Šta je novo?

Huawei Ascend P1/P1 S

Ako je nekog interesovalo kakvi su custom ROM-ovi, moja topla preporuka im je da ih uopste ne isprobavaju, ja sam ih probao i sve im nesto fali...
Jos su mnogo iskomplikovali, mora da se menja i Recovery, da bi se ubacio custom rom, a onda mora da se vraca fabricki, ako hocete da vratite stock ROM...
 
Cao svima.
Imam veliku dilemu izmedju ovog telefona i HTC One S.
Citao sam da kod ovog telefona ne mogu da se gledaju full HD filmovi, kao kasni zvuk u odnocu na sliku ili uopste nema zvuka..
Opet, ovaj HTC je mnogo skuplji, oko 7000 din. ali ima aluminijumsko kuciste,jaci procesor i jacu grafiku.. Limitiran je sa 13 GB memorije ali mislim da ce mi to biti dosta..
Bas sam u nedoumici..
 
One S ima mnogo bolju podršku zajednice, veći ekran, bolji softver kamere, neka sens rešenja su sjajna... vredi dati tih 7000 više. P1 je sjajan telefon ako nisi zainteresovan za igranje sa kuvanim romovima. Ni HTC 8X nije glupa kupovina - čisto da malo zakomplikujem :smoke:
 
Poslednja izmena:
One S ima mnogo bolju podršku zajednice, veći ekran, bolji softver kamere, neka sens rešenja su sjajna... vredi dati tih 7000 više. P1 je sjajan telefon ako nisi zainteresovan za igranje sa kuvanim romovima. Ni HTC 8X nije glupa kupovina - čisto da malo zakomplikujem :smoke:

Kako to veci ekran, a imaju iste ekrane?
Nije mi zanimjliv taj 8X..
Znam da je P1 sjajan telefon ali znam opet i da se kod nas tesko mogu naci HTC One S sa S4 chipom, uglavnom su S3, koji je sporiji i slabiji u aplikacijama (iako je radni takt 200 MHz visi)..
 
Ista im je dijagonala ali imam utisak da p1 ima uži a duži :D Možda subjektivan utisak, nisam proveravao. Ustvari, čini mi se da sam negde i pročitao da je tako.

Nećeš pogrešiti ni ako uzmeš P1. To sa procesorskom snagom ne igra neku ulogu u ovom slučaju. Uzmi u obzir i da je sens dosta težak - ždere resurse, pa bi se moglo reći da su tu negde egal
 
Poslednja izmena:
Ja koliko se sećam, ekran im je potpuno isti, čitaj meeeeh. :p

Ja bih verovatno pre uzeo p1, osim ako postoji stabilan jelly bean cyanogen za one s. Onda One s. :D
 
Da ali na P1 necu biti u mogucnosti da gledam HD filmove, a ovde cu moci jer je procesor i graficka mnogo jacha nego na P1..
Opet, HTC je kvalitetniji..
Razlika u ceni oko 50e..
 
Da ali na P1 necu biti u mogucnosti da gledam HD filmove, a ovde cu moci jer je procesor i graficka mnogo jacha nego na P1..
Opet, HTC je kvalitetniji..
Razlika u ceni oko 50e..

Neko te je opasno slagao, i jednojezgarni 1GHz procesori sa Adreno 205 grafikom bez problema puštaju 1080p snimke, a kamo li ovaj u P1. Koliko znam, samo Tegra 2 od ovih novijih procesora je imala problem sa tim, ali klipovi na youtube-u čak i to demantuju.
 
Da ali na P1 necu biti u mogucnosti da gledam HD filmove, a ovde cu moci jer je procesor i graficka mnogo jacha nego na P1..
Opet, HTC je kvalitetniji..
Razlika u ceni oko 50e..

Kao vlasnik P1, mogu da tvrdim da pusta apsolutno svaki video materijal, i 1080p mkv, avi, sve... maximalno glatko bez ikakvih problema. Sa MX Playerom pusta i titlove, gledao sam par hd filmova iz kreveta...

Creative_X se šali...
 
Previse se hejtuje P1 bez razloga, u istom postpejd paketu je jeftiniji skoro za 50e od One S i to S3 i htc osim malo kvalitetnijeg kucista nema nista bolje a 50e je logicnije sacuvati. HTC ima beats ali to je vise fensi ime nego sto je neka ogromna prednost u odnosu na odlican audio cip iz P1. Najveca prednost htc-a je to sto ce drzati odlicnu cenu i kao polovan.
 
Nije nikakav hejt, samo sam rekao koji telefon je bolji ako na mene mislis.
 
Kao vlasnik P1, mogu da tvrdim da pusta apsolutno svaki video materijal, i 1080p mkv, avi, sve... maximalno glatko bez ikakvih problema. Sa MX Playerom pusta i titlove, gledao sam par hd filmova iz kreveta...

Creative_X se šali...

Evo sta pise:
MKV (1080p, h264, High profile 4.1, 40 Mbit / s). Standardni plejer ne reprodukuje, MX Plajer reprodukuje ali je video suviše spor.

MKV (1080p, vc1, ap13, 18 Mbit / s, AC3). Standardni plejer ne prikazuje sliku, ali je zvuk prisutan. MX Video plejer prikazuje video ali je spor, nema zvuka.
MKV (1080p, h264, High profile 4.1, 10 Mbit / s, DTS). Standardni plejer prikazje video ali nema svuka. MXVP prikazuje video, postoji zvuk, ali u program režimu.
MKV (720p, h264, High profile 5.1, 3 Mbit / s, Vorbis). Nema problema
MKV (480p, XViD, as15, 1 Mbit / s, AAC). Standardni plejer ne reprodukuje, u MXVP je sve u redu u Program režimu.
MPEG (480p, 5 Mbit / s). Standardni plejer ner reprodukuje, u MXVP je sve u redu.
TS (720p, MPEG, AC3). Standardni plejer ne reprodukuje video ispred zvuka u MXVP.
AVI, MP4, FLV i 3GP standarndi plejer reprodukuje bez problema.


Evo i linka:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/3292/Huawei/Ascend-P1-U9200

Dajte ljudi demantujte ovaj test pa da znam na cemu sam.
Citao sam da je Huawei bolji sto se tice muzike u odnosu na HTC One S..
 
@ Emix, One S S4 je svakako bolji ali S3 koji se prodaje kod nas ne vredi 50e doplate ako ne i vise u odnosu na P1 ;)

@ Jeza, citiram test sa gsm arene :
Video player does 1080p of all kinds

The the Ascend P1 doesn't have much of a video player - you just open videos from the gallery and that's that. On the up side, it handled most videos we threw at it - all the way up to 1080p, coming from DivX, XviD, MKV and even WMV.

Huawei Ascend P1
Not much of an interface for the video player

We didn't encounter any issues with sound (AC3 and DTS codecs give most phones headaches) and there's Dolby Mobile 3.0+ available to enhance the audio.

Unfortunately, the video player would get buggy every now and then and refuse to play anything. Thank goodness for that quick restart feature.

The functionality is still very limited - you get play/pause and a slider to scrub through the video but that's it, there isn't even subtitle support.

On the upside, the 4.3" Super AMOLED with qHD resolution is great for watching movies on the go. You can also download a third-party movie player, if you need more functions (like subtitles).

There's also HD TV-Out available to use the Ascend P1 for a media player at home thanks to the MHL support of the microUSB port.

Znaci default plejer je ogoljen i mozda bagovit (ako apdejt nije sredio to) ali podrzava 1080p/dosta formata. U svakom slucaju postoji tona video plejera u marketu ali sacekaj da se jos neko javi, ko ima p1.
 
A koja je poenta pustati 1080p na ekranu telefona?
Ja na 7" gledam obican divx pa mi je skroz ok,mnogo smo se mi razmazili:)
 
Pa na rezoluciji koju ima ovaj telefen ili One S nema apsolutno nikakvog smisla gledato Full HD, sve preko 720p je... bespotrebno zauzimanje memorije.
 
Jedino ako neko vec ima gomilu skinutih filmova u full hd, pa da se ne cima da ponovo skida to. Jedino je zato bitno, inače niko ne može primetiti razliku između 720p i 1080p na ekranu sa qHD rezolucijom
 
Evo sta pise:
MKV (1080p, h264, High profile 4.1, 40 Mbit / s). Standardni plejer ne reprodukuje, MX Plajer reprodukuje ali je video suviše spor.

MKV (1080p, vc1, ap13, 18 Mbit / s, AC3). Standardni plejer ne prikazuje sliku, ali je zvuk prisutan. MX Video plejer prikazuje video ali je spor, nema zvuka.
MKV (1080p, h264, High profile 4.1, 10 Mbit / s, DTS). Standardni plejer prikazje video ali nema svuka. MXVP prikazuje video, postoji zvuk, ali u program režimu.
MKV (720p, h264, High profile 5.1, 3 Mbit / s, Vorbis). Nema problema
MKV (480p, XViD, as15, 1 Mbit / s, AAC). Standardni plejer ne reprodukuje, u MXVP je sve u redu u Program režimu.
MPEG (480p, 5 Mbit / s). Standardni plejer ner reprodukuje, u MXVP je sve u redu.
TS (720p, MPEG, AC3). Standardni plejer ne reprodukuje video ispred zvuka u MXVP.
AVI, MP4, FLV i 3GP standarndi plejer reprodukuje bez problema.


Evo i linka:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/3292/Huawei/Ascend-P1-U9200

Dajte ljudi demantujte ovaj test pa da znam na cemu sam.
Citao sam da je Huawei bolji sto se tice muzike u odnosu na HTC One S..

Evo ovako, daj link do nekog video fajla za koji cenis da ga P1 nece dobro reprodukovati (uploaduj negde ako treba) i ja cu ga skinuti, pustiti i napisati ovde zapazanja.
 
Jedino ako neko vec ima gomilu skinutih filmova u full hd, pa da se ne cima da ponovo skida to. Jedino je zato bitno, inače niko ne može primetiti razliku između 720p i 1080p na ekranu sa qHD rezolucijom

Da, imam dosta HD filmova ali opet verujem da nije razlika izmedju 720p i 1080p na ekranu ovakvog tipa..
Sad gledam oglase i nisam video ni jedan HTC One S ali zato vidim da su cepnuli cenu sa P1, traze cak 250e (a za te pare je bio jedan HTC)..
Definitivno moram otici da pogledam i jedan i drugi na licu mesta pa cu tako znati koji cu kupiti.
Naravno ako razlika u ceni bude 30e mislim da je bolje ici na HTC..
Mada, P1 me privlaci jer svi kazu da je ultra brz telefon (i hvale ga sto se tice kvaliteta audio reprodukcije, pogotovo u odnosu na HTC)..
 
Ljudi, imam p1 od septembra i zadovoljan sam skroz. Medjutim, imam jako slab zvuk u sluskama. Da li se to rootom i dsp managerom moze srediti? (voleo bih i da mi preporucite alat za root) Fw je B105
 
Nazad
Vrh Dno