Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ja sam svoje prodao za 45€ , nove, otpakovane, probane malo, oko 1h, mozda i manje i vracene u kutiju...
Jedan kolega forumas je krajem 2014. isto prodao za 45€.
Taman su prepisali cenu od nas... ;)

Bio jedan "zainteresovani" sto se zalio "da nisu nove", valjda hteo sterilne...
 
Ko ceka doceka :D
 
Imate jedne u oglasima,nudite nesto pa da se dogovorimo. Navikao na integrisan mikrofon pa to ti je :(
 
Nemoj ovo, dobices packu. Prijateljski savet. ;)
 
Navikao na integrisan mikrofon pa to ti je :(

http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=5459c5a2-d3f7-45fd-9fdf-fde1f8010048&pdkid=53c60f4a-74d3-40e8-b232-2527de60deb1&level=2&lv0=1


img_hmc681_web_l.jpg
 
Poslednja izmena:
Narucio sam Zalman ZM-Mic1 za ove,valjda ce raditi ok. Samo josda smislim kako da namestim neku foru za kacenje na sluske kao sto ima ModMic 4.0.
 
Da li moze savet:

Superlux 681 evo ili Audio-Technica ATH-AX3iS (55e kod nas) ili Audio-Technica ATH-M20x (55e kod nas). Ove prve AT su sa mikrofonom koji je na kablu, i kazu da su namenjene za smartphone iako imaju 55oma, ali malo vecu osetljivost.

Koristio bih za muziku, filmove, razgovore. Izvori: telefon (film, razgovori), laptop, racunar. Dokupio bih zvucnu za racunar. AT su zatvorene, pa bi verovatno bile ok za prevoz, mada je jako tesko izolovati nase buseve u Beogradu. Nisam probao jos nijedan model, ali bih voleo circumaural zbog udobnosti.
Predlozi za neki cetvrti model dolaze u obzir.
 
Za bus uzmi otvorene, neka penzosi crknu :d

Hehehe, ako hoces dobar noise canceling idi na IEM varijantu sluski.
 
Da li moze savet:

Superlux 681 evo ili Audio-Technica ATH-AX3iS (55e kod nas) ili Audio-Technica ATH-M20x (55e kod nas). Ove prve AT su sa mikrofonom koji je na kablu, i kazu da su namenjene za smartphone iako imaju 55oma, ali malo vecu osetljivost.

Koristio bih za muziku, filmove, razgovore. Izvori: telefon (film, razgovori), laptop, racunar. Dokupio bih zvucnu za racunar. AT su zatvorene, pa bi verovatno bile ok za prevoz, mada je jako tesko izolovati nase buseve u Beogradu. Nisam probao jos nijedan model, ali bih voleo circumaural zbog udobnosti.
Predlozi za neki cetvrti model dolaze u obzir.

Znaci budzet je oko 55e. Za te pare tesko da mozes da pokrijes sve to sto si naveo a da dobijes maksimum performansi (sto bolji kvalitet zvuka za razne zanrove, filmove i sl. a uz prenosivost i izolaciju koja moze da se bori sa raspad prevozom, bukom itd). Primer - zatvorene slusalice ce zvucati bas tako - usko i zatvoreno, na ulici/u prevozu nece izolovati kao in ear dok in ear obicno zvuce jos ''uze'' od pomenutih ali su bolje za slusanje u pokretu zvog izolacije.

Evo sta bih ja uradio :
Za 45e bih kupio Evo ili ako ih nema vise onda za 38e Samson/Presonus hd7. Na taj nacin dobijas odlicne sluske za upotrebu u kucnim uslovima (muzika, igre, filmovi) i sve to ce bolji zvucati od bilo kojih zatvorenih iz te cenovne klase ili in ear. Jednostavno, za te pare nema boljih slusalica za kucnu upotrebu, iznenadices se i koliko dobro filmovi i igre zvuce (mada treba im zvucna karta za maksimum). Uz to su veoma udobne sto je velika prednost za duze drzanje na glavi.

A kao prenosivu opciju za telefon i slusanje u pokretu bih se isprsio za ATH CKX9, kostaju 80e kod nas (85e verzija za mikrofonom, ako ti treba). Zvuce neverovatno dobro za jedne in ear sluske, zvuk je v shaped ali veoma kvalitetan, stoje kao zakucane za usi, ne ispadaju a izolacija je odlicna, udobnost solidna ali je u pocetku samo ''dobra'' dok se ne nadjes delove koji odgovaraju usima. Jesu 32 omske ali je osetljivost solidna pa se uz dobru izolaciju cuju veoma glasno na svakom iole krstenom telefonu. Vecina zanrova zvuci sjajno sa njima, pa cak i klasicna muzika zvuci sasvim solidno ali ko slusa to u pokretu? :d Sustina je da retko koje in ear ove cene imaju takve karakteristike i soundstage sa kojim je cak i gledanje filmova, igranje igara.. super zvucno iskustvo (dobrim delom zahvaljujuci za in ear ogromnim 13.5mm drajverima koji su uz to i dinamicki).

Znaci, sa Evo bi se obezbedio u kucnim uslovima za muziku, igre, filmove i dobio bi zvuk koji osim u drugim SL-olikim verzijama prakticno ne postoji za te pare.
Sa AT CKX9 bi dobio in ear slusalice koje zvuce sjajno (opet za tu cenu) izoluju odlicno a stoje kao zakucane za usi, nema sanse da ispadaju i smaraju. Jos nisam nasao bubice a da zvuce tako ubedljivo a soundstage je prakticno kao kod zatvorenih over ear, posle njih prosecne bubice zvuce nekako smesno/usko/''malo'' :smoke:

Sve to kosta oko 125e ali je u isto vreme izvlacenje maksimuma u svakom smislu. Mislim da sve to vredi svaki evro, ja sam vec pola godine na kombinaciji HD7/ATH CKX9 uz fiio i asus zvucne i prakticno nemam nikakve zamerke a prednosti ima koliko oces :) Uz to imam i sasvim solidne (zatvorene) pioneer sluske pa bas zbog toga mogu da kazem da su SL/ATH bolja opcija za kucu/slusanje u pokretu, ma koliko pioneer m390 bile udobne i dobre ipak nemaju sta da traze protiv njih na ta 2 polja.

Jos jeftinija opcija - SL Evo (45e) za kucne uslove a za telefon itd Xiaomi Piston 3 (oko 25$/e). One zvuce iznad svoje cenovne klase ali ne verujem da mogu da pariraju CKX9, u svakom slucaju su odlicne za smesnih 25e. A ta kombinacija kosta samo malo vise od m20x a upotrebljivije su u raznim uslovima a verujem i da zvuce bolje.

Hocu da kazem da je bolje da kupis 2 razlicita modela sluski ali one najbolje za tu cenu i namenu, to je dosta bolja opcija od jurenja kompromisa mada verijem da bi bio zadovoljan i sa M20x - sve dok ne probas evo/ckx9 u 2 razlicita okruzenja ;)

Od zvucnih do 100e - fiio e10k ili Xonar U7 i to je to, znacajno ce unaprediti kvalitet i jacinu zvuka u odnosu na svaku integrusu :)
 
Poslednja izmena:
Superlux HD681 EVO,za sto se tice sluski za mobilni,biraj neki od modela KZ.Najnoviji model je KZ ATE i kosta oko 10 eura,na head fi forumu imas topic sa preko 200 strana razgovora i utisaka koristnika.Ja licno imam model ED2 i ne planiram da ih menjam,mozda ako skupim uskoro jos 10ak-15 evra,mozda uzmem i 2 nova para,ATE i ED9. Postavi pitanje tamo ako te nesto vise interesuje,ima mnogo modela razlicitih profila,cene do 10 evrica i sve se narucuju preko Aliexpress sajta. Pozz brale.

Jedan od novih komentara za ATE:

"ATE arrived today. This is really a $10 beast! This is really close to IE80!! Soundstage is much larger than EDSE, close to IE80. Sound signature is very close to IE80. All aspects are very close to IE80. Much better than EDSE for symphony. However, I don't think its three frequency ranges, detail, separation are better than EDSE. But it's soudstage and presentation are much better. However, it still cannot catch up IE80. It cannot make my heart jump out as IE80 when I listen to Dvorak's symphony 9. So if you want that feeling that your heart jumped out, spend $200 more to get IE80. Otherwsise, this $10 beast is first choice.
Moreover, it's really a sport earphones. It's so light!"


KZ-ATE-Copper-Driver-Ear-Hook-HiFi-In-Ear-Earphone-Sport-Headphones-For-Running-With-Foam.jpg

(IE80 kostaju 450$)
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima.
Znaci ipak su Superlux ispred ATH-AX3iS i ATH-M20x po kvalitetu. Mala je razlika u ceni, pa sam mislio da idem na AT. Ove ATH-AX3iS su kao dizajnirane za smartphone (takodje imaju SonicFuel, kao CKX9), ali kazu da su losije od ATH-M20x po zvuku.

Za bus onda definitivno jeste neka inear varijanta. Mada ja ne provodim bas mnogo vremena u busu, pa sam mislio i za setnju i slicno (van kuce).
Cesto koristim sluske i telefonskim razgovorima, posto su mi potrebne obe ruke za tastaturu (ovo su indoor uslovi, gde nema buke).

Moram da probam na telefonu da li je dovoljan izvor zvuka. Ne vidim da ima rooster u Beogradu, za probu superlux evo.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]_ZVBS5D6iNQ[/YOUTUBE]
 
Stigleee! :,,:






Tezina samih slusalica i kvalitet izrade...
59b86743ff6b62a108cb0d41fdbaff03_61295.gif
 
Super deluju iako kopiraju BD ali za razliku od superlux-a materijali su bolji :)

E jedino sto postoji mogucnost da ne zvuce nista bolje ili cak malo losije od 668b uz integrusu, vise puta sam procitao takve utiske (da na integrusi zvuce lose i zbog limita same integre a i vaze za malo ''gladnije'' slusalice) tako da spremaj pare za Asus U7 ;)

Koliko je trebalo vremena da stignu?

@ fingon

Os narucivati i ti?
 
Poslednja izmena:
Ma ako bude zvuk u rangu sa 668B odlicno, ja sam prezadovoljan.
Oko 20 dana.
 
Pa ovaj lik kaze da zvuce bolje od 668b ali treba znati da lik ima dosta audio opreme, od jeftinih, prenosivih usb dac/amp pa do pravih audiofilskih od par iljada dolara :) Uz to su se nasle na njegovoj listi najboljih slusalica do 200$, kaze da su 2050 jedne od najboljih slusalica za te pare (ej do 200$ a kostaju 45$ :smoke:) i jedino sto im zamera je to sto nemaju genijalan sistem za izmenu kablova kao 668b, jbga da imaju jos.. prosto nije realno da budu toliko kompletne :)

A sto se integruse tice.. ok, napredovalo se i na tom polju ali uz dobre slusalice ili zvucnike integre nemaju sta da traze cak ni pored jeftinijih usb/on board zvucnih, verujem da U7 zvuci bar za 3 klase bolje od prosecne integr.

Gledaj to ovako (mada nije bas idealno poredjenje ali nema veze) - ti imas S6 sa wolfson dac-om, zamisli sad da kupis hama slusalice od 5e i koristis ih uz tako dobar telefon. E nesto slicno je koriscenje kvalitetnih slusalica uz los plejer ili uz ''zvuk sa prosecne ploce''. Jednostavno sve zvuci daleko bolje uz krsten dac/amp..
 
Probao sam kratko slusalice uz telefon. Neku razliku u poredjenju sa 668B ne cujem. Zvice bar meni skoro pa identicno. I ove su isto neutralne, rekao bih cak da je bass i malo slabiji. Tako da ko je navikao na takav zvuk ove slusalice mu nece odgovarati. Meni su odlicne, mada 668B koristim dosta dugo a svi znamo da ovim slusalicama treba malo "staza" da pokazu pun potencijal.
 
Ako moze par dana da koristis,pa da bacis rivju??

Sta vredi raditi ozbiljan review na integrusi :) Pa tu ni iole kvalitetne slusalice od 3k din ne mogu da pokazu sta mogu a da ne pricam o ovim SL/Takstar koje su ubedljivo najbolje u toj cenovnoj klasi.. jos su 2050 i ''gladne'' pa im treba pojacalo.

Ko ne razume evo jos jedan primer - zamisli da kupis gpu od 200e i testiras kako radi u igrama na nekom najslabijem amd x2 od pre hrista.. ne ide jednostavno.
 
Bogumi, u igrama koje nisu cpu bounded i visokim rezolucijama sasvim dobro bi se grafika pokazala. Ali jasno mi je sta hoces da kazes, to uostalom nije nepoznato. Jel dovoljno dobar Asus D1 (valjda je isti kao dx samo je PCI) ima li headphone amp ili barem solidan izlaz za slusalice?
Mislim i ja da narucujem Takstar 2050,ali istovremeno sam poceo da sklapam neki budzet hifi sistem...videcu
 
Poslednja izmena:
Da, D1 je po zvuku isto sto i DX.. u slotu je razlika. Obe karte imaju odlican dac (mogu i da se moduju tj zamenom op-amp-a od 5e se dodatno unapredjuje zvuk) ali nemaju pojacalo + imaju visoku izlaznu impedansu sto ne odgovara vecini slusalica (Accuphase to moze detaljnije da objasni).

Mozes da kupis D1/DX ali ce ti trebati pojacalo, npr neko custom iz oglasa za 25-30e.. fiio i slicna su dosta skuplja, bar 8k din ali imaju i neke dodatne funkcije (mogucnost rada uz smartfon, baterije, hardverski bass boost i slicno).

USB opcija je U7 xonar (95-100e po oglasima), to je prakticno prenosiva verzija DX sa pojacalom (ne bas sjajnim ali je ok za te pare).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno