Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Taman sam bio odlucio da ne uzmem i sad opet dilema jer imam SATA 2 plocu, tacnije Gigabyte GA-F2A55-DS3 , a svi se slažete da je za SATA 2 ok kupovina.
PS. Nova ploca nije na vidiku.

EDIT: Evo mali test, moze se videti sekvencijalna brzina i delic 4K brzine, ali je nazalost covek prekinuo i nastavio test samo sa sekvencijalnim. Test pocinje na 2:50.



Inace izgleda da sam napravio sinoc gresku, jer sudeci po Bench Shopu, ovaj SSD ima SANDFORCE SF-2281 kontroler, a ne Phison PS3108 kao sto sam sinoc naveo. Tako da postoji mogucnost da bude problema ukoliko neko koristi AES-256 enkripciju (ukoliko isto nije reseno novijim firmwareom).
 
Poslednja izmena:
Ma da, neku osakacenu najjeftiniju 775-cu AsRock G41c-VS sa cak 2 x SATA2 3.0 Gb/s.
 
Kontam da je vec bilo kasno kada je prosla porudzbina, tako da me jos nisu kontaktirali. Pretpostavljam prekosutra, nakosutra.
 
Kontam da je vec bilo kasno kada je prosla porudzbina, tako da me jos nisu kontaktirali. Pretpostavljam prekosutra, nakosutra.

Onda verovatno prekosutra. Javi utiske cim stigne i odradi neke testove da vidimo kako se ponasa. Inace koliko vidim produzena je akcija do 31.1, sto je super vest.
 
Niko se ne javlja, sto znaci da su ili veoma zadovoljni pa ne stizu da pisu, ili veoma razocarani pa ne zele da sire tugu :D Inace sta god da je u pitanju sad je kasno za kupovinu jer doticnog SSD-a ne da nema na popustu (iako je pisalo do 31.1) , vec ga nema uopste na shopu.
 
Da li je Kingston V300 120GB dobra kupovina i koje su mu mane u odnosu na skuplje Kingston i konkurentske modele?
 
Bio je dobra kupovina, dok nisu izašli novi modeli.
Poslednjim apdejtom je namerno osakaćen, više puta je to pominjano na forumu...
Tako da ga je najbolje zaobići.
 
Pa sta je sad najbolje Intel 335/520, Samsung 840EVO, HyperX Fury?
 
Од тих, узмеш најјефтинији и не бринеш.
Ту скоро нема разлике, нпр. ја сам узео Самсунг и немам никакву замерку.
 
Od 128GB je Samsung 840EVO pa Crucial MX100 pa tek onda ovi "pravi" SF od 120GB.
Od onih od 256/250GB su Crucial MX100 (zbog cene) i Samsung 840EVO pa tek onda tamo negde ovi "pravi" SF-ovi od 240GB.

V300 nemoj jer je osakacen namerno sa FW da bi "bio konkurentan" HypeX-u , mnoooogo je usporen i obogaljen po performansama, a bez ikakve potrebe...
 
Pa šta bi sa tim ssd? Je l dobio ko?

Niko se ne javlja, sto znaci da su ili veoma zadovoljni pa ne stizu da pisu, ili veoma razocarani pa ne zele da sire tugu :D Inace sta god da je u pitanju sad je kasno za kupovinu jer doticnog SSD-a ne da nema na popustu (iako je pisalo do 31.1) , vec ga nema uopste na shopu.

Cete kupite? :d
Stigao odavno, al tek juce nasao vremena da instaliram sistem, da vidim kako funkcionise. Sta znam, ne primetim neku veliku razliku, mada nesto preterano nisam ni koristio racunar. Ono sto se da primetiti je da digne sistem za pola minuta, ranije mu je trebalo minut i po. Isto tako gasi se za 5sek ranije je trebalo dosta duze. I vidim da je Win experience index za primary disk skocio sa 5.8 na 6.9. Koristicu ove nedelje paralelno oba diska, pa cu uvideti dal je upgrejd sa ponike bio na yugo ili drumsku specijalku. ;)
 
Stigao i meni ali nemam iskustva sa instalacijom SSD pa se tek informisem kako da najbezbolnije odradim prelazak.
Dosta je konfuzno opisano na forumu pa trazim po netu uputstvo "step by step".
 
Poslednja izmena:
E nem pojma, niti sam ikada koristio SSD, sta to se ne gleda taj win index?
 
Sad samsung 850evo daje se sa 5g garancije.
 
Ako neces da kukas kako ti je spor ssd onda nemoj da uzimas v300, procitaj umazad 10-20 strana i tu je spomenuto vise puta zasto ne njega.
Uzmi samung 840evo sa 3g garancije, 850evo sa 5g garancije ili crucial mx100 sa verovatno 2g garancije a vidim da je stigao i crucial BX100 sa meni nepoznatom duzinom garancije.
U cenu ti se uklapaju Crucial-i, a Samsunzi imaju malo vecu garanciju...
NEMOJ uzimati V300.
 
Укратко:
850 ево - скупљи, новији модел, дужа гаранција, нови контролер и нанд.
Про је још бржи и он има још дужу гаранцију (10 година).
Углавном, узми ево 840/850, про није за нас обичне кориснике.
 
Uprosceno receno razlika je u mem chip-ovima u evo/pro i u kontroleru a i u chipovima 840/850, u garanciji i izdrzljivosti jer pro ima 10g a evo 3 ili 5 g. garancije
Ja ne bih mnogo gledao na garanciju, mada je sladja duza, cena i kapacitet su izmedju crucial i samsung odlucujuci, oba rade odlicno.
SSD ti sigurno nece raditi u kompu 10g, promenices ga, verovatno nece ni 5 jer ces pozeleti veci iako je 250-256GB sasvim dovoljno za sistem i koriscenje bez rasipanja resursa...
 
Posto sam se nameracio da kupim SSD za sistem od 240 do 256 GB, imao sam taj V300 kao najvecu preporuku od strane ljudi, a sad vidim kako je isti odjednom najdalje od preporuke..

Alternative su mi:
Transcend SSD370 256GB
Crucial MX100 256
 
Crucial MX100 256
 
Do sad sam se dvoumio izmedju MX100 i 840EVO... A sad su stigli i Crucial BX100 i Samsung 850EVO... kapacitet od ~250gb... 850EVO je najbolji medju ovima ali i najskuplji... A ovaj BX100... sta mislite o njemu? crucial ga opisuje kao entry level u odnosu na mx100... zbunjujuce...
 
Crucial BX100 je "budžet" verzija SSD. Koristi Silicon Motion 2246EN kontroler koji ima četvorokanalni pristup NAND memoriji (većina kontrolera koja se koristi u bržim uređajima ima 8 ili 10 kanala). Prema tome nije okrenut performansama već manjoj potrošnji i nižoj ceni. Nisam ga lično testirao niti sam video testove ali na osnovu specifikacije kontrolera mogu da pretpostavim da neće imati slabe performanse kao što na prvi pogled izgleda ali neće sigurno biti bolji od Crucial MX100 ili Samsung 840/850 EVO.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno