Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Samsung 650 je OEM drajv, namenjen da ga integratori ubacaju u mašine, ne za maloprodaju, tako da mislim da ni nema retail pakovanje.

Ubaci ga kao drugi draj u računar, pusti Crystal disk info, sentinel i sl. Ako nema upisa i Power on sati, sve je OK.

GOTCHA - i nov novcat moze da ima power on sate. Moja oba Patriot-a (Blast i Ignite) su bila na oko 5 sati power on time. Zvanicno su mi iz Patriot-a odgovorili da je to standardno jer svaki testiraju po silasku sa proizvodne trake da bi eliminisali one koji su DoA.

Evo moje slike odmah po paljenju, jasno je da je radio 0h i 0m, ali je imao 5 kresanja na hladno :)

BLAST_POWER_CYCLE_5x.png


To je obican Phison s10 + TLC, kao i Patriot Blast. Blast na akciji je 7k ~57e. Znaci gledajte garanciju i gde Vam je udobnije kupiti.
Bravo. Ne mogu da verujem kako se neki lako odricu garancije zarad par evara ustede. Ja iz Nemacke sam uzeo Supermicro plocu samo zato sto ovde nema. Nemci daju samo 1 god garancije, pa sam isao na srecu da za god dana nece da se desi nista. I evo da kucnem u drvo vec 2 god sljaka 24/7.

instalirao sam u međuvremenu os na njega i uradio migraciju podataka (programi, drajveri...).


Koliko dugo ti se instalirao swindjowz? Tj. da li si imao neki Power on hours ili je bio 0? Doduse ovo je najlakse proveriti ako SSD ubodes u racunar gde vec imas sistem na drugom SSD-u... inace te 650ice vidim da guraju u laptopove.
 
Poslednja izmena:
i moj je u laptopu.

brzo je instalirao windows (najbrže do sada a imao sam već par samsung ssd-ova bilo 840 običan koji još imam, bilo evo, imao sam od 60, 120 i 256gb čini mi se). par minuta i windows je tu, iznenadio sam se.

jedino sam proverio power on time gde kaže da ima jedan sat u sentinelu a to sam testirao ne odmah po uključivanju već nakon nekih kopiranja i instaliranja u prvom satu, recimo posla45 minuta, sada ne znam da li uvek piše za sentinel jedan sat ili može da se dogodi da piše 0 dana, 0 sati?
 
To je onda TO. 0h si imao, ali uz 5 startovanja. E sada, koliko ono bese swindjowz resetuje masinu?
 
Пробај да купиш па ћеш видјети... :-D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Vrtim par stranica unazad, vidim pisete da ima Patriot Blast 240GB za 1000 dinara jeftinije kod PobednikPobednik preko veb porudzbine u odnosu na Emmi, te verujem da cu ga poruciti, samo da li ce mi biti ista cena sa veb-a ako hocu da ga preuzmem u prodavnici? I ako mozete da mi predlozite u neko usb 3.0 eksterno kuciste za njega, treba da putujem za nekoliko dana u Grcku sa faksom kao fotograf, pa planiram da sav materijal cuvam na njega (posto na hardu od laptopa nemam ni trunku slobodnog prostora za skladistenje) i da odmah cim se vratim da ga ubodem u desktop i da krenem da radim sa materijalom. Prethodno sam imao ovaj http://www.itsvet.com/rack_lc_power_lc_25bub3-pdaa1-29.i?id=283 ali se kasnije pojavio problem sa detekcijom, te ili sam imao problema sa ulazom za povezivanje ili sa kablom.
 
Poslednja izmena:
Ako narucis online, a preuzmes u prodavnici, cena ostaje ista kao da su ti poslali. Uostalom, prodji ceo postupak narucivanja pa ces videti konacnu cenu.
Pozdrav
 
Mislim da ta web cena važi i kad plaćaš kešom u prodavnici, ne mora preko weba, za kartice ida ona veća cena
 
Bravo. Ne mogu da verujem kako se neki lako odricu garancije zarad par evara ustede. Ja iz Nemacke sam uzeo Supermicro plocu samo zato sto ovde nema. Nemci daju samo 1 god garancije, pa sam isao na srecu da za god dana nece da se desi nista. I evo da kucnem u drvo vec 2 god sljaka 24/7.

Pa ja zivim u Nemackoj,kakvo odricanje... :D
Ali poenta je da ako je ovde toliko,trebalo bi i da je kod madjara tu negde pa skines poreze i extra kupovina...

Inace ovde je sada standardno 3 god garancije na SSD,ne znam kako je ranije bilo...
Dobio i na Evo i na Zotac 3 godine garancije...
 
Vrtim par stranica unazad, vidim pisete da ima Patriot Blast 240GB za 1000 dinara jeftinije kod PobednikPobednik preko veb porudzbine u odnosu na Emmi, te verujem da cu ga poruciti, samo da li ce mi biti ista cena sa veb-a ako hocu da ga preuzmem u prodavnici? I ako mozete da mi predlozite u neko usb 3.0 eksterno kuciste za njega, treba da putujem za nekoliko dana u Grcku sa faksom kao fotograf, pa planiram da sav materijal cuvam na njega (posto na hardu od laptopa nemam ni trunku slobodnog prostora za skladistenje) i da odmah cim se vratim da ga ubodem u desktop i da krenem da radim sa materijalom. Prethodno sam imao ovaj http://www.itsvet.com/rack_lc_power_lc_25bub3-pdaa1-29.i?id=283 ali se kasnije pojavio problem sa detekcijom, te ili sam imao problema sa ulazom za povezivanje ili sa kablom.

Kupi usb-sata kabl, ne treba ti kuciste a i zgodno je za kloniranje sistema (ako ti je potrebno).

Ovako nesto http://www.ebay.com/itm/USB-3-0-To-...454158?hash=item56808604ce:g:abEAAOSwT~9WiOCr

Uzmi bas ovaj http://www.kupujemprodajem.com/SATA...HDD-SSD-29694576-oglas.htm?filter_id=68104224
ili ovaj http://www.kupujemprodajem.com/SATA...HDD-SSD-23607509-oglas.htm?filter_id=68104224
 
Vrtim par stranica unazad, vidim pisete da ima Patriot Blast 240GB za 1000 dinara jeftinije kod PobednikPobednik preko veb porudzbine u odnosu na Emmi, te verujem da cu ga poruciti, samo da li ce mi biti ista cena sa veb-a ako hocu da ga preuzmem u prodavnici? .

Ja sam kupio prošle nedelje taj isti ssd preko tog sajta sa isporukom i plaćanjem u prodavnici. Cena kao sa sajta i platio sam ga kreditnom karticom (pa još na tri rate). 6999 dinara.
 
Sto onda maltretiraju narod da narucuje preko sajta kada sve gubi smisao ako dodjes u radnju, i placas kesh-om. Sustina je promasena, online popust se daje iskljucivo za online placanje i isporuku kurirom ili ev. preuzimanje u radnji. Tako se najmanje "opterecuje" ljudstvo odredjene firme i stoga daju bolju cenu za online vs. klasicnu prodaju u radnji gde prodavac mora da obigrava oko tebe i sl.
Ali avaj, nije da se zalim za best buy... ziveo Patriot :D
 
Nije ista cena kada si u prodavnici i kada naručiš online i preuzmeš u prodavnici. Lično u WW sam se uverio kada sam gledao Microlab zvučnike, kada sam pitao prodavca o tome rekao mi je da može da pita šefa da li mogu da dobijem online cenu. Da sam hteo da kupim najverovatnije bih dobio online cenu, ko ne zna za tu foru platiće skuplje na licu mesta.

Послато са ZP952 уз помоћ Тапатока
 
Nisi razumeo sustinu -> narucis online, izaberes metod placanja - u radnji, izaberes preuzimanje licno u radnji. Razlika je samo sto si porucio preko sajta, a sve drugo si obavio klasicno u radnji.
 
Sto onda maltretiraju narod da narucuje preko sajta kada sve gubi smisao ako dodjes u radnju, i placas kesh-om. Sustina je promasena, online popust se daje iskljucivo za online placanje i isporuku kurirom ili ev. preuzimanje u radnji. Tako se najmanje "opterecuje" ljudstvo odredjene firme i stoga daju bolju cenu za online vs. klasicnu prodaju u radnji gde prodavac mora da obigrava oko tebe i sl.
Ali avaj, nije da se zalim za best buy... ziveo Patriot :D
Najbolji način da preskočiš lunjanje po prodavnicama jer vrlo retko jedna a ponekad i ni jedna nemaju baš ono što ti treba kada ti treba.
Naručiš tako da znaš u tačno kojoj prodavnici ima, odeš, kupiš i eventualno uštediš na ceni dostave i dan-dva čekanja.
 
U mom slucaju je dostava bila 0 dinara, s' tim da sam ja hteo u prodavnici da preuzmem jer nisam znao u koje vreme moze da dodje kurir, a da se zadesi da nisam kod kuce.

Juce sam ga uzeo, danas cu gledati da instaliram potrebne aplikacije i da ubacim materijal na njega za rad, da vidim kako funkcionise.
 
Poslednja izmena:
Radna snaga je jeftina. Nista drugo.
Bravo. To je sustina Srbije.


Najbolji način da preskočiš lunjanje po prodavnicama jer vrlo retko jedna a ponekad i ni jedna nemaju baš ono što ti treba kada ti treba.
Naručiš tako da znaš u tačno kojoj prodavnici ima, odeš, kupiš i eventualno uštediš na ceni dostave i dan-dva čekanja.

Da, ali sam naveo samo kako bi trebalo to da f-nise, no nebitno.

U mom slucaju je dostava bila 0 dinara, s' tim da sam ja hteo u prodavnici da preuzmem jer nisam znao u koje vreme moze da dodje kurir, a da se zadesi da nisam kod kuce.

Juce sam ga uzeo, danas cu gledati da instaliram potrebne aplikacije i da ubacim materijal na njega za rad, da vidim kako funkcionise.

Koji firmware si dobio? 12.2 ili stariji?
 
ja sam neki dan uzeo i kod mene je 12.2 w.....
 
Zar nije i dalje u W-W Patriot Blast 240GB - 7k din? Takva akcija bila je vec u E.
 
Eto,kao sto sam bio prvi kupac Samsung 650 Basic*a,tako sam i sada rizikovao i porucio AMD SSD 120GB R3.
Videh da brzina upisa i nije neka,ali je cena ok,kao i za Patriot Blast 120GB.
Testova nema nigde po netu,samo videh da ima Silicon Motion Controller,ako sam i to dobro zapazio...
 
Ne kontam... a sto si to radio i sto 120GB?
Fore radi da probas kakvi su ili ...?
 
Nisam imao novaca za 240GB a treba mi SSD samo za sistem.
Sutra ili prekosutra cu ga pokupiti,pa kad narednih dana instaliram desetku,bacam ovde SS.
 
Poslednja izmena:
Silicon Motion + TLC - najsporija kombinacija iz svih mogucih. Bolje i jeftinije je ici na Phison s10.
 
jel ovo neka greska ili evo u aidi mi pise da je mlc u mom patriotu to neki bug ili ?
Untitled-1.jpg
 
Nazad
Vrh Dno