Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

nemoj samo kingston v300 ni slucajno da uzimas

450/450 navedeno, a realno ima 170/70
rekli su mi da je to do novog firmvera, ali sam posle i nasao da je u prodaji neka made in china serija sa losim nandovima, u glavnom bezi od njega, ja sam ga zamenio patriotom
 
850 EVO kosta 4000 vise, vredi li razlike? ili da se kupi ovaj patriot?

Kako imam SATA 2 ploču, 850EVO sam uzeo samo zbog dužine garancije, na njega je 5 godina, na ove je 2 godine. Da li ti je i koliko to bitno - proceni sam.

I da potvrdim za Kingston V300 i te najniže serije - beži od njih ko đavo od kr'sa.

Namerno su ograničili softverski brzinu kako bi kupio Fury seriju i naviše. Vnago.
 
Poslednja izmena:
Kako imam SATA 2 ploču, 850EVO sam uzeo samo zbog dužine garancije, na njega je 5 godina, na ove je 2 godine. Da li ti je i koliko to bitno - proceni sam.

I da potvrdim za Kingston V300 i te najniže serije - beži od njih ko đavo od kr'sa.

Namerno su ograničili softverski brzinu kako bi kupio Fury seriju i naviše. Vnago.
Bez razlike na garanciju svakako daju kod nas 2 god ako pise 5 god, ali nastrana garancija koji je bolji ssd od samsung ? najbolji nand najbolja tehnologija najbolja izrada i najbitnije naj brzi od svi ostali ssd samsung je neprikosnoven momentalno kad je u pitanju SSD
 
Poslednja izmena:
ja sam samo cuo da ljudi pricaju da je taj s model dobar, pa to prenosim
 
Ugradio u firmi u naše računare poslednjih nekoliko meseci tri komada SSD370S 128GB i desetak od 256GB (od kojih je jedan otišao u moj laptop), svi rade bez problema, performanse vrlo dobre i postojane.

Na testovima je 850 EVO brži, ali u realnom radu stvarno nikakve razlike. Razlika je u 2 godine garancije više u korist Samsunga, dok Transcendu idu u korist niža cena (više od 20% po mojim nabavnim cenama) i veći kapacitet.

Model od 128GB ima nešto niži sekvencijalni upis zbog male količine NAND-a koju ne može da maskira kao EVO sa SLC cache modom, ali za 256GB model nema problema.
 
transcend, video sam rezultate benchmarka tog kingstona kod druga, losiji su od transcenda
 
Uzeh Transcend ssd370s od 128gb.Lepo vakum pakovanje.Ovih dana cu ga staviti u kuciste.Ici ce na Asus z77-a na sata3,pa cu videti rezultate.
 
SSD uvek kupiti sa najvecim kapacitetom za koji mozete da se ispruzite (iz nekoliko razloga, najvazniji su brzina I trajnost istog)... sto opet ne znaci da treba kupiti najveci krs u ponudi samo zbog veceg kapaciteta (npr pomenuti v300)
 
i dalje se kajem sto sam onomad kupio v300
ovaj patrot sto sada imam je zver za taj kingston

a v300 mi ima jedino smisla u laptopu gde je prosli hdd bio 80/50, pa je 170/70 nekakavo unapredjanje
 
Interesantno sad vidim da je Al** uvezao neku količinu Geil proizvoda (zaboravio sam da Geil i postoji, još od lepog druženja sa njihovom DDR2 memorijom), pored memorije koja mi se čini ok po ceni, uvezli su i Geil Zenith A3 PRO SSD-ove.

U radnjama na E, za Geil Zenith A3 PRO 120GB je 6K, 240GB je 10K, kontroler koji je unutra bi trebalo da je Siliconmotion SM2246EN (kao i u Crucial BX100 i Transcend SSD370S), ali nemam pojma koji/čiji NAND. Garancija je 3 godine, kao i za BX100 i za SSD370S.

SSD370S ima 16GB više prostora, ali je i skuplji za 1500 din.

Ako neko kojim slučajem kupi ovaj Zenith, nek postuje rezultate ovde.

EDIT: Nađoh i neki review:

 
Poslednja izmena:
Pa lepo radi, ne primećujem neku razliku u radu između SSD370S u laptopu i 850 EVO koji mi je u desktopu.

Ima razlike u benchmarkovima naravno, ali ovako, tja, sve isto radi :)
 
Jel ima neko iskustva sa sandisk, kako vidim samsung i sandisk su za sada najbolji i najbrzi
 
evo i ja da udjem u drustvo. Uzeo sam Patriot Blast 240, nazalost na SATA2 jer nisam ni znao da na ploci uopste nemam SATA3 osim Marvelovog cipa koji je uzasan i pravi probleme, brzine su mi do 250 ali opet sistem leti u odnosu na pre i ne cujem drljanje harda tako da sam apsolutno zadovoljan :)
 
Meni sutra stize isti, jedva cekam. Jeste da ce biti smaranja oko sveze instalacije wina ali kad sve podesim sledi nirvana xD
 
A što mora sveži win? Osim ako nećeš samo da iskoristiš priliku pa da uradiš svežu instalaciju ako ti je stara "bolesna"..?
 
Nazad
Vrh Dno