Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

bar su mu lepo spustili cifru,nemojte sad bas drvlje i kamenje.vidim da 480gb model slepci nisu jos snizavali...
 
^ Patriot ssd`s je marka sa mnogo duzim stazom Transcend-a. Obe marke su OK(provjerene).
Stim da sam u dilemi izmjedju te dve bih prije birao za prvog.
 
Ja imam eksterni HDD Transcend i vec godinama radi perfektno a padao je i sa visina od preko metar (doduse gumiran je) dok sam se susretao sa Patriot memorijama koje su se isto pokazale prilicno dobro, ali ne znam da li su im i SDD takvog kvaliteta pa sam zato pitao.
 
ali ne znam da li su im i SDD takvog kvaliteta pa sam zato pitao.

U tome i lezi zec!!
Po onome sto sam procitao po netu,Patriot ima vise serija za krajnje korisnike(visa,srednja,niza-nesto kao OCZ).Dok za Transcend nije slucaj.Oni uglavnom ciljaju na nizu i nizu srednju klasu.Koliko sam do sad pratio,nisu zainteresovani za "burn baby burn" klasu.
 
uzeo 850 evo od 250 gb za 130eura u radnji, 5god garancije, po meni bolje za taj novac nema, i kada su u pitanju garancija, performanse, kapacitet i cena :)
 
Sta bi bilo bolje uzeti od 850 EVO (256 GB) posto i sam planiram uzeti neki SSD disk i bas mi je za oko zapao ovaj Samsungov.
Mene bi ovaj EVO 850 izasao 160 eura podijeljeno na 12 mjesecnih rata, za kes je nekih 10 eura jeftiniji ali ovo na rate skoro pa necu ni osjetiti.
Inace kod mene je laptop u pitanju ovih specifikacija
Processor: Intel Core i7-3537U 2GHz (turbo do 3.1GHz, 4MB Intel Smart cache, dual-core, 22nm)
RAM: 4GB (1x4GB) DDR3 1600MHz (vjerovatno bi uzeo jos jedan modul od 4 GB)
Graficka: AMD Radeon HD 8730 2GB DDR3
trenutni HDD je u njemu od 320 GB (5400rpm) koji bi pretvorio u eksterni.

Jel OK ovaj SSD za ovakvu konfiguraciju.
 
Poslednja izmena:
krastavac u Sarajevu su ovakve cijene, a posto kupujem preko soping kartice ne mogu sad narucivati iz Srbije ili Madjarske.
Ali dobro, necu se zalijetati, ne gori, mozda ipak skupim kesovinu pa narucim i prodjem jeftinije.
 
Proveri, na internetu ako je moguće, da li taj samsung model , ima usporavanje posle nekog vremena, jer je i kod njega prisutan TLC nand, iako je to sada 3D tehnologija. Ako pati od istog problema kao 840 evo, ja bih ga zaobišao na tvom mestu , jer postoje crucial, transcend i drugi ssd ovi sa mlc nand om, koji je bolji od tog u samsungu
 
Poslednja izmena:
Vidi kakvew sui cijene MX100 i MX200 u SA, garancija i da li je stalno prisutan na trzistu pa mozes i njih...
Ako ti je zvanicna pordavnica na rate karticom "jedina" opcija onda nemoj da cekas vec kupis i uzivas.
 
Proveri, na internetu ako je moguće, da li taj samsung model , ima usporavanje posle nekog vremena, jer je i kod njega prisutan TLC nand, iako je to sada 3D tehnologija. Ako pati od istog problema kao 840 evo, ja bih ga zaobišao na tvom mestu , jer postoje crucial, transcend i drugi ssd ovi sa mlc nand om, koji je bolji od tog u samsungu

Evo 850 ne pati od ovog problema, bez brige.
 
Pozdrav svima,
Ima li neko iskustva sa SAMSUNG 850 PRO MZ-7KE256BW 2.5" 256GB SATA III 3-D Vertical Internal Solid State Drive (SSD)?
Naravno moze i neko misljenje jer do sad nisam imao nijedan ssd disk, a vreme doslo da se menjaju stari dobri Raptor X diskovi :)
Hvala
 
Pozdrav svima,
Ima li neko iskustva sa SAMSUNG 850 PRO MZ-7KE256BW 2.5" 256GB SATA III 3-D Vertical Internal Solid State Drive (SSD)?
Naravno moze i neko misljenje jer do sad nisam imao nijedan ssd disk, a vreme doslo da se menjaju stari dobri Raptor X diskovi :)
Hvala

Neko generalno mišljenje forumaša koje se provlači po ovoj temi je da razlika u ceni između EVO i PRO nije vredna... Ukoliko ti novac nije presudni faktor svakako dobar izbor.
 
Ali jesu pesprekorni svi PRO modeli (830, 840, 850), postizu najvece brzine i imaju najbolje i najkvalitetnije mem. cipove sto idu u ssd-ove za "kucnu" upotrebu.
Ako lova nije problem uzmi...
 
Ima li negde Mx100? U nedostatku njega šta kupiti a da je oko 250 GB?
 
850 EVO, MX 200 .

Ako se neko "brine" trebalo bi da zna da je razlika izmedju njih nesto poput golf ili auris (toyota), Audi4 ili BMW3, kao Mercedes E , BMW5 i Audi 6...
Sto ga sad na kraju preterah, al' pravo, ajde da nategnemo da ih (850 evo i MX200) nekako mozemo porediti sa kolima Audi4 i BMW3 (nekako preneseno porediti) ali tu je samo Samsung pro u klasi Mece E, Audija 6 i BMW 5. :D
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
Ima li neko iskustva sa SAMSUNG 850 PRO MZ-7KE256BW 2.5" 256GB SATA III 3-D Vertical Internal Solid State Drive (SSD)?
Naravno moze i neko misljenje jer do sad nisam imao nijedan ssd disk, a vreme doslo da se menjaju stari dobri Raptor X diskovi :)
Hvala

Najveca razlika izmedju PRO 850 i 840 je "Garbage Colector-u".Brzine su im skoro pa iste koje idu ipak i prilog 850-ice.
A razlika izmedju PRO i EVO je hmm astronomska u vidu hardwera(po nekima) a po najvise po vremenu sluzenja kao i "pada brzine" u slucaju EVOa.
Ovdje je na forumu mnogo spike o tome.Ali nigde nisam pa cak ni na stranim,da procitam o padu perfomansi u slucaju PROa.Stim da je prisutan i TRIM.
Moje licno iskustvo se slaze u korist PROa(vidi profil konfiguracije).Sto se tice samih specifikacija...garbage colector(de negresim dusu,je isto sto i "Wear Leveling"stim da je Count 18).
I da je dosad napravio 1.5TB za nekih sest mjeseci ako ne i vise.Na drugom lapu imam OCZ sata2 prve generacije i tu je Wear Leveling Count 4 a upotrebi je pfffff 7. ako ne i vise godina.
Sa "potrosoneoschu" priblizno 10TB,doduse nije vise u upotrebi tipa "nocne fiskluture".Zakljucak mozete i sami izkalkulisati!
 
E ljudi, uzeo sam Samsung 850 EVO, sta inace savetujete da se iskljuci u win-u kad se koristi ssd?
obrisao sam programe za defrag, necu ih vise koristiti, dal treba da se iskljuci pagefile, search indexing, system restore, tako te stvari?
 
Proveri samo da li ti je ukljucen TRIM i teraj, ne opterecuj se tim savetima da gasis svasta nesto koji su vazili ranije.
 
Još bolje ćeš čuvati SSD ako ga ne uključuješ, ali se onda nameće pitanje zašto si ga kupovao! ;) Uživaj i ne opterećuj se.
 
Aj jos jedno laicko pitanje... Zbog cega dolazi do pada brzine? Da li posle formatiranja i ponovnog snimanja sistema nestaje problem...verujem da ga svi koriste za sistemski disk...?
 
Nazad
Vrh Dno