Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Upravo BB su trenutno SSD-ovi od 240-256GB kao što su za HDD 3TB (+ 4 i 6TB)!
 
Taj je prodat , ali imas kod madjara za 5 evra vise(85 evra) 5 godine garancije Samsung SSD 250GB 850 EVO , preko 1300 pozitivnih ocena ima prodavac , ima i nekih madjara koji prodaju za istu cenu 85 evra sa 3 godine garancije.
 
Cisto zarad objektivnosti isti taj SSD moze da se kupi kod domacih legalnih dilera za ispod 100 evra sa domacom garancijom. Za tako malu razliku u ceni radije bih ga uzeo od pouzdanog domaceg dilera tipa atom koji radi 20+ godina nego od pouzdanog svercera tipa kokakola i sl. koji je danas tu, a sutra mozda da, mozda ne.
 
Poslednja izmena:
Je l' imaju neki posebni uslovi za ovaj Patriot Blast da bi se uradio update?

U smislu SATA 3 ili tako nešto...

Trenutno imam neki stari intel chipset i svaki put komp zabode na 5% i mora da se restartuje na dugme.
Ja pisao Patriot-u povodom ovog problema. Isto mi se zabode na 5%, samo sto se ne zaglavi masina, bez problema ostanem u aplikaciji koja samo napise FAIL. I normalno sve drugo radi.
To se desavalo sa starijim verzijama Tool-a. Morate imati najnoviju!
Elem, Patriot mi je ljubazno odgovorio da ako nemam 11.x firmware NE MORAM azurirati firware na ovaj poslednji 12.2. Meni je uredjaj stigao sa 12.0 fw. Ali to ne pruza odgovor zasto im g. od softvera ne radi, cak ni na mejnstrim vindouzu. Pitao sam ih jel imaju butabilni ISO za non-Windowse update, kazu nema... samo za Win koji ne radi :d

Dodatno sta sam ih pitao a ne znam da li su i drugi vlasnici BLAST-a primiteli, to je da mu je Power cycle count bio 5 iako je imao 0h runtime i normalno bio je full zapakovan (nov potpuno kupljen kod nas u radnji). Odgovorili su mi ono sto sam i naslucivao - to je zbog Quality Check-a, pre nego sto ga pakuju provere par puta jel sve OK da ne bi pustili DOA uredjaje u prodaju pa posle da imaju mnogo % RMA.



e pa JEDINO ako traži sata3 da bi radilo bez problema. inače prošli win je intel rst drajveri ovaj sad su ms drajveri (lepo rade pa ne diram ništa) tako da NI TO nije :D


Ja imam AMD chipset, probao sam i sa MS drajverima za SATA i nece. Win7 amd64 kernel. Zabode na 5% i napise FAIL.
Djubre od programa neopevano a oni jos veci pajseri kada daju takav program umesto postenog butabilnog ISO-a pa da lepo i mi sa UNIX-olikih okruzenja mozemo da uradimo upgrade.
 
Slično iskustvo sa Kingston sw. Na sata2 ich7 nije hteo, a na a88x amd bez problema. Možda ahci instrukcije?
 
Ma kakve AHCI instrukcije, djubre od programa i indijaca koji su autori softvera xD
Meni na A85x nece, ali makar ne zamrzne masinu kao drugima.

Kao sto Slmsung SSD-ovi ne mogu da se azuriraju ako imas AMD chipset. Samo Intel podrzavaju pametnjakovici. Ali oni makar imaju butabilni ISO...
 
A jel ima neka preporuka za jeftinije varijante od 60gb? Ima vec za 5000 dinara.
 
Ovo je best buy tema, nema preporuka ni za 120GB/128GB, a ne za 60GB.
 
Upravo, i to smo već pominjali 100 puta!
Uostalom 5.000 za 60GB, a ima za 10.000 od 250GB!
Drugim rečima performanse istih po strani, uzeti danas od 60GB je čisto bacanje para!!
 
Imam laptop HP Pavilion 15-153nm, i kako vec istice 2. godina rada, hteo sam da odradim mali upgrade - ram sa 4 na 8gb, i da ubacim ssd na kome bi mi bio Win. HDD mi je 500 gb, i to mi je sasvim dovoljno, e sada, prvo, da li moze ssd u ovaj laptop, i da li mora samo ssd ili ssd+hdd, drugo - da li bi ubrzao boot time, i trece - koji je best buy? Hvala!
 
Poslednja izmena:
apsolutno,koliko vidim to je haski laptop dakle full UEFI i fastboot podrska,sve kako treba.moj savet je da se ocepis malo vise i gadjes partiot blast 480gb bas jer je laptop u pitanju i,bar po mom iskustvu,uvek je zgodno imati sto vise prostra koji je usput mobilan.tvoj laptop ima klasican 2,5" sata hdd i pasovace bilo koji obicni ssd.za postojeci hdd kupis neki 2,5" hdd enclosure i imas i eksterni hdd koji je uvek jako zgodan.
 
Ma kakve AHCI instrukcije, djubre od programa i indijaca koji su autori softvera xD
Meni na A85x nece, ali makar ne zamrzne masinu kao drugima.

Kao sto Slmsung SSD-ovi ne mogu da se azuriraju ako imas AMD chipset. Samo Intel podrzavaju pametnjakovici. Ali oni makar imaju butabilni ISO...
Za potrebe ažuriranja, prebaciš drajver na Standard SATA AHCI Controller koji daje Microsoft i trebalo bi da radi. Posle toga se vratiš na AMDov drajver.
 
Napisah vec negde da sam to probao i ne radi. Totalno sam obrisao AMD tj. Asrock SATA drajver. Ista prica... ali hvala na tip-u svakako.
 
Imam Patriot Blast od 240 GB i ToolBox 1.11 mi javlja "No drives supported by this toolbox". Isto se dešavalo i sa v1.08_x3. U čemu je problem?
 
Da li ti je SSD prikacen direktno na plocu u SATA port? Ili preko PCI-e kartice ides i sl?
 
Direkto u ploču u SATA, nemam PCI-e karticu.

Može li da zavisi li od porta na koji je prikačen? Normalno radi i vidi se i u BIOS-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno