Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

ah ljudi,,,mnogo price oko stvari u koje se ne razumem!!!! ma meni ssd treba da bude komp brzi nego sto je sad,jer imam staru dobru konfiguraciju koju ne zelim da menjam!zelim da dize ssistem malo brze i da ima bolji odziv,imam bas stari sistemski hdd na kom je win 7 instaliran,,hitachi 80gb prastar bre,zato zelim ssd,samo eto da rasteretim cpu i komponente :) dok tera PES 16,17,18 i cs 1.6 i cs;go,,,ne zanima me nista!
 
Drugari, da li možete da prokomentarišete rezultate? Testirano na laptopu HP ProBook 4740s, instalirani samo drajveri, svež sistem:

Samsung 850 EVO 250GB:

1.png
3.png


2.png


____________________________

Na ovaj ide Linux, Samsung 840 120GB:

2.png
1.png


3.png
 
@ Maki....

Sta bi sa Mini-kom?
 
Kako su laptopovi uvek malo sporiji od desk masina to je ok cini mi se.
Hd Sentinel nemoj da koristis iza ssd izuzev da ocitas s.a.r.t. podatke, procena "zdravlja i zivotnog veka" je totalno nupotrebljiva na ssd-u.

Sas nadji neki noviji Acronis boot disk i uradi backup citavog ssd-a, da imas uvek svez sistem za nedaj Boze ako zatreba...
 
@Če

Odgovorio na pp.

@P307

Hvala.

:wave:
 
da li je ovo OK rezultat za amd platformu(fx8320)...deluje mi prilično loše? ili da ne brinem? hard je star dva meseca, instalirana 10ka sa brdo programa, igre i torrenti su na drugoj particiji...:trust:
u pitanju je pomenuti evo od 250GB, podešen na performance...jel bi pomogao rapidmode da uključim, imam 16GB dual channel ddr3
 

Prilozi

  • SCREEN-0001.jpg
    SCREEN-0001.jpg
    113.5 KB · Pregleda: 194
Potreban mi je savet za kupovinu SSD ...dakle ubacio bih na njega OS naravno sve adobe CC programe Visual Studio 2015,CS:GO i jos ostele programe koje cesto koristim..to je sve ukupno do ~100 GB,ali trebace mi jos mesta za programe oko 3D grafike.

CRUCIAL 500 Gb BX100 Sata3 2,5 http://www.crucial.com/usa/en/ct500bx100ssd1 175 eura

GEIL SATA3 240 GB Zenith S3 2.5 http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/404 138 eura

Samsung 500GB 850 EVO SSD SATA3 http://www.samsung.com/us/computer/memory-storage/MZ-75E500B/AM 200 euros

PLEXTOR 256GB M6S SATA3 2,5 http://www.goplextor.com/Product/Compare/M6S 153 eura

HyperX 240Gb FURY SATA3 2,5 http://www.hyperxgaming.com/en/ssd/shfs37a 105 eura

Da li je Samsung 500GB 850 EVO Best Buy?
 
Poslednja izmena:
Taj crucial ima dobru cenu po GB, radio bi ti posao kako treba, ali to sve mozes zavrsiti i sa nekim manjim diskom.
 
da li je ovo OK rezultat za amd platformu(fx8320)...deluje mi prilično loše? ili da ne brinem? hard je star dva meseca, instalirana 10ka sa brdo programa, igre i torrenti su na drugoj particiji...:trust:
u pitanju je pomenuti evo od 250GB, podešen na performance...jel bi pomogao rapidmode da uključim, imam 16GB dual channel ddr3

jel može neko da odgovori? pošto sam pazario kod "lokalnih mađara", koji mi nije poslao ni račun, fol greškom zagubio ga, jel ima potrebe za paničenjem?
 
Niko ti ne odgovara obzirom da je već odgovoreno 100x, a ima i tema za taj disk, potraži...
 
ne vidim potrebu za takvim odgovorom, brže bi napisao:"sve je u redu" ili "nije"...ali dobro video sam da rapid ostavim isključen, a za brzinu ću pitati u drugoj temi "jer je ovde prežvakano 100x"
 
ne vidim potrebu za takvim odgovorom, brže bi napisao:"sve je u redu" ili "nije"...ali dobro video sam da rapid ostavim isključen, a za brzinu ću pitati u drugoj temi "jer je ovde prežvakano 100x"

Eto pa vidiš drugi pa i ja, i te kako vidimo potrebu za takvim odgovorom, jer toliko da je nekome mrsko da pretraži već prvo pita, eto ja nemogu da razumem.
Naročito što daleko da si prvi, pa opet isto pitanje i isti odgovor po 100x i to u samo 1 temi, mislim da de slažeš da bi i tebi dojadilo na našem mestu... Ne? ;)

P.S.
Ima i za brzinu u drugoj temi, a i tamo o tome 100x... :d
 
Porucio sam SAMSUNG 850 EVO 500 GB 180 eura na akciji.

Nadam se da nisam pogresio.

Sve sam razmisljao da cu kupiti KINGSTON 480GB M.2 PCIe HyperX Predator ,ali ipak preskup je.

Da li neko od vas ima KINGSTON 480GB M.2 PCIe HyperX Predator?
 
Kupio sam Samsung 850 Evo 500GB i za sad odlično radi. Takođe sam kupio i WD Green 4TB i za sve uštedeo preko 6000 din. što uopšte nije malo. Što se mene tiče bolje nisam mogao da prođem. Za sad je instaliran sistem i par programa i sve radi glatko i brzo, a kad instaliram sve potrebno i prebacim sve fajlove videću kako će sve to raditi u odnosu na HyperX koji ču verovatno koristiti kao Cache drive za Adobe programe i jedan ili dva virtuelna sistema..


Evo i rezultata:

Samsung 850 Evo 500GB
Platforma: Intel Z68 (Gigabyte GA-Z68XP-UD4)
Režim rada: SATA 3, Windows 7 64-bit

CrystalDiskMark.PNG as ssd 02.PNG
 
Poslednja izmena od urednika:
kupio sam samsung 850 evo 120 gb!!!!! instalirao sam sistem i driver samsung magician,ahci ukljucen,trim takodje,ssytem restore i sve sto treba u samsung magician programu je iskljucio kao funkcije koje nisu potrebne(automacki on to uradi) E SAD, imam 4 gb ram na 1333 mhz(inace ide joj default na 1600 mhz,ali nisam klokovao intela svog,pa nema potrebe da ide na 1600) dakle,ukljucio sam rapid mode,,memorija je zauzeta na 100%,iskljucio sam ga,memorija je zauzeta na 89%,,nikad mi se to nije desilo,na starom hardu kojim sam koristio za sistem nikad nije prelazila 45 % zauzeca,,sad mene zanima dal sa ssd-om treba vise radne memorije ili kako vec,,pomagajte ljudi jer sam jako zbunjen,,ne znam kako da oslobodim ram!
 
SSD isto sto i hdd ALI mu nemoj ukljucitavi rapid mod jer to nicemu ne sluzi ...
 
Samsung me je obradovao sa SSD diskom Samsung 850 EVO 500 GB:



Evo i rezultata:

IhaGXZT.png


Ovi rezultati nebi bili toliko visoki da me nije Biostar obradovao sa njihovom plocom koja ima Intel Z97 cip.


Imam jedni pitanje za vas:



Prikljucio sam SSD i DVD na Intel Z97 ,a HDD na ASMedia.Da li je naj bolje tako i cemu sluze oni SATA3 expres konektori?
 

Prilozi

  • 767676.jpg.4c44d00c1a3fd657bfe04e1b738850b2.jpg
    767676.jpg.4c44d00c1a3fd657bfe04e1b738850b2.jpg
    892.4 KB · Pregleda: 216
Poslednja izmena:
Prikljucio sam SSD i DVD na Intel Z97 ,a HDD na ASMedia.Da li je naj bolje tako i cemu sluze oni SATA3 expres konektori?

Dobro si prikacio ssd i dvdrw, u redu je kaciti hdd na asmedia konektore ali si ih isto kao mogao zakaciti i na one "normalne" sata konektore u sataexpres, oni se ponasaju potpuno isto kao i ova dva sata konektora gde si bocnuo ssd i dvdrw...
 
Neki, kojima je mali, natezu ga i mere svaki cas misleci da je porastao... neka nastave i dalje da ga natezu i mere svaki cas, sigurno porasti nece.
 
Procitao forum (hvala svim clanovima na deljenju svojih iskustava) i odlucio se za BX100 250Gb (Toshiba U300). Odlicno radi i izvukao sam max iz SATA2. Citajuci raznorazne forume naleteo i na: http://www.newegg.com/global/ie/Product/SingleProductReview.aspx?ReviewID=4418691
Pa jel moguce da je Samsung napravio opet isto zabrljanje?

Šta je tu čudno? Zna se i očekuje da tako radi većina budžet SSD-ova.
A i nije realno gledati situaciju da je napunjen odjednom preko 100% kapaciteta (250GB) i očekivati da ne padne brzina jer TRIM nema kad da odradi posao, a da je lik čekao par minuta ili 10-ako nakon "torture" brzina bi se i povratila...
A ko hoće punu brzinu non-stop, pa eto ima i PRO upravo za to, nek plati pa izvoli! ;)
Mene neprekidno iznenađuje što takvi likovi očekuju da jeftiniji model ima performanse skupljeg, a da se ni ne upita "zašto" je jeftiniji. :d
 
Nije problem što write ne može da se meri sa MLC (PRO) uređajem već tip opisuje da ni čitanje ne radi maksimalnom brzinom!

Taj problem i dalje ima 840 vanila i 840 EVO!

Ako ga potvrde i na 850 EVO onda me ne pitajte zašto anatemišem TLC kad god stignem.
 
E da vidi tačno, u pa to je već strašno, ali zato je i budžet.
Ali baš iz tog razloga već neko vreme govorim i ja Crucial BX, ali, hype je hype! ,)
 
Nazad
Vrh Dno