Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Na ovoj temi moze slobodno da se postavi bot da odgovara na pitanja, uvek je isti odgovor. :)

Ja sam nedavno uzeo Crucial mx100 256GB na osnovu preporuke ljudi sa ovog foruma i prezadovoljan sam kupovinom. O ovoj temi se na ovom mestu dugo razgovara, raspravlja i analizira situacija na trzistu kada su u pitanju SSD-ovi. U ovom trenutku pomenuti SSD je best buy pa su stoga i odgovori na ovo pitanje kratki, jasni i uvek isti, dok se situacija na trzistu ne promeni i ne dobijemo povoljniju ponudu. Ali to ne znaci da bilo ko treba da slepo slusa savete koje ovde dobije. Svako treba da razmislja svojom glavom i trosi svoje novce onako kako misli da je najbolje za njega.
 
Poslednja izmena od urednika:
zato sto je vrlo jasna preporuka.tebi ako se toliko neki drugi ssd svideo,ti ga kupi,tvoje su pare,ali ne ocekuj da neko od nas vidi poentu za davanje 2-3k dinara vise za stvar koja radi isto kao mx.
Stavio sam smiley. :)
Nisam mislio nista lose. Samo sam primetio da je sutuacija kod nabavke ssd-a prilicno jasna. :)
 
Hm... ima li nekih naznaka kada se može kod nas očekivati Evo 850 u prodaji?
 
Zavisi gde kupuješ. Evo 850 ima u ponudi kod proverenog uvoznika na malo iz Mađarske, po skroz ok ceni.
 
Naručih iz bradske nam zemlje i nezvaničnog distributera Evo 850... Javljam utiske kad/ako stigne.
 
Pozz svima uzeo sam mx100 256gb i odma da kazem,lakse se dise:d.Malo pre sam ga testirao sa As SSD i CDM i brzine su odlicne,samo su mi bas lose brzine na 4k-64 third.E sad zanima me koliko je ta stavka bitna u realnom radu,i jel moze to da se sredi nekako.

Inace osim toga moja preporuka za ovaj SSD odlicn je.
 
A da prvo procitas naziv teme prije nego postavis pitanje!?
 
Ništa od planiranog testiranja Evo 850... AKS greškom poslao pošiljku za Čačak umesto Niš...
 
Sta mislite o Samsung 850 EVO? On je trenutno 115 eur na kupujemprodajem. Da li je bolji izbor od Crucial mx100?
 
Jeste, ali uglavnom teorijski, veća brzina i radni vek.
 
Menjao bih moj 840 EVO 120GB za veći, pa mi je potreban savet.

Dvoumim se između 850 EVO 250GB za 115e i 850 PRO 256GB za 150e, ako vredi dati više za njega. Najjeftinija opcija je 840 EVO 250GB za 100e, ali ako je 850 serija kvalitetnija, spreman sam da platim više.
 
Nije ništa drastično, ali je bolja. Malo bolje brzine, i radni vek kako tvrde.
 
Sad videh da je 840 EVO 500GB 192e, onda mi je mnogo da dam 150e za 850 PRO 256GB. Izgleda da je 850 EVO 250GB pametnija kupovina, 15e i nije neka drastična razlika u odnosu na 840 EVO, ako ništa drugo noviji je model.
 
Nije Pro toliko bolji od Evo, možeš i MX100, ako hoćeš još da uštediš, kao što vidiš na predhodnim stranama, savet pada na dve serije.
 
Stigao EVO 850. Klonirao sa Vertex III. U prvih pola sata, ne primećujem apsolutno nikakvu razliku osim što imam više slobodnog prostora. Detaljnije za koj dan.

PS. U odbosu na Vertex ovaj disk mi deluje kao polovina... Iznenadio sam se da uopšte radi!
 
I uglavnom nećeš primetiti u običnom radu.
 
Stigao EVO 850. Klonirao sa Vertex III. U prvih pola sata, ne primećujem apsolutno nikakvu razliku osim što imam više slobodnog prostora. Detaljnije za koj dan.

PS. U odbosu na Vertex ovaj disk mi deluje kao polovina... Iznenadio sam se da uopšte radi!

Garancija ?
 
A ti promeni u profilu informaciju o ssd-u! :)
Lazes ljude da imas SSD 250GB a nemas! ;)
 
poz ljudi jel ste se susreli sa ovim Silicon Power S60 ssd diskovima? znacajno su jeftiniji od konkurenata
 
naravno i obavezno trazi pravih 250 gigabajta tj. gigibajta tj. knap, a ne kao mene sto su pokusali da zavrnu pa mi dali sa 232gb a pise 250! i srecno:)

:smash::smash:

hahahahahahah aaaaaaaaahahahahhaha

tacno se moram ispisati iz ove teme !!! :cigar:
 
Poslednja izmena:
Ja se moram ispisati iz Srbije... :p
 
Nazad
Vrh Dno