Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

mi smo sinoc lepo terali do nekih 1h
 
Ok probam i to, nisam registrovan pa poslije nekad. Giulietta QV na Monza-i, 2:25:5. I dalje se borim najviše sa prvom krivinom. Ne znam kako najbolje da sijecem a da mogu brzo izletiti iz nje. Capno sam nešto više del vialone, mislim da nije legit ali nevermind, ima prostora da ide ispod 25 i sa "ispravnom" vožnjom. I da, vozio sma ipak sa defaultnom kamerom na haubi koja ima mislim 55 FOV, cisto da probam pa je "preglednije" ali sam snimio sa FOV 90 jer je dramatičnije.. haha..

Udji sporije u krivinu da bi izasao brze ;)
 
Nisam mislio na to vec nisam jos pogodio na koji je nacin najbolje da je sijecem obzirom da je S krivina.
 
Ne znam zasto mislis da ces biti brzi ako je iseces?
Udjes u prvi deo sikane sa onoliko brzine, da mozes auto da pozicioniras u desno i da bi mogao lepo da pogodis apex na izlasku iz sikane. Pozicioniranje auta na desnu stranu staze izmedju ulaska u sikanu i izlaska iz sikane ti omogucuje ranije davanje gasa i brzi izlazak iz sikane. Dakle, slow in - fast out (ovu tehniku mozes primeniti i u drugim sferama zivota ;))
 
Zato sto ako na prvom djelu rettifilo odes puno lijevo, ne mozes lijevu krivinu izvuci kako treba. Treba sijeci dio apeksa i brzo se izbaciti iz lijeve krivine ali ne zajahati na ne-legit nacin. Ovdje se moglo jos desno ici a mnogo bi znacilo pri izlasku lijeve krivine i bio bi dosta brzi, stisnuo ranije puni gas itd: http://pokit.org/get/img/417e024057144631c455f727fbc3234c.jpg

Mozda se ne vidi na slici ali sam gumama nagazio tek vanjsku bijelu liniju. Lijevu sam takodjer široko obisao, kasno motao: http://pokit.org/get/img/4a7cb9157581166068b6787a6ec9c2c1.jpg

Ukratko, najsporija krivina na kojo jse najviše gubi vremena.

EDIT: Sad' je malo jasnije, ovo je široko:

http://pokit.org/get/img/4d519a94a7d9f6caf419f34a4127280f.jpg

http://pokit.org/get/img/d85d9655e255b2674d4bd270393e10d2.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je jako nezgodna Monza, najvise gresim i nikako ne mogu dobro da ubodem drugu sikanu (della rogia), kao i Lesmo i Parabolicu, odnosno kocenje pred pravac, svaki krug drugacije odradim..
Glenn, savetujem ti da upalis potrosnju goriva, stavis za onoliko krugova koliko cenis da ces odvozati u toj sesiji, mislim kad je ugaseno, da ti je konstantno na onom default nivou, 20, 30 litara. Mozda i gresim. Btw odlicno ti to furas na gamepadu, svaka cast :)

Malo sam popravio vreme (2:23.043), sa default setupom mozda mogu da izvucem jos koju desetinku.. Vidim da je najbolje vreme bolje za 2.9 sekundi, sumnjam da je default setup, dzaba kad pojma nemam oko setovanja..

 
Poslednja izmena:
Hvala druze.

Sad' sam nastimao gorivo.. nekih 5l po krugu. Ponovio sam svoje vrijeme ali sa dosta gresaka, ici ce bolje. A tih 2:23 je vec zayebano.
 
Poslednja izmena:
Danke.
 
Ako si gledoa borisova i moja vremena, Monzu smo vozali. Probao sam imolu i moze ovo ispod 20: http://pokit.org/get/img/d2f7b5d3a5ee907c63c063dd59a10067.jpg

Tak oda ti je mislim još ostalo prašine... hehe.

Ali me smorila alfa. Zaustavni put je ogroman. Pogotovo na imoli, na padinama. Mislim da na rivazza moras skoro pa kociti prije nego sto izadjes iz blage desne krivine. Svuda me po stazi bilo. Ne da mi se vise vozati, za sad' cu se vratit na GT2/3 auta.
 
Poslednja izmena:
Pogresno je napisao, Monza je na slici :)

A da ne psujem za te GT2/3 automobile, sami se voze..
 
Vidi stvarno, onda valja.. haha. Ja sam spustio na 24 ali cu se poslije vracati:

6a8933628a7a7f63c6e8eba8c8729bfa.jpg


Slazem se da su GT2/3 lagani. Cak i kada sam pogasio pomagala, osim fabričkog ABS-a, idu bez problema. Samo koju zujalicu vozati.
 
Probaj jedan od mojih omiljenih, X-Bow, na Spa recimo..
 
Može.
 
Skinuo nove fajlove za grafiku, onaj sto sam ga hvalio je krenuo "bloom" stranputicom, mozete da probate, ima tema na AC forumu. Sad sam probao od drugog lika, njegov mod sam isto dugo koristio ranije..

Mislim da su pokidali u Kunosu sa default grafikom i sa default PP setom, mada ima mesta za modere da umesaju prste.. Koja vam se najvise dja od ove tri?

 
Poslednja izmena:
Nesto izmedju prve i druge :)
 
Na drugoj se vidi vise detalja. Lijep je kolorit na prvoj ali previse tamna. Baci link ako ti nije teško.
 
Poslednja izmena:
Prva je sve default i default PP set (ili 'none' u meniju). Druga je sa fajlovima od ovog Andrea i sa default PP setom, a treca je fajlovi od Andrea i njegov PP set.

.ini fajlovi idu u steam/steamapps/common/ac/system/cfg (napravite bekap). Osim ovog 'andrea_gi def 21.10.2014', on ide u my documents/ac/cfg/filters (i onda izaberete taj PP preset u meniju ili na stazi). Sweet FX fajl mozete da iskulirate, osim ako ne koristite i SFX..

Nisam pametan, na kraju cu ostaviti sve default :)
 

Prilozi

  • andrea cfg.rar
    18 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
Jedino prva normalno izgleda.
 
Probao sam Alfu Gulietu na gamepadu (sve pomoći na off) i kako skrećem (levi analog), gubi obrtaje bukvalno kao da kočim?
A na klipu gore vidim da Alfa ide najnormalnije, doduše na volanu, ali kontam da @Glenn vozi na gamepadu, pa ima super vreme,
a ja bi sa ovim usporenjem kad skrećem vozio jedno 5 minuta krug bukvalno.

Probao sam i BMW 1M i ide normalno, znači nije do gamepada? Svejedno ću voziti na volanu, ali malo mi čudno..
 
Cudno, nisam se susretao sa tim problemom.
 
@real probaj da ponovo konfigurises joypad. izgleda da ti je kocenje isto mapirano na tom levom analognom , pa kako dotices Y osu tako ti i auto koci.

probaj jos neki auto , vidi da li je bug u pitanju.

isto overi x360ce
 
Kakav auto, pratim od pocetka progres, strasno dobar za voznju. Ova prva verzija nema dovrsen kokpit, animacije ruku i zvukovi su od E30 group a ja mislim, ali fizika i eksterijer su u principu finalni.. Obavezno probajte, ima i na Race Departmentu link.

 
E, Bus Plus masteri, ostao mi juce kusur od leba pa reko da kupim ovo... Dajte gde se vozi, kad i to, da vas perem malo :) taman da probam T500 :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno