Šta je novo?

Huawei Ascend P1/P1 S

I ja bih da cujem utiske o P1, isao danas u Telenor kod mene u gradu, ali imaju samo maketu, koja svrha sa glupim maketama ja ne znam...uglavnom deluje lepo, skroz crn je bio, malo cini mi se uzi od S2, slicni su bas, ali glavno nisam video...
 
DA li je moguće da ga niko od forumaša nije uzeo?
 
Evo ja mogu da prokomentarisem malo (subjektivno , naravno), nisam vlasnik , moj brat ga je kupio tako da ga cesto 'cackam' . Dizajn i + i - . + za generalni izged , lepo lezi u ruci . - za 'izbocine' pozadi . Pored toga sto je donji deo ledja izdignut , takodje je i kamera pa deluje ruzno ( koja svrha praviti tanak telefon a pozadi brda i doline :D ) . Ekran je ok ako volite amoled , rezolucija je extra , sve je ostro do maximuma . Boje su preterane a na ovom founu izgleda u fab. podesavanjima ne moze da se smanje ( A moguce je i da nismo nasli tu opciju ) . Meni se licno ne svidja i to sto je previse uzan . Prijem signala , cujnost , wi-fi , net OK . Zvucnik mu je extra , glasan i ne distorzira mnogo kad se odvrne . Audio - odlican (slusam samo lossless formate ) . Kamera - standard za 8 mp . Brzina rada , veeeeliki + , ICS prosto leti , po meni najveca vrlina ovog telefona ! Moj nout je kao kornjaca naspram njega ..... Eto , ukratko . Ako nekom bude od koristi .....
 
Ako radi iole kao nexus onda da, poredio nexus i sgs2 (ics oba) i nexus razbija kako radi, znaci bitch slap-uje touchwiz i sense telefone.
 
Bitno je da ne bitch slap-uje SGS3, ostalo nije bitno :d
 
Ali TW je taaaako ruzan, mislim obojili su ICS u zeleno, znas kako ruzno izgleda ICS TW pored stock JB.
 
Poslednja izmena:
Znam kako izgleda, ali sve je pitanje ukusa.
 
Evo nabavio sam ovaj telefon, i da iznesem par utisaka...
Imam nekoliko telefona, ali cu ga porediti sa SII, jer je sa njim najslicniji...
Kvalitet izrade je fantastican, nema nista da stucne ili zaskripi, boje na ekranu su mi za nijansu bolje od SII, iz razloga sto su nesto toplije i ekran je uzi tako da je lakse za drzanje ko ima manje sake... :)
Brzina ne moze da se uporedi, jednostavno SII deluje sporo u odnosu na njega, i za ovih 4 dana bez gasenja, nije se zabagovao uopste...
Fotografije napravljene sa njim su mi delovale malo bledunjavo, ali srecom ima sve da se podesava kontrast, zasicenje, itd, tako da uz malo igranja moze da se dotera da izgleda odlicno...
Jacina zvucnika je odlicna, cak i u najvecoj guzvi, ne moze se desiti da ga ne cujete...
Za sad mu je baterija najveci minus, nadam se da ce buducim update-vima to resiti.
Ako nekog jos nesto interesuje, nek pita slobodno.
 
Kolko te baterija drzi uz koliko njakanja?

Za normalno koriscenje jos nisam meradovan da odgovorim, jer mi je to trenutno nova igracka, i dosta ga akam (sa ukljucenim wifi), jedva izgura 10 sati... :(
 
Ajde ako te ne mrzi kad god mozes podeli jos utisaka sa nama, kad se malo ohladis i vidis otprilike koliko moze da izgura baterija i ostale stvari...
 
Razumem te. :D
Al opet 10h sa njakanjem nije lose. Kolko ti je display usage?

Po njegovom citanju je 47%, toliko traje iz razloga sto sam mu osvetljenje smanjio na nekih 30%, inace u suprotnom ode caskom baterija.
Moje najvece iznenadjenje je paljenje, kada se stisne dugme za paljenje, telefon zavibrira, i bukvalno mu treba 2 sekunde da se podigne ceo sistem, i telefon moze da se koristi...
 
Ja imam Ascend P1 obican, nije S, baterija mu traje 6 dana na stand by-u jos 14% je ostalo, drndao samo ga prvih 3 dana bar po 2-3 sata dnevno, slikao, snimao, skidao aplikacije, sjajan telefon stvarno, boje su fantasticne, brzina, kvalitet hd snimaka kao sa najbolje digitalne kamere, autofocus, sve.. Jedino sto telefon zbog dimenzija nije bas za dzep a ni za kuckanje poruka u pokretu pa razmisljam da ga stavim u oglase. Mislio sam da ga koristim kao agendicu za posao i malo snimanje ali ko ce vuce 2 telefona sa sobom..
 
Ako je neko zainteresovan za zamenu za lg optimus 2X neka mi se javi u poruke :)
 
Ja imam Ascend P1 obican, nije S, baterija mu traje 6 dana na stand by-u jos 14% je ostalo, drndao samo ga prvih 3 dana bar po 2-3 sata dnevno, slikao, snimao, skidao aplikacije, sjajan telefon stvarno, boje su fantasticne, brzina, kvalitet hd snimaka kao sa najbolje digitalne kamere, autofocus, sve.. Jedino sto telefon zbog dimenzija nije bas za dzep a ni za kuckanje poruka u pokretu pa razmisljam da ga stavim u oglase. Mislio sam da ga koristim kao agendicu za posao i malo snimanje ali ko ce vuce 2 telefona sa sobom..

Reci mi koju verziju firmware-ta imas...
 
Nemam iskreno pojma kako to da vidim? Mislim da baterija upravo ulazi u 7 dan, jos 12% :))
 
Danas isao poslovno do Telenora i morao sam da ga malo "ispipam". Boze me sacuvaj kakav je utisak ostavio. Hteo sam moj o2x da stavim u vitrinu umesto njega i da samo izadjem. :d
HOX i S3 koji su bili pored njega sam samo ukljucio i malo prosaltao prstom da bi uporedio, ali kolko su mi ruzniji od njega ne mogu da vam opisem (ovo je samo misljenje nemoj da se palite :d )

E sad na tih 5 min kolko sam ja uspeo da vidim je da je kamera po meni odlicna, sve sto sam mu zadao radio je gotovo u sekundi. Dok su se HOX i s3 malo onako natrpani bloatwareom gusili po desktopu.
Natrpah ja widzetima i njegov desktop i opet je bio brzi i fluidniji. Prosto sam odusevljen ekranom i izgledom samog telefona.

Nisam ovo trebao sebi da uradim. Mnogo mi se svideo. :d
 
Pa kupi ga... :p
 
Btw svidja mi se sto nema sense, touchwiz i slicne babaroge na sebi telefon!!
 
Nemam iskreno pojma kako to da vidim? Mislim da baterija upravo ulazi u 7 dan, jos 12% :))

Ides u podesavanja, zatim spustis skroz dole i kliknes na ``Osnovni podaci o telefonu`` i tu imas broj revizije i gledas ono sto pise na kraju, npr B103, B113, B114, itd...
 
Evo ako nekog interesuju slike, i kako radi autofokus na ovom telefonu, sa blicom i bez... Moze da skine odavde i da pogleda... http://www.mediafire.com/?raix8rusg5wqiuk
Obavezno odradite 100% krop. Prosto sam se iznenadio sa kvalitetom, pogotovo bez blica gde je ISO bio 1017... :)
 
Ma jeste, kako si krenuo i do 10 dana ces stici!! Da ga nisi stavio u offline mode ili ugasio mozda neprimetno?!

Ni u offline modu sa cackanjem ne bi mogao toliko da izdrži, lupa dečko samo tako kao Maksim... Sad ce on još malo da izgura 2 nedelje... Kad bude okačio screenshot-ove onda ću da verujem, mada je nemoguće, ali ajde čisto eto da se uhvati čovek u laži ;)
 
Nazad
Vrh Dno