Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Borba za istinu nema cijenu :D

Evo ti razmišljaj malo o ovome.

tb5c.jpg

Ja sam već dao stolić da mi se pravi, sa sve točkićima, s tim što će biti malko veći da može sve stati.
A što sam fotelju nabavio :)

Čudo brzo te uhvatio neizdrživitis poslje E10ke
 
Poslednja izmena:
Nema tu nista cudno, sa e10k sam veoma zadovoljan, posebno u kombinaciji sa AT in ear kada sve to zvuci sjajno ali imam osecaj da desetka limitira HD7 (soundstage-separacija). Jednostavno iako zvuci bolje od DG xonara zvuk tj SS nije siri, osecaj prostora je slican a tu sam planirao napredak. Sto se muzikalnosti, kvaliteta basa i visokih tice 10k je bar klasu iznad DG.

Uostalom to je vec receno/napisano u mnogim testovima, utiscima korisnika, da je e10k bolji od starijih e10 i e07k ali nije u rangu sa 2-3x skupljim fiio uredjajima. A to ocigledno i nije realno ocekivati od prenosivog uredjaja koji kosta 75e.

Zato sam i napisao da ko ima kvalitetnije otvorene slusalica mora da kupi i odgovarajuce dac/amp resenje ako hoce da cuje slusalice u punom sjaju. A to nije e10k a posebno ne xonar DG koji ce mnogim slusalicama doneti problem i sa visokim tonovima u sta sam se uverio a ni bas nije tako ubedljiv.
 
Poslednja izmena:
A jesi razmišljao o obrnutom smjeru, tipa prvo slušalice pa onda konverter i pojačalo.
Tipa one shure što si mi spominjao ?
 
Ne, hocu prvo da testiram limite HD7 na sto boljoj opremi. A shure koje sam ti pominjao su zatvorene (srh 840 i 750) a ja sam se navukao na prednosti ''otvorenog'' zvuka, posle HD7 kada stavim pioneer m390 na glavu sve to zvuci losije u svakom smislu (mada i dalje zvuci dosta bolje od hd201) a posebno je prisutan taj efekat da zvuk do usiju dolazi iz malih slusalica/drajvera a ne da sam okruzen zvukom kao sa presonusom.

Evo recimo da kupim dt990 pro, nista posebno nisam uradio jer - xonar DG ce da im unakazi visoke a ni bas nece biti ubedljiv, SS ogranicen kao i na fiiu sa kojim ce zvucati bolje ali im nece pruziti maksimum.
 
Poslednja izmena:
I ja sam odustao od zatvorenih , prosto to nije to.
Osima naravno ako nije za korišćenje vani predvidjeno.

DT990pro, su odlične slušalice.
Ja sam u dilemi za treći par, to ili HD558 ili nešto vintage od sennheisera tipa HD424 ili HD540/560.

OK, i to je igra, da vidiš šta mogu maksimalno. I meni je interesantije igrati se kombinacijama konverter/pojačalo pa vidjeti šta slušalice mogu.

Jesi razmišljao o cd plejeru ?
 
Poslednja izmena:
Ja se u zadnje vreme opasno nalozio na vinyl. Imate li kakvu preporuku za dobar standalone audiofilicarski :D gramofon ? Po mogucstvu sa izlazom za sluske.
 
I ja sam, ali to ne zvuči ni na šta jer vinyl hoće da pucka a to na slušalicama zvuči loše.
 
Vratili nemci PDV .... :D

AKG Q701 crne (B-Stock) su me kostale 176€.
SuperLux 681EVO crne su me kostale 22,50€ a prodate za 45€.

Ima li negde povoljnije za novu robu? ;)
 
Gledao sam upoređenje, bolje rečeno slušao na YT kanalu SonicSenseProAudio. I vidim sa je trebalo da dodam pare za M40x, jer su transparentnije nego M50x.
 
To naravno ne moze da bude skroz verodostojno ali nije lose preslusati pre kupovine, bar iz zezanja.

Evo cele liste, ovde je najlakse za poredjenje i preslusavanje a i kvalitet zvuka je dobar https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/sets/headphones-test

I onda izvalite koja je kanta AKG K77 zvuk u odnosu na M30x ili Presonus HD7/SL 668b recimo :) A ovo sto cujem HD7/668b svrstava daleko iznad cenovne klase. Sto i potvrdjuje 90% planete ;)

Po karakteristikama zvuka meni presonus/superlux na osnovu ovoga zvuce najpribliznije beyerd. dt990 :) A mnogi kazu da je tako, i fr. odzivi su im slicni.. pa cak i ti naglaseni visoki tonovi.

Aj neka jos neko preslusa, bas me zanima sta mislite.

Au sunce ti, pa posle ovog preslusavanja pozeleh da imam jos nekoliko slusalice, koliko odredjene zvuce dobro a razlicito :) q701/DT880 i naravno HD800 su mi favoriti mada nisam preslusao ni deseti deo liste.

Moram da kazem da, bar na osnovu ovoga, bez razmisljanja biram hd7/668b pre m30x-m50x mada bih 50x svakako voleo da imam, super zvuce u odredjenim zanrovima. Cini mi se da su super odradili ova poredjenja.. naravno za ovo preslusavanje treba imati sto bolje slusalice i izvor zvuka, evo sad sam ubo A4 HS 800 od 15e i ovo prakticno gubi smisao, sve je daleko teze uporediti tj nemoguce.

Jbte tacno se cuje koliko je ''prefinjeniji'' zvuk premium slusalice od par stotina pa do hiljadu evra od sl/presonus :) koje se svejedno drze sjajno u odnosu na cenu.
 
Poslednja izmena:
au kakav link! sad bas preslusavam neke modele koje sam hteo da kupim,cak i na ovim mojim jadnim zvucnicima se cuje dosta razlike.
zanimljivo mi je da mi Senn Momentum On Ear (one su dosta jeftinije i losije od Over Ear) zvuce bolje u bassy zanrovima od Custom One Pro (vibrant bass) i M50x.

mozda j edo mojih zvucnika ili sam navikao na takav zvuk.
 
^ meni u tim bassy zanrovima bolje zvuce custom one (vibrant bass) i m50x od on ear momentum :)

Od slusalica koje mogu da priustim trenutno (do 250e npr) najbolje mi zvuce q701 (kod nas su 400e ali mislim na one sa rasprodaja) ali steta sto nemaju samo malo jaci bas, ispada da je presonus tu malo bolji (to se vid i na grafiku fr. odziva). Poredio sam i sa ostalim, ispade da HD7 ima sasvim solidan bas, jaci i kvalitetniji od akg k240 mk1 npr a i od jos nekih skupljih, posebno otvorenih. Samo sto kod hd7 jacina basa definitivno zavisi od produkcije a i izvora zvuka, ne boje zvuk kao m50x npr.

Pored tih AKG odlicno mi zvuce jos dt880 i dt990 ali prema ovome sto cujem razlike su male a razlika u ceni 6-8X u korist HD7 :) uglavnom sve te slusalice imaju kvalitetnije, punije srednje tonove i to je najveca razlika, naravno i ostatak zvuka je nekako prefinjeniji ali nista drasticno. I one grado sr80i mi zvuce odlicno ali m30x i ne bas, na osnovu ovoga ih ne bih kupio vec bih dodao za m40x ako hocu flat ili m50x za bassy zanrove. Steta sto nemaju fidelio x1 i x2. AKG K77 definitivno zvuce suplje ko kanta a kostaju oko 55e, cak mislim da ih pioneer m390 deru prilicno a o presonus da ne pricam.

Zanimljivo je da se prakticno sve sto cujem poklapa sa utiscima korisnika, test ekipa a i sa fr. odzivima. Definitivno su odlicno odradili ova poredjenja. I jos jednom da napomenem da sa otvorenim a4 slusalicama od 15-ak evra prakticno nije moguce detaljno i jasno cuti razlike, pa cak ni sa m390 pioneer jer i one boje zvuk i imaju povucene srednje. HD7 analiticnost ovde kida mada imaju malo jaci bas.

Primetio sam da ima preskupih modela koje zvuce drasticno svetlije i od SL/Presonus i to sa slabijim basom pa ocigledno to nije problem da kostaju par stotina evra, mozda i vise :)

Ma vec neko vreme sam ubedjen da treba imati kolekciju od jedno 10-ak premium modela.. to i vidjam po netu, ljudi pokupuju sve sto im prija usima i uzivaju :)
 
Poslednja izmena:
Pročitao, al tako me mrzi da ponovo nešto slušam :)
A i šta bi kad znam šta je iduća kupovina :)

HSV Imaš beyerdynamic na fantastičnom popustu u plejeru.
Košta 1 EUR-o skuplje nego vani najjeftinije a imaš garanciju :)

A kako stvarno zvuče mislim da bi trebali imati neke slušalice sa ravnim frekventnim odzivom .
 
^ na koje tacno mislis? Mada nije ni bitno, kesa u steku imam ali nazalost to mora da ide na hdd i napajanje i to sto pre, 200e u najavi jer su cene podivljale..

A kako stvarno zvuče mislim da bi trebali imati neke slušalice sa ravnim frekventnim odzivom.

To sam i napisao, sa losim a4 poredjenja su nemoguca, sa m390 nemaju bas smisla zbog bass boost-a i povucenih srednjih ali HD7 briljiraju, bukvalno cujem primetne razlike u karakteristikama zvuka :) Mislim jasno cujem i razlikujem karakteristike zatvorenih sennheiser, AT, beyerd. od otvorenih SL/Presonus/Beyerd, pa jos primer custom one pro sa razlicitim podesavanjima bass-a, da ne poverujes koliko su ocigledne razlike izmedju low i heavy bass podesavanja, pa onda opste razlika u kvalitetu zvuka izmedju krseva kao k77 i q701.. neverovatno. Sta tek reci za hd800 ili T90..

Izvalio sam da sr80i kidaju u onoj metal pesmi a i onaj jazz zvuci super :)

Uglavnom, hd7 i 668b prema ovome najpribliznije zvuce dt990 modelu (zanimljivo je da isto potvrdjuju i vlasnici pomenutih slusalica a i fr. odzivi su slicni ;)) ali uz nesto losije, manje pune i zive srednje tonove. Ocekivano skroz, nikada nisam ni verovao da mogu da budu bolje ali s'obzirom na razliku u ceni to nije nikakva mana, naprotiv, uzmite uporedite K77 sa 15-ak evra jeftinijim SL/Presonus i razlika ce biti kao izmedju 56k mp3 i lossless-a :)
 
Poslednja izmena:
Sve je na sniženju, dt990pro, dt770pro, čak je i dt880 eksra snižen i možda 10 EUR-a bježi od najjeftinije cijene vani.

Definitivno treba imati barem 3 para da bi pokrio veći dio žanrova i da zvučno bude na ekstra nivou. Jedne teško.

Ubaci tu nepoznanicu pojačala i dac-a i opet si na početku.
 
Pa nema, do 60e Superlux i derivati bili i ostali best buy u smislu kvaliteta zvuka a da ima lepsih slusalica sa svetlecim plastikama, vibracijama i gaming forama - ima ali uglavnom ispastaju sto se kvaliteta zvuka tice ili imaju napucanu basinu da se svidi deci.

Pojavile su se u medjuvremenu ISK slusalice koje su slicne SL a najbolje u smislu dizajn/upotrebljeni materijali-kvalitet zvuka bi trebale da budu ove http://www.amazon.com/Takstar-Monitor-Headphone-Gaming-Computer/dp/B009PIQUB6

Za njih vazi da zvuce slicno kao SL/Samson/Presonus, od nekih imaju malo slabiji bas ali kazu da su na dodir kvalitetnije od SL i ostalih plasticnih sluski, ove su izradjene od kombinacije metal-plastika.

Tu su jos ove beyerd. http://www.amazon.com/Beyerdynamic-DTX-910-Headphones-Portable/dp/B0032EQRR6 hvale ih za tu cenu ali sumnjam da su bolje od SL, verovatno su tu negde, uzecu ih par dana na test u narednim nedeljama.

Na rasprodajama i po amazonima mogu da se nadju i ove pioneer http://www.amazon.com/Pioneer-SE-A1000-Over-Ear-Stereo-Headphones/dp/B0033PROOY/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1426266282&sr=1-1&keywords=pioneer+a1000

2 clana foruma ih imaju od skoro i kazu da su odlicne, izrada, kvalitet, zvuk.

Samo nijedne od nabrojanih slusalica ne spadaju u klasicnu gaming ili basshead klasu, to su monitorski ili hifi modeli, znaci ocekuj manje-vise slican zvuk kao kod 668b koje imas. Za neki primetan napredak ti treba 150e+.
 
Poslednja izmena:
Hvala, sa ovim SL sam prezadovoljan i ne bih uzimao nista drugo ali je plastika oko zice skroz popucala a i ova koza/skaj sta li je isto na par mesta, nema problema sto se zvuka tice ali mi smeta.
Ove Takstar i Beyer mi se bas svidjaju, malo cu da citam o njima ako nadjem.
Uglavnom bih bio zadovoljan sa zvukom kakav daju ove SL, pa i da bude malo losiji nema veze. Ne uzimaju mi se opet iste bas zbog kvaliteta izrade koji je iskreno los ali sta ocekivati za te pare. Preko 60-70e ne bih da izdvajam za slusalice.

Ako je neko probao ove JBL neka napise nesto. Posto bih ovo ostalo sve morao da narucujem.
 
Poslednja izmena:
Izmedju ostalog to je jedan od razloga zasto sam izabrao presonus, jer sam procitao da su izrada i materijali malo kvalitetniji na HD7, to su utisci par korisnika koji imaju vecinu SL/derivata.. pa reko aj da idem na tu, bar za nijansu kvalitetniju opciju, ako je zvuk vec slican kao i cena. I za sada su kao nove (12+ meseci stare), osim sto ocistim prasinu par puta mesecno, i padove su prezivele.

Od SL i slicnih ne mozes da ocekujes losiji zvuk vec malo drugaciji. Npr hd7/samson/takstar.. bi trebalo da zvuce veoma slicno kao 668b, ima malih razlika u bass-u.
Obicne 681 i evo verzija (nemodovana) imaju najjaci bass ali i losiji ostatak zvuka ali sve su to neke nijanse, ima ljudi koji vise vole takav zvuk.

Ako hoces slusalice izradjene od kvalitetnijih, premium materijala za to ti treba bar 100e ili da narucis pioneer sa linka iznad, one su uglavnom od 65-100$, zavisi. A po zvuku su verovatno dosta slicne 668b, mozda imaju za nijansu slabiji bas ali su materijali ocigledno daleko ozbiljniji i kvalitetniji. Verovatno su bolje izradjene i od takstar ali nisam siguran.

Beyer. sa linka iznad cu pozajmiti na par dana uskoro, bas da probam i uporedim.

Ali pravi korak napred u smislu zvuka i kvaliteta bi bile tek slusalice kao sto su Beyerd. dt990 pro ili jos bolje AKG Q701, ima ih na rasprodajama za 150-200$.

Posto si na integrusi a imamo slicne slusalice cisto da znas - jos uvek nisi cuo maksimum tih 668b, ovo potpisujem, zvuk je dosta bolji, cistiji, detaljniji cak i u kombinaciji sa ''budzetnim'' audio kartama/dac-amp kao sto su xonar dg i fiio e10k. Ko ima takve slusalice bukvalno je greh da ih koristi sa integrusom. Da ne pominjem ko kupi neke od 150$+.. sve sto ti treba je makar xonar dg od 30e, ima softverske opcije za igre, filmove.. pa ko sta voli, ja to retko kada koristim ali je ta karta lepo unapredila zvuk u odnosu na integrusu sa moje ploce + ima pojacalo.

Te JBL koje si postavio izgleda ne vrede te pare http://www.head-fi.org/t/657189/jbl-j88-a-very-quick-impression

Prema ovom opisu imaju smesan soundstage, bas je jak, srednji losi, visoki povuceni.. verujem da ima daleko boljih slusalica za te pare, pa cak i basshead.

Nemoj se zaletati, za samo 40$ vise imas ove http://www.amazon.com/Beyerdynamic-DT-990-Pro-250-Professional-Acoustically-Applications/dp/B0011UB9CQ/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1426268011&sr=1-1&keywords=dt990+pro

Posto su 668b poluotvorene i veoma udobne a i zvuce odlicno glupo je da ides na losiju opciju, ove Beyer. su jos bolje izradjene i kvalitetnije, verovatno i zvuce primetno bolje, imaju jak bass i jos bolje su za igre, filmove (siri soundstage). Samo im treba pojacalo a i dac naravno. Ne moze to da zvuci u punom sjaju na integrusi.

Evo pre 15 sekundi su hd7 prezivele jos jedno lansiranje na pod, zakacio kabl nogom u mraku i bam, povukle i misa sa sobom :d
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljao sam da ne treba ocekivati cuda od tih JBL. Ove Pioneer mi se izgledom ne svidjaju, mada to nije presudno. Dobar je ovo popust ali $ skoro da se izjednacio sa E pa malo i gubi smisao to narucivanje i cekanje i smaranje.
Uglavnom trazicu malo o ova dva modela BD i Takstar, pa cu da odlucim nije nista hitno.

Hvala jos jednom i ako neko ima jos neku preporuku dobro bi dosla. :)
 
Izrada tih BD od 50e izgleda nije bas sjajna.. navodno krckaju, skripe, jednostavno to je brend koji naplacuje ime kao i ostali slicni pa su im proizvodi u tim najnizim klasama cesto jedva prosecni. Ali jedan ortak rece da zvuce sasvim solidno.

A te JBL prema tom opisu daj boze da zvuce bolje od mojih pioneer od 40e :d

Materijali su jedno a ''durability'' drugo i licno se uverih da su slusalice od suvlje plastike za sada neunistive dok su pioneer prsle nacisto a na dodir imaju kvalitetnije materijale.

Kakve su takstar u tom smislu.. to niko od nas ne zna, jedino da pitas manchu sa foruma jer ih on ima (ili ih je imao). Za one pioneer a1000 sam cuo da su kvalitetno izradjene i deluju dugotrajno a i lepse su od svih SL i slicnih..

Ako si merkao one JBL za 130$ moj savet dobaci jos 40-50$ za dt990 pro, to su slusalice koje ce trajati godinama, vaze za izuzetno udobne, kvalitetne a i zvuk hvale. Uz to za 668b vazi da su zvucno bliske 990pro, imaju i slican fr. odziv, evo primer (668b vs obicne 990) http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=2141&graphID[]=3301&scale=30


Korisnici koji ih imaju kazu da zvuce slicno ali su naravno BD ipak bolje. To mozes da preslusas-uporedis i na ovom linku, razlike su male ali jednostavno BD zvuce ubedljivije, posebno kada su srednji tonovi u pitanju:

668b https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/superlux-hd-668b?in=sonic-sense-pro-audio/sets/headphones-test
990 https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/beyerdynamic-dt-990-600-ohm?in=sonic-sense-pro-audio/sets/headphones-test

Znaci, one BD od 50e bih preskocio, ili pioneer/takstar ili lepo izvadi 180$ za dt990 pro ali spremi jos bar 100e dac i pojacalo ili neku zvucnu :)

Mada koje god da uzmes batali integrusu i predji bar na xonar DG (30-40e) ili jos bolje na ovu creative http://www.soundblaster.com/products/sound-blaster-z.aspx
 
Poslednja izmena:
Da li je noko mozda koristio/probao:

http://www.jbl.com/over-ear-headphones/J88I.html

Ne mogu skoro nista da nadjem o njima, ako neko naleti na neki review neka postavi.
I posto nisam pratio od kad sam uzeo HD 668B sta je neki best buy tu do 50-60e?

Hvala

Ja sam slušao, baš te
Ima kod nas da se uzmu.
Uopšte nisam bio impresioniran.
Izradjene su vrlo kvalitetno ali prosto ovi iz jbl-a nisu provalili da i drugi prave kvalitetne slušalice ali nisu teške kao kamen, što je moj bio utisak.
Zvuk onako.
Za bas žanrove dobro, ostalo i ne baš.

I znoje se malo uši. Dalje nisam išao, nisu me dojmile.
 
^ I meni deluju dosta kvalitetno uradjeno.
Ali to mi apsolutno nista ne znaci ako kvalitet zvuka nije na istim ili slicnom nivou. Hvala
 
^ da bi zvuk bio na slicnom nivou kao 668b ili jos bolji moras da trazis poluotvorene ili otvorene slusalice koje su dokazano dobre. A to su pomenute takstar/pioneer koje vrlo verovatno zvuce slicno kao 668b ali uz bolje materijale/izradu ili da predjes na nesto bolje iz klase 150$+ (990 pro). Posto si gamer prva drasticna razlika koju ces primetiti sa zatvorenim slusalicama je losiji osecaj prostora u igrama, losije pozicioniranje itd.

A i kada su zatvorene slusalice u pitanju ocigledno je da za te pare postoje bolje (odredjeni AT, Shure, Sennheiser, BD, AKG.. modeli). Samo ne treba ti to cim si prezadovoljan sa 668b, ja cu neke dobre zatvorene slusalice sigurno kupiti u skorijoj buducnosti ali to nece biti primarne sluske.
 
Poslednja izmena:
Pazi ja ne slusam nista ovovremensko, tako da nije nužno da ne zvuče dobro. Toj je moj utisak i ne mora se poklopiti sa tvojim. Moras ici poslušati.
 
I nisam neki gamer, mozda tako deluje ali igram sat dnevno mozda. I to u zadnje vreme dosta igara i preskacem.
Vise mi trbaju slusalice za muziku/filmove i sl.

Trazim nesto da je malo vise univerzalnije da tako kazem, da mogu da zakacim i na plejer i na telefon. Kad zakacim SL na telefon zvuk mi se uopste ne svidja, mislim kvalitet je odlican ali jacina zvuka je dosta losa, nisam zadovoljan.
 
JBL se vrlo lako pokreću a imaju i one mobilne kontrole. Mislim da ih trebas poslušati.
 
Nebitna je ta definicija gamer, ocigledno je da igras igre i da ti je bitan sto bolji zvuk :)

Imam 3 para kvalitetnih slusalica - sjajne in ear, sasvim solidne zatvorene pioneer i (za te pare) sjajne presonus hd7. Slusanje muzike, igre i filmovi zvuce daleko manje zabavno, detaljno i ''prostrano'' sa zatvorenim pioneer a AT in ear iako su sjajne jednostavno ne mogu da zvuce bolje u filmovima, igrama od HD7 ali zato deru sve ostale in ear koje sam imao/probao. I ma koliko te bubice zvucale ubedljivo jednostavno je bolji trip slusanje muzike (i sve ostalo) za 50mm drajverima uz poluotvoren dizajn. Tu jedino izolacija ispasta sto mi je totalno nebitno za kucne uslove.

Zato ti kazem, pioneer/takstar i kupi neku zvucnu sa pojacalom/dac ili jos bolje sve to ali uz BD990 pro slusalice. Zatvorene su dobre kada je potrebna bolja izolacija, za prenosive plejere i basshead zanrove.

Prema utiscima one JBL ne vrede te pare, siguran sam da AT M30x/M40x/Shure SRH750 zvuce bolje za slican iznos. Bas te shure sam hteo da kupim ali reko ne trebaju mi jos jedne zatvorene, bolje vrh in ear da imam za prenosive plejere. A i citao sam da su se neki zalili da su im pukle na ovim spojevima skoljki i to bez ikakvog razloga pa reko dosta mi je bilo to sto su (na prvi dodir) premium pioneer m390 dozivele slican raspad posle 2 godine.

Trazim nesto da je malo vise univerzalnije da tako kazem, da mogu da zakacim i na plejer i na telefon. Kad zakacim SL na telefon zvuk mi se uopste ne svidja, mislim kvalitet je odlican ali jacina zvuka je dosta losa, nisam zadovoljan.

Prenosivi plejeri traze slusalice sa sto boljom izolacijom a iste ne smeju da budu ni zahtevne. Znaci pozeljno je da je osetljivost sto visa a impedansa niza. Tesko je sve to spojiti a da ne zvuci losije od 668b, posebno u filmovima i igrama. Razlika je drasticna kada ih povezem na fiio sa pojacalom i odvrnem zvuk do granice bola samo da bih simulirao situaciju da li mogu da eliminisu spoljnu buku (pojacani zvucnici u sobi ili tv npr) mada ni tada nije to-to kao in ear.

Evo ti i ovaj primer, i pioneer i presonus imaju impedansu 32 oma, pioneer imaju malo bolju osetljivost i malo bolju izolaciju jer su zatvorene. Ali sve je to smesno kada se nadjes u bucnijem okruzenju, nema tu spasa bez in ear. Znaci nista im ne pomaze zatvorenost, zvuk jednostavno nije dovoljno glasan bez pojacala (cak ni na wave telefonu sa wolfsonom). In ear su keva za prenosive plejere i bucna okruzenja.

Imas vec soundmagic bubice za prenosive plejere, poslusaj me i sve pare ulozi u sto kvalitetnije otvorene/poluotvorene slusalice i dac/pojacalo i miran si godinama ;)

Kad vec pomenuh soundmagic, evo slusalica koje jesu skuplje 60-ak dolara ali ce da sahrane te JBL http://www.amazon.com/SoundMAGIC-HP200-Premium-Folding-Headphones/dp/B00DJ61FHY

http://www.head-fi.org/products/soundmagic-hp200

EDD_5616b.jpg

Ima ih po amazonima za 170-200$, vidjao sam te cene pre praznika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno