Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

SM kontroler sa XT oznakom je dramles , a 2256 model nije

Meni bi prednost bila na strani SanDiska, kad je ta konkurencija u pitanju

Što se tiče dileme Samsung vs Crucial, obzirom da su kompanije giganti, tu bi cena ti bila presudna. Na geizhals at mx 300 od 525 gb oko 120 evra i nešto niže, EVO od 500 gb oko 150 evra i više. Manje gb, a veća cena i to ne zanemarljivo
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, gledao sam ovde za SanDisk Plus, nikad se nisam se udubljivao previše u te najjeftinije modele:

http://www.tweaktown.com/reviews/7726/sandisk-ssd-plus-z410-sata-iii-review/index.html

SanDisk pairs their own 15nm planar TLC (Triple-Level-Cell or 3-bit per cell) flash with SMI's 4-channel SM2256S TLC specific controller on both the SSD Plus and Z410. This version of SMI's controller allows for a DRAM-less design which lowers overall SSD production costs.

Zaljučak iz testa:

When compared to other SDDs in the same price range, specifically Phison S10 powered TLC SSDs, both the SSD Plus and Z410 fall pitifully short
 
Poslednja izmena:
Kupio sam i ugradio SSD Kingston UV400 240GB.

Sad me zanima da li mu smeta ako nije dobro pričvršćen u kućištu?
Tačnije pričvršćen je sa jedne strane, a druga mu onako strši u vazduhu. :D Mislim, me mrda se, ali eto, nije baš dobro fiksiran...
 
I da je na podu ili selotejpom je dovoljno za SSD, nema pokretne delove, samo da nisu napnuti kablovi i to je to!
 
SSD može da visi i sa kablova.. Eto ti ideja za neki mod kućišta.. Džungla mod ćemo ga zvati.. :)
 
Jel postoji nesto sto je na nivou samsunga 850evo (250gb) jer ga je trenutno nemoguce naci...

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Na kp 850evo - 90e kod fante (500gb - 130e), inace na nivou +- transcend 370s, crucial mx200, kingston kc400
 
Poslednja izmena:
Gledao sam i na kp, ni on a ni ostali nisu dostupni danima...mislim na "madjare" :)

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako moze preporuka za zamenu hdd. U pitanju je Toshiba C660D sa AMD V140 procesorom i diskom koji polako umire (mnogo bad sectora). Jel ima problema Amd + ssd prilikom instalacije OS, da li ostaviti Microsoft ili Amd ahci drivere? Kingston uv400 240gb 9000din, Samsung 750 evo 250gb 9500 din (do 10.000 dinara). Znam da je 750evo prepakovan 840 ali me interesuje kako se pokazao, da li ima iste bubice kao 840? Ovaj Kingston koliko vidim na ssdbench sajtu ima rezultate od vrlo dobrih do katastrofalnih, ali opet cena.
 
Sta se desava sa EVO 850, model od 250gb skuplji za skoro 10 eura?
 
Globalno poskupljenje mem cipova..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i na aliju memorijske kartice poskupele samsungove ...i neki tel koje pratim
 
Poskupeo kod svih za 2000 din za manje od nedelju dana:mad:

Skace cena i za 750 evo....vala ako ne padne za mesec dana trazim alternativu.
 
Jel se isplati kupovati Kingston KC 400 256gb?
Vidim da KC300 moze da se nosi sa dosta njih.
 
kc400 je phison s10+mlc toshiba, uz prilicnih 600 TBW, dodatnih 16gb kapaciteta (za razliku od savage i ostalih phison s10 based), u nekim zemljama ima cak i 5 godina garancije. Solidan ssd srednje klase u rangu sa 850evo, transcend ssd370s..
p.s. koliko vidim sad cene po radnjama: trenutno je transcend najpovoljniji, ne znam kako stvari stoje sa kp.
 
Poslednja izmena:
Какви су Amd ssd дискови?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Ja imam AMD R3 R3SL120G 120GB SSD , nije los , mana je sto nema podrsku za upgrade firmware-a , osudjen si na fabricki , brzo bootuje Windows 10 , za sada nisam imao problema sa njim , vec par meseci koristim , ne vidim razliku u odnosu na Patriot Blast 120GB koji sam imao iako je cena slicna , kontroler je Silicon Motion SM2256 , vidim da je Patriot Blast poskupeo par stotina dinara sad je ista cena kao AMD R3 R3SL120G 120GB SSD , ako si gadljiv na Patriot onda uzmi AMD.
 
Svojih para ne vrede. Ko nece blast, a zeli nesto sto jeftinije - ima blizanaca jos: toshiba q300 (takodje phison s10+tlc) ima u radnji za 8k, ocz trion 150 (u inostranstvu zna da bude povoljan). Inace kako sad stvari stoje.. Nista ispod transcend ssd370 ne bih uzimao. Phison s10+tlc 240gb nagruvali cenu do 8k, samsung evo 750 ispod 9k nisam video (to je ipak bolja varijanta), a transcend - 10-10,5k uz normalan mlc nand.
 
Svojih para ne vrede. Ko nece blast, a zeli nesto sto jeftinije - ima blizanaca jos: toshiba q300 (takodje phison s10+tlc) ima u radnji za 8k, ocz trion 150 (u inostranstvu zna da bude povoljan). Inace kako sad stvari stoje.. Nista ispod transcend ssd370 ne bih uzimao. Phison s10+tlc 240gb nagruvali cenu do 8k, samsung evo 750 ispod 9k nisam video (to je ipak bolja varijanta), a transcend - 10-10,5k uz normalan mlc nand.

Samo da malo izdvojim, da podsetim i kazem "Jesam vam govorio"...

"Nema vise" v300, nema blastova, SP i slicnih ... ;)
 
Cena i proizvodjaci diktiraju svoje. Dok je blast bio za 7k uz normalan nand - moglo se ladno ici na njega. Ali 8k+ uz lutriju - ne hvala. Cena na transcend ne mrda, i bas to ga cini sve boljim za izbor.
 
Ima u drugim radnjama evo i za 12k, kao i kc400. To emmi nesto prestaje biti povoljan.
 
Ima u drugim radnjama evo i za 12k, kao i kc400. To emmi nesto prestaje biti povoljan.

Bas te radnje koje prodaju evo 850 po 12k dinara sam i zvao,i kazu da ga nemaju na stanju.Uglavnom moraju da zovu dobavljaca i da provere novu cenu.A nova cena...pa to mozete da zakljucite od ostalih prodavaca.
 
Joj sto "volim" radnje u Srbiji. Na sajtu sve uvek ima, a kad dodjes/zoves - nema nista, sve po narudzbini. (kada ce se vec jednom nauciti poslovati posteno bez takvih prljavih trikova)
 
Poslednja izmena:
Moguce je da su takve cene jer je dosla nova tura ssd-ova koji imaju vecu cenu pri uvozu a oni PRO su jos uvek iz starog kontingenta, uvezeni kada im je cena bila niza i eto samo 2k razlike. Da ja kupujem, po ovim cenama bi kupio PRO kad bi birao izmedju 850 modela ili Transcend 370S (zbog cene)...
 
Nazad
Vrh Dno