Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Uzeo sam transcend 370 od 128gb. Metno Windows 10 i sad ko da sam kupio novi laptop. Jedini vizualni upgrade za komp kad je predvidjen za sve sem igranja. 7600 platio prezadovoljan boot smanjen sa minut i 17 na 15 sekundi :)
 
Vizuelni upgrade?
 
Verovatno je hteo reći subjektivni osećaj, a možda mu i lepi novi ssd viri izvan laptop-a pa mu se divi. :)
 
Kako se pokazao Silicon power S80 120GB, moze da se nadje za 50eur?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 4
 
SP se pokazao kao lazovska, lopovsk, prevarantska firma sa s60 pa ih bojkotujemo...
 
Hahahahahahahahaaa!:d
Meni ssd visio na kabliću pa sam ga kao ušrafio u neki rack i zaglavio ga po dijagonali ispod optike. Mnogo sam loš sa kablovima i šrafovima. :(

^^zato mi je i palo na pamet da njemu viri ssd na kablu iz laptopa. Nije znao da ga udene i ušrafi. Top rated vizuelni upgrade. :)
 
Ja sam juče za secure erase ugasio SATA data, umesto power kabl. :D
I čudim se zašto izbacuje grešku.
 
Samo da potvrdim zlatno pravilo sa svakim SSD-om drzite ga sa minimum 15% free prostora i ne prelazite ili ce da zapinje i stuca svaki!
Ovi sto kupuju male i krkaju, ima samo tako da stenju, bolje kupiti neki iz entry level-a (crucial, itd) i imati uvek 50Gb free!

Realno trebali su HW-ski da ogranice i odvoje deo kapaciteta i da ne dozvole punjenje preko ~90%, ali tada bi morali vise nand-a da trpaju da bi ispostovali kapacitet
 
Poslednja izmena:
Pa to su već svi i uradili?
Svaki ima neku rezervu GB + neki OP + razlika u računanju MB...
 
kolika je normalna temperatura ssd-a? moj primerak, samsung 850 evo 250GB, se "greje" od 35-45 stepeni... :(
 
OK je, SSD-ovi znaju fino da se zagreju kad ima dosta upisa. Još ako je u nekom laptopu ...
 
kolika je normalna temperatura ssd-a? moj primerak, samsung 850 evo 250GB, se "greje" od 35-45 stepeni... :(


To sam i ja primetio kod Samsunga sto se tice temperature.Za razliku od V300 koji je obicno bio na 24-25,Samsung je uvek oko 28-29 stepeni.Nije neka razlika ali cisto da te ne brine.Mada mozes da stavis ventilator koji ce da duva u hardove i tako ces mu skinuti par stepena.
 
120 gb za 6000 din. SSD SATA3 120GB Patriot Blaze 545/430MB/s

Kao da pocele da padaju cene
 
Ja mislim da će samo 60-64GB nestati, 120-128GB će biti koliko su sada 64GB (dakle neisplativi za kupovinu), 240-256GB će biti koliko su sada 120-ce itd.
 
Isto se događa i verovatno će se događati kao sa hard diskovima, izađu veći (i brži) a manji počinju da nestaju iz proizvodnje. Minimalna cena ne može nikada da se spusti ispod isplativosti. Čim prestanu da budu rentabilni za proizvodnju onda i prestanu da ih proizvode. Neznam dali se HDD više i proizvode sa manje od 500GB, bar ih je u radnjama teško do nemoguće naći više. Sećam se kada je 10 i 20 MB HDD koštao kao mali auto a sada nema ni mikro SD te veličine.
Kao što se kaže: Da vidiš budućnost, gledaj u prošlost.
 
Možda najjeftinija, ali nikad ne bih izabrao SSD sa Phison S9 kontolerom pored SSD370S ili BX100 sa SM2246EN ili 850 EVO-a zarad minimalne uštede od 1000-2000 din.

Patriot Blaze i ostali sa S9 kontolerima imaju baš očajne mixed workload performanse u odnosu na druge savremene SSD-ove:

6918_62_patriot-blaze-240gb-ssd-review.png
 
Ja sam negde čitao da se od jeseni može očekivati pad cena cheers
240GB će verovatno biti 70ak evra, a 120GB će ostati na tržištu za nekih 40e. sigurno neće odmah biti povučeni.
 
Poslednja izmena:
Ja sam negde čitao da se od jeseni može očekivati pad cena cheers
240GB će verovatno biti 70ak evra, a 120GB će ostati na tržištu za nekih 40e. sigurno neće odmah biti povučeni.
Vec ih ima za 80-85€,ali entry level modela..
 
Zasto je 840 pro skuplji od 850 pro?
I da li je 850 pro dobar izbor u odnosu na 840 seriju (evo i pro) i 850 evo?
 
Neke stare zalihe sa starim cijenama.. Idi svakako na 850
 
Ja nesto razmisljam da prodam ovaj moj Crucial mx200 od 500gb i da uzmem dva od 250gb? Jedan bih dao bratu pa da ne bacam pare, a vise od pola diska mi prazno.
Mislio sam da ce gta5 brze da ucitava, a ono isto jer u stvari mrljavi dok se povezuje online... a ionako ga vise ne iram.
Jedino sto mi treba je za sistem, bf4 koji guta jedno 50gb,to je 100 i ostaje mi nekih 100 i nesto za ostalo, aplikacije za vive ili oculus rift. Ako mi kasnije zatreba lako cu da uzmem nesto.
 
Nazad
Vrh Dno