Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Misliš na 840 EVO?
Problem sa voltažom u čipovima, pa fajlovi koji dugo svoje, se sporije očitavaju.
Secure Erase, i sva memorija je ispražnjena, puna brzina, opet dok ne prođe neko vreme.
Navodo rade na nekom novom FW da reše stvar, mada mi se čini da od toga nema ništa.
 
Nema. Samsung tvrdi da je samo sa predhodnom generacijom problem, i niko nije prijavio probleme. Naravno ostaje mogućnost da se ipak pojavi problem vremenom.
 
Hvala na pomoci, jel je i kod ostalih isti problem...dosta se pominje Crucial MX100?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 4
 
jok,niko se nije pozalio ni na najmanju sitnicu,a prodato je na buljuke po forumu.best baj evo vec ihaha vremena.
 
šta mislite o ovom hardu, baš je jeftin, garancija 5 god. standard, ne znam samo koliko je pouzdan:
http://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-240gb-siliconpower-velox-v70--synchrono.11.html?productId=36251
hvala


U pitanju je klasičan SSD sa SandForce SF-2281 i Intelov sinhroni MLC NAND, dakle praktično generički SF SSD :)

Imaš ovde lep review:

http://www.thessdreview.com/our-reviews/silicon-power-velox-v70-240gb-ssd-review/

Inače datum kada je rađen review je 5. septembar 2012 tako da možeš da vidiš koliko je svež model :)

Dakle odavno nije neki high-end model, ali radi. Za tu cenu i ako je tolika garancija, ništa mu ne fali, sasvim OK kupovina.
 
ako nisi nikad pre koristio sistem na ssd-u nece ti biti jasno kako si ikako mogao da koristis racunar bez ssd-a.eto kolika je razlika.najbolji apgrejd za racunar koji mozes da uradis,cak bolji od novog,veceg monitora sa vecom rezolucijom.
 
jel potrebno ono trimovanje ili kako već...da se isključuju procesi(novija mi je konfiguracija nisam promenio u profilu, tako da sam trenutno na win 8.1 ali prelazim na 10ku kad izađe): i koliku ću razliku da osetim između njega i http://www.itsvet.com/proizvod/seag...-7k-sata600-st2000dm001/comp_comp_hdd/27/2272 koji je klasičan hard disk

Nemoj da "trimujes" ili bilo sta drugo i kako vec... "ne prepisuj" sa bilo kog sajta bilo sta o podesavaljima, ukljuci ssd i koristio kao da je bilo kakav hdd, da se ne desi da mu TRIMUJES performanse i onda opet nas ovde priupitkujes a zasto je ovo ovako sporo, sto koci, sta ne valja...
 
Sta mislite o Silicon Power S80 SSD-u? Razmisljam se da ga uzmem, koristio bih ga kao "sekundarni" SSD, dakle Samsung sistem a na ovaj drugi igre i slicno.
 
ako je povoljan,odlicno resenje bas u tom scenariju.ako za iste/slicne pare moz' nadjes crucial-a zna se koji je BB.
 
ssd na sata 2? da li je to dobro resenje ili ne? posto mi je ploca sa sata 2 samo..
 
Bićeš ograničen u performansama, ali će i dalje biti drastično bolje od hard diska.
 
Nmg čitam sve u temi, treba mi predlog za neki ssd od jedno 250gb, može i malo manji? Za cenu ne znam, al ono, uvedite me u priču jer sam probao jedan ssd kod druga na kompu, ja ne verujem da zakonom dozvoljavaju hdd za sistem :D
Odmah sam odlučio da ću da uzmem ssd čim sam ga probao.
 
Silicon Power je veoma povoljan za manje od 100 evra 256GB nov , jel neko koristio SILICON POWER
240GB SSD SATA600 Velox V70?
 
Ovaj silicon mi deluje primamljivo zbog cene. Jel možda meni dovoljno 124gb? Koristio bih samo za sistem i programe. Eventualno igricu koju igram.
 
Taj silikon je najlosije resenje od 3 gore navedena.
Silikona od 120GB i mx100 od 128GB izgleda da nema na stanju.
Veci ssd-ovi su brzi i nesto dugotrajniji (iako je ta dugotrajnost skoro pa irelevantna za obicne kucne korisnike) kada poredimo 120/128GB i 240/250/256GB ssd-ove.
Silikon je SF a mi ih "ne volimo" jer ima boljih (Crucial i Samsung) ssd-ova koji nisu SF.
Silikon je "najstariji" od ovih predlozenih ssd-ova.
Samsung 850 evo od 120GB je minimum oko 82€ a Crucial MX100 od 256GB je oko 108€ pa ti sam skontaj da li je bolje uzeti vise nego duplo manji ssd u razlici od samo 16€... ja bi bez razmisljanja uzeo veci i bolji MX100 ...
Sasvime je dovoljno 120GB ali je mnogo bolje imati veci jer se onda moze komotno ponasati a sa 120GB se mora malo (ili mnogo) racionalizovati...
Za 16€ vise je potpuno bezveze razmisljati da li 120GB Samsung 850EVO ili 256GB Crucial MX100.
Ima i drugih SF ssd-ova koji su mozda i jeftiniji za 120GB velicnu ali ja tek njih ne bi uzeo ni da mi ih poklanjaju...
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima brend sa modelom? :trust:
 
a i vala je brend da ne poverujes... :)

narucujte mx100 od madjara a 120gb modele zickajte na oglasima.ko ima paranoju prema oglasima/polovnom nek' stavi prst na celo i dobro se zapita.
 
@umart jel može info od kojih mađara da poručimo ssd?(uzgred gratis info :) ) na kupujem prodajem, mi nalazi samo neki model miša oznake mx100, hvala
 
Ovaj silicon mi deluje primamljivo zbog cene. Jel možda meni dovoljno 124gb? Koristio bih samo za sistem i programe. Eventualno igricu koju igram.
Uzmi 250GB, i uzmi MX100.
Eventualno 850 Evo, a može i 840 Evo, mada je zadnji selektivno problematičan.
 
850 EVO za sada nema prijavljenih problema...
Iz oglasa novi ssd-ovi su jos osetno jeftiniji.
SSD ce crci u prvih 1-2 meseca max ili nece verovatno crci ni nekoliko godina nakon isteka garancije...

Izvinjavam se za losu racunicu, nije onaj mali sami "jeftiniji" 16€ vec 26€ od duplo veceg mx100

Stvarno nema na KP crucial mx100 ni jednog, ne vidjeh ni mx200, ali ima povoljno 850evo...
 
Nazad
Vrh Dno