Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

250GB SSD? Koji? :D

Razlika izmedju Transcendovog TS256GSSD370S, Samsungovog 750EVO i ovih Patriot Blasta i Silicon Powera je 2500/3000 dinara. Vredi li? To je nekih 40% skuplje. Znam da Samsung i Transcend imaju softvere za "odrzavanje" SSDa, sta je sa ostalima? Skrtariti ili ne pitanje je sad :d
 
Neko je pomenuo u temi ranije, pa mogu da prijavim za Patriot Blast da su odredjene serije imale mnogo otkaza... Dva drugara su uzela pred novu godinu po jedan Blast od 240gb, prvi je crkao vec u februaru, drugi je izdrzao sad do pocetka jula. Oba su zamenjena za nove u garantnom roku. Kako sam citao po netu, izgleda da je maltene 90% iz te serije zavrsilo na reklamaciji, sto je ogroman fail.
Dok sa druge strane moj 850 pro radi kao prvog dana, a popunjen je 70% konstantno. Kao i moj stari 830 isto radi vec skoro 4 godine. Po meni je ipak samsung i dalje best buy :)
 
Po dostupnim informacijama, nije bila felerična serija što se tiče hardvera. Nego je firmware bio feleričan, što je ispravljeno.
 
250GB SSD? Koji? :D

Razlika izmedju Transcendovog TS256GSSD370S, Samsungovog 750EVO i ovih Patriot Blasta i Silicon Powera je 2500/3000 dinara. Vredi li? To je nekih 40% skuplje. Znam da Samsung i Transcend imaju softvere za "odrzavanje" SSDa, sta je sa ostalima? Skrtariti ili ne pitanje je sad :d

Da li ti je problem doplatiti za Transcend ili Samsung?
Ako nije uzmi njih, imaces pouzdan uredjaj, imaces 10-16GB vise i neces se brinuti kako ce da radi ili da li ce da crkne...

Ako ti je problem izdvojiti nesto vise za poznatu firmu a ti onda gataj...

Pitanje za sve, kad podjete u izlazak, koliko para potrosite na sebe ili na sebe i devojku ili na drustvo u kojem ste?
Da li je to vise ili manje od razlike za uredjaj koji ce vam odlicno raditi naredne 3-4 godine...?
 
Где код нас има да се купи ADATA XPG SX930 240GB?

Да ли за Kingston SSDNow UV400 има неки програм(SSD Toolbox за мониторинг, одржавање итд) као код других произвођача?
 
Хвала dex. Чуди ме да нисам видео у неком опису, као да га нико не помиње...
 
Da li ti je problem doplatiti za Transcend ili Samsung?
Ako nije uzmi njih, imaces pouzdan uredjaj, imaces 10-16GB vise i neces se brinuti kako ce da radi ili da li ce da crkne...

Ako ti je problem izdvojiti nesto vise za poznatu firmu a ti onda gataj...

Pitanje za sve, kad podjete u izlazak, koliko para potrosite na sebe ili na sebe i devojku ili na drustvo u kojem ste?
Da li je to vise ili manje od razlike za uredjaj koji ce vam odlicno raditi naredne 3-4 godine...?


Mozda i ovaj Kingston SUV400? Stvar je u tome sto sam planirao da uzmem neki od 128GB, verovatno Transcend. Ali onda (i po tvojoj prici) taj kapacitet nece biti dovoljan. A i ja sam gledao na Win10x64 imam konstantno oko 105-110GB zauzeto kapiram da bi mi onda bolje bilo da uzmem od 240GB.
A zavisi sa kakvim sam drustvom i kakva je devojka. :d
 
Mozda i ovaj Kingston SUV400? Stvar je u tome sto sam planirao da uzmem neki od 128GB, verovatno Transcend. Ali onda (i po tvojoj prici) taj kapacitet nece biti dovoljan. A i ja sam gledao na Win10x64 imam konstantno oko 105-110GB zauzeto kapiram da bi mi onda bolje bilo da uzmem od 240GB.
A zavisi sa kakvim sam drustvom i kakva je devojka. :d

Već sam rekao pre par strana: disk od 120GB posle formata ima korisnih 111GB. Tako da ti već nemaš mesta sa tom popunjenošću...
 
Ako nisu nista menjali kod savage - unutra je phison s10 + MLC 19nm Toshiba 64-gbit, sto mu daje brzinu seq upisa okolo 300mb/s. 850evo tog kapaciteta tesko da moze preko 190mb/s da izgura izvan "slc cache". A i tbw je na strani kingston 113 protiv 75 kod samsung. Samsung je nesto brzi u obicnom radu zbog "slc cache" i ipak jaceg kontrolera + ima duzu garanciju. 650evo je mnogo spor. Inace i kingston savage i 850evo su sasvim solidni - uzeti jeftiniji i nema greske. Ja bi licno uzeo kingston kc400 (isto sto i savage, ali 150TBW i 5 godina garancije + 8gb kapaciteta + jos brzi seq write - vec preko 400mb/s). Ali ipak bolje gledati 240+ modele.

Ukratko:
bestbuy (na nasem trzistu) 120-128gb - kingston kc 400. Bolji od njega je jedino samsung 850 pro, ali cena...


Hvala i ja sam mislio da je Savage super kupovina zbog MLC-a i naravno Phisona koji se dosta dobro pokazao, nije mi zao da dam 3K vise u odnosu na Blasta ako znam da je zaista dosta dobar model u pitanju i predstavnik srednje klase :)

Meni bas odgovara 120GB , posto je iskljucivo za sistem i na njemu po koja igra. Sve ostalo se trpa na HDD i na portable HDD.
 
Poslednja izmena:
Didi, ne znam za koji ćeš se odlučiti, ali ako je blast toliko jeftiniji i ako ti to nije nezanemarivo, mogao bi dati šansu njemu. Bila su dva linka, saopštenja Patriota sa sajta, da je novi firmver, popravio problem sa kvarovima. Karidze je postavio, na ovoj temi, grafikon testiranja brzine upisa Kingston UV 400. Jako brzo mu pada brzina. Mislim, da su patriot , pa bx 200, bolji po tom pitanju. Moj sugestija bi bila Patriot, pa ako se nešto desi, doplati za samsung 750 EVO ili Trancend

Trancend, valjda ima MLC, to je potpuno druga priča, jel tu nema svih začkoljica sa TLC. Ako ti je bitna bolja pouzdanost i duži radni vek MLC je mnogo bolji. Zavisi, da li je kompjuter za multimediju i igre ili za nešto gde je bitan integritet podataka. Izmeri rizike i dobiti u zavisnosti od cene, namene diska i odlika na liniji mlc - tlc
 
Poslednja izmena:
Ok. Nameravam sutra da kupim ovaj Kingston UV400 ssd 240GB. Da li je to ok kupovina? Da li je ok odnos cena/brzina/pouzdanost?
Budzet mi je oko 8000 din. Da li neko misli da ima bolje kupovine za te novce? :)
 
Ne opterećuj se previše. Svakako ćeš osetiti boljitak u odnosu na mehanički disk. Samo, opušteno, ako se nešto dogodi tu je garancija i mogućnost doplate za drugi

Da crkne može svaki ssd, kao i ostala elektronika. Samo nemoj tražiti dlaku u jajetu u toj klasi ssd ova
 
Ma i ne nameravam da trazim dlaku u jajetu za 8000 din. :)
Nego sam isao nekih 10-20 strana u nazad ovde na temi i videh da Kingston UV400 ima neke padove u radu i da moze da uspori mnogo (skoro pa kao hdd). A neko rece i da nekad ta brzina moze biti i na nivou ssd-a iz 2011te god. Sta znam, pitam... Ne razumem se bas najbolje u ssd-ove, bas na ovoj temi to shvatih. :D
Znaci za ovu cenu necu nista bolje naci...
Razmisljao sam i o Patriot Blastu ali tek tu procitah i da crkavaju i da oni imaju padove u brzini itd...
 
Svi TLC ssd ovi, imaju padove u brzini, samo za 850 evo, ne mogu da stavim ruku u vatru, koliko je to kod njih prisutno. Samsung mi je, bio bezobrazan zbog svoje cenovne politike i odbojan i za infomisanje o njemu

Inače, ovi drugi, imaju, pad kad mu se iscrpi taj keš režim. Kod UV 400 je to baš izraženo, prelistaj malo postove od korisnika Caridze, ne mogu se setiti, da li je bilo 3 gb podataka na testu, nakon čega pada, valjda na nivo upisa mehaničkog diska. Kod diskova sa silicom motion kontrolerom, kao bx 200 i mushkin triactor, ta količina upisa pre pada je veća nego kod uv 400

Evo, ti pogledaj : http://forum.benchmark.rs/showthread.php?275121-Best-buy-SSD-preporuka&p=4695692#post4695692

Postovi : #6497 , #6499


Mushkin triactor , ima veći limit : http://forum.benchmark.rs/showthrea...SD-preporuka&p=4696414&viewfull=1#post4696414
 
Poslednja izmena:
Maaa, kao da pa imam neki veliki izbor za te novce. :)
U sustini vec sam ga narucio, zvace me u radnju kad stigne. Vidim da dolazi poprilicno opreme uz njega.
Ja sam se najvise dvoumio izmedju Kingston UV400 vs Patriot Blast.
 
Ja sam se najvise merkao izmedju Kingston UV400 vs Patriot Blast.

Kupi i blasta, pa ih testiraj i muči ih dok ne pokažu tajne koje kriju :d


Sve, je to ok. Preporuke nisu sveto pismo, sve je to život i sticanje iskustva ...

Mada, kao neko ko dobro poznaje , Caridze, favorizuje Phison sa TLC om, u kapacitetu, većem od 240 gb, sa obnovljenim firmverom, u odnosu na SM i UV 400, odnosno marvel u njemu. U svakom slučaju , daj Kingstonu šansu, sada kad dolazi :)
 
Molim forumase koji su u skorije vreme kupili Patriot Blast (zadnjih mesec dana) ili Kingston uv400 da okace test hd tune na 10gb write (test in file). Pojavila se nova generacija phison s10+tlc sa duplo manjom brzinom seq upisa (promenili su nand izgleda; 240gb model pokazuje 90mb/s), ne znam da li se to tice Blasta, ali ipak da upozorim. Kod kingston uv400 moguce da se povecali kapacitet "slc cache". Zapravo zbog toga ce ti testovi biti korisni za one koji sad stoje pred izborom.
Evo taj novi nand sta pokazuje na phison s10 (dva razlicita modela su u pitanju: Ruski Smartbuy Revival i Poljski Goodram cx200):
13-_þ__-2016_15-47.png
KRyY9aq.png
Rusi su otkrili i taj novi nand (isti kod oba modela):
Bank00: 0x98, 0x3c, 0x99, 0xa3, 0x7a, 0x51, 0x8, 0x0 - Toshiba
Bank01: 0x98, 0x3c, 0x99, 0xa3, 0x7a, 0x51, 0x8, 0x0 - Toshiba
Bank02: 0x98, 0x3c, 0x99, 0xa3, 0x7a, 0x51, 0x8, 0x0 - Toshiba
Bank03: 0x98, 0x3c, 0x99, 0xa3, 0x7a, 0x51, 0x8, 0x0 - Toshiba
Bank04: 0x98, 0x3c, 0x99, 0xa3, 0x7a, 0x51, 0x8, 0x0 - Toshiba
Bank05: 0x98, 0x3c, 0x99, 0xa3, 0x7a, 0x51, 0x8, 0x0 - Toshiba
Bank06: 0x98, 0x3c, 0x99, 0xa3, 0x7a, 0x51, 0x8, 0x0 - Toshiba
Bank07: 0x98, 0x3c, 0x99, 0xa3, 0x7a, 0x51, 0x8, 0x0 - Toshiba
FlashNumber : 8
ChannelNumber: 2 - not valid for PS3110
DDR Size,MB : 16777216 - not valid for PS3110
Sad cu da proverim iz ranijih postova da li je neko kod nas imao isti u Blastu.
Nazalost izgleda da se potvrdilo.
http://forum.benchmark.rs/showthrea...SD-preporuka&p=4669277&viewfull=1#post4669277
Post datiran 1.06. Znaci jos ranije je krenulo...
Oprez sa Patriot Blast do daljnjeg.

Za sve zabrinute kacim ponovo noviju verziju phison_flash_id za proveru nand.
U arhivi imate 2 fajla. Raspakujte negde. I pokrenite phison_flash_id.exe. On ce vam traziti da ukucate broj diska (obicno to je 0, ali mozete proveriti u disk managment: WIN+R i ukucati diskmgmt.msc). Kad ukucate broj - pritisnite enter. U istom folderu pojavice se novi txt fajl phison_flash_id.txt. Skopirajte rezultat ovde ili mozete u private message meni.
Ukratko: taj program moze pokazati koji je tacno flash unutra bez otvaranja ssd.
P.S. program radi sa phison based ssd (s8,s9,s10) - ako nekog zanima svoj model - takodje moze proveriti.
 

Prilozi

  • phison_flash_id.rar
    15.3 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Ako ovakvi testovi imaju smisla: postoji jedan Blast vs. UV400 istog kapaciteta. Preko 600 ljudi je testiralo ove svoje uređaje i ovaj sajt pokazuje grupnu statistiku.
 
Po celoj sada prici ipak je nesto bolji blast od uv400. Zvace me danas iz radnje kada im stigne kingston. Mozda ipak uzmem i blasta.
 
Ne moze se uzimati grupna u obzir kada je skoro doslo do promene nand koji je dva puta sporiji u seq upisu. Sada bi pre uzeo kingston uv400 zbog veceg tbw, nego patriot blast sa takvim nand - jer brzine su im postale slicne - jednako spore (blast je i dalje malo brzi, ali to je +- isto, dok ranije je stvarno bio solidan). Moguce da kingston uv400 od pocetka koristi upravo taj nand, jer plextor m7v i sandisk x400 su mnogo brzi uz isti kontroler.
 
Poslednja izmena:
Preporucio bih da narucite preko interneta. Koliko znam u tom slucaju imate 14 dana na povracaj robe. Ako nisam u pravu neka se neko oglasi.
Da naglasim da taj problem sa brzinom seq upisa se javlja samo izvan "slc cache" - kada kopirate velike fajlove (preko 3,5gb).
 
Poslednja izmena:
Ja sam radio pre 3 godine u jednom IT shopu, tada je moglo da se vrati bilo koji uredjaj ako niste zadovoljni istim. Neki vremenski period je bio 15 dana. Nekima su bile vracene pare a neki su hteli i neku zamenu. Hocu da kazem da ne mora biti online kupovina da bi ste to mogli vratiti ako ste nezadovoljni. Samo je bitno da uredjaj nije ostecen i naravno da sacuvate kutiju i pratecu opremu.
 
Ево сличица :wave:
 

Prilozi

  • 26-July-2016_18-19.png
    26-July-2016_18-19.png
    37.7 KB · Pregleda: 167
  • Capture_2016_07_26_18_37_43_221.jpg
    Capture_2016_07_26_18_37_43_221.jpg
    139.2 KB · Pregleda: 184
  • Capture_2016_07_26_18_44_54_883.jpg
    Capture_2016_07_26_18_44_54_883.jpg
    137.8 KB · Pregleda: 149
@Darkodar све је у реду :D Ово сам поставио на молбу @Cardize-а да се провери овај SSD.
Ево слике са 1GB ;)
 

Prilozi

  • Capture_2016_07_26_20_10_53_454.jpg
    Capture_2016_07_26_20_10_53_454.jpg
    137.7 KB · Pregleda: 146
  • as-ssd-bench Patriot Blast SA 26-Jul-16 20-18-11.png
    as-ssd-bench Patriot Blast SA 26-Jul-16 20-18-11.png
    32.6 KB · Pregleda: 119
Poslednja izmena:
Nisam video da si stavio 8GIB , ja odmah potrcio da gledam brzine :)
 
Hvala. Da, to je taj novi nand. Izgleda kod svih phison s10+tlc sada ide on. Osim mozda ocz trion 150 (nema jos potvrda za njih).
 
^ 4GB keš. Mislim da to nije nista strasno, jer kod prosecnog korisnika retko ima kopiranja preko 4GB odjednom. Drugim recima, nece ni osetiti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno