Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ja video kod madjara da je 100e, +5e postarina=105e, kod nas je 13400, sto je 112e. Po meni no brainer za domacu kupovinu, online,donesu ti pred vrata. Kakav je Crucial koji pominje bombas i gde ima po toj ceni?
 
Samsung 850EVO 250GB je definitivno best buy, imas kod madjara za 95 eu, kod nas je 115eu malo deru. Njemu je garancija 5 god a ostalima po 3, pa ces samim tim i lakse prodati kasnije, a sve vreme je bolji.

Ovaj Transcend su napljuvali na tomshardwareu da u sustini ne znas sta dobijas medjutim imao sam prilike da ga koristim 6 meseci i nisam imao primedbe.

Uzeh ovaj SSD SATA3 256GB Transcend SSD370 560/460MB/s, TS256GSSD370S za sada fala bugu sve lepo radi dolazi sa adapterom da se ja pitam preporučio bih ga svima.
 
Poslednja izmena:
Kad legne plata najverovatnije uzimam 850 Evo 500GB. Nadam se da će biti dovoljan za više godina nego ovaj Kingston HyperX SH100S3B 120GB...
 
Kao sistemski, sigurno.
 
Sistem/Software - 850PRO/EVO 128GB (Pro ima 10 godina garanciju)
Software/Igre - Crucial BX100 250GB
 
500GB ide za sistem i programe a 120 ću koristiti za cache (Photoshop, After Effects i ostale programe), a verovatno i glavni virtuelni sistem (ovi što su na HDD primetno su sporiji). Posle je na redu neki 4TB za storage i backup jer su mi ovih ~4TB skoro puni...
 
Onda polako razmišljaj o NVMe koji i ja čekam, Intel sprema i novu generaciju za iduću godinu sa 3D XPoint i 5,5x brži od sadašnje P3700 generacije, zamisli QD od 65.535! :smoke: Ima virtuelna da leti i da čeka na okta kore CPU jer je spor!! :p
 
P3700 400GB za $832, skupo je za moje mogućnosti, a nova generacija će najverovatnije biti jednako skupa ako ne i skuplja, možda se i varam.

Jošuvek ne planiram da menjam i7-2600K i ostale komponente koje su obavezne ako se menja CPU. Za sada 500GB Evo sasvim je dovoljno. Uglavnom na HDD za sistem nikad više ne želim da se vratim.
 
NVMe kako je krenuo biće mu i RAM bottleneck.
 
Biće dosta jefinije, to je slično Samsungovom 3-D NANDU.
A imaš i consumer varijantu iz sadašnje P3700 generacije - Intel SSD 750 Series - 400GB za $390 ;)
 
ima li smisla ovaj novi Samsung Samsung 650 120gb vidim da mu je dobra cena. Sluzio bi samo za sistem i autocad. Takodje posto sam nov u SSD svetu, koliki mogu da ocekujem radni vek? koliko sam shvatio to ne zavisi od vremena vec iskljucivo od kolicine upisa pa moze da traje i 10+ godina ako se malo koristi ili gresim? :) hvala
 
Ima li smisla sta, bacati sa 16 sprata... :d
Ima mozda smisla kupovati mada je to budzet varijanta... ja bi mnogo radije uzeo MX100 (ako ima) ili MX200, cak i BX100
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2687045/info-samsung-ssd-650-evo.html
The Samsung 650 Basic is a low cost enterprise ssd.

Duzina radnoga veka zavisi od kvaliteta komponenti koje su ugradjene u ssd, a to opet zavisi od proizvodjaca i modela ssd-a.
Danas ce svaki ssd da izdrzi +5g a uz normalno koriscenje moze i +10g.
Mnogo pre ce danasnji kupac pozeljeti noviji, brzi, kvalitetniji,veci i jeftiniji ssd po GB nego sto ce ispravan i kvalitetno napravljen ssd crci.
Pre ce crći kontroler nego memoriski čip(ovi).

Evo ja sam terao Crucial M4 od 128GB i upisano mu je za oko 3,5g samo 8,35TB, jos je potpuno ispravan i samo zbog velicine je zamenjen drugim vecim. Sad taj m4 ceka da se brat nakani i na njega ubaci 2.OS za svoj komp da bi mu na vecem ssd-u ostao W7/64...

Kazu da savremeni ssd-ovi mogu i preko 100TB upisati bez problema.
Skepticni i zabrinuti neka veliki DL prebace na HDD a sve sitno moze bez problema na ssd.
Sto je ssd veci to lakse trpi upis i vise se na njega moze upisivati pre "predvidjenog" otkaza.

U osnovi ssd ako za prva 2-3 meseca ne crkne verovatno ce da radi dugo.
Ako ima problema verovatno ce se pokazati u tih 3-5-10g garancije i biti zamenjen odgovarajucim...

Idi u kupovinu kvalitetnog ssd-a i ne brini.
 
Upravo tako, Samsung Samsung 650 je los izbor. Uzmi neki od 250GB u rangu 100eu, Samsung 850 EVO 250GB ili Crucial BX100 250GB.

Kao sto kaze P307, SSD moze da ti traje deceniju, al realno zamenices ovaj sto danas kupis za 2-3-4 godine kada budes pozeleo noviji, brzi i kada pozelis veci kapacitet a tada ce biti i mnogo pristupacniji SSDovi.

Preporucujem ti da se pruzis za modele od 250GB jer mislim da je to novi minimum, Windows zauzme 20-30GB, neki osnovni programi jos 10GB a sada igre lako otmu po 10-15GB, i 120GB se brzo pojede.

Samo eto nemoj da ga koristis kao glavni disk torrent masinu koja radi 24/7 :)

Nemoj da se plasis oko kolicine upisa i da brines za "trosenje" ssda pri normalnoj upotrebi - neka on sluzi tebe, a ne ti njega.
 
Citao sam dosta bas tema ovde u poslednjih par dana tako da sam otprilike ukacio skoro sve sto treba. Pitao sam konkretno za ovaj ssd zato sto bi bio namenjen za caleta i njegov komp jer mu seagate barracuda 500gb koji trenutno radi izgleda otkazuje polako poslusnost (46 health u HD sentinelu i warning u smartu za reallocated sectors count+reallocation event count mada surface read test i extended test ne prikazuju nikakve greske i disk radi normalno). Na hardu ima 50gb podataka i tako je vec godinama zato sto prakticno i ne koristi kompjuter osim za potrebne informacije za posao (autocad 2d, geodezija) i malo web surfing. Kapiram da upis podataka kod njega ne bi presao ni 1tb godisnje u najgorem slucaju. Moje pitanje se vise odnosilo na rizik od crkavanja takvog diska nicim izazvan u odnosu na neki drugi mehanicki HD ili recimo taj novi EVO koji cu sigurno uzeti za sebe. Na njihovom sajtu pise da je ista tehnologija kao i kod EVO serije ali opet kazete da je kontroler taj koji je rizican. Naravno opredelio bih se za samsung jer ste svi saglasni da je trenutno najbolji na trzistu :) i hvala puno na opsirnim odgovorima!
 
Drugari, kakav je ovaj SSD:

SSD SATA3 120GB Patriot Blast 560/425MB/s, PBT120GS25SSDR

Cena mu je 6.000 dinara.

Važna mi je garancija a ona je tri godine što je super.

Imao sam do sada tri SSD-a i svi su bili Samsung (prvi je bio od 64GB ostala dva od 120GB). Uvek izdvojim malo više novca kada trebam da kupim neku komponentu ali u ovom slučaju mi treba SSD za lap na kome će biti Linux i dovoljno mi je i 60GB pa ne znam da li da idem preko Mađara a tamo može i za manje od 5k dinara da se nađe:

Kingston 60GB SSD V300 Series

ili

Corsair SSD 60GB Force LS

Šta mi valja činiti?

Da kupujem za Windows ili OS X kupio bih Samsung od 250GB ali u ovom slučaju na tom laptopu na kome će biti samo surf, mail, Open Office i Adobe Reader i 60GB je dovoljno. Nabaciću Ubuntu ili Mint.
 
OK!

Jedino da dodam par stotina din. pa da kupim 120GB zbog kasnije prodaje, to je jedini razlog zašto bih išao na 120GB.
 
Uzeo bih njega,nov je oko 7 somica,deluje mi ok.
Elem,postavih oglas ovde da kupujem i polovan ssd,ali ljudi su carevi,za koriscene traze kao da su novi,pa sam odlucio da uzmem nov u radnji.
Cudo da ga niko ne poseduje na bench_u.
 
Uzeh upravo ovaj Samsung 120GB S650 u Monitoru.
Sutra cu da ga uturim u lap top.Nadjoh ne jutjubu neke review_ove,cita pise 500-500 na sata3.
 
Naravno,pre nekih par meseci sam uzeo kingston fury 120gb,ocena u win_u je 7.9 sto nije merodavno,ali pici upis preko 300 na sata2.
Videcemo kakav je ovaj....
Mislim se da instaliram win10,a laptop je stariji model c2d p7350,nvidia 120m,sata2.Valjda ce ga Samsung ubrzati,jerbo je na hardu sporo...tako da sam se bio vratio na sedmicu posle par sati.
 
Od ssd sad samo samsung ili kingston, ovi ostali mnogo uspore vec posle 7 dana.
 
Crucial i Toshibe ne uspre, a i Kingston uspori sigurno kao i svi ostali ssd.-ovi sa SF kontrolerom...

Kakve veze ocena u win-u ima sa ssd-om? Pa to djubre nije imalo blage veze sa zivotom dok je pisano samo za hdd i komponente od pre 5-6 godina a kamo li da sada ima neki znacaj i predstavlja relevantan podatak.

Jos ce se neko naci da valjanost ssd-a meri na kantaru... mozete pokusati i brenerom ... koliko je tezak i koliko dugo podnosi vatru... sto da ne.
 
Poslednja izmena:
Sta je problem sa kingston v300? Gledam, ima ih vrlo jeftino svuda po netu i hteo bih da uzmem jedan da sestri sredim malo komp. Zahtevi su minimalni, da nije bas 50-50% sanse da rikne i da napredak nije samo 3%. Ako je bas tesko djubre, naravno da cemo uzeti samsunga.
Ako je problem do v300 serije, da li se neki xyperx fury vise isplati. ima i toga
http://www.ebay.com/itm/Kingston-SS...a&pid=100005&rk=1&rkt=6&sd=130944321102&rt=nc
 
Nazad
Vrh Dno