Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Kul. Bas me zanima da li su ispravili bagove iz RC, zvuk prvenstveno.
 
provozah sad malo i odmah cete videti 1gb update , tako da ima izmena.

- AI now brakes better in the pitlane
- Fixed problems with remote car colliders not properly turned off when disconnected
- Fixed DRS triggered from wheels
- More robust session status sync between server and clients
- Improved feedback to the kicked or disconnected user
- Improved car height calculation for a more uniform setup validation
- New Alfa Romeo Giuletta Q.V. 2014 Launch Edition
- Eliminated FFB vibration at 30kmh
- Updated tyre model for all cars
- Corrected bug in F40 old and street tyres
- Modifications on Lotus 98T and F.Abarth Aero map
- Modifications in engine brake on some cars
- Improved post processing effects
S1-Dynamic
S1-Sport
S1-Movie
S2-Photographic
S2-Retro70s
S3-Vignette
- New post processing effects
S1-Evolution
S1-Expanded
S1-Filtered
S1-Soft
S2-B&W
S2-B&W - HI
S3-Sepia
- New and improved photomode feature. Photomode activates from the replay User Interface
- New carbonfibre shader for cockpits of: bmw z4 gt3, bmw m3 gt2, Ferrari f40, Ferrari 599xx, Ferrari 458 gt2, ktm xbow, lotus evora gtc, lotus evora gtx, mclaren mp4-12, mclaren mp4-12 gt3, p4/5, tatuus
- Dirt layer optimization
- New skins for some cars, more to follow
- Small bug and fixes on trento bondone, magione, Spa Francorchamps
- Fmod project updated: no critical changes, just check volumes and envelopment for each event and mixer groups
- New sounds for Lotus Type 49, Ferrari F40 and Ferrari 312T
- Audio latency level can now be set in the launcher: available options are Normal, Low and Very Low
- Fixed FMod bug in multiplayer mode causing FPS drops
- Fixed wind volume for both stereo and surround configurations (default value: 0.7)
- Fixed bodywork sound audible for some cars when standing still
- Improved exterior sounds spatialization for surround speakers configurations
- Improved and balanced gearshift, backfire and limiter sounds
- improved positional sound for surfaces
- Overall volume balance
- Other minor audio fixes and improvements
- Added cutscenes for some of the career series.
- Improved algorithm for AI level while racing should give closer racing
- Inverted steering wheels and negative camber corrected for multiplayer clients
- Multiplayer basic admin tools:
Added simple admin commands using the chat window. It is important to set the "ADMIN_PASSWORD" in the server_cfg.ini file, an empty ADMIN_PASSOWORD will disable admin commands.

/help: prints the list of the available commands
/admin: become administrator for the server. ex, if the password is "kunos" the command is "/admin kunos"
/next_session: moves to next session
/restart_session: restart the session
/kick: kick a user using the rules (blacklist etc) of the server. To kick a player named "The Player": /kick The Player

- GT2 and GT3 cars, F.Abarth, Exos and Exos S1, M3 E30 GrA and DTM have now the modified tyre model
- LaFerrari has modified active aero and tyre model
- BMW M3 E30 street car has modified tyres (all compounds) as an example of street tyres new model.
- GT2 and GT3 cars have now the "old" FFB gain settings in their physics. Obviously the min FFB slider still works on them too. Please try and report back
- Zonda R, Huayra, 599XX have now tyres that are more load sensitive and more speed sensitive. Laptimes should be slower. Please give feedback on driving feel. Keep in mind you're going to be slower, give it some time.
- Minimum FF force implemented. Can provoke STRONG vibrations in the center zone, use as low as possible!
- All cars have new FF gain values to eliminate FF clipping. You might need to raise your FF gain values on your configuration or add a bit of minimum. Advice 0.12 for logitech wheels, much lower for other wheels. Experiment and report on beta forums
- Difficulty level slider on career
- Much more laps possible on single player quick and weekend races when fuel consuption is off
- Added diffuser stall on low speed for tatuus formula Abarth.
 
Poslednja izmena:
Kida nocna Marina!



 
Sredise sa V1 slow motion bug, barem u mom slucaju. Ide super, preko 60 FPS na ultra sa spustenim sjenama i refleksijama:

[youtube]Jhe_pTSd_Ws[/youtube]
 
Au koliko su nailovali fiziku sa novim tyre modelom, kida. Vozio F40 na Mugellu i nisam mogao da verujem koliko su napredovali.
 
WTF ja nznm u krivinu da udjem u ovoj igri :S:
 
pa ako igras na tastaturi , eventualno joypadu... razumljivo je :)
 
Au koliko su nailovali fiziku sa novim tyre modelom, kida. Vozio F40 na Mugellu i nisam mogao da verujem koliko su napredovali.

O da, i novi Leon 1.1, ne znam dal zbog novih guma ili sto je i on uradio neka poboljsanja, ali sad je bas onako kako sam mislio da ce da bude.

Ostavicu i ovo..

BiVyw6b.jpg

3QqgWx4.jpg
 
Poslednja izmena:
acs2014-12-2004-13-51-59_zps9099bdc7.png


acs2014-12-2004-15-13-91_zps71a557b7.png


acs2014-12-2004-15-42-67_zps6d5faad8.png


acs2014-12-2004-15-36-65_zpsf4ece815.png


Screenshot_ferrari_f40_mugello_20-12-2014-3-55-47_zps623866b4.jpg


Screenshot_ferrari_f40_mugello_20-12-2014-4-0-45_zpsc539c853.jpg
 
jel vidis Borise sa kakvim se predznanjem ide u photo mode ? :p
 
^ Numem ja s tim motion blurom :p

Eo jedan krug sa Leonom 1.1 i nocnom Yas Marinom.. izmisli covek noc :Klanjanje

 
neh...jes yas marina odlicno osvetljena, al ne izgleda kao da je pozajmljena iz rfactora :p

nista dok kunos i to ne implementira.

fantasticno su uradili miuri externe zvukove:

[YOUTUBE]p1jlXOWHtRI[/YOUTUBE]
 
Miura je po meni najbolji mod za AC trenutno, miljama daleko ispred ostalih.
 
neh...jes yas marina odlicno osvetljena, al ne izgleda kao da je pozajmljena iz rfactora :p

nista dok kunos i to ne implementira.

Nije im uopste u planu, mislim da ni engine to ne podrzava, kao ni vremenske uslove.. sto je skroz ok i uopste mi (a ni njima) nije na listi prioriteta, dok god ima ovako ludih modera koji mogu da izmisle noc za stazu za koju i ima smisla, i koja je poznata po tome.. A za kisu, izjavio je Aris jednom u fazonu, u stvarnosti voze po kisi zato sto moraju, zasto bi to radili i u simulaciji :d Delim misljenje skroz, mrzim kisu :)
A Marina jeste rFactor konverzija ali lik ce je budziti bas, 3D trava, krkanje detalja i svega..

Miura je po meni najbolji mod za AC trenutno, miljama daleko ispred ostalih.

U istom koshu su mi i Ginetta i Broadspeed Jag :) Leon isto..
 
^ Numem ja s tim motion blurom :p [/video]

Numes zato sto se ne moze uhvatiti u photo modu, nego samo gledajuci replay. Glupo su to odradili, jer realno bez motion blura nema dobrok skrina, a u photo modu ga nema jer pauzira replay.
 
Znam probao par puta, nisu mi nesto ispale fotke.. Nepravedno sam zaboravio BTCC Primeru kao jedan od najboljih modova.
Nego mogli bi malo koristiti ovaj NK server.. :)
 
Poslednja izmena:
Ne pratim baš puno, ali možete li davati linkove za ove modove kad ih predstavljate, koliko vidim sve su nezvanični pa da znamo odakle se skidaju
 
svi su sa zvanicnog Assetto Corsa foruma.
 
Pojave se skoro uvek i na Race Departmentu, ali tamo ima svega i svacega pa ako ne pratis mozes skinuti dosta djubreta odnosno ripova. Na AC forumu pratis progres modova i znas da su legit.

Izlistacu najbolje modove do sad.. ali generalno kad ih pominjemo, trebalo bi da su i na RD-u, mada savetujem AC forum jer je azurnije i upuceniji si kad ce sledeci update..

Seat Leon EuroCup 2014
Broadspeed Jaguar XJ12C ETCC 1977
Ginetta G55 GT4
Lamborghini Miura P400SV
1999 Nissan Primera BTCC

Yas Marina 2014 - Day & Night versions - Beta
Donington Park National Circuit
Donington Park GP Circuit
Paul Ricard Castellet
Barbagallo Raceway
Glava Zete
Mišeluk
Salzburgring
Nürburgring Nordschleife
brno
 
Poslednja izmena:
by the end of the year as free bonus :)

15885532088_7d91217bf6_o.jpg
 
Ne radi mi F12 za screenshot posle zadnje v1.0. Kod vas?
 
Nemam pojma, oduvek fotkam na F7 (osim ako to ja nisam nesto menjao, onaj default steam screenshot), ili preko srednjeg mouse dugmeta kad si u photo mode-u.

Provalio sam foru kako da mi izgledaju snimci kao da su sa prave kamere, sa sve distorzijom sociva i fov-om kao na vecini kamera :) (znam spamujem sa snimcima, al mi gust :) )
A Leon je kao stvoren za Spa.

 
stvarno si nailovao kameru.

elem , svi na download pa mrsh u igru ;)
 
Stavio sam na server ovu mazdu, pa hoce moze da nam se pridruzi!!!
 
Mazda kida, a Boris mi je ukrao post. Bas danas vozao Leona na SPA. Odlican mod:

[youtube]UgbRkPnUSss[/youtube]
 
:Klanjanje 787B ... ne secam se kada mi je nesto ovako stavilo kez na lice.
 
Zvuk brutalan :whip:
 
Ludo ludo vozilo.. :) Remek delo. Mislio sam da je slab feedback jer nisam nista u pocetku osecao sta se desava i precesto se okrecem, ali samo je potrebno malo duze privikavanje na zver..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno