Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Nije samo jedna, takodje imali su lose modele ranije, duza garancija na strani samsunga, sve to me odbija od patriota, backup se podrazumeva ali ako se desi da otkaze to je ceo dan izgubljen vracati disk, premestati podatke... jednostavno ne isplati se.
Jako siroko vidjenje... eto npr. mene je bas slmsung zahebao sa 840 evo serijom.... mislim radi on, nije crkao, ali svi znamo sta su uradili od840 serije.... xD

Jos jednom, Patriot je stavio obavestenje da se azurira FW na Blast-ovima. Kontam da je bitno jer za Ignite ili Blaze nisu to stavili, iako koriste isti onaj govnjivi tool za update.
 
Jako siroko vidjenje... eto npr. mene je bas slmsung zahebao sa 840 evo serijom.... mislim radi on, nije crkao, ali svi znamo sta su uradili od840 serije.... xD

Jos jednom, Patriot je stavio obavestenje da se azurira FW na Blast-ovima. Kontam da je bitno jer za Ignite ili Blaze nisu to stavili, iako koriste isti onaj govnjivi tool za update.
Rešili su to na 840. Stavi najnoviji firmware.
 
Da li je neko azurirao Firmware na Patriot SSD uredjajima, preko zvanicnog tool-a? Ruzan je kao da je iz 1995, ali jedino preko njega je moguc update, naravno iz windjo$a.



Ja imam SAFM12.0, a kazu da ovaj novi SAFM12.2 donosi neko ubrzanje itd.
Strucnjaci od programera su sa starim verzijama tog update tool-a postogli brick-ovanje uredjaja pa su mnogi vracali na RMA. Sada u najnovijoj verziji tool-a to se ne desava, ali meni npr. na AMD chipsetu ne prolazi, samo zakuca i napise failure posle nekog vremena. Kontam da je isto kao i kod Slmsung-a, to radi samo na Intel chipsetovima ili na obicnim M$ SATA drajverima (ne onim od AMD-a).

BTW zasto Patriot (Ignite, Blast..) nemaju svoje teme ovde na forumu??
Ja sam na blastu 120 upravo uradio update preko tog softvera, sve završeno uspešno za 10ak sekundi, posle restart i to je to. Ne vidim nikakvih promena ali čisto da znaš zbog AMD -a.
 
meni kao izbaci da je odradio update ali i dalje stoji na 11.3 kada power cycle-jum masinu. ne kapiram
 
Meni je 12.2
 
znam, zato me i čudi što neće da prođe. tako je i sa starim i sa fresh sistemom
 
A šta ti je to power cycle? Ja nisam znao pa sam ugasio mašinu i iščupao kabl od napajanja pre ponovnog paljenja :D
 
Pozdrav svima. Hajd' sad da ne prelistavam temu celu, malo je mnogo velika....

Može li neko da mi preporuči SSD za kupovinu?
Treba mi SSD od 120Gb.

E sad s obzirom da imam stariju ploču ASUS P5Q kontam da će normalno da radi.

Saveti, preporuke....???
 
Celu temu? Ne.
Par strana? Da. ,)
 
meni kao izbaci da je odradio update ali i dalje stoji na 11.3 kada power cycle-jum masinu. ne kapiram

Cudno. Onda ga i nije upucao u EEPROM, cim se vrati stara verzija. Ili to ili neki bug prilikom citanja verzije a da je upucavanje firmware-a proslo OK. Program im je nesretan do bola da ne znas na cemu si.
Meni ovde zakuca:
BLAST_UPDATE_FAIL.png

A ovo je jedan biser, nov novcat disk, prvi put upaljen. Fabricko full pakovanje. Dakle oni ga kresnu par puta kada izadje iz proizvodnje da se uvere jel citav... ali zasto onda ne resetuju smart tabelu :)
BLAST_POWER_CYCLE_5x.png
 
a kapiram i da nema nikakvog poboljšanja na sata2, bitno mi samo da ne crkne :D a power cycle ne znam ni ja šta je. isto ugasim skroz pa upalim. btw iz tipa 20og pokušaja tokom ovih par meseci je digao fw sa 11.1 na 11.3 pre 10ak dana. nisam ni znao da postoji 12ica. ko zna šta je, nije ni bitno samo neka radi :))

e da, nikad mi ne zaglavi nego uvek odradi bukvalno za sekund i kaže da je updated i da power cyclujem mašinu
 
Ako ti je mašina ova iz potpisa, tj. ploča Gigabyte P55A-UD4, na kom ti je kontroleru SSD?

Na Intel-ovom SATA II (plavi sata portovi) ili na Marvell 9128 SATA III (beli sata portovi).
 
intelov, probao sam čim sam kupio disk na marvelov sata3 ali je odbio poslušnost a i na sajtu piše da ne preporučuju kačenje ssd na marvela. u principu i nije mi bitan firmware ako već radi kako treba ali eto zanimljiv bag. baš me zanima da li sam jedini. bag u mom windowsu sam već odstranio kao mogućnost pošto je sad fresh sistem :) takođe sam i pre instalacije prebacio sata kabl na prvi sata0 ulaz po preporuci ovde i stvarno izbacuje nešto brže rezultate. jedino ako ovaj toolbox nema neki problem sa win10. disk radi odlično u svakom slučaju, ja prezadovoljan.
 
Celu temu? Ne.
Par strana? Da. ,)

Druže, ne razumem pola stvari o kojima ovde pričate. SSD sam video na polici u WinWin-u i jednom seo za računar koji ima SSD.
Pričate o update-u firmware-a.....stekoh utisak da flash-ujete BIOS.....al' majke mi.
Znam ja šta je firmware samo mi nije jasno o čemu se radi.

Imam na raspolaganju 6000-7000......nešto u tom cenovnom rangu.

Nzm ni šta da gledam od specifikacija na SSD-u. Svaki SSD je brži od svakog HDD-a...
Ima li negde neki "basics for beginners".....ili tako nešto.....
 
Ja malo pre uzeo ovo za office mašinu u radnji sa naravno domaćom garancijom za te pare, bulk pakovanje i trebalo bi da radi Samsung Magician sa njim.uploadfromtaptalk1455128204730.jpg
 
Poslednja izmena:
Radi, ima i hardverski AES kao skuplja braća.
 
Je l' imaju neki posebni uslovi za ovaj Patriot Blast da bi se uradio update?

U smislu SATA 3 ili tako nešto...

Trenutno imam neki stari intel chipset i svaki put komp zabode na 5% i mora da se restartuje na dugme.
 
e pa JEDINO ako traži sata3 da bi radilo bez problema. inače prošli win je intel rst drajveri ovaj sad su ms drajveri (lepo rade pa ne diram ništa) tako da NI TO nije :D
 
Pa zna se na sta se misli pod bestbuy. Najbolji odnos dobijeno/placeno. A obzirom da nije naveo kapacitet, verovatno misli na 240

Problem je sto bas i nije izglasano koji je bestbuy, ali meni se po visegodisnjim "svedocanstvima" po forumima cini da treba juriti najbolji medju jeftinim.

Do skoro je prakticno jednoglasno to bio Patriot Blast, ali em sto je kod nas poskupeo, em sto je pocelo kukanje na kvalitet, tako da sad ima smisla da se ceka da iskoci tj utvrdi se sta je ok, ili da se uzme nesto tipa 850 evo po nesto visoj ceni.
 
Poslednja izmena:
bb i premium koji samsung pokusava da naplati na brend ime ne idu u istoj recenici.
 
Ostavljam ti dilemu:

Samsung 850 EVO 250GB ili Transcend S370 256GB

Koji god da uzmeš nećeš pogrešiti.
 
Nazad
Vrh Dno