoro mesec dana jer su na carini stajale preko 10 dana -.- Naručio sam ih bez njihove kutije zbog manje cene i carine, ali mi je stiglo dobro upakovano i kompletno - sluške, produžni kabl, konektor od 6,3mm koji se navlači umesto da se šrafi (avaj) i papiri (na kineskom, ofkorz). Dostava me je ukupno koštala 400 i nešto din., braća Kinezi napisali vrednost poši5ke od 15$ i tako su i carinili, heh.

Prvi utisci:

  • Veoma udobne! Osetno udobnije od Presonusa. Kompaktnije su (jedine slušalice kojima sam ustvari morao da izvlačim headband jer su mi bile male kad je skroz uvučen, iako imam malu glavu), ali su i nešto teže zbog metala i punije podstave. Jače stežu (razradiće se), naušnice su ovalne ali i relativno uske, ne znam da li će oni vrlo ušati komforno upakovati uši u njih :) ali su dovo5no duboke. Ukupno, deluju mi udobno. Kabl i konektori mi deluju robusno, kao i kompletne slušalice, uostalom. Ostav5aju utisak da su čvrste i izdrž5ive.
  • Zvučna slika mi deluje malo uža od Presonusa. Ne znam. Zvuk mi deluje malo zatvoreniji...Moguće zbog toga što sam navikao na svetliji zvuk Presonusa zbog obi5a i oštrine visokih tonova. Kod Takstara su visoki tonovi ukroćeni, ima ih i čisti su ali nema one oštrine i probijanja kao kod Presonusa, definitivno prijatnije za duže slušanje.
  • Srednjih tonova ima u izobi5u...čak su i naglašeni, čini mi se. Bas je dubok, deluje punije nego kod Presonusa, ali je manje precizan i definisan, rekao bih. Više mi se dopada Presonusov bas, dinamičniji je. Ali, daleko od toga da je kod Takstara loš, naprotiv.

Frekvencijski grafikon, iskopan na netu:

c5LIXMv.gif

Superlux HD681, za poređenje:

graphCompare.png

Boost od 100Hz-700Hz, pad na 4KHz, pa opet skok...definitivno manje neutralno nego Superlux, izgleda.

Poređenje sa Superlux HD668B, sa Amazonovih komentara: http://www.amazon.com/forum/-/Tx2HWXZD98CDLKU/ref=ask_dp_dpmw_al_hza?asin=B009PIQUB6

Za sada sam zadovo5an, nema više onih oštrih visokih tonova Presonusa i udobne su...imam osećaj da sam previše navikao na taj Presonus zvuk pa mi je sada čudno...moraću da se naviknem. Ali neki prvi utisak je da je Presonus/Superlux bo5i za brzu, energičnu muziku dok Takstaru leži mirnija i melodičnija...videćemo.
 
Poslednja izmena:
Cestitke :)

^ vezano za grafik tj fr.odziv 681.. to je ili neka greska ali je verovatnije merenje za 681f (flat) verziju. SL je izgleda izbacivao verzije 681 sa minimalnim razlikama u boji tih crvenih plasticnih detalja pa su u pocetku oznaku 681 izgleda imale slusalice koje zvuce kao 681f (flat), 681b (balanced), 681 (basshead zvuk).

Evo i dokaza (ovo se inace nalazi i na SL sajtu)
HD681.jpg


A evo i za HD7 vs HI2050 (tacno moze da se poveze to sto si ti cuo-napisao sa ovim grafikom)
900x900px-ll-81fe29fbtak.png


Tako da sad razmisljam da li da kupujem Takstar.. sa jedne strane dobro je to sto zvuce drugacije od presonus (npr kao sto si rekao bolje zvuce u ''mirnijim i melodicnijim zanrovima'') pa posto sigurno zadrzavam HD7 na taj nacin bih za male pare dobio jos jedne kvalitetne sluske koje ''pokrivaju'' malo bolje odredjenu muziku. A sa druge strane ja sam prezadovoljan kako 90% muzike koju slusam zvuci sa HD7 uz fiio pa se pitam da li su mi hi2050 uopste potrebne.. ali verovatno cu ih naruciti uskoro, cena je smesna pa makar mi ne odgovarale (a sanse za to su bas male, kapiram da cu ih bez problema zadrzati).

Za udobnost sam vec napisao - HD7 su najudobnije slusalice koje sam probao, imam utisak da bih mogao mesec dana da ih nosim na glavi bez problema :) Ocigledno to zavisi od oblika/gabarita glave i usiju mada svako ko ih je probao nije imao sta da zameri..
 
Poslednja izmena:
Sad sam zbunjen povodom grafika...nebitno. Definitivno su mi udobnije od Presonusa i visoki tonovi više ne "bole" pa ću videti da li će zameniti Presonus kao "daily driver". Ako ti HD7 radi posao za maltene sve, nemaš razloga da se trošiš na Takstar, osim ako bi da uporediš/experimentišeš, kao ja :)
 
^ vezano za grafik, izgleda da je tako kako sam napisao (vidjao sam takve polemike na head fi a i sam mozes da vidis kako se sve to poklapa).

Ako ti HD7 radi posao za maltene sve, nemaš razloga da se trošiš na Takstar, osim ako bi da uporediš/experimentišeš, kao ja

Pa samo to je i razlog - eksperimentisanje sa kvalitetnim zvukom za male pare a ako onaj Z reviews lik kaze da 2050 zvuce bolje od vecine slusalica do 200$ i veoma slicno kao AKG Q701 ja mu verujem :) A nije jedini koji to tvrdi.

Svi ti utisci (i to sto si ti napisao) jos jednom potvrdjuju tvrdnje da te kineske/tajvanske slusalice i derivati (takstar/SL/presonus/samson) vecim delom kopiraju zvucnu sliku odredjenih BD/AKG modela.
HD7 zvuce kao neke U-shaped BD a 2050 kao Q701, ne isto naravno ali je ocigledno da zvuce dosta slicno (kao sto tvrde mnogi pa i ''Z reviews lik'').

HD7 ostre visoke je obuzdao fiio e10k (uz Xonar DG zvuce tanje, hladnije, visoki umeju da prste sto je i posledica zvuka same karte ali i dalje sasvim solidno) ali za smesnih 40e/$ opet imam zelju da probam i Takstar (ostale SL otpadaju jer sam ubedjen da nisu bolje od HD7). Mislim da nije lose imati i Takstar ali i Presonus, pa da se menja po zanrovima i u skladu sa ''raspolozenjem usiju'' :) Verujem da su udobnije od presonusa, bar za te velurske jastucice ali ja ni sa ovim od lazne koze nemam probleme osim zagrevanja u toku leta..

E jedino sto me malo udaljava od kupovine su one Philips koje navodno zvuce skoro kao X2, u prevodu bolje i od hd7/2050 a kostaju 64$ na snizenju :D
 
Poslednja izmena:
Hajde da i ja napišem neki svoj utisak, dobio sam Takstar Hi2050 nedavno, a pre toga sam posedova Grado SR80i. Kao izvor se koristi Xonar STX.

Utisci su da je Takstar definitivno "smireniji" od Grado slušalica i da manje boji zvuk. Niski tonovi su prisutniji i izraženiji. Slušalice jako dobro podnose veću snagu na izlazu i ne "probijaju" kao Grado u ekstremnim situacijama.
Moram reći da za određene žanrove mi odgovrara Grado zvuk, jer nekako čini da su numere življe. Na kraju sam jako zadovoljan kupovinom i smatram da apsolutno vrede za ovaj novac.
Udobnost je sasvim ok, malo stežu trenutno, ali mislim da će se to popraviti vremenom.

Još jedna jako bitna stavka, slušalice su dosta drugačije zvučale kada su tek stigle i tek nakon 15-tak sati burn-ina su prosvirale kako treba.
 
Pa da, HD7 zvuce super u tim zanrovima (npr hip hop/sve vrste dnb, posebno liquid, ambient) a opet daleko detaljnije i otvorenije od klasicnih v-shaped/basshead sluski + srednji tonovi ne ispastaju (zvuce odlicno, detaljno, zivo). Za njih kazu da su delimicno U-shaped.. a u isto vreme i klasika/jazz itd zvuce odlicno, zato ih i gotivim toliko :) Ne odricem se bass-a ali isto tako ne podnosim muljav, basshead zvuk, HD7 su sve lepo spojile u jednu celinu ali je potreban sto kvalitetniji/sto topliji DAC da bi visoki bili kontrolisani, to je cinjenica.
 
Poslednja izmena:
Koje slusalice bi naj bolje isle uz Sound Blaster Z zvucnu kartu?

Da li mozda neke Creative ili neke hi-fi koje su ovde pomenute?
 
Poslednja izmena:
Kao da pitas "Koja bi mi zenska odgovarala uz ovaj BMW, plavusa, crnka, brineta il neka riđa, dal mladja il' moze i neka vec zrela i iskusna..."
Evo AKG Q701 su odlicne i sta sad, gde ces i kako da ih nabavis, a tek kad vidis koliko kostaju ovde, pa i u inostranstvu, ima odma da me "mrzis"...
krastavac neko voli pecenje sa slatkim premazom i sosom, a neko obi "ubio" kuvara da mu tako nesto iznese na sto, pogotovo kad je gladan...
Za sta u stvari hoces slusalice, igre, muzika i kakva, samo film...?
Biraj sam sta ti se svidja, pa onda prouci malo kakve su, pa kad izaberes 2-3 komada dodji da pitas kakav si izbor napravio...
 
Nemas potrebe kupovati PreSonus HD7 kads si uzeo ove, to je tu negde slicno, barem ne odma, za sada...
 
@jurodivi

Jel mozes da uporedis hi2050 i hd7, bass pre svega, u ovima pesmama? Uz taj smsl https://soundcloud.com/deepheads/phaeleh-cosmic-funk

https://soundcloud.com/phaeleh/relics

https://soundcloud.com/till-mc-kensen/phaeleh-mantra

Zanima me koliko je po tvom misljenju bass ''slabiji'' na takstar.. ovo je jedan od zanrova gde me hd7 odusevljavaju, zvuk je izuzetno cist ali bass budi adrenalin i to bez ikakvog zamucenja zvuka :)
Sto je najjace posle ovoga da pustim nesto sa flat produkcijom hd7 se ponasaju kao da su bass light ili flat.. Bukvalno je jak bass prisutan samo kada treba tj dosta zavisi od produkcije.
 
Poslednja izmena:
Nama obično stiže za 2-3 nede5e...može i brže ako doplatiš za dostavu DHL-om i slično...
 
Nisu iste tj ne zvuce isto. Samo 681 ima nekoliko varijacija (zvuka) a i to se menjalo vremenom, ima sve to po netu a vise puta je napisano ovde. HD7 su po zvuku nesto izmedju 681b(balanced)/668b a sudeci po grafiku imaju slican odziv kao 2050 uz nesto jaci bass i naglasenije visoke.
 
Nazad
Vrh Dno