Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Samo i UVEK za SSD/HDD mu lepo traži SMART atribute i to CELU listu i ima sve da znaš! I šta je radio i šta nije, i koliko je upisano itd... ;)

Za upis znam da je bilo nesto manje od 2,9TB a za smart mora da mi posalje pa javljam.

V300 .jpg
 
I eto sve imaš da znaš čim to uradi! Tj. ako iznenada upišeš mnogo podataka na SSD, njemu health trenutno privremeno opadne, zato ništa i ne znači kao podatak (osim ako ne pričamo o +100TB gde bi ga dobrano "izlizao"). :)
 
Google ili ti wikipedia, sve češ naći...
 
... Jos jedna stvar koja me vise muci je sto na moje pitanje da li moze da ga proba u drugom kompjuteru,on odgovara da nema gde.Medjutim kad udjem u njegove oglase ima sta da se vidi.Gomila ploca,procesora i laptopova,preprodavac.Mirise mi na neku prevaru i ne bih da me zezne jer znam sta sam mu prodao.

E tu ti je sve jasno, baja ima 2 komada pa oce tebe da izvacari 99% .
Nisi slucajno sacuvao seriski broj tog ssd-a?

Koliko je proslo od prodaje?
Ako je vise od 7 dana, prst u uvo i reci mu da te ne uznemirava.
Sve da je juce kupio, ako je po iskljucivanju bio ispravan kod tebe a on ga ne znam kako montirao, koristio, cuda radio sve da je crkao nije do tebe.
Jeste li se dogovorili oko radne garancije, da li je jos u trgovackoj garanciji...?

Samo ocitavanje u hd sentinelu NIJE pokazatelj da ssd nije ispravan.

Nek montira u komp, neka "vozi" pa ce da vidi da li je ispravan ssd...
 
Poslednja izmena:
Prvo da se izvinim sto malo bezim sa teme.

P307 Proslo je 5 dana od prodaje.Nismo se dogovarali oko radne garancije jer je od pocetka u nekakvoj zurbi i odgovara cisto reda radi.24h nakon kupovine kada sam ga pitao da li je sve u redu i kao sto je napisano u oglasu,samo je odgovorio Ocenio sam te brate,sve je u redu.Posle toga krece sa pricom da SSD radi ali 0 posto helta.Imam negde sliku i iz SSD LIFE-a,samo da je iskopam i onda zavrsavam pricu sa njim.
U svakom slucaju hvala na savetima i jos jednom se izvinjavam za nenamerno skretanje sa teme.
 
Da li uzeti 850 Evo ili ispasti siromasan i ustedeti malo, tipa Kingston Hyper X fury.. vise mi je za pouzdanost i dugotrajnost nego koji megabajt u brzini gore.. trebalo bi oko 120gb da mi bude dovoljno, planiram samo Win i jednu igru na njega.
 
Zna li neko kakav je OCZ Arc 100 240GB?
Takodje..Daje li jos neki proizvodjac internacionalnu garanciju na SSD osim OCZa(Konktretno iz USA)?
 
Kakav je on po performansama u poredjenju sa Samsung Evo pandanom i ostalima sa vrha?
 
Ала падају цене за SSD. Има Samsung EVO 500Gb за 180$. Сећам се кад сам узео од Pro 250Gb био 220$ за новака.
 
Gde, jel' u zemlji javorova lista?
Daleko smo mi ...
Ja nesto pecam za 90 i neki, malo ispod 100e da uzmem bratu evo od 250, neka sema po dilerskoj ceni...
 
U SRB, u prodavnici, sa garancijom i racunom je V300 - 80€?
 
Brzo pitanje za brz odgovor: 120GB Patriot Blaze 545/430MB/s, PB120GS25SSDR ili 128GB Sandisk U110 470/380MB/s, SDSA6GM-128G-1122?
 
Gde, jel' u zemlji javorova lista?
Daleko smo mi ...
Ja nesto pecam za 90 i neki, malo ispod 100e da uzmem bratu evo od 250, neka sema po dilerskoj ceni...
Па да али капирам и да је и ту у окружењу пала цена.
 
Da u okruzenju (Mađarska) gde se oseti postojanje slobodnog trzista ali dok se to "prelije" kod nas potrajace barem da kraja septembra ...
"Nisu ludi" domaci uvoznici da smanje svoju marzu da bi imali cene iz okruzenja, bili konkurentni...
 
Interesantan je ovaj Samsung 650 120GB za budget disk, pojavio se praktično bez najave, bulk pakovanje, ~7K dinara.

Liči na 850 EVO, ali novi kontroler (MFX) i niži IOPS-i od 850-ce i ograničen na 120GB, ko zna kolika je cena na veće ordere.
 
Sta uzeti za laptop koji se ne koristi non stop. Treba mi sad za win10, klasicno ici ce office 365 adobe reader browseri i nista vise. Ne planiram da se igram na njemu. Laptop je Lenovo v560 sata dva kontroler. Palim na letovanje i jednostavno raditi na klasicnom hdd sa 5000 obrtaja a sedeti svakodnevno na samsung pro 830 je velika razlika. Treba mi za filmove ako cu da gledam office i youtube. Nista spektakularno...
 
Barem 240/250GB ako neces na mesto optike da stavljas njegov hdd.
Mozes bilo koji ssd iznad najjeftinijih varijanti.
Samsung 850EVO, MX100, MX200, to je provereno, kvaliteniji ssd-ovi sa SF kontrolerom... Kazu da su i neki transcendi ok, neke toshibe (ako ih ima).
Radice i oni niskobudzetni i bice crzi od hdd ALI nemoj radi 10-20e da posle se za glavu hvatas i nama kukas, uzmi dobru i proverenu robu (ja recimo nisam toliko bogat da losu robu kupujem)...

Po svemu sudeci da ce cene i kod nas uskoro jos malo da padnu, kod "madjara" ima za 95-100e 850evo i MX200 , ja da sebi uzimam jedan od ta dva od 250GB minimum bi uzeo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno