Šta je novo?

Huawei Ascend P1/P1 S

poslednja zamerka im se moze dati na kvalitet izrade,toliko i tu o zabludama i netacnim cinjenicama.

Ascend je napravljen od plastike, a RAZR od nerdjajuceg celika i kevlara, a uz to i zasticen je posebnim premazom spolja i unutra, pa je otporan na polivanje tecnoscu. Zbog svega toga nije ni cudo sto ovaj telefon izgleda 10x ozbiljnije nego neki Huawei. I to je cinjenica.

Ja bi opet uzeo p1 jer se oneclick rootuje ili bar mislim da sam video da moze. :d

I razr ima one click root. Ascend P1 za sada nema ni podforum na xda, a evo sta kazu dva lika, u jednoj od par tema o ovom telefonu koje postoje na ovom forumu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1732872

Ozbiljna kompanija nikada ne bi dopustila tako nesto, jedino opravdanje za proizvodjaca moze biti da su dobili neki engineering sample, inace ako su kupili telefon to je nedopustivo.
 
Ma čemu ova poredba i toliko insistiranje? Nije ti palo na pamet da se nekom jednostavno više dopada Ascend P1? Koga hoćeš da ubediš? Ovaj model je odličan, nešto u šta sam se i lično uverio, a ima i brži procesor od RAZR-a. Moj engineering sample je imao Play Store kada sam ga testirao pre tri meseca...
 
Sada jos i ne smemo da kritikujemo ili poredimo model sa nekim drugim? Ok, ako vam toliko smeta kritika ovog telefona, necu se vise javljati u ovoj temi, iako sam iznosio samo suve cinjenice za razliku od nekih drugih. I dalje stojim pri tvrdnji da je ovaj model preskup za to sto nudi i da se za manji novac moze kupiti bolji telefon ozbiljnije firme.
 
A ti mislis da je Motorola ozbiljnija firma? :) I kritikujes p1s jer je od plastike, kao da su svi ostali od kevlara kao razr :d

Kada uporedis Ascend p1/s sa SGS II, a Huawei ce uskoro biti i jeftiniji, dolazis do zakljucka da p1/s ima malo slabiji gpu ali i bolju bateriju (p1s), na osnovu testova rekao bih da je zvuk primetno bolji od GS II, kamere su tu negde i najveci plus- cist ICS kod Huawei-a ;)

Kada poredis sa Razr modelom, kako ti kazes suve cinjenice su da je glavna prednost Motorole to sto je od metala, kevlara itd ali ima za nijansu losiju kameru od P1/s, primetno losiji audio kvalitet, displej i gpu su isti ali Huawei ima brzi procesor, pa cak Motorola nije u prednosti sto se tice autonomije ako nije Maxx model, posebno razr vs p1s i na kraju Motorola ima Motoblur :d a Huawei vanila Android ;)

Sve kada saberes i oduzmes, osim kevlara/izrade, Motorola je losija od Huawei-a ali oba modela imaju jake cene i verovatno ce primetno pojeftiniti na jesen.
 
Ascend je napravljen od plastike, a RAZR od nerdjajuceg celika i kevlara, a uz to i zasticen je posebnim premazom spolja i unutra, pa je otporan na polivanje tecnoscu. Zbog svega toga nije ni cudo sto ovaj telefon izgleda 10x ozbiljnije nego neki Huawei. I to je cinjenica.



I razr ima one click root. Ascend P1 za sada nema ni podforum na xda, a evo sta kazu dva lika, u jednoj od par tema o ovom telefonu koje postoje na ovom forumu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1732872

Ozbiljna kompanija nikada ne bi dopustila tako nesto, jedino opravdanje za proizvodjaca moze biti da su dobili neki engineering sample, inace ako su kupili telefon to je nedopustivo.

Nemoj trolovati temu. Ascend je u ovom trenutku definitivno preskup za ono što nudi, ali treba imati u vidu da je telefon tek stigao u prodaju, novi modeli uvek startuju sa višom cenom. Ako se cena spusti na nekih 300 evra kako očekujem, ovo će biti vrlo popularan telefon. Kad na to dodaš i činjenicu da Huawei telefoni dolaze se dobrim softverom i da su uvek bili vrlo hacking-friendly, zajednica će se vrlo brzo formirati.
 
Gledam bas kako komentarises o shitoroli u njenom topicu i sve mi je jasno. :d Taj njen one click root nije pravi oneclick. ;)

Mogu da se zapljunem da ce bolja zajednica biti p1/p1s samo zbog otkljucanog bootloadera i manjak cimanja. Evo miui ce biti prvi koj ce da napravi custom rom za ovaj telefon 100%

Sto se tice xda, ovo je jos uvek mlad telefon (mladji od razra) i videces i to ce se pojaviti. Za p1s 99% :d

Ja sam u velikoj dilemi iako imam jos dosta prostora do isteka ugovora. Imam za sad dosta sirok uzi izbor. :d
 
Poslednja izmena:
Jbt, a mislio sam da sam ja rano poceo da istrazujem koji novi tel da uzimam... :p
 
@hsv.stoned
Odgovorio sam ti u temi za RAZR, necu o tome vise ovde.

@morbius
Pa i ja kazem da je preskup za ono sto nudi i da se trenutno ne isplati kupovina. Ako bude 300e bice dobra kupovina, ali sada on kosta 450e. Nema sanse da za par meseci cena padne 50%.

@tetrapak
Bice romova ako se bude dobro prodavao. Ako se ne bude prodavao nece se developeri cimati. Sa sadasnjim cenama nece se ljudi otimati oko njega, definitivno.

Toliko od mene sto se tice ove teme, rekao sam sve sto sam imao.
 
Jbt, a mislio sam da sam ja rano poceo da istrazujem koji novi tel da uzimam... :p

Ne znam za tebe, al gledam sad zato sto kad budem trebao da uzmem telefon uzecu iz ove sezone nov za manje para. Jer sam rekao sebi da me vise bole bas da dajem velike pare na telefone. 200 do 250e max.
 
Ne znam za tebe, al gledam sad zato sto kad budem trebao da uzmem telefon uzecu iz ove sezone nov za manje para. Jer sam rekao sebi da me vise bole bas da dajem velike pare na telefone. 200 do 250e max.

Pametno razmišljanje. E kad bi svi tako mogli (ja naročito):S:
 
da li neko zna kako da na p1 uvek stoji h+, posto mi uglavnom stoji e i 3g. Hvala unapred
 
da li neko zna kako da na p1 uvek stoji h+, posto mi uglavnom stoji e i 3g. Hvala unapred

Lepo,saznas gde u blizini tebe ima antena i onda porusis sve objekte i iseces svo drvece koje se nalazi izmedju te antene i mesta gde se nalazis.a + dodaj nekim tusem ili markerom:)
 
Poslednja izmena:
Aaaaaa , to je tehnika ! :) Telefon je od mog brata pa je on napisao pitanje . Ja imam galaxy note i ista smo mreža a kod mene stalno stoji h i h+ i to njega buni . E sad ja ne znam da li to zavisi od telefona ili je nešto drugo . On kaže da na kutiji od P1 piše da podržava h+ . Inače baš često mu skače od 3g , e i h ( na h najmanje ) .
 
Aaaaaa , to je tehnika ! :) Telefon je od mog brata pa je on napisao pitanje . Ja imam galaxy note i ista smo mreža a kod mene stalno stoji h i h+ i to njega buni . E sad ja ne znam da li to zavisi od telefona ili je nešto drugo . On kaže da na kutiji od P1 piše da podržava h+ . Inače baš često mu skače od 3g , e i h ( na h najmanje ) .

verovatno neka softverska falinka,mozda izadje neki update.krastavac,da ima jos neko,pa da ponudi resenje,ovako mozemo samo da nagadjamo.
 
Aaaaaa , to je tehnika ! :) Telefon je od mog brata pa je on napisao pitanje . Ja imam galaxy note i ista smo mreža a kod mene stalno stoji h i h+ i to njega buni . E sad ja ne znam da li to zavisi od telefona ili je nešto drugo . On kaže da na kutiji od P1 piše da podržava h+ . Inače baš često mu skače od 3g , e i h ( na h najmanje ) .

Намести на 3G only.
 
Setings wireless more mobile network I odstikliraj only 2g
 
To nije "3g only", na zvaničnim romovima ta opcija ne postoji, samo na kuvanim. I dalje će mu "skakati" signal.
 
Онда куцај *#*#4636#*#* , па Phone info и на крају имаш "Set preferred network type" и ту изабери WCDMA only.
 
Ovo jeste rešenje. Hvala. Jel potoji način da napravim neku prečicu do ovih podešavanja?
 
psaras, sta mislis o kvalitetu izrade, jacini zvucnika i autonomiji? :) naravno ima testova na netu ali da cujem od nekog ponosnog vlasnika par utisaka..
 
Ja imam g300 :)
 
Neee :D
 
Pa jel ima neko uopste ovaj fon. I ja sam zainteresovan o utiscima.BTW gledao sam u telenoru pre neki dan ali nije upaljen inace Lepo lezi u ruci :)
 
Jel ima neko info, jel je eksluzivno kod telenora ili ce ga biti i u Vipu ?
 
Nazad
Vrh Dno