Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

"After more than 12 years away from the hardcore sim-racing world, the Porsche Brand is coming to Assetto Corsa, as part of three DLC packages. The first of these packs, the Porsche Pack Volume 1, introduces some of the most iconic Porsche cars ever created, coupled with some of the most recent models of the Porsche 2016 line-up, with the aim to offer a perfect mix between road cars, hypercars, as well as modern and historic GT and racing models.

Let us introduce you to the 918 Spyder, which embodies the essence of the Porsche idea: it combines pedigree motor racing technology with excellent everyday utility, and maximum performance with minimum consumption.

The main source of propulsion is the 4.6-litre, eight cylinder engine that produces 608 hp (447 kW) of power. The engine is derived directly from the power unit of the successful RS Spyder, which explains why it can deliver engine speeds of up to 9,150 rpm. Because of its parallel hybrid configuration, the 918 Spyder can be powered at the rear axle either individually by the combustion engine or electric motors or via both drives jointly, thus giving it a total power of 887 hp (652 kW). The sprint from 0 to 100 km/h is performed within 2.6 seconds, and the top speed is reached at 345 km/h.

The 918 Spyder has conquered the 20.6-kilometre lap around the Nürburgring Nordschleife in less than seven minutes. Achieving a time of exactly six minutes and 57 seconds, the super sportscar shaved an incredible 14 seconds off the previous record.

The Porsche 918 Spyder is 1 of 7 cars coming to Assetto Corsa as part of the Porsche Pack Volume 1, scheduled for release on October 25th on Steam, then in November on PlayStation® 4 and Xbox One!

Stay tuned for more info!"



From Aristotelis facebook :

Probably the most technologically packed car inside Assetto Corsa. The Porsche 918 spyder has it all. Active aero, brake steering, active differential at the rear, hybrid ERS system with different modes. 2 (two!) electric engines, completely independent front and rear, active antiroll bars (!), active rear wheel steering (!!), active All Wheel Drive with electric motor at the front and active torque vectoring...

All of that stuff has to comunicate with each other and try to be as transparent to the driver as possible. Not an easy task. Does it succeed? Not sure, you'll be the final judge. But it does succeed on being an amazing driving experience, a totally different level from everything else.

When you have 900hp, even on hypercar class sticky street tyres, traction is your main issue. While all the other hypercars struggle to find traction on anything less than slicks, the 918 simply digs into the asphalt and manages amazing exit speeds with the pedal to the metal. I wouldn't call it an easy car to push close to the limits. Very stable, amazing traction, especially with the street tyres. It might seem a bit heavy, not easy to stop or even a bit understeery on occasion. But trust it, be smooth but decisive, don't be aggressive mid corner, let it "take a set" and then push through the exit, and you'll be rewarded with some unbelievable laptimes and brand new sensation of traction and acceleration.

30413126236_60f58c9585_o.jpg
 
Boles, boles..

 
dokle je ova grafika dosla, strasno je ovo, inace Topuz mi poslao F1 mexico super staza i mod :D
 
Jedan od najboljih sim automobila ikad, na svetu.

 
ja se bio opasno navukao na witchera i tek juce instalirao ovo i uopste mi se ne svidja[emoji14]
mada tesko da ce ista da postigne wow utisak sem mozda nekad nekog witchera 4.
sa grafikom uz ultra podesavanja mi deluje kao igra iz 2003. godine pa ce morati da rade neki modovi koje ste mi pomenuli pre nekoliko strana...
 
Poslednja izmena:
Jel ima u ovoj igri da se trkas protiv drugih vozila ili ko lepa luda se vozas sam? Posto gledajuci slike vidim samo jedno vozilo ili kada gledam ove klipove koji su snimljeni. U cemu je fora?
 
eating%20popcorn%20from%20te%20bag-preview.png
 
ima, udjes u career ili potrazis u podesavanjima da ubacis jos automobila.
nisam mogao da igram ovo, verovatno fali volan ili nisam dovoljno spreman da se cimam. sacekacu neku instant zabavu kao gran turismo.
 
Hvala, i nije mi cilj da nikoga zezam ovde nego gledajuci slike samo sam video jedno vozilo a posle sam otisao na youtube da vidim jos o igri i vidim da ima i drugih vozila da nisam sam na stazi. Jos samo neki volan da se nabavi i moze da se krene u voznju.
 
Jos malo solo fotki, steta sto ne moze vise od jednog automobila da bude na stazi.







Izasla 1.0 verzija jos jedne vrhunske mod staze, Riverside International Raceway
 
Provalili smo kako vise od jednog automobila :) Vrh par za Ring, topuz izdominirao u Huayra-i, izvlaci 150% iz nje

 
Imam AC osnovnu instalaciju od pre god dana.. Vidim da ima modova i paketa brdo a bas da citam 200 strana hmm.. Koji mod uzeti za 'kristalnu' grafiku i ciji Nordschleife, tj koji je najrealniji. Vidim na ovom klipu da cepate Nord, koji je to da skinem?
Ima od pre god dana i Assetto Corsa Update v1.3.2. Incl. Dream Pack 2 ali pretpostavljam da je to sad vec stari update i da ima novijih i boljih stvari. Od staza bih Nord, Laguna Seca i Monza za pocetak.. za ostalo cu polako u hodu :)

EDIT> I da.. ono sto sam nasao citajuci forum je da su neki apdejti arkadizovali AC. Vise sam naklonjen simulaciji pa pitam ove iskusne koji su ispratili sve apdejte pretpostavljam, koji je onako 'najsim'? :)
 
Poslednja izmena:
Nijedan update nije arkadizovao, to lupaju ljudi koji upale jednom u pola godine. Znaci skini najnoviju verziju koja ima (trenutna je 1.9.3).
V10 gume su poboljsale realnost jos vise, one su valjda od 1.8 verzije ako se secam.

Nordschleife ti je u Dream Pack 1, ovaj sa snimka je takodje taj samo sa modom koji menja drveca i teksture na jesen, nije jos zvanicno izasao mod.
Laguna Seca mislim da nema nijedan konkretan mod (bice sledece godine zvanicno ubacena), Monza je vec u igri..

Za graficke modove, besramno cu okaciti moj PP filter koji sam prilagodio sebi ali vidim jako pozitivne reakcije i od drugih, najbolje ga je staviti zajedno sa "good and bad weathers" modom.
Evo ti link za obe stvari:
http://www.racedepartment.com/downloads/track_day-pp-filter.12384/
http://www.racedepartment.com/downloads/good-and-bad-weathers.11194/
 
Poslednja izmena:
Ja posle par godina poceo opet da vozim. I konacno zamenio formula force ex za g25.
Ovo je jedan od prvih testova sa njim. 900 stepeni, H menjac.





Moze sve ovo mnogo bolje, ali treba da se vezba... :)
 
Ono sto sam primetio u odnosu na prvobitnu verziju koju sam igrao dok nisam instalirao update (1.9 sa Dream pack + Porsche DLC) je da je moderna vozila lakse voziti dok su starija veoma teska. Prvo sam se razocarao jer sam probao M3 koji je sada bio mnogo upravljiviji i mirniji na kocenju nego ranije, ali sam onda probao F40, analog beast i to je mnogo teze za voznju. Tako da moj zakljucak je da su to fino izbalansirali jer realno ti stariji bez pomagala su sigurno tezi za voznju. Vozim bez pomagala i bez traction controla sa ABS na factory settings, volim kad malo izbaci dupe u barabolici, i uglavnom zadnju vucu. Od ne zadnje vuce sam probao GTR ali je suvise dobar te samim time i lak za voznju. Gume uvek slick i semi slick. Nema CTR-a ni celice pa cu to da skinem sa neta, od prednje vuce to bih probao jer sam slab na japance :)
Moracu da se odlucim uskoro sta bih da vozim jer nije isto voziti sporija i okretna kola ili formule, LaFerari, Zondu..

Za sada mi se najvise dopada McLaren F1 i 458 italia (volim zvuk atmosferca vise nego turbo zujanje :) ). Vozim samo Monzu jer tu stazu znam napamet od jos ranijih simulacija i formula koje sam terao zadnjih 10-ak god pa mogu odmah pun gas. Probao sam Nord ali dok ne naucim stazu nije mi zanimljivo kao Monza ili Spa.
 
Poslednja izmena:
obavezno stivo za ucenje norda , pravac yt i kucaj: joakim stuck with comentary
 
Pored klasičnih kružnih trka. Meni je ovo najbolja zamena za richard burns rally, makar na asfaltu. Za ostale povrsine još uvek nisam našao nešto adekvatno. Dirt rally sam probao i automobili se ponašaju vrlo čudno, tj mnogo drugačije nego u rbr. Možda i realnije, ne znam, ali sam navikao na rbr. Corsa je vrlo slična, samo je bolji osećaj težine automobila, za razliku od rbr-a, gde su automobili kao da će vetar da ih oduva.
Ako bi uspeli da srede fiziku za sneg i za zemlju, ovo bi bila odlična all around simulacija. Za sad je sve nekako "linearno".
 
Ma koji Dirt..
Za asfalt da, AC lagano moze da se vodi kao 'naslednik' RBR-a, postoje vrhunske staze i za sljunak, od nule pravljenje za AC mada nije to to jer ne postoje gume za sljunak, i mislim da reli automobili ipak imaju jos neke delove (tipa posebna suspenzija) koji nisu podrzani u AC-u, buduci da nije pravljen za to..
Ipak je RBR sa nekim novijim grafickim modovima (ako tako nesto postoji) bolji kao konkretna reli simulacija.. ali sta su moderi u AC uradili sa reli sadrzajem je ludilo, za asfalt ti prakticno ne treba RBR..

Btw, ne znam da li ste odradili LUT metodu za logitech volane, ako hocete da izvucete maks sto se tice force feedbacka? Logitech volani ne daju linearan signal/snagu po defaultu, ima pomenuti programcic koji kalibrise volane da izvlace najprecizniji (najlinearniji) signal, nebo i zemlja je razlika kad se odradi to..

Ovde vam je sve objasnjeno:
http://www.assettocorsa.net/forum/i...tor-for-ac-version-0-15-now-with-graph.31699/
 
Jel ima neko najbolje podesavanje za nas koji bi da igramo preko xbox 360 kontrolera ?
 
Greota da igraš na gamepad-u. Imaš polovan formula force ex, upola cene kontrolera za xbox. :)

Isprobao sam ova LUT podešavanja. Primetno je lakši volan u vožnji, to je jedina velika razlika koju sam primetio. Ima nekih stvari koje se do sad nisu osećale, al' pošto sam isprobavao na rally stazi, sa puno neravnina, ne primeti se baš toliko.
Verovatno se na ravnom oseća mnogo više. Hvala za ovo.
 
Greota da igraš na gamepad-u. Imaš polovan formula force ex, upola cene kontrolera za xbox. :)

Isprobao sam ova LUT podešavanja. Primetno je lakši volan u vožnji, to je jedina velika razlika koju sam primetio. Ima nekih stvari koje se do sad nisu osećale, al' pošto sam isprobavao na rally stazi, sa puno neravnina, ne primeti se baš toliko.
Verovatno se na ravnom oseća mnogo više. Hvala za ovo.

Da da bas to, imao si nepotrebne sile i otpor kad nema potrebe, jer signal nije 'cist', kad odradis to mozes da osetis mnogo vise detalja i generalno je duplo precizniji FFB.
 
Koliko dugo nisam vozio uskoro se vraćam svom f1 zanatu :D

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Da da bas to, imao si nepotrebne sile i otpor kad nema potrebe, jer signal nije 'cist', kad odradis to mozes da osetis mnogo vise detalja i generalno je duplo precizniji FFB.
Brkas loncice, signal iz igre je uvek cist i tacan, volan je taj koji je nesavrsen i koji ne radi ono sto mu igra kaze. LUT prosto govori igri da FFB prilagodi manama tvog volana, tako da FFB output bude sto linearniji moguci. Naravno, posto vecina volana bez LUT-a prenaglasava sile (a time i gubi na dinamickom opsegu), generalno je percepcija da je sa LUT-om volan laksi ali zivahniji.
 
Gde sam rekao da je signal iz igre los, umij se :D :) Logitech (drugi proizvodjaci koliko vidim u onoj temi nemaju toliko taj problem) daje nelinearan signal po defaultu.
 
[YOUTUBE]Jufb_3OZ42g[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno