Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Kako se aplicira DOF na sliku ? Kako god da podesavam i dalje izgleda flat. Da, sad' sam vidio da rezolucija sijenki obara dosta FPS. Na LOW ne spada ispod 80.

Jedan krug na silverstone:

[youtube]Z6prYiiN_c4[/youtube]

Još mi bježi ali mi je Z4 brzo legao

A sa ovim drvecem su pogodili sto se grafike tice, real life: http://www.mediafire.com/convkey/be7b/mfc0gklryo43iztfg.jpg
 
Poslednja izmena:
Instalirao, ne deluje lose, ali mi nekako staze deluju uzasno uske. Ne znam da li ce me ova igra naterati da oduvam visegodisnju prasinu sa volana.
 
Boris Lozac Da, taj fov koji spominjes bi bio najbolji ekvivalent realnosti, ali. Problem je periferna okolina. Da imam 3 monitora, ta udaljenost na centralnom bi bila druga prica i sasvim normalno. E sad' da smjestim tu "periferijuE na jedan monitor, podignem FOV.

Nisi navikao pa ti je odbojno, ja sam tako uvjek vozio. U LFS mi je bio mozda cak i veci. A iz tog razloga ne podnosim codemasters igre jer je FOV mali i tada imam dojam kado da gledam kroz neku cijev.

A na kraju je sa vecim FOV-om osjecaj brzine bolji pa mi to i više odgovara.
 
Pa ajd sad necu da te odvracam od navike, ali je totalno pogresno :) Bukvalno kao da gledas kroz spijunku, nemas nikakvu predstavu gde je apex, kad da kocis itd..
 
Hehehe.. nemaš ti predstave, rekao sam ti, meni je to "prirodno okruženje". Meni je ovo normalno jer ovako stalno vozim a kada mi je uži FOV, kao da mi je staza za karting i da idem 50 km/h. Da se radi o 3 monitora to bi bila druga prica ili da je oculus. Do tada sta da se radi, jedan monitor je doslovno gledanje kroz cijev.

Nije meni problem trancizija na kraci FOV. Kao recimo na GRID-u. Naviknem se brzo. Ali mi nije ugodjaj po volji jer nisam navikao.
 
Instalirao, ne deluje lose, ali mi nekako staze deluju uzasno uske. Ne znam da li ce me ova igra naterati da oduvam visegodisnju prasinu sa volana.
Au bre, pa kako samo "ne deluje lose" drugar? :)
Recimo da si poslednje vozio gt legends, koji miljama zaostaje za ovim u svim segmentima, eto mozda ne samo u net kodu, jos uvek. Sinoc vozio novi Lotus Evoru GTC na Spa, pa ono nije normalno koliko je predobar i spot on osecaj, mislim da bolje ne moze, osim da stavim jos Oculus na tikvu.
 
Poslednja izmena:
Au kako je dobra Giulietta.. obavezno overite. Gasio sam TC preko Ctrl+T, ipak dosta odmaze na road automobilima..

 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne vozim ovako naravno, nego volim za snimke da je namestim na neke pozicije na koje se kaci kamera na pravim snimcima.. A DOF nemam pojma, ne koristim photo mode vec samo preko F5 fotkam.
 
Poslednja izmena:
Baš sam htio reci, kao da je pozicija montirane kamere.
 
Jedan 60FPS klip ali i dalje prikazuje u 30FPS. Modza bude poslije u 60 ili ako neko zna da li treba ukljuciti negdje 60 FPS podrsku neka javi:

[youtube]zdV8eZgFZm4[/youtube]

Evora mi je pravo legla. Super se drži, dobar grip. Sad' sam pogasio sva hendling pomagala i ide k'o podmazana: http://pokit.org/get/img/5a0ed644e8c9fa6497eddd087369b950.jpg

Jedino se trebam navici bez ABS-a. Jos ganjam postavke za kontrole pa me ima svuda po stazi ali mislim da sam ovo danas nastimao kako valja. Ide ekstra.
 
Kako mislis 60 fps, a prikazuje 30fps, nista mi nije jasno. :)
Btw, ostavi opusteno abs na factory, nije to nikakvo pomagalo..
 
Uploadovao sam 60 FPS klip ali je i dalje na 30FPS. Znas da je nedavno youtube dao podršku za 60FPS video ali ocito ne svima.
 
Ne znam za to, ja reko pricas nesto za gameplay :) Jel ti Vsync ukljucen? Preporucujem da ga ugasis, ne znam za gamepad, verovatno je isto, na volanu stvara dodatni lag.. Zakljucaj FPS rucno u meniju, ne preko vsynca.

Gledam ovaj klip, sve su ti bolje putanje mada mi se cini da i dalje dosta krivina ulazis previse usko, verovatno zbog tog uzasnog fov-a :D :)

I dajte neke ponosne krugove da se malo kidamo :) Juce sam sa zlatanom posle duze vremena vozio malo MP, naravno nista se ne meri s tim, al retko imam priliku da se poklopim s nekim i jos je frustracija MP sto se vecine stvari tice, mada je netcode odlican.. automobili se krecu kao offline.
 
Poslednja izmena:
Da, vsync u svakoj igri pravi input lag. Nego lokao na 60 kroz settings i snimio klip u 60FPS da bude lijepse na youtubeu, ali i dalje nema 60FPS podrške vec drzi na 30FPS. Inace mi je FPS otkljucan.

Jucer sam pogodio komande kako treba, do sada sam ih editovao svako malo pa nisma imao vremena da se naviknem na jedna podešavanja. Sada bi trebalo ici bolje i bolje. A usko sam ulazio jer se nisam mogao pribliziti ivici staze u svakoj krivini. Nisma imao toliku kontrolu da znam da necu izletiti.

Da, takodjer, stavite neke voznje i vremena da imamo neki benchmark, da ganjamo nesto.
 
Poslednja izmena:
Mozes da probas ono sto sam poslednje okacio, Giulietta na Monci, ima vreme u klipu..
 
Može, super.
 
Pih sa ovom novom verzijom 1.01 nista od modovanih staza i automobila ne rade. Ili je to samo meni tako? Mogu da vozim samo sto je u igrici po difoltu kad probam neku stazu ubacenu pukne kad ucitava.
 
Meni rade. Za original je postupak, a to ti i trazi pri instalaciji RC-a, da obrises 'Assetto corsa' folder u My Documents, (ili ga preimenujes), da bi se napravio novi i da ne bi doslo do nekih problema, mozda zbog toga..
 
Ja vec 3 veceri u normalno vreme odem na NK server kad ono corak , nema nikog ... kad se nesto vozi?
 
mislim da mora da se napravi dogovor. ja isto par puta prethodnih veceri i isto sam sa sobom.
 
Zato sam pricao da nije to to, nije jos takav MP. U smislu banes na server, chat automatski sljaka, napises nesto, iskace svima chat. A ne ovako, moras da upalis "Python chat" aplikaciju, koja je uzas, vidis samo jednu recenicu, ne iskace automatski vec svi moraju da se sete da je upale, dosta njih ne zna da postoji uopste... Nije bas napravljeno za takvo neobavezno i spontano skupljanje, jedino preko dogovora.
Dakle barem chat da radi normalno, bilo bi druga prica..
 
Da li postoji "aktivno" mjerenje vremna ? Primjerice, kada napravim jedno vrijeme, da mi drugi krug konstantno stoji mjerenje koliko zaostajem ili koliko brze idem u odnosu na prošli krug. Evo primjer na ACR, nakon sto se udje u drugi krug, gore lijevo pored prvog vremena sa desne strane konstantno mjeri koliko brže/sporije idem u odnosu na najbolje vrijeme:

https://www.youtube.com/watch?v=88BGG9MW9OE&list=UU8qCumjiyQeXb4FHWogkrhA#t=52
 
Poslednja izmena:
Ok probam i to, nisam registrovan pa poslije nekad. Giulietta QV na Monza-i, 2:25:5. I dalje se borim najviše sa prvom krivinom. Ne znam kako najbolje da sijecem a da mogu brzo izletiti iz nje. Capno sam nešto više del vialone, mislim da nije legit ali nevermind, ima prostora da ide ispod 25 i sa "ispravnom" vožnjom. I da, vozio sma ipak sa defaultnom kamerom na haubi koja ima mislim 55 FOV, cisto da probam pa je "preglednije" ali sam snimio sa FOV 90 jer je dramatičnije.. haha..

[youtube]6gdrboqIras[/youtube]
(video ce biti UP za nekih 2h)

Settings:

bb4cfae904da95d57a8cc89981917f3d.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno