Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Kakvi majstori :D
 
13765666_10206776956176458_5552317479386828780_o.jpg

hqdefault.jpg
 
^ Sta samo slika ,evo video



Ovde mi se jedino zvuk ne svidja mada je to stara AC boljka :D To ako bi unapredili bilo bi super ovako su mi sva vozila nekako bezveze i sa skoro istim zvukom (priguseno- tiho kako da kazem najbolji primer je novi Maserati Granturismo MC GT4).
 
Sto se tice zvukova mega su ih poboljsali u Red Packu sad, Aventador mi zvuci sjajno, F1 bolidi, Masserati Levante i MC4 takodje..
 
Poslednja izmena:
Sto se tice zvukova mega su ih poboljsali u Red Packu sad, Aventador mi zvuci sjajno, F1 bolidi, Masserati Levante i MC4 takodje..

Ne mogu da se pomirim sa tim zvukom nikako,mozda zato sto u zadnje vreme dosta vozim Raceroom a tamo je to brutalno odradjeno i u procentima skoro pa kao u RL zvuci auto neki. Bukvalno shvatis koliko dobar zvuk znaci dok vozis simulaciju.


Evo bas primer ovaj Maserati GT MC GT4 ,totalno je mlak i neubedljiv po meni,mora to mnogo ostrije i agresivnije da zvuci(to je taj zvuk kada se slusa ali preslabo je definitivno da docara pravi).

Primer AC



Primer RL

 
Dobro , mislim poredis dva klipa jedan sa unutrasnjom kamerom i jedan sa drive-by.. A da je raceroom bog otac po pitanju zvuka , to jes.
 
Pa valjda si čuo ili ipak nisi šta sam mislio, nađi ti bolji klip... nije ni važno više,takav je kakav je zvuk.
 
Volan je... tradicija vise nego de facto standard. Kada koristis dzojstik zrtvujes feedback, ali uz dovoljno vezbe mozes jako precizno i brzo da "vrtis" volan. Nema feedback-a i nicega da ti se opire, i zato analog pecurku mozes da "smotas" od lock-a do lock-a za desetinu sekunde a volan nema teorije i mozes uz mnogo vezbe da budes sasvim konkurentan. Naravno, realnosti nidje, ali pricamo o tome kako je brz a ne da li je realno.

P.S. Nisam siguran, ali mislim da ni jedna simulacija trenutno ne ogranicava brzinu promene inputa. Ako koristis dzojstik mozes da smotas od lock-a do lock-a za desetinu sekunde, dok u stvarnosti, cak i ako bi bio supermen i mogao toliko brzo i jako da okrenes volan, pre bi slomio letvu volana ili nesto u trapu nego sto bi okrenuo volan tom brzinom. To je slican fazon kao sto drifteri u AC-u koriste, skroz smanje FFB gain i onda mogu da "samaraju" volan i da kontriraju nerealnim brzinama.
 
Poslednja izmena:
ma poenta je da nas ownaju sa jostikom, nego imam veliki deadzone za kocnicu na t300rs i tako je izgleda fabricki kod svih, uspeo sam da sredim nekako podmetnuo malo papira i sad nemam velik deadzone, imao sam oko 1cm...sad je minimalan...
 
http://www.radiators-champ.com/RSRL...controller_type=all&community=all&friends=all
nikako mi nije jasno koja je svrha volana, kad covek u simulaciji na jostiku razbije ove sa volanom...
Ja kad sam ranije rekao da sam viđao nerealne stvari na tom RSR-u jedan čika odavde mi nije verovao :D Ti si našao još brutalniji primer i to gamepad...

Kako god meni se ne sviđa ta aplikacija em što nije zvanična od AC em brišu vremena kad god bude neki veći update, i ono što si se kao znojio nedelju dana za neko vreme konkurentno ti je puj-pike-ne važi :D Jednom su mi obrisali i više ne marim za to, vozim za sebe što se tiče AC. I pogledajte koja je sad to smejurija da praktično offline vožnja nema svoj neki sistem rangiranja koji se ažurira u realnom vremenu gde lepo možeš videti ko je šta vozio, gde bi oni proveravali da li neko lažira itd. naravno ban za takve bez razmišljanja. Očigledno da im je i to teško ili ne znaju da naprave pa je SP tj offline ogoljen do te mere da nema šta da radiš niti te šta vuče da voziš taj čuveni hotlap. Samo dobra fizika ne čini jednu vožnju nego ceo sistem oko nje sa brojnim sadržajem gde stalno imaš šta da radiš i takmičiš se što je i cilj svega toga a ne ući sam na stazu i diviti se svakim pređenim metrom u kako je dobar ff ludnica, pa šta ako je tako mislim koliko prođe vremena od kad uđete i dosadi vam, meni posle 2-3 kruga, ranije nije bilo tako ali sad jeste.
Kad već spominjem offline varijante neka se ugledaju malo na Raceroom gde je savršeno odrađen taj neki sistem. Prvo imaju dobar AI, onda su tu raznovrsna takmičenja gde se povremeno menjaju vozila i trake i naravno za najbolja vremena daju određene nagrade itd. Čak za DTM takmičenja imate priliku da odete i provozate u stvarnosti auto, naravno morate biti najbolji :) a to je sve ono u stvari što drži čoveka da se trudi i vozi-vežba, imate takođe i VIP vozače iz RL(npr Timo Glock, Bruno Spengler itd) koji voze R3E pa i njih možete izazvati direktno sa tabele i pojuriti ghost-a što je vrhunska stvar kad znaš ko je vozio i još ako ga pobediš gde ćeš bolju satisfakciju :D Verovatno sam zaboravio još nešto ali tuga je da AC nema ni jednu stvar od ovoga...
 
Poslednja izmena:
Ne brisu oni rezultate iz dosade, kad god bude neka promena u fizici ili na gumama vise nije fer da stoje ista vremena, iako to nisu ogromne razlike. Mada bilo bi cool da ima neki 'history'.
To sve kosta i ti serveri i odrzavanje nije dzabe.
Pa kad Gran Turismo nema tako nesto (ne racunam one glupe seasonal eventse), onda ocigledno nije ultra jednostavno ili jeftino, tako da svaka cast RSR-u..

A ovo za SP da me zabavlja sa raznim karijerama i 'izazovima' necu komentarisem vise :)

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
^Ma pusti me te priče da nemaju para. Odakle onda lova za Porsche licencu? Koju drži EA, zamisli koji keš su uplivali njima pa onda ovima... neće da naprave neki sistem bolji ni offline ni online čak ni tu jbn tabelu gde bi mogao da vidiš vremena ili da skineš setup od nekoga. Znači neće ili nemaju smisla za to ni malo, dok je bila AC u beta fazi ovo je moglo da prolazi a sada posle 2 i nešto godine nema napretka nikakvog. Kažem meni niie dovoljno samo dobra fizika nego još "detalja" oko toga. Kad te tabele može da ima iR,pCARS, R3E, F1 itd mogu i oni.
Što se tiče tih izazova ne moraš više da ih komentarišeš, jer tebi ne trebaju kao što kažeš ali verujem da bi ušao(a i ostali) pre u to takmičenje i vozio za što bolji plasman nego u "prazni" hotlap i bio sam sa sobom onako iz ćefa :D Nije ni bitno ima šta da se vozi od simulacija pa se probere šta valja u svakoj, kad nemamo jednu kompletnu vožnju...
 
Poslednja izmena:
Sa Porsche-om verovatno nije bilo puko sipanje kinte, nemaju oni toliko para vec je neki uzajamni deal bio jer ce Porsche koristiti AC kao zvanicni simulator u njihovim centrima, obe strane na dobitku..
Plus sto je Marco Massaruto mag u pregovaranju, koje je sve brendove doveo u relativno malu firmu..

Sent from mTalk
 
Sve je to ok ali pazi halpljivi EA drži licencu ej raspali EA koji bi izvuko dinar gde ga nema :d To je glavni problem i niko osim njih nema taj Porsche u vožnji a oni ga stavljaju u NFS i mobilnu igru(tuga) i sve simulacije trpe krastavac zbog toga i onda se pojavi AC pregovarač :D

Isto važi za F1 jedino je iRacing imao bolid i sada AC... Opet treba lova za sve to.
 
^Ma pusti me te priče da nemaju para. Odakle onda lova za Porsche licencu? Koju drži EA, zamisli koji keš su uplivali njima pa onda ovima... neće da naprave neki sistem bolji ni offline ni online čak ni tu jbn tabelu gde bi mogao da vidiš vremena ili da skineš setup od nekoga. Znači neće ili nemaju smisla za to ni malo, dok je bila AC u beta fazi ovo je moglo da prolazi a sada posle 2 i nešto godine nema napretka nikakvog. Kažem meni niie dovoljno samo dobra fizika nego još "detalja" oko toga. Kad te tabele može da ima iR,pCARS, R3E, F1 itd mogu i oni.
Što se tiče tih izazova ne moraš više da ih komentarišeš, jer tebi ne trebaju kao što kažeš ali verujem da bi ušao(a i ostali) pre u to takmičenje i vozio za što bolji plasman nego u "prazni" hotlap i bio sam sa sobom onako iz ćefa :D Nije ni bitno ima šta da se vozi od simulacija pa se probere šta valja u svakoj, kad nemamo jednu kompletnu vožnju...

Apsolutno se slazem.
 
Da, plivaju u parama od 300k prodatih kopija :d
 
Da, plivaju u parama od 300k prodatih kopija :d
Dzaba troluješ. Kad je tako dobar EA što neda i Konamiju licencu za Premijer ligu? Kad već deli ovako široke ruke za pljesku i pivo koju je doneo AC pregovarač :d

A šta je sa Codemasters-om i F1 isto je gurmanska odradila pos'o :d

Para ima a biće i još više jer konačno izlazi AC na konzolama krajem Avgusta, cena će biti 60$, neka prodaju samo 300k kao na PC-u pa ti vidi... a prodaće više to je sigurno najbolji primer je pCARS sa preko milion kopija. Možda i računaju na taj novac pa su na osnovu toga pouzimali licence.
 
Poslednja izmena:
Pa nisu oni uzeli F1 licencu, nego licencu za F1 ferarijeve bolide, na čega se prava uzimaju direktno od Ferarija, ne od F1 organizacije. Baš kao što je recimo Konami licencirao ManU za PES 2016.

Oni svakako sa 300k prodatih kopija u simulatoru koji zahteva ogromnu količinu field research-a ne plivaju u parama i to nije trolovanje, nego realnost. I manji timovi u drugim žanrovima su popropadali sa takvim ciframa, a nisu morali plaćati ništa osim troškova kancelarijskog rada i odgovarajuće satnicama za zaposlene u skladu sa satnicama u industriji.
 
Poslednja izmena:
Možemo mi ovako do sutra ko je u pravu ali mislim da se za jednu "kiflu" i dobar pregovarački status ne dobija ništa u današnjem svetu pogotovo kada treća strana drži prava na nešto i platila je debelo za to jer je znala da će taj Porsche prodavati igru godinama a ne dobra fizika. To da se EA nije pitao i Codemasters u ovom slučaju to nema šanse.,jer to bi značilo da ovi iz Kunosa mogu da idu od tima do tima i tako naprave F1 igru (sadržaj) bez uplitanja treće strane i onda obesmisle F1 franšizu. U svakom slučaju pare od konzolaša igraju veliku ulogu ovde, nije slučajno sad isašao bolid iz F1 i nije slučajno najavljen Porsche za kasnije. Znači platiće kad tad sve ovo ako nemaju sad i odmah to je jedini dogovor koji su mogli da naprave.
 
Jel moze preporuka za graficku koja bi mi bila dovoljna za AC? Ne bih igrao nista drugo, jer imam konzolu, tako da mi treba nema dovoljna samo za ovo. Hvala.
 
Jel moze preporuka za graficku koja bi mi bila dovoljna za AC? Ne bih igrao nista drugo, jer imam konzolu, tako da mi treba nema dovoljna samo za ovo. Hvala.
Polovna 270x (imam je ja) ili neka 950-60 GTX za AC ne treba jače ali slabije ne bih preporučio nikako ovo je minimum,s tim da se shadow resolution drži na medium i sa ovim kartama.
 
Poslednja izmena:
OK, hvala puno. Ja trenutno imam R7, cenim da to nije dovoljno? A sta je od entry level volana dobro?
 
Poslednja izmena:
Pošto imaš predpostavljam PS4 preporučujem Thrustmaster T150 da ti radi i na konzoli. Cena je 30k kod nas i nešto jeftinije preko oglasa.Uglavnom je best buy trenutno od modernih volana iz niže klase.

Može i ta R7 da prođe ako je već imaš, probaj.
 
Poslednja izmena:
Možemo mi ovako do sutra ko je u pravu ali mislim da se za jednu "kiflu" i dobar pregovarački status ne dobija ništa u današnjem svetu pogotovo kada treća strana drži prava na nešto i platila je debelo za to jer je znala da će taj Porsche prodavati igru godinama a ne dobra fizika. To da se EA nije pitao i Codemasters u ovom slučaju to nema šanse.,jer to bi značilo da ovi iz Kunosa mogu da idu od tima do tima i tako naprave F1 igru (sadržaj) bez uplitanja treće strane i onda obesmisle F1 franšizu. U svakom slučaju pare od konzolaša igraju veliku ulogu ovde, nije slučajno sad isašao bolid iz F1 i nije slučajno najavljen Porsche za kasnije. Znači platiće kad tad sve ovo ako nemaju sad i odmah to je jedini dogovor koji su mogli da naprave.

Po toj logici i EA se pitao kada je Konami licencirao ManU :d

Što se tiče Poršea, verovatnije je da se radi o poslovno-tehničkoj saradnji kao što je Boris i obrazložio, nego sipanje para.
 
Poslednja izmena:
Jel moze preporuka za graficku koja bi mi bila dovoljna za AC? Ne bih igrao nista drugo, jer imam konzolu, tako da mi treba nema dovoljna samo za ovo. Hvala.

U kom rangu je R7270 u poredjenju sa 6870? Jer sam imao 6870 pre 960 i radila je sasvim ok na svim zvanicnim stazama i dobro optimizovanim mod stazama, zakucanih 60 fps (sto i savetujem).

Sto se tice volana razmisli i o Driving Force GT (nece raditi na PS4), ali je poprilicno jeftiniji od T150, ako ne nameravas nista da vozis na PS4.
 
Po toj logici i EA se pitao kada je Konami licencirao ManU :d

Što se tiče Poršea, verovatnije je da se radi o poslovno-tehničkoj saradnji kao što je Boris i obrazložio, nego sipanje para.

E sad ti razmisli šta tu ima AC koja je na tržištu skoro 3 godine a šta "ima" Porše od njih koji postoji pitaj boga koliko, da su ravnopravani u tom smislu "jačine" kompanija pa da se i dogovaraju na obostrano zadovoljstvo.

Što se PES-a tiče predlažem im da pokucaju na vrata i drugih timova u PL možda i dobiju po koji dres da ubace u igru, ko šiša EA :d



U kom rangu je R7270 u poredjenju sa 6870? Jer sam imao 6870 pre 960 i radila je sasvim ok na svim zvanicnim stazama i dobro optimizovanim mod stazama, zakucanih 60 fps (sto i savetujem).

Sto se tice volana razmisli i o Driving Force GT (nece raditi na PS4), ali je poprilicno jeftiniji od T150, ako ne nameravas nista da vozis na PS4.

Kako ti je dobro radila 6870, problem je kad ima više automobila na stazi secka mi i ova 270x tj pada dosta ispod 60fps-a.Za hotlap može ali više od 10 automobila pravi problem.


Nije velika razlika u ceni između T150 i DFGT bolje ići na moderniji volan.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta pokusavas da dokazes.. Pogledaj koje sve brendove automobila imaju u AC i reci mi da je to sve bilo cisto istovaranje kofera punih para?

Sami su priznali da imaju finu zaradu ali to nije taj nivo koji ti mislis. Svaki DLC im je bio totalni hit i doveli su do toga da ce ga ljudi kupiti cak iako im se ne svidja sta je unutra, cisto iz podrske, plus sto su jako razumne cene bile do sad..

Imaju zaradu i od AC Pro-a, koji koriste razni timovi i razni racing centri, zaista ti je nemoguc scenario da je Porsche hteo dobru simulaciju za svoje trening centre i da nisu hteli iz tog razloga da budu mega bezobrazni sa cenom, plus sto su verovatno nasli neku rupu u ugovoru sa EA-om..
 
Nazad
Vrh Dno