Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Koji 500gb do 250e? Na njemu ce uglavnom biti igre, a trenutno sam na 840 evo 250gb.
 
Mislim da ce ti 850 evo biti dovoljan, on je ispod 20k dinara...a ako hoces neki sa 10 godina garancije, onda 850 pro... :)
 
Posto vidim da je dosta vas napljuvalo Kingstonovu V300 seriju , odustao sam od nje pa se dvoumim izmedju SSD SATA3 120GB Kingston UV400 550/350MB/s i SSD SATA3 120GB Patriot Blast 560/425MB/s
Ne razumem se toliko u SSD-ove pa ako neko moze da mi kaze sta mi je pametnije od ova 2 da uzmem ... pozz
 
Ako mozes pruzi se jos koju hiljadu I uzmi 240/250/256 model, brzi su, a doplata je mala (pomenuto vec 100 puta)
 
Kingston uv400 jos niko nije testirao. Pisu da unutra ima Marvell 88SS1074 (kao plextor m7v, sandisk x400), ali sve zavisi od konkretne realizacije sto HW, sto FW (Marvell ne daje gotova resenja kao Phison - sve zavisi od proizvodjaca). Iz sigurnih prednosti Marvell - veci broj P/E cycle, zbog LDPC ECC. Blast je sa Phison s10 - ima dosta testova i za sad nije se lose pokazao. Ali bolje ici na 240Gb model.
 
Znaci ocekujemo low end trku :D bice jos low cost modela , tj sv evise I vise :)
 
Posto vidim da je dosta vas napljuvalo Kingstonovu V300 seriju , odustao sam od nje pa se dvoumim izmedju SSD SATA3 120GB Kingston UV400 550/350MB/s i SSD SATA3 120GB Patriot Blast 560/425MB/s
Ne razumem se toliko u SSD-ove pa ako neko moze da mi kaze sta mi je pametnije od ova 2 da uzmem ... pozz
Blast ako možeš od 250GB i stavi odmah najnoviji firmware obavezno.
 
Blast i ide sa najnovijim FW 12.2. Bice jos novih modela uskoro. Moze se i sacekati sa kupovinom nedelju-dve - bice testova kingston uv400 najverovatnije. Ipak marvell izgleda zanimljivo.
 
Blast ako možeš od 250GB i stavi odmah najnoviji firmware obavezno.
Kad se zanemari kapacitet odnosno ako mi je dovoljno 120 GB jel Patriot Blast ima nekih mana osim one što se rešava novim firmware-om?

Treba mi za komp iz potpisa da ga malo osvežim a usko grlo mi je sistemski HDD. Znači SSD bi koristio za sistem. Ploča je SataII.

Cena od 4.1k je stvarno primamljiva.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ipak smo "toliko bogati" da kupujemo losije "samo zato" jer je jeftinije ...
 
Izgleda da Blast-u ništa ne fali osim lošeg firmware koji je zaslužan za onolika otkazivanja, i koje je navodno rešeno.
Tako da, uzimaj.
 
Poslednja izmena:
Ipak smo "toliko bogati" da kupujemo losije "samo zato" jer je jeftinije ...
Pa ne znam. 4.1k za SSD na kojem ce biti samo sistem bez bitnih podataka mi se čini ok. Jos garancija od 3 godine...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Uzmi, proveri da li ima zadnji fw i to je to.
 
Mislim da je krajnje vreme otvoriti još jednu temu "low end" ili "low cost" ili kombinovani naziv "low end - low cost" SSD!

A moooožda još jednu tipa "High end SSD", koja bi verovatno imala jaaaaako malo postova ali bi svejedno voleo da je vidim, ipak je ovo (ili bi trebalo da bude) entuzijast forum (makar je ranije bio :()...
Mogu i ja da ih otvorim, tj bar drugu kategoriju, prva me ič ne zanima. :D Ali se pitam bi li imalo još postova osim mojih..? :trust:
 
..jednu tipa "High end SSD", koja bi verovatno imala jaaaaako malo postova ali bi svejedno voleo da je vidim, ipak je ovo (ili bi trebalo da bude) entuzijast forum (makar je ranije bio :()...
+1
I ova tema je pre nekoliko god. spadala u entuzijast seriju...
 
Poslednja izmena:
Jeste, kad su svi SSD bili entuzijast i nije ni bilo jeftinih polu varijanti, već samo razlika od modela do modela. Ali su se stvari sada malo promenile.

Tj. i dalje bi trebala biti i ova tema "entuzijast" ali sa akcentom na odnos cena performanse, a onda napraviti i treću za modele gde su performanse po svaku cenu tipa skuplje modele bez kompromisa, PCIe, M2 itd.
Ali tema je preoteta budžet modelima, koji bi stvarno trebali imati svoju temu. Vidim da su i novo-pridošli mahom zbunjeni, te mešaju best buy sa budžet a nije nikako isto!
 
Najbolja varijanta bi bila jedna tema, ali da se prva poruka okaci sa spiskom modela po kategorijama (top, middle, lowcost), semom za pitanja u vezi izbora (kapacitet, svrha, pozeljna cena, gde kupiti) i da ima svoj FAQ. I postaviti moderatora koji bi mogao povremeno prepravljati taj glavni zakaceni post.
 
Kad se zanemari kapacitet odnosno ako mi je dovoljno 120 GB jel Patriot Blast ima nekih mana osim one što se rešava novim firmware-om?

Treba mi za komp iz potpisa da ga malo osvežim a usko grlo mi je sistemski HDD. Znači SSD bi koristio za sistem. Ploča je SataII.

Cena od 4.1k je stvarno primamljiva.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
nema. na caletovom kompu radi kao jedini disk i sve radi brzo i bez greske. dosao sa fw 12.2. na mom kompu 240gb verzija sa 11.3 fw takodje nikakav problem od oktobra. oba su sistemska
 
Najbolja varijanta bi bila jedna tema, ali da se prva poruka okaci sa spiskom modela po kategorijama (top, middle, lowcost), semom za pitanja u vezi izbora (kapacitet, svrha, pozeljna cena, gde kupiti) i da ima svoj FAQ. I postaviti moderatora koji bi mogao povremeno prepravljati taj glavni zakaceni post.

Razlike su upravo prevelike da bi se smestilo u 1 temu.
Ni namena, ni cena, ni način rada, interni hardver, interfejs (M2, PCIe, SATA, SATAe itd.), metod izbora modela, gde ih kupiti; tako reći ništa nije isto, osim činjenice da imaju NAND tj. da su u pitanju "SSD".
Dakle manje više bi se pričalo o babama i žabama u istoj temi, baš kao što je sada ovde slučaj... I eto upravo i razlog za moje razmišljanje.

Ali ideja ti je dobra, samo isto uraditi u 3 teme.
 
Poslednja izmena:
Nisu "babe i zabe" vec "babe i sexi cice"... ;)
 
nema. na caletovom kompu radi kao jedini disk i sve radi brzo i bez greske. dosao sa fw 12.2. na mom kompu 240gb verzija sa 11.3 fw takodje nikakav problem od oktobra. oba su sistemska
Stavi novi fw, ako nisi čitao ustanovili su da je stari razlog zbog kog otkazuju.
 
Stavi novi fw, ako nisi čitao ustanovili su da je stari razlog zbog kog otkazuju.
nece update da odradi, probao vec nekoliko puta i pisao sam vec o tome. uspeo je jednom sa 11.0 na 11.3 i preko toga nema sanse, ali nije taj 11.3 problematican pa ne brinem. tako bar pise na sajtu
 
Ljudi na brzaka pitanje pošto ubrzo uzimam ssd. Kingston Fury za 80e ili Samsung EVO za 100e? Isplati li se 20e razlika?
 
Naravno. Samo jos tacan model oba kad bi napisao

Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a
 
Cim pita razliku ne bi primetio. Nikakvo nipodastavanje naravno, oni kojima treba uglavnom i znaju i imaju jake masine, utegnute sisteme u sprezi sa hw-om i takvi i osete razliku izmedju jeftinijih i skupljih ssd-ova pa zbog toga i nema vise diskusije u sitna crevca kao ranije. A cim primarna namena nije posao, koristio bi se na nekoj starijoj masini i slicno po meni bar je suludo davati 25% cene na nesto bolje performanse i stabilniji kontroler jer u praksi je veoma upitno da li bi se to osetilo, mnogo vise faktora je na strani da se ne bi osetilo pa je iz tog ugla pametnije ostaviti taj novac (iako nije znacajna suma) i menjati ssd po potrebi na kraci vremenski period (po potrebi) itd. Ili mozda sacekati novi UV400 kingstona i nategnuti se za verziju od 480gb ako cene budu kao preporucene a treba ti prostora itd...
 
Poslednja izmena:
Naravno. Samo jos tacan model oba kad bi napisao

Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a

Zaboravih da stavim - EVO 850. A Kingston je HyperX Fury. Interesuje me kako su se pokazali, ako ko zna.

Edit: tj. vise me interesuje za Kingston. Za EVO se vec zna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno