Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Kao što napisah, kupio sam i sasvim lepo radi ali me je kontroler iznenadio. U dekstopu imam Intelovu seriju 330 a na jednom laptopu Mushkin Enhanced Chronos MKNSSDCR120GB i nisam se susreo a niti sam čuo da ugradjuju ove kontrolere.
To sto si naveo nisu kontroleri nego marke i modeli ssd-ova.
Imao sam Chronos ali od 60GB imao kje zaista kilave performanse, a nije ni cudo, sadasnji hdd-ovi malte ne imaju performanse tog ssd-a.
Ono kad predjes sa tog Chronosa 60GB na 370S 256GB pa ne da se oseti razlika, nego prosto gledas kako je to sada must have kapacitet.
Da stvar bude ludja, u ponudi ima jos uvek 60Gb ssd-ovi pq cak ima i neki od 30... To se jasno ne isplati nikome, ne znam cemu ta ponuda, mozda zbog oem masina ono kao cisto da ima ssd iako je 30gb..
Birao sam 370S najvise zbog mlc-a, znam da je 850evo malo jaci ali je i malo skuplji, sve je to uracunato u cenu, uvek za sistemski drajv mora bar srednja klasa bar, ipak su tu podatci, ne bi trebalo da se igramo.
Za par godina se prelazi na m2, sata je osudjena na izumiranje, standard je uveliko zastareo tako da za sistem sledeci ce biti m2 kada se i cene malo unormalizuju za neku god.
Ono sto mi je nekako nakazno su oni pcie ssdovi, to mi je tako odvratno da nemam reci.
 
Da li se vidi razlika izmedju samsung nvme 950/951 i recimo 850 evo, u boot time-u, podizanju aplikacija i generalno responzivnosti sistema?
Ili su razlike vidljive samo prilikom kopiranja?
 
Ljudi, sta mislite o SanDisk Plus 240gb za 60e? :)
Ima ga na KP, a meni treba ssd za laptop...jel to ok kupovina?
Koja je razlika u odnosu na 750 evo ili 850evo? :)
 
Ja sam se odlucio za 850 250gb ako vecini dobar bice i meni. :)
 
250GB SK Hynix Canvas SL301 2.5" 7mm SATA3 zna li se sta o ovome ? €78
 
to je transcend jel ? imam taj ili ovaj 250GB Hynix SL308 ili samsung da biram trenutno. ili blast ali od 120 gb
 
Samsung 850EVO od 250GB i Transcend 370s od 256GB su provereno dobri i tu ne pitajte valja li. Ko ima pare neka kupi.
 
Dobro zeko peko nemoj se nerviras :)
Hvala
Imam u mom LT samsunga bas tog , pitam za kod drugara , ako nadjem ovde 370s uzecemo mu to
 
Otkud ti ideja da sam se ja nesto ljutio?
Mi zeke smo miroljubiva stvorenja, biljojedi, kupus, salata i slicno zelje se jede sto za posljedicu ima da smo mirni i neagresivni... :D
Stvarno otkud si stekao utisak da sam se ljutio?
 
Ne naljutio vec iznervirao zbog ko zna koji put postavljenog pitanja . Tako zvuci ne pitajte vise kupite njaaaa.
Salu na stranu , ako nadjem 370s uzecu mu ga za promenu. Ja sam imao samsunga 840 120 gb pa 850 isto 120 sada 240 evo850. A razmisljam se za moj sl laptop ili mesto ovoga neki intel . Kad je procesor intel i grafika neka bude i ssd :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Uzeo danas Kingston uv400 240gb i radi lepo za sad... :D
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    141.5 KB · Pregleda: 149
Uzeh nedavno M.2 verziju 850 Evo, cena ~92EUR (doduse, doneto iz inostranstva, kod nas nema, a nije bilo ni preko KP).
 

Prilozi

  • crystadiskmark.JPG
    crystadiskmark.JPG
    74.4 KB · Pregleda: 109
Ja ne znam sta da radim. Imam trenutno ovaj sugavi Kingston V300 od 60GB koji je po testovima nenormalno spor, verovatno najsporiji SSD na forumu. Trenutno mi je napunjen samo oko 50% jer sam obrisao skoro sve sto mi nije nuzno potrebno. :) Gledao sam Transcend S370, ali ne znam da li da idem na 256GB ili na 128GB. Mislim da bi mi bi bilo dovoljno i 128GB kada uzmem u obzir da ni ovaj trenutni nisam nesto napunio. Stavio bih samo jednu igru na njega koja ne zauzima vise od 10GB. Sad, da li kupiti od 256 cisto zbog "buducnosti", ili od 128 a da ostatak novca sacuvam za novu graficku... Posavetujte me. :)
 
Nemam SSD, razmišljao sam o apgrejdu ali pošto mi je ploča toliko matora (7-8 god) ne bi ništa dobio tj. ništa značajno pa sam odustao. Uglavnom uvek idi na veći kapacitet ako novac nije baš baš problem, prostora na hardovima nikad dovoljno a ako se ima više uvek možeš da prebaciš fajlove koje češće otvaraš na ssd čisto radi ugodnosti, takođe "zbog budućnosti" ne važi za IT opremu, za 6 meseci će sve ovo o čemu sad pričamo biti zastarelo, malo ćeš mu samo produžiti vek upotrebe i to je to.
 
Ja ne znam sta da radim. Imam trenutno ovaj sugavi Kingston V300 od 60GB koji je po testovima nenormalno spor, verovatno najsporiji SSD na forumu. Trenutno mi je napunjen samo oko 50% jer sam obrisao skoro sve sto mi nije nuzno potrebno. :) Gledao sam Transcend S370, ali ne znam da li da idem na 256GB ili na 128GB. Mislim da bi mi bi bilo dovoljno i 128GB kada uzmem u obzir da ni ovaj trenutni nisam nesto napunio. Stavio bih samo jednu igru na njega koja ne zauzima vise od 10GB. Sad, da li kupiti od 256 cisto zbog "buducnosti", ili od 128 a da ostatak novca sacuvam za novu graficku... Posavetujte me. :)
Ja sam imao slican po performansama kao taj tvoj v300, isti kontroler SF, na modelu Chronos 60. Presao sam na 256gb 370S i nema sta da brinem, oseti se itekako ;-) imam oko 100GB free sada, nemam brige.
 
Ako imaste pare uzmite veci jer je brzi, svi 120/128 su sporiji od 250/256.
Cak i na sata1 ploci bi se osetilo i bilo brze sa ssd-om u odnosu na hdd a kamo li na sata2...

Ima pomalo istine u onome sto Sirius9 rece da "ne vazi vise" u IT "ono zbog buducnosti"... evo i ja se ubezobrazio pa stalno nesto razmisljam o M.2 ssd-u Samsung 960EVO od 500GB kad se pojave iako mi je i 250GB sasvim dovoljno...
 
960 M.2. od 2TB 360e (jedan store samo, mozda je pre-order)

Valjda ce da ljusne cene i obicnih SATA2 2/4TB!
 
Ima li iko iskustva sa SanDisk ssd plus g26 120GB i 240GB. Cijena je slicna kao za Blast, a posto ima MLC nand trebao bi biti bolji izbor...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I pretpostavio sam, jer samo na par sajtova pise da je mlc nand... Onda, bolji ili losiji od Blast?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko sam video dramless je, tako da lošiji.
 
Šta je sa ovim novim Crucial MX300 275GB (3d nand memorija)? Kakav je on u odnosu na 850 evo?
Sirovi testovi pokazuju da je Samsung ipak u prednosti, možda grešim.
 
Nazad
Vrh Dno