Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

I kod mene više od godinu dana V300 od 120GB skoro 9TB prošlo kroz njega i posle malo zezanja sa drajverima u početku zbog starijeg AMD čipseta, ne fali mu apsolutno ništa, niti je brzina opala, niti je ikada štucnuo.
 
Sad i meni pade na pamet da pogledam koliko upisa ima moj 240GB v300, i pise 86.931 GB, a life skala je na 91%. Deluje mi da radi kao i obicno. Prognozira mu software dug zivot.
 
Poslednja izmena:
Sad i meni pade na pamet da pogledam koliko upisa ima moj 240GB v300, i pise 86.931 GB, a life skala je na 91%. Deluje mi da radi kao i obicno. Prognozira mu software dug zivot.
Nešto mnogo malo tih 91% za tako malo upisa, kod mene je 100% sa 10 puta više upisa i to na duplo manjem disku. Hard disk sentinel mu je prorokovao još 8 godina i 11 meseci života što ja i sebi nebih garantovao.
 
hehe, pa kako malo, solidno je on izmucen. nepunih 87 TB, i prorice jos 8 godina i 4 meseca SSDLife
 
šta mislite, da li će cena ssdova pasti za nekoliko meseci(4-5).i koliko?.. i da li bih osetio razliku na mojoj konfiguraciji iz profila, dodatni ram modul od 8GB ne bih uzimao jer je bezobrazno skupa...kad sam kupovo bila je duplo jeftinija..hvala
ps. komp koristim za sve sem igranja igara, tipa igram super maria preko emulatora za super nintendo i ponekad pes...dok sestriću na druge particije instaliram igre koje on igra
 
Poslednja izmena:
šta mislite, da li će cena ssdova pasti za nekoliko meseci(4-5).i koliko?.. i da li bih osetio razliku na mojoj konfiguraciji iz profila, dodatni ram modul od 8GB ne bih uzimao jer je bezobrazno skupa...kad sam kupovo bila je duplo jeftinija..hvala
ps. komp koristim za sve sem igranja igara, tipa igram super maria preko emulatora za super nintendo i ponekad pes...dok sestriću na druge particije instaliram igre koje on igra

Na tvoju konfiguraciju, dileme uopšte nema. SSD isključivo... odmah. Cene će padati ali ne ko zna kako značajno u tom periodu.
 
Nije šampion,ali je trenutno BB..a u radu ne mozes ni primetiti razliku u odnosu na druge.

Mala razlika na papiru u odnosu na Evo seriju Samsunga mi i ne znači puno. Ako se pokazao lepo i ako je pouzdan, razmotriću ga. Vidim da ima 3godine garancije na njega, tako da nije strašno i ako se nešto desi.
 
Cene padaju konstantno..V300 od 240GB je vec "sišao" na 85€.
A kad dolar poskoci? Padaju li i tada?
Kakav je taj V300? Gledam da malo osvežim laptop, pikirao sam Samsung 840 ali 120gb. Dovoljno mi je to pošto ću hdd iz laptopa da stavim kao externi.
Ali ako valja ovaj, što da ne.
Radi ali je jedan od sporijih, osakacen namerno od strane proizvodjaca da ne pravi konkurenciju drugom ssd-u iz te firme...
Najjeftinije komponente u njemu...
Nije šampion,ali je trenutno BB..a u radu ne mozes ni primetiti razliku u odnosu na druge.
BB podrazumeva ne samo da je najjeftiniji vec "meri i vaga" performance, a tu je MX100 BB.
V300 je samo najjeftiniji ili medju najjeftinijim.
 
Padaće cijene, možda baš za pola godine. Intel i Micron s jedne strane, a Toshiba s druge napravili 3d stack nanda. Tako da se očekuju mnogo veći kapaciteti, a samim tim i pad cijena.
 
16gb vise za 15e vise,plus ostalo se po meni isplati,ali ako se bas nema u svakom slucaju bolje nego uzeti namunjen 120gb drajv.po meni ko je na sata2 kingston je bb,ko je na boljem kontroleru,narocito na intelu a moze tih 15e vise da iskesira nek' ide na crucial.
 
kingston V300 je sf i ima 240GB, MX100 NIJE sf (samim time je bolje) i ima 256GB...

Nije ono umart-ovo za sata2 V300 a za sata3 (pogotovo na Intel-u) bezveze, ima tu necega... mada ako se nema para a hoce se sa hdd na ssd onda je i V300 ok.
 
Poslednja izmena:
to je do tvog tumacenja druze,meni a izgleda i svima ostalim je bilo jasno da je gledao prvo taj manji samsung,a onda video i v300 i dupli kapacitet za malo vise para i lepo covek pitao u cemu je caka.i mx100 ima 16gb vise od v300,ne vidim sta ti je bilo nejasno.
 
Jasno je meni već posle komentara p307 na šta se mislilo, ali sam ja video samo njegov post gde je pomenuo 120 GB pa sam pomislio da pita za poredjenje sa identičnim MX jer nisam video prethodni post...
My mistake, ne sporim da sam napravio previd ali ne vidim razlog za tim tonom u tvom komentaru, pošto nisam mislio ništa loše sa pitanjem, samo nisam bio siguran da mislimo na isto (kao što uostalom i nismo) ...
 
tekst nema ton,opet je autosugestija po sredi.nema frke,samo sledeci put dablcekuj pre postavljanja pitanja.
 
Ja sam mislio na V300 240gb jer je mala razlika u ceni u odnosu na Samsung Evo 840 120gb kojeg sam pikirao.
 
a jel' uspeo neko da daungrejduje firmver na v300 i povrati performanse?
 
Ne. :(
Ku r ve su to onemogucile...
 
Malo *****no, s obzirom da se zakopavaju u odnosu na konkurenciju.
 
Nazad
Vrh Dno