Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Garancija je 5 godina.
Niko ne garantuje nista. Ali sobzirom na ove nase garancije i na razliku u ceni...
 
Da li je OK ovo rezultat za Samsung 850 EVO? 250GB... win10, isključena hibrenacija, rapidmode isključen, ahci u biosu aktiviran, povezan na sata 0 port? hvala

edit: odradio sam i sa starijom verzijm test(screenshot)
 

Prilozi

  • Samsung 850 EVO 250GB.jpg
    Samsung 850 EVO 250GB.jpg
    121.3 KB · Pregleda: 143
  • 2Samsung 850 EVO 250GB.jpg
    2Samsung 850 EVO 250GB.jpg
    121.3 KB · Pregleda: 152
Poslednja izmena:
izvinjavam se na duplom postu, ali nema opcije "izmeni"

ovo je rezultat sa AS SSD programom...inače nameštena optimizacija za sistem na:performance
 

Prilozi

  • AS SSD.jpg
    AS SSD.jpg
    146.2 KB · Pregleda: 161
SSD SATA3 120GB Patriot Blaze 545/430MB/s, PB120GS25SSDR za 6.899
 
Citao sam neki review za taj Patriot posto je i meni bila privlacna ta cena. Napljuvase ga samo tako, kazu da je jedan od najsporijih Sata III SSD-ova na trzistu, da su cak i neki Sata II modeli brzi od njega.
 
SSD SATA3 120GB Patriot Blaze 545/430MB/s, PB120GS25SSDR za 6.899

Za ~600 dinara više imaš Transcend SSD370 128GB sa Silicon Motion SM2246EN kontrolerom i Micron NAND-om, sasvim OK budžet SSD, sigurno bolji od tog Patriota sa Phison S9 kontrolerom.

A i dobiješ 8GB više za tih 600 din, pa je cena po GB skoro ista.

Ispod Transcend SSD370 128GB ne bih išao niže sa kupovinom SSD-a, čini mi se da je to trenutno najjeftiniji pristojan SSD, mada cena po GB definitivno nije na strani 120/128GB modela.
 
Poslednja izmena:
mSATA je po meni ćorsokak, svi prelaze na M.2, sve manje računara ima mSATA.

Jedino bi po meni bio opravdan za kupovinu za proširenje nekog relativno novijeg malo jačeg laptopa, za sve ostalo ili klasičan 2.5 SATA SSD ili M.2/PCIe.

Doduše možeš kasnije da ga iskoristiš i ako računar nema mSATA slot preko mSATA na SATA adaptera, oni su jeftini, 6-7$ kod kineza, naručivao sam ih već i rade posao.

Sve zavisi od cene koju nahvataš.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno zasto sistem vidi 99gb, a u biosu je 128gb, mislim na transcend sd370 128gb koji sam upravo kupio i instalirao!?
Znam da je uvek manje nego sto pise, ali citavih 28gb je mnogo.
Odradio sam system clone, ne svezu instalaciju.
 
Nesto ti nije ok tu, kod mene ima 119gb. Da nisu napravljenje dve particije?
 
Pogledaj u device manager šta kaže sa taj hdd. Koliko particija, koliko neparticionisanog prostora...
 
Uradi desni klik na Computer, Manage, Disk Management pa vidi da li imaš neparticionisan prostor iza C particije.

Ako imaš, desni klik na C:, extend volume i dodaj taj prazan prostor.

Proveri i aligment particija ako si već radio clone - najlakše ćeš videti ako pokreneš AS SSD test, pogledaj gore levo ispod naziva modela da li su ti oba polja zelena i piše OK za drajvere i za aligmnent particije.
 
Uradjeno kako je mighty78 rekao, bilo je tacno 20 i nesto malo gb unalocated, hvala puno!
 
Ok ljudi pitanje :
Trenutno best buy SSD od 250 giga koji je , smekam Samsung 850 Evo ali sam malo zbunjen da li je to best buy ili ne ?
 
Mozda nije najjeftiniji ali je u svakom slucaju odlican SSD.Ima ga za 100e na KP-u.Ja sam pazario od 120gb i dobio 5 godina garancije.Ostali daju po 2 do 3 godine.Nema greske sa Samsungom.

EVO 850.jpg

Jedno pitanje sto se tice SSD-a.
Pre par dana sam prodao SSD Kingston V300 preko ONOG sajta.SSD je radio bez greske dok je bio kod mene i nikad nije bilo problema sa njim.Koriscen je samo za sistem i nikad nije bio napunjen vise od 30gb.
Juce me zove covek koji je kupio i kaze da je helt sa 100 pao na 0 posto.
Moje pitanje je kako mu je to poslo za rukom?

V300 .jpg
V300 2.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrijedi li uzimati Samsung Evo 850 ako je ploča sa SATA2 ?
Kod mene je na laptopu SATA2 i u dilemi sam da li da se izvalim dosta para za disk iz kojeg ne mogu izvući maximum :-(
Laptop ne mislim skoro mijenjati jer je relativno nov, ostale komponente su super, ali nisam obraćao pažnju na matičnu i SATA priključke
 
Jedino zbog garancije ako to uzimas u obzir.I ovaj Kingston me je dobro sluzio,tako da sve zavisi koliko si spreman da izdvojis novca za SSD.
 
Poslednja izmena:
Mozda nije najjeftiniji ali je u svakom slucaju odlican SSD.Ima ga za 100e na KP-u.Ja sam pazario od 120gb i dobio 5 godina garancije.Ostali daju po 2 do 3 godine.Nema greske sa Samsungom.

Pogledajte prilog 173997

Jedno pitanje sto se tice SSD-a.
Pre par dana sam prodao SSD Kingston V300 preko ONOG sajta.SSD je radio bez greske dok je bio kod mene i nikad nije bilo problema sa njim.Koriscen je samo za sistem i nikad nije bio napunjen vise od 30gb.
Juce me zove covek koji je kupio i kaze da je helt sa 100 pao na 0 posto.
Moje pitanje je kako mu je to poslo za rukom?

Pogledajte prilog 173998
Pogledajte prilog 173999

Ne bih da budem grub, neuljudan, da ne okarakterisem seba nekom ruznijom reci ali zar zaista decko mislis da bi trebao deliti savete ljudima nakon svog pitanja o zdravlju ssd-a?

Da ne bi bio uskracen za odgovor i sasecen mnogo gore od nekih drugih sa ovog forume reci cu ti da hd sentinel i ssd-ovi i ne rade bas najbolje zajedno...
HD sentinel je pre svega za hdd namenjen.
Bivalo je ljudima da jedan dan pokaze sentinel 0% zdravlja, a naredni dam 100% za ssd ...
 
Poslednja izmena:
Vrijedi li uzimati Samsung Evo 850 ako je ploča sa SATA2 ?
Kod mene je na laptopu SATA2 i u dilemi sam da li da se izvalim dosta para za disk iz kojeg ne mogu izvući maximum :-(
Laptop ne mislim skoro mijenjati jer je relativno nov, ostale komponente su super, ali nisam obraćao pažnju na matičnu i SATA priključke

Da bi zamenio hdd kao uredjaj na kome je OS onda vredi skoro svaki ssd uzeti.
Izbegavati najnizu vrstu ssd-ova, pogotovo neke "leve", sa mrljavim kontrolerima.

Svi Samsunzi, Crucial, veliki broj iz sredine i vrha ponude sa SF kontrolerom su ok kupovina...
O ceni sam prosudi sta mozes kupiti, dobro biraj i gledaj kakav kontroler ima ssd
Ako hoces korektanrad i sto jeftinije Crucial BX100, jos bolji je MX200 i skuplji nesto, kao i Samsung 850EVO (slatko je ovih 5g garancije).
Bojkotuj Silicon Power je varaju kupce...
 
Samo sam preneo svoje iskustvo sa Samsungom i Kingstonom sto se tice da li vredi kupovati.A sto se tice zdravlja SSD-a pitao sam kako je moguce ubiti SSD za manje od 48h?Skoro 3 godine ih koristim i nijednom jedan jedini problem nisam imao.Cak ni EVO 840 koji je nekima problematican meni takodje nije pokazivao znake usporenosti niti bilo sta drugo.
Pozdravljam svaki komentar bez obzira bio pozitivan ili ne tako da je sve ok.Covek se uci dok je ziv.
 
Meni je SSD Life oborio health parametar na 72% posle update firmware-a, ali to se nije odrazilo na rad SSD-a a proslo je vise od godinu dana. Tako da, ja ne obracam previse paznje na te stvari.
 
@oaxacus drago mi je da nisi zamerio i srdacno pozdravljam pozitivan duh koji ispoljavas.

SSD dok radi, dok radi bez primetnih gresaka je super spravica i nema potrebe da je akate, testirate i sl.
Do sada su ociti problemi sa ssd-ovima bili kod SF sa lose projektovanim FW i dok nije ispravljeno nakon skoro godinu dana stvarali su ogromne probleme u radu, Crucial je imao bag cini mi se zvanim "5000sati" kad je davao BS i to je reseno za oko 1 mesec ispravkom fw (i sam bio ugrozen), a Samsung je sa 840evo imao ovaj poslednji problem sa usporenjem u nalazenju starijih nekoristenih podataka koji je takodje manje vise uspesno resen sa ispravkom fw (i sam opet bio u toj grupi ali nisam nesto osetio problem).
Dakle ako nemate neke ozbiljne probleme tipa bs, nepodizanja sistema ma sta radili, ogromnog kocenja i gubljenja podataka i sl. ssd je ispravan i uzivajte. Procenti "zdravlja" ssd-a su bezvezno nagadjanje softvera na osnovu kojekakvih statistickih podataka koje ne znaci nista...

Iskreno mislim da bi kupci ssd-ova morali mnogo vise obratiti paznju sta kupuju, koji model, pa cak i od kojeg i kakvog proizvodjaca.
Evo Silicno Power Velox 60 je bio na tastu sa jednim (boljim) kontrolerom, nahvaljen kao pristojno i jeftino resenje za kupovinu, a onda je proizvodjac odlucio da stavi jeftiniji i osetno gori (sporriji) kontroler u njega, testovi ostali na netu a kupci dobili puza golaća umesto umereno brzog trkaca... Sve je tako sa svim ili skoro svim najjeftinijim ssd-ovima. Kod onih u srednjem cenovnom rangu sve je mnogo bolje, kako kvalitet komponenti tako i podrska, a pogotovo kod najboljih (i najvecih) proizvodjaca (Samsung, Crucial, Intel pa i Kingston)...
Najjeftinije skoro nikad nije najbolja kupovina, to upamtite dobro.
 
Poslednja izmena:
+1

"Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
 
P307 Nismo deca pa za svaku sitnicu kod roditelja u krilo.Komentar ti je na mestu.Znam da sam prvo hvalio Samsung,i uvek cu,a onda pitam kako ubiti SSD.
Jos jedna stvar koja me vise muci je sto na moje pitanje da li moze da ga proba u drugom kompjuteru,on odgovara da nema gde.Medjutim kad udjem u njegove oglase ima sta da se vidi.Gomila ploca,procesora i laptopova,preprodavac.Mirise mi na neku prevaru i ne bih da me zezne jer znam sta sam mu prodao.
 
Samo i UVEK za SSD/HDD mu lepo traži SMART atribute i to CELU listu i ima sve da znaš! I šta je radio i šta nije, i koliko je upisano itd... ;)
 
Nazad
Vrh Dno