Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Preko 100€ ima desetak modela koji su bolje izrade. Slažem se da je kvalitet izrade bitan i da udobnodst znači, ali svi ti modeli ne zvuče bolje. :)

slozimo se da se ne slazemo. ja sam kao i dosta ljudi ovde krenuo od takvih jeftinih modela i na kraju sam zadrzao i trenutno samo koristim 3 modela (dt990/t50mk3/hd598)

pre toga sam imao/imam grado sr68/80/m50/krk 8400/6400/ mdr7506/ superlux hd668b, 681, hd330/ senn hd465, reloop rhp10/ mdr v55/ denon hp700/ akg k81 k44 k512/ isk 680... verovatno sam neke i zaboravio i nijedne od pobrojanih tesko da mogu prici ovoj trojci gore, neke su se raspale, neke sam prodao , neke modovao na neke zaboravio... uglavnom te koje su ostale i dalje skupljaju prashinu. to je bar moj utisak. a slusam sve i svasta od klasike preko rap-a ,electro, do j-rock-a, pop, rock , alt, itd itd. jedino nisam ljubitelj jazz-a regge-a xD
 
Pazi, bilo bi smesno a i zalosno da sluske koje koristis nisu bolje od SL/Takstar derivata :) Ipak su to "imena" u audio svetu a cenovno nisu low end.

Ne znam da li si probao HD7 ali vecini su super-udobne (pomenuta mana da greju usi u letnjem periodu) a to uz zilavost-trajnost materijala i odlican zvuk za te pare zaokruzuje best-buy celinu i tu moze da se stavi tacka sto se hajpa tice :)

I ja sam razmisljao o DT990 pro (dok su bile 155e na popustu) ali sam odustao jer nisam mogao da ih cujem pre kupovine a ovde sam procitao utisak da HD7 ne zvuce mnogo losije od njih i da im je zvucna signatura slicna http://www.ucanplay.org.uk/review-presonus-hd7-monitoring-headphones/


Nego, sta mislis o SL HD330?
Mnogi kazu da su to najbolje od svih SL modela i da zasluzuju veci hajp od 668b :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ako je hd7 udobniji od 668b samo napred ima i moju preporuku,ali hd7 vise lici kao rebrand 681 a ne 668b :) ja nisam ovo pisao da bashujem ljude koji imaju SL,takstar itd. ja ovo pricam iz licnog iskustva i licno pretpljenih trauma kad se setim da sam dao 40e za k44, 55e za k512mk2,50e za 668b, reloop rhp10 70e, isk 680 45e(naravno nisam sve odmah kupovao nego u razmaku od 3-4 god) i nijedne me nisu oduvale i da sam rekao WOW i onda sam nastavio potragu dok su se ovo polako raspale i nisu izdrzale ni 1 godinu. i onda odem poslusam dt990pro odusevim se kupim, dodjem kuci upalim neki bass heavy track i kez od uveta do uveta em mogu da ih nosim na glavi 10h... i ja sam tragao za tim bang for buck kao student a onda kada sam stisao m*da i iskesirao odmah 150e za prve bolje slusalice nisam se pokajao nimalo. taj hype za SL je ionako trajao jer su se sa cenom od 35$nosile sa slusalicama od 150$ (ali su tad i hd598 i dt990 i t50 kostale po 250-300$) nije to ni tad bila ta klasa (midfi).

sl hd330 su ok mada mislim da nisu u svemu bolje od 668b po meni. 668b imaju vecu shirinu (eng soundstage), bolji sub-bass, hd330 imaju neki blagi mid-bass boost pa se sub i ne cuje kao na 668b , malo su istaknutiji srednji, a i hd330 ima neke spikove u visokim. za muziku su bolje , zabavniji im zvuk i manje naporan od 668b ali i manje precizan.
 
Cudi me da za hd330 kazes da imaju zakinut sub-bass, vaze za bolje na tom polju od 668b za koje kazu da uopste nemaju sub-bejs.

Sto se hd7 tice mojoj vugli su udobne za 9/10 a i svima koji su ih probali kod mene.
Ne da se nisu raspale nego su kao nove posle 2 i po godine i 9 padova (obicno kada nogom zakacim kabl) :)

Za zvuk sam vec napisao, zvuce dosta bolje od svih koje sam imao ili probao (do 7,8k din) i treba im sto bolji DAC da se pokazu kako treba ali ne treba ih dizati u nebesa, super su za tih 40-50e i to je to.

Ne znam kakav apgrejd da napravim do 250e npr, tesko da bih kupio neke "na gluvo" tj bez kraceg testa. Moraju da budu primetno bolje a da su udobne bar kao hd7 i da pokrivaju veliki broj zanrova koje slusam sto hd7 ispunjavaju vecim delom.

Od otvorenih mislim da bih pazario Fidelio X2 ali zvanicno ih nema u SRB, dakle nista od kraceg testa pre kupovine.

Mada ako mi dune i ako DT990 pro budu opet oko 150e na popustu.. Mozda njih narucim.

Sent from my D6503
 
Slusao sam juce Bose QC 25. To mi je prvi put da malo duze slusam neke ozbiljne slusalice, i moram reci da nisam nesto odusevljen. Zvuk je vrlo dobar, ali nista da padnes na dupe.

Navikao sam na bubice pa mi je bilo cudno prvih pola sata dok sam ih slusao, i bio sam iznenadjen i pomalo razocaran zvukom. Posle sam se navikao i svidele su mi se, ali nista epohalno.
Vrlo su osetljive na kvalitet muzike, i najbolje se pokazao 320kbps skinut sa soundclouda. Imam jos 320kbps sa rutrackera i sa raznih strana, ali nije to to.
Vrlo su udobne, samo sto se usi dosta znoje pod njima. Noise canceling bas dobro radi, prvi put sam ga probao i iznenadio se kako funkcionise, ne cujes ni samog sebe kad pricas.

Slusao sam na Nexusu 5x, mozda je zbog toga, sigurno bi se bolje pokazale na nekom Fiio plejeru.
 
Ma kakav crni fon.
Bubice su ok za napolje. Mada opet ako ti je izvor telefon, onda ti je svejedno
 
@hsv.stoned pa uzmi sta pricam sa rezervom posto iz secanja pricam :) sada koristim vecinu vremena hd558 i pomalo dt990 kad zafali bass-a :) mada koliko su ljudi pljuvali dt990 za recessed mids ja nesto i ne primecujem to, bar na pro verziji, mozda je gore na premium. a ni visoki nisu da ti usi krvare, ne znam sta ljudi tripuju al nekad mi vise zasmetaju visoki na hd558. jedini "problem" je sto su V shaped pa su u prvom planu visoki tonovi i bass al mids su sasvim ok. verovatno su dt990pro najbolja kupovina trenutno u srbiji. samo su 140e u playeru... da imaju detachable cable uzeo bih 3 komada :) sad razmisljam da probam neki ultrasone mada u srbiji se mogu samo naci neki matoriji modeli :/ ne znam da li uzeti najjeftiniji hfi580 earpads deluju kao da ce re raspasti za nedelju dana :/
 
Ne verujem da ijedan bolje zvuci od Fiio plejera, ali recimo LG V20 sigurno bolje zvuci od ipod shuffle ili nano.
Hsv to zna bolje.

Sent from my Nexus 5X
 
Kako da znam kada nisam probao ni V20 ni V10 :d

FiiO koji imam je tu negde u rangu X3 mk2 i tacno je da nijedan smartfon koji sam probao ne zvuci bolje, ni iP6s, S6/E a oni imaju CL DAC.

Ali daleko od toga da su smartfoni losi.. Uz kvalitetne in ear sluske cak i 2-3 god stari htc, samsung, sony, iP..zvuce sasvim dobro.

Za V10/20 me cudi to da malobrojni testovi sa merenjima pokazuju dosta losije rezultate od nativnih za Sabre DAC koji koriste.
A mozda su u pitanju namerno osakacene, tzv. "mobile" verzije.

Sent from my D6503
 
mislio sam da se po modelu DAC-a zna da li bolje zvuce, posto znam da si pisao da V10 i V20 imaju taj Sabre.
 
sad razmisljam da probam neki ultrasone mada u srbiji se mogu samo naci neki matoriji modeli :/ ne znam da li uzeti najjeftiniji hfi580 earpads deluju kao da ce re raspasti za nedelju dana :/
Imam ja Ultrasone HFI-650 Trackmaster i koristim originalne earpads već desetak godina. Istina je da im je površina ispucala poslije 5-6 godina intenzivnog korištenja, ali nisu se pocijepali niti raspali do dan danas. Dostigli su neki stepen oštećenja na kojem se održavaju. Skidaju se na povlačenje pa ih je lako zamijeniti novima. Za sedam dana će pući samo ako ih bušiš skalpelom.

Inače, to što je stariji model ne mora da bude mana nego znak da nema ništa bitno da se popravlja. Sjećam se kad se ovaj model koji ja imam pojavio, u početku je bilo problema sa plastikom kojom je obložen metalni headband, koja je pucala uvijek na istim tačkama gdje su šrafovi. Kada su ti komentari stigli do Ultrasone, reagovali su i provjerili recept za tu plastiku, malo je drugačije zamijesili i više tih problema nije bilo. Ove moje su preživjele padove, prignječenja, natezanja, putovale su u rancu bez neke posebne zaštite i rade kao i prvog dana - i zvuk i oni mehanizmi za razvlačenje headbanda i rotiranje "šolja" i sklapanje samih slušalica (nadam se da su to zadržali u aktuelnoj HFI seriji).

Usput rečeno, HFI-650 slušalice su fenomenalne. Kada sam ih birao tražio sam model koji će mi svirati najbolje bez dodatne amplifikacije i ekipa sa Head-Fi mi je preporučila ove. Rizikovao sam, jer je tada firma Ultrasone bila malo poznata po slušalicama i imala je samo par modela, ali se ispostavilo da su ove sluške pun pogodak. Sviraju glasno u šta god da ih utakneš, a kvalitet zvuka upadljivo raste sa kvalitetom izvornog uređaja. Kod mene je to išlo od Sony mini-linije, preko Panasonic diskmena, Yamaha risivera i Creative MuVo v100 i V200 portabl plejera, do Sansa Clipa i Sony Xperia E sa Rockboxom i ViPER4Android u najnovije vrijeme.

Spektakl je sa Sonijem i iznijansiranim podešavanjima u Rockboxu i ViPER4Androidu. :,,:

Ekvivalent ovim mojima do skoro je bio HFI-680, ali vidim da ih više nema u ponudi, nego su tu HFI-580 i HFI-780. Ne znam kojima su ove moje bliže po zvuku, nisam imao prilike da probam nijedan od tih modela. Ako imaš prilku da ih probaš - obavezno iskoristi. Uz nadu da su te probne već usvirane, jer se sjećam da su ove moje počele da zvuče mnogo bolje posle 50-100 sati rada. Ili se samo "usvirao" moj mozak, stara tema..

Prije ovih sam imao Sennheiser eH2200, ali sa njima nisam bio nešto oduševljen i brzo me je uhvatilo ono da tražim nešto bolje. Sa Ultrasone sam se smirio i samo uživam u muzici. Ostarit ću s njima. :D
 
pa malo si preterao :) ortak ima hd681,koje je uzeo na moju preporuku btw (aka hd7) , ja imama hd668b tako da sam cuo oba "giant killer-a" od superluxa. i slazem se sto se zvuka tice da do 50e nema ni na vidiku nesto slicno a i do 100e sigurno. Medjutim kada se priblizi i predje ta granica od 100e ima dosta dobrih slusalica. Moj problem sa superluxom i klonovima drugih kompanija je kvalitet izrade i udobnost koju su zrtvovali radi manje cene. ja ovog zeosa gotivim samo sto iskreno kaze prioritete kod slusalica a to su : 1. udobnost 2. kvalitet izrade 3. zvuk. i to vam je na kraju krajeva i istina. posto sam ja to naucio na bolan nacin , spiskanjem para :)
Hah, "preterao". To je samo moje mišljenje, neću reći nekome ko se ne slaže sa mnom da je "preterao". Sada ispadne da si ti "umeren" a ja, eto, nemam šlifa da "procenim" hardware. Ima odličnih slušalica za 150€, ali nisu toliko bolje da vredi dati tri puta više novca nego za HD7. Ništa više, a ni manje.

Blago receno :) i uljudno
Hajde, kaži mi ti, onako srpski, balkanski, kafanski. Podneću to na nogama.
 
Ima odličnih slušalica za 150€, ali nisu toliko bolje da vredi dati tri puta više novca nego za HD7.

Skuplje slusalice nisu tri puta bolje od jeftinijih slusalica nego se neke nijanse u pitanju.
Vecinu te nijanse ne zanima i nisu spremni da daju vise para, a neki bi dali 10 puta vise para za malo bolji zvuk.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Izašle su HD682 EVO. Mogu se nabaviti iz Kine za nekih 35 do 40 evra. Kažu da imaju nove Superlux drivere koji su poboljšani i uz par jednostavnih modifikacija mogu se dobiti slušalice koje odlično zvuče.

900x900px-LL-1f9d8b35_2016-08-022012.32.1620Copy_zpsb6bchz59.jpeg

http://www.head-fi.org/t/816129/superlux-hd662-evo-review-by-mark2410

The sound quality of this (modified) HD662-EVO has improved from:

Having a somewhat dis-attached but fun bass but lacking ‘warmth’ and ‘cohesion’. Voices and instruments that stand out a bit ‘unnatural’ but having good clarity. Due to a slightly rolled off upper treble ‘air’ and ‘cymbals’ are slightly lacking realism.

to: Realistic bass response with good subbass extension The midrange is improved (more cohesive), quite dynamic, has a good clarity and sounds very ‘real’. Not ‘warm’ nor ‘cold’. Just … properly balanced and fun. The treble is of good quality with a very nice sparkle and lots of air as well as sounding smooth and detailed. No sibilance, no fatigue, no shrill or harsh treble anywhere.

stock-prod-red-vs-modified-left.png

Crveni graf su stock, zeleni modifikovane.

The sound of this modified headphone punches VERY much above its price point.
All that needs to be added is some paper and 2 pieces of cello tape.
It is hard to believe that it only takes 2 very minor alterations to improve this headphone.

Highly recommended for those looking for a good (pleasant) sounding closed hi-fi headphone.

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brand-superlux/
 
Poslednja izmena:
Skuplje slusalice nisu tri puta bolje od jeftinijih slusalica nego se neke nijanse u pitanju.
Vecinu te nijanse ne zanima i nisu spremni da daju vise para, a neki bi dali 10 puta vise para za malo bolji zvuk.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Oni koji bi dali deset puta više novca, nažalost, nisu na ovom thread-u. Ovde ljudi koriste slušalice iz klase "dostupnih". Retko ćeš videti model od 500+ €.
 
Hajde, kaži mi ti, onako srpski, balkanski, kafanski. Podneću to na nogama

Seresh :)

Ja sam prinudjen da ne kupujem slusalice preko 100 eura ali pricati da nijedna do 200 eura ne vredi ko te su blago receno ovo sto sam ti narodski opisao. Slusalice su ok do nekog nivoa a ja bih rekao do nekih 70 - 80 ali mislim da tu vec upadaju u kategoriju gde imaju poprilican broj takmicara a nisam se ni naslusao sluski a imam i ostecen sluh godinama :)
Da imam para ko sto nemam ja bih te sluske uzimao za rodjendane deci ;)
 
Poslednja izmena:
Seresh :)

Ja sam prinudjen da ne kupujem slusalice preko 100 eura ali pricati da nijedna do 200 eura ne vredi ko te su blago receno ovo sto sam ti narodski opisao. Slusalice su ok do nekog nivoa a ja bih rekao do nekih 70 - 80 ali mislim da tu vec upadaju u kategoriju gde imaju poprilican broj takmicara a nisam se ni naslusao sluski a imam i ostecen sluh godinama :)
Da imam para ko sto nemam ja bih te sluske uzimao za rodjendane deci ;)
Case closed.
 
Presao sam na nov PC i ova ploca za razliku od prethodne ima dosta bolju zvucnu kartu (ALC1150) sa AMP i bogami Takstar zvuci neverovatno bolje. Nisam verovao da vredi prelaziti na bolju zvucnu karticu u ovoj kategoriji slusalica ali sam se prevario.
 
Kupio sam letos HD681 EVO od kolege sa foruma. Ko poručeno bilo ;).

Pošto imam i Xonar DG - apsolutno fenomenalna kombinacija za igre!

CS: GO i CoD BOII pozicioni zvuk - brutala.

TekSyndicate i Z Reviews su objasnili.

IMG_7389_resize.jpg
 
...
Jedna tuzna vest. :(

Umrle mi AKG Q701.
Prestala da radi leva slusalica, ona kod koje se utice kabl.
Promenio kabl, zakacio drugi, orginalni, onaj dugacki i ne radi.
Desna radi normalno, leva 0.

Druge slusalice rade normalno.

Spakovao sam ih pa cu da ih saljem za D u servis na reklamaciju.

Sreca pa imam Takstar Hi2050, zakacio sam ih i guram dalje...

...

http://forum.benchmark.rs/showthrea...ND-slusalica&p=4458360&viewfull=1#post4458360


Dosle slusalice iz D sa popravke...
Išle od ruke do ruke i konacno stigle.

Popravljene, sve radi, zamenili i onu puknutu plasticnu vodjicu trake...

Sam servis, kad su dosle u Thomann, je trajao oko mesec dana, leto je bilo, godisnji odmori, po 7-8 dana se celako na odgovor emailom... potrajalo je dogovaranje gde, kome, kako... onda se oteglo prenosenje po sistemu "od ruke do ruke"... bitno je da su stigle i da rade.

Sto su udobne, vece nausnice nego na TakStar Hi2050 pa usna skoljka komotna u slusalicama.

:)
 
I ja sam kupio Superlux HD 681 EVO i sluze me savrseno vec sest meseci uz Behringer HPM 1000. Samo su moje crne boje i iako sam misljenaj da su bele lepse, nisam mogao da ih kupim.
Igram vise BF nego CS GO ali u pravu si, cuje se sve odlicno. Bilo je nekih koji su se zalili govoreci kako nista ne valjaju.
To su pre svih oni koji nisu bili u stanju da iskoriste pun potencijal slusalica, a na integrisanoj zvucnoj to bas nije moguce.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Hteo bih da kupim nove sluske, pa mi je potrebna mala pomoc. Dakle, budzet varijanta 4, 5, ne preko 6000 din. Trebaju mu za komp, muziku i elektricni piano pre svega. Imam AKG K44 vec nekoliko godina i bas sam zadovoljan njima. To su mi prve i poslednje kvalitetnije slusalice koje sam kupio. Potrebne su mi jos jedne, pa me interesuju misljenja. Za sada se dvoumim da li da kupim opet AKG K44 (doduse neki V2) ili Samson SR 850 koje imaju cini mi se veci raspon u frekvenciji. Znacilo bi mi necije misljenje ko se razume u ovo, jer ja nemam previse iskustva, ali volim kvalitetan i cist zvuk, dobar bas... U obzir moze da dodje i neki treci predlog ako postoje bolje sluske za te pare. Izvinjavam se ako se negde u ove 124 str. nalazi odgovor na moje pitanje, ali nisam bas nasao. Hvala.
 
Presonus HD7, Superlux HD681 EVO, HD668B i navedeni Samson SR 850 važe za najbolje kupovine u tom rangu, otprilike tim redosledom (HD7 i HD681 EVO da kažemo da dele 1. mesto po utiscima sa neta). AKG K44 je druga/treća klasa u odnosu na njih.

Za najbolji kvalitet zvuka potreban je i dobar izvor, neka solidna zvučna ili DAC sa pojačalom za slušalice ili makar neka malo bolja integrisana (ALC1150 ili 898) za početak + naravno lossless muzika.
 
Poslednja izmena:
Peja je lepo objasnio.

Od slusalica koje je moguce kupiti u srb preporuka za HD7 http://www.head-fi.org/products/presonus-hd7-professional-monitoring-headphones
Ili 681evo http://www.head-fi.org/products/superlux-hd-681-evo-black-professional-monitor-headphones

A ako narucujes iz Cajne onda http://www.head-fi.org/products/takstar-hi-2050

I na kraju dobar DAC/AMP, npr za 50-100$ iz CH ili do 150e u srb.

PS

Ovaj hi2050 link otvara preko pretrazivaca a preko TT baguje i otvara pogresan thread.





Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, puno su mi pomogli. Uzecu najverovatnije HD7. U Mitrosu pise HD7A, ne znam da li je to isto? Otici cu malo offtopic, posto gledam ove linkove sto je hsv dao. Ovde kod nas kostaju oko 5700 din. a na amazonu $30. Nikada nisam kupovao preko amazona, pa samo kratko ako neko zna da li ce vise da me iskostaju i da li vredi uopste da ih odatle porucim (zbog garancije, carine...)?
 
Nazad
Vrh Dno