Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

ja ako sad ne predjem na 250gb cekacu pci-e x4 m.2 od 512gb x4 da se unormale cene.
 
Koji je sada BB za 256 tj. 512 GB?
 
"Izgleda" neki Samsung 840/850PRO, oni nemaju problema sa bagovima, usporenjima, nedostatcima...
Salu na stranu, verovatno jos uvek Crucial MX100, zbog cene ...

U stvari sta mozemo i da biramo, neki derivat sa SF koji je preskup ili zaista toliko osakacen da je los, zatim mozemo da biramo izmedju Crucial-a ili Samsunga i mozemo da biramo izmedju EVO i PRO ili MX i BX...
SF ja ne preporucujem nikome pogotovo ove niskobudzetne varijante, MX 100 (MX200) jeftini, uglavnom pouzdani i stvarno rade svoj posao, BX zaobici jer je isto sranjce kao i ovi osakaceni sf, EVO koji radi svoj posao ali ima nekih slabosti koje prave neke porbleme, PRO koji je najbolji, bez problema ali i najskuplji (mnogo skup)...
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju Samsung Evo 840 MZ-7TE250BW i Samsung Evo 840 MZ-75E250B ?
 
Porucio sam 850icu :)
 
Evo, nemam potrebe za PRO.
 
Isuvise loseg sexa sa njim tako da bih ga ja zaobisao, ali to sam samo ja.
 
Može li neka preporuka za Mici Card (ekspanzioni slot za laptopove) ssd?
 
Kako se pokazala 250-ka od samsunga serije 840? I da li je cena od 100 evra ok? Tacan model je MZ-7TE250BW
 
Koristi scroll pa ces saznati :d
 
:) kada sam postavio pitanje onda sam video i odgovor. Mislim da ce ipak biti 850-ka.
 
:)
Samo da znate, da posdetim ako ste zaboravili, kad je dosao 840-ka nije imala nikakvih problema, tek se u duzem radu otkrilo ovo usporenje sa starijim fajlovima...
Ko zna sta ce da nas/vas snadje kroz 6m sa 850-kom ili MX100/200 ...
 
Ima i on problema (mx100), neka "cudesa", plavi ekran... sreca pa se resava restartom a verovatno ce popraviti uskoro sa novim fw
 
Ja sam sad zbunjen, valja li 250GB Samsung S850 EVO MZ-75E250B il ida se ide na pro?
 
Ma valja, kupuj evo ako hoces, a pro jeste bolji i besprekoran, ne nadjose mu manu, sem cene, to mu jeste mana za balkanski prazan dzep...
 
Hvala, u planu je kupovina tog samsung ssd 850 evo diska.
Pogotovu posto strari wd ide polako u vecna lovista, srecom pa sam sve prebacio na externi hdd.
 
Kad smo već kod Evo 850. Ja prebacih svoj sa AMD matične ploče 970 u laptop sa intelom... osetno brže radi.
 
i ja sam za 990fx presao na z97 i sem bencheva,razlike u svakodnevnom koriscenju nema.ssd iz potpisa.
 
Evo uzeo sam 850evo, sinoc instalirao win i ako je ploca sata2 osetno brze radi kao nov kompjuter..
Videcu kako ce se ponasati vremenom, a i burazer izrazio zelju za jednim u svom racunaru.
 
Vredi li cemu Kingston V300 120GB SSD? Ima li neke probleme u radu? Trenutno ga ima po smesnoj ceni u radnji na e.
 
Da li vredi... hmmm, ako nemas ssd i hoces sa hdd na ssd onda moze da posluzi, a da li vredi pa ja bih rekao da ne vredi jer ja ne bi bio zadovoljan sa jednim medju najsporijim ssd-ovima koji je namerno ukocen da ne konkurise drugom i skupljem modelu iz te firme...
Da li je bolje v300 ili hdd, bolje je v300.
Da li je bolje v300 ili neki drugi malko skuplji ssd, pa bolje je mx100 mada ga koliko vidim trenutno nema u kapacitetu od 128GB.
Pokusaj da skupis 112-117e pa uzmi mx100 od 256GB i da zaboravis nakon toga na kupovinu ssd-a narednih 5g.
 
Poslednja izmena:
U laptopu trenutno imam SSD 830 120GB i HDD 1TB na kojem su mi svi fajlovi, SSD ima samo sistemske aplikacije. Koliko god brisao stvari SSD mi se uvek prepuni (iako je OS optimizacija nameštena za maksimalan kapacitet) pa razmišljam da uzmem veći SSD i da ga kloniram. Da li da se odlučim za 850 evo 1TB / 512 Gb ili imate neku drugu preporuku?
 
Nije mi bitna brzina kao takva, 250mb/s ili 500mb/s mi malo znaci. Bitna mi je stabilnost/pouzdanos, dakle da kontroler nema bubica, vreme pristupa. Kakav je Partiot Blaze?? Nisam u mogucnosti trenutno da kupujem veci od 120gb, iako bi mi 180-240bg vise odgovarao.
 
Kod mene V300 evo posle godinu dana radi i dalje kao na pocetku.Ima skoro 3TB upisa i ne vidim neku razliku.Sluzi mi samo za OS i par sitnijih programa.Pre njega sam imao EVO 840 od 250gb i sem testova u Kristal disk marku drugacije ne vidis razliku.Nakon instalacije OS-a lepo ga podesis i nemas brige.

Zaboravih,V300 od 120gb
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno