Šta je novo?

Huawei Ascend P1/P1 S

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
gsmarena_009.jpg

gsmarena_004.jpg

gsmarena_007.jpg

gsmarena_006.jpg




http://www.gsmarena.com/huawei_unveils_worlds_thinnest_android_smartphone_ _ascend_p1_s-news-3637.php

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p1_s-4409.php
 
Ha ha poleđina ista kao kod sgs2. Sada se i međusobno kopiraju.
 
Uh ovi Kinezi bas napreduju :) nadam se da ce mu i cena biti manje-vise pristupacna
 
I tanak je isto... Ovo je SGS2 u pokusaju :)
 
Za moj ukus telefon je suviše tanak, ne volim ogromne a tanke telefone.
 
Poslednja izmena:
Hteo bih da vas još malo zaintrigiram ovim telefonom, pošto Benchmark ima priliku da bude jedan od prvih na svetu koji će detaljno testirati ovaj model. U rukama držim Engineering Sample Huawei U9200 modela i moram reći da mi se jako jako sviđa ono što vidim. Odmah ću se nadovezati na djilkosh-ev post da je ovo SGS 2 u pokušaju i ispravio bih ga da je ovaj pokušaj Huawei-a svakako ispred SGS 2 modela.

Ovo je tanji i lakši model sa 960 x 540 piksela na istoj dijagonali kao SGS 2 (800 x 480), Cortexom A9 na 1.5 GHz (SGS 2 1.2 GHz) i jačim grafičkim čipom PowerVR SGX540 (SGS 2 Mali 400p) . Ukratko, ovo je SGS 2 na steroidima. Ja sam prezadovoljan koliko je ova spravica brza i dobra i mogu vam reći da ako ste nekad imali predrasude o Huawei-u kao brendu koji je samo jedan od "kineza", ovo zaista menja celu sliku o njima. Prvo me je oduševio Huawei MediaPad tablet, a zatim ovaj model. ICS mu radi fenomenalno i ima veoma lep interfejs i 3D animacije. Staviću samo teaser iz Quadrant i Antutu benchmarka, da ne otkrivam previše, ostatak će biti u testu.



screenshot2012033021211.png


Evo i par slika iz ruke da se vidi koliko je tanak. Dobija se i ovaj presijavaći plastični cover, samo što nije ovoliko šljašteći u stvarnosti.

img6048w.jpg


img6050up.jpg


img6056cn.jpg


Sutra mi stiže i Huawei Ascend D quad, mogu da zamislim koja je to tek zverina :)
 
Poslednja izmena:
Nesto me cudi... aj ako ima brzi naklokovan procesor ali kazes da je PowerVR SGX540 jaci gpu od mali400? PowerVR SGX540 se nalazi u vec prastarim Wave I i II i Galaxy S modelu, sumnjam da Samsung ugradio taj mali400 gpu u masincinu kao SGS II a da je slabiji od gpu-a iz starijih modela :trust:

Ne razumem se toliko u sirovu snagu gpu-a samo mi nije logicno da dual core SGS II ima slabiji gpu od matorih single core modela :)

U svakom slucaju verovatno je i PowerVR SGX540 i dalje dovoljno jak a ovaj Huawei moze da bude odlicna kupovina ako cena bude korektna.
 
Poslednja izmena:
Istripovao sam se gadno za PowerVR SGX540, pa njega imam u mom Galaxy S-u. Zapravo sam mislio na PowerVR SGX543 i bilo mi je čudno odakle on u ovom modelu. Dakle, nije bolji u grafičkom delu od SGS 2, sad sam tek izvrteo par grafičkih benchmarka, i daje 49.7 fps u Nenamark 1, dok SGS 2 daje barem desetak fps-a više.
 
Pa to ti kazem, sumnjam da bi sgs II imao slabiji gpu od sgs I. Ja stvarno nemam veze koliko je koji gpu jak, zakljucujem to na osnovu cena modela i novih generacija :d ali ne bi bilo lose uporediti gpu koji ima ovaj huawei sa adreno 220 iz Sony Xperia npr kao i nekim drugim, cisto da se zna ;)
 
Poslednja izmena:
Reci kakav je ekran. Zbog pentile rasporeda piksela.

desire
 
Pentile matrica je slična kao na SGS kecu, samo što je zbog veće rezolucije blago sitnija, što je dobra stvar, tako da je veoma neupadljiva. Mada, meni ni na SGS kecu ne smeta, jer je dovoljno sitna da ne bude primetna. Možete zamisliti kakva je na Nexusu sa 1280 x 720 rezolucijom. Slikao sam koristeći makro režim da vidite kako to izgleda.

Galaxy S je prva, Huawei je druga:

galaxycrop.jpg

huaweicrop.jpg


Kad smo već kod toga, bela boja na Huawei-u je toplija, žućkastija je, dok je na Galaxy S u nekako plavičasta, tačnije hladnija.Evo kako to izgleda odaljeno. Huawei je levo, Galaxy S je desno. Nekako su boje prirodnije na Huawei-u, toplije su i bliže 6500K granici, dok su na Galaxy S-u hladnije i više naginju ka 7500k. Najveći trip od svega je to što zaista nemate predstavu dok ne stavite jedan telefon do drugog.



Velika slika u spoleru.

huaweivsgalaxy.jpg

Shot at 2012-03-30

Meni je pentile matrica sasvim ok. RGB stripe jeste bolji, ali potreban je ozbiljan pixel peeping da bi se videla razlika - u realnom radu i na normalnoj udaljenosti zaista nije toliko bitno.
 
Tako je i kod mene na jednom su boje kao na Huawei-u a na drugom kao kod tebe na sgs. Mada ja nisam video dva ista telefona sa istim ekranima.
 
Fine dimenzije i dizajn telefona, ovo sa bojom displeja sto rece gizmo je poznato za huawei, to jest bela koja vise ide na blago zuto prati uglavnom sve njihove uredjaje..

TT by Galaxy S
 
Ovo je izgleda potpuno isti displej koji će ima one s, i možda razr (ili bolji, jer je razr nacrnjen po svetu).

desire
 
Najverovatnije je isti, jer sve te ekrane pravi Samsung i prodaje raznim brendovima.
 
Aaaa, ekstra, dosta me podseća na moj RAZR, samo bojim se da mu ni cena neće biti manja, može samo skuplji da ispadne. Ne samo da ima jači hardver, već očekujem da i softverski bude mnogo bolji, pošto Kinezi standardno ne opterećuju telefone bloatware-om, dobiješ pretežno čist vanila Android, bez zaključanih bootloader-a i drugih perverzija koje posebno američki proizvođači i mreže vole.

Nemojte mnogo da vas brine pentile displej. Meni je recimo žestoko smetao u početku, pošto čitam pdf-ove u busu dok idem na posao, tu se jedino i primeti tako kada imaš sitna crna slova na čisto beloj pozadini, pozadina nekako ne deluje bela, već šarena, čak i posle gledanja u telefon kada gledam u normalni LCD monitor su mi se mutila slova na isti način, malo je živciralo. Evo, prođe dve nedelje, oči su se privikle i više nemam problem da čitam sa pentile AMOLED-a, najnormalnije mi. Sećam se da mi je slika isto tako bila neprijatna kada sam prelazio sa CRT-a na LCD, trebalo je izvesno vreme da mi se oči naviknu na kockasti LCD piksel.
 
Ekskluzivni test Ascend P1 modela izlazi veoma uskoro - stay tuned :)
 
Krenulo..

[YOUTUBE]ZyqBErNQIaQ&feature[/YOUTUBE]

damn, this is some serious Chinese shit
:smoke:
 
Poslednja izmena:
Cena u Nemackoj od 405-505 eur... mislim da je ipak previse.
 
Pa pazi 405e je i ok, 505e je mozda realno za najnoviji model ovih karakteristika ali da nije kinez, ovako nije realno al ajd'da prodje u pocetku.

Kapiram da ce ovaj telefon za koji mesec biti veoma povoljan a jos povoljniji u paketima operatera, ako za 6 meseci bude izmedju 20-25k din u vip pp600 npr uzimam 100% jer ce One S biti skuplji za oko 10k po mojoj proceni.
 
Po oglasima vec sada moze da se uzme nov sgs2 za 300-310 eur, sto je po meni mnogo bolja kupovina.
 
Ma brzo ce padati cena, samo da vip i telenor ne ispale, u sustini ko nabavi ovaj fon ostajem/postajem njihov korisnik, osim mts naravno :d
Naravno, samo ako bude od 20-25k u pp600 ili slicnom paketu, nadam se da ce ipak biti 20k din.
 
Ja se nadam da će ga neko nabaviti, mada ispalili su nas i sa novim xperijama.
 
Za nove Xperie mi je posebno krivo :d
 
Ma ja sam nešto naložen xperiju s u poslednje vreme, ali pošto je nema kod operatera, drži visoku cenu.
 
Nazad
Vrh Dno