Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Jel moguce da je EVO 850 u EOL fazi?
 
Jel moguce da je EVO 850 u EOL fazi?

Pazi ima 2 godine kako je na trzistu, nebi me cudilo.
Ne znam zasto neko misli da gubi nesto ako uzme 370S , zapeli ljudi za Samsung i to ti je :D Valjda ih privlaci petogodisnja garancija :D
 
Poslednja izmena:
Pazi ima 2 godine kako je na trzistu, nebi me cudilo.
Ne znam zasto neko misli da gubi nesto ako uzme 370S , zapeli ljudi za Samsung i to ti je :D Valjda ih privlaci petogodisnja garancija :D

Gde naci i njega?Pola Srbije sam danas zvao,nema nigde...
 
Ne znam gde si tražio, ali i 850 Evo 250GB i SSD370 256GB ima na stanju kod distributera (K**tec i P*n) - ne bi trebalo da bude problema da ga ih nađeš u maloprodaji, svima stiže za dan od kad poruče.

Jedino ako si baš jurio ko ima odmah u radnji da uđeš i kupiš.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde si tražio, ali i 850 Evo 250GB i SSD370 256GB ima na stanju kod distributera (K**tec i P*n) - ne bi trebalo da bude problema da ga ih nađeš u maloprodaji, svima stiže za dan od kad poruče.

Jedino ako si baš jurio ko ima odmah u radnji da uđeš i kupiš.

Uglavnom tako,ali se zavrsavalo da ostavljam broj i da cu biti pozvan.Porucih od Benchmarkovaca hyperX Savage 240GB po preporuci.
 
Мене занима шта је ово овако јефтино, која је фора?

Screenshot_20161029-031204.png

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Kakvi jeftino, pa to treba da je max .40e. Inace po meni je dosta dobar izbor SanDisk X400 sa 5g garancije, bolji od 750EVO i ostalih 2D TLC diskova. Jedino sto ga sad nesto ne vidjam. Bilo je proletos cak 512GB za 15k.
 
Poslednja izmena:
Па питам што је тако јефтино?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Nije to jeftino. R3 je mnogo spor ssd. Blast je bio brzi i kostao 4k za 120gb model, a 7k za 240gb.
 
Pojavio se kod nas i Geil Zenith R3. Model od 120GB je oko 5300. Silicon Motion SМ2256К i Hynix 16nm TLC sa DRAM i SLC cache. Solidan budzetlija.:)
Jedino sto verovatno nema na stanju :d
 
Poslednja izmena:
Hajde, dajte preporuku za 120gb oko 50e. Prekosutra bih uzeo nesto. Ako neko zna gde ima gorepomenuti pazariti.
 
Transcend 370S ili 850evo a najbolje bi bilo ako imas plocu sa m2.0 konektorom da uzmes 960evo kad dodje...
 
Na poslu mi stavili Kingston V300, najlosiji SSD ali je opet daleko bolje od HDD koji imam kuci :D
 
Da li je ok uzeti i Transcend 370S 120gb ili se misli iskljucivo na 250gb i zasto?
 
sem kapaciteta ima i drugih prednosti veci model (brzina, trajanje), ali meni bi bio ok i 120gb.
zavisi za sta ti treba, kolko je cena bitna...
 
Da li je ok uzeti i Transcend 370S 120gb ili se misli iskljucivo na 250gb i zasto?
Zbog tehnologije izrade, svi ~250 modeli brži su od 120MB. Neki korisnici to neće osetiti, ali je u danasnje vreme oportuno uzeti ovaj veći i zbog samog OS (ili vise OS) i njihovih aplikacija koji će brzo popuniti 120GB disk. Sem za one koji su upućeni i znaju da im vise od toga ne treba, a brzina nije deal-breaker.
 
Ko ima M.2 slot, možda uskoro bude novi best buy model umesto SSD370s/850EVO :D
 
Kinezi

Ja sam letos poručio od braće Kineza sa laptop SSD - KingDian S180 60 GB. Bio je 23 $ plus 200 i koji dinar za PDV. Za tako stari laptop i više nego dovoljno pošto sam instalirao Xubuntu. 8 sec da podigne sistem, za 1 se ugasi, leti sve :d.

IMG_7465_resize.jpg
 
Poslednja izmena:
Pojavio se Patriot Spark, za kojeg nisam ni čuo. Kako se on kotira u odnosu na Blast, recimo? Hvala. ;)
 
Spark, blast, flash... na sta vas to asocira?
Mene na gorenje, na spaljivanje, na crkavanje uredjaja... a vas?
 
Nisam znao. Kakav je Spark vs. Blast (~250MB)?

Spark je bolji i od ignite-a koliko sam shvatio, najnoviji im je model.
Koristim Patriot Ignite i zadovoljan sam, mada mnogi ljudi ovde pricaju da ne valja i brzo se kvari tako da su izmesana iskustva.

Pogledaj Sandisk x400 256gb, veoma dobar za ulozen novac.
Hvale i neki Transcend 350 ili 370 ovde na temi, ne znam tacno oznaku, potrazi malo pa pogledaj i za njega cenu.

Sent from mTalk
 
Da nije Transcend 360 ili 380, mozda jos neki drugi broj ili mozda neko slovo fali, da nije A, B, C slovo...?
Cemu spominjati oznaku, pogotovo navoditi pogresnu oznaku, praviti konfuziju i jos upucivati coveka koji ovde ima 3xxx postova i ovde se s nama druzi vec 5 godina, da sam potrazi po forumu o kome se ssd-u radi, kao da on ne ume sam pretraziti ovu temu i jos stosta drugo na forumu i bez problema naci "neki Transced" (za koji onaku (ti) ne znas)...?
Davati lose a pogotovo pogresne preporuke, podatke ili misljenje je mnogo gore nego zadrzati za sebe neku poluinformaciju. Time nas samo postedis truda da ovakve ljutite postove pisemo.
 
Nazad
Vrh Dno