Šta je novo?

Pitanja u vezi Apple TV

Koja podesavanja u Navi-x za subtitle ste stavili da bi se lepo videla slova Č,Ć,Š,Đ itd...?
 
podesavanja radis u XBMC...vidi sliku..bar je kod mene tako...:)
334q44y.png
 
Sa tim podesavanjima normalno ti izlaze slova Č, Ć, Đ, Š?
 
kad gledam u XBMC izlaze mi...a navi X..nesto danas steka..cekam da proradi,pa probam...
 
evo..nasumicno odabran film u Navi X...i povucen prvi prevod...online....
15s1w6b.png
 
OK hvala, danas cu tako podesiti.

Ljudi ajde molim vas za savet oko kupovine WiFi routera u N standardu, a da nemam nikakvo bagovanje prilikom strimovanja full HD videa sa Mac-a na Apple TV3 kao i samo sherovanje izmedju racunara u WiFi-ju.
I sta mislite o modelu AirPort Extreme base station draft 802.11n (2 generation) A1143, jel bi radio posao u mom slucaju?
 
Poslednja izmena od urednika:
Neznam sta bi drugo stavio...N je trenutno najbrzi standard u sirokoj poslovnoj i kucnoj upotrebi...

S obzirom da vec imas Mac i Apple TV3, AirPort Extreme je nesto sto ce se uklopiti sasvim ok...
 
Jedno pitanjce
Moze li sa svaki atv 2 jailbrejkovati?
Pozz
 
Imam priliku da kupim atv2 nov novcat jos u folijama..pa sam malo skeptican zbog iOSa unutar tva
 
mozda neko i zna....danas sam prvi put probao,da pustim muziku preko ATv,tj Airplay-a,sa kompa...ali da mi bude Tv ugasen.....spojio sam Atv direktno sa AV risiverom optickim kablom,HDMI kabl nisam vadio...,stavio na Audio Out(Auto)...i ugasio Tv......pokrenuo iTunes..muziku....i radi super........ne treba mi Airport Express.....samo Bije.......
 
Nisam probao tu opciju majstore.
 
probaj...samo obavezno Optickim kablom posebno spoj sa AV risiverom....ako ide samo preko HDMI....onda mora Tv da bude upaljen:)
 
Ovako, PLEX na atv-u za pojedine filmove forsira engleski subtitle iako je u folderu gdje je film sprski prevod (.srt) fajl. Kako da namjestim da pusta .srt koji je u folderu?
 
Meni nije jasno! Da li ATV 3 moze bez JB da strimuje filmove iz bilo kojefg foldera na PC-u i da cita titl sa nasim karakterima ili je za to bolje kupiti neki WD live ili neki drugi plejer?
 
Ne moze. Mozes samo iz iTunes da pustas filmove (zalijepis titl pomocu handbrake programa i ucitas u iTunes library).
 
moze bez iTunes-a i bez jailbreaka....treba ti program Beamer.....:)ali ti treba i Mac:)...iako mi ne treba,probao sam i odlicno radi....
http://beamer-app.com/
 
Poslednja izmena:
meni je Plex,takodje super ,ali ga nikako ne koristim za filmove,mnogo bolje to ide sa XBMC,ili Media Playerom(iz aTVFlash-a)...njega vise koristim za Net Video servise.....
 
Kako mislis net video servisi? Jel youtube? Posto mi se ova u xbmc ne svidja nikako a ova stock ne prikazuje sve linkove iz nekog razloga. Ima li plex bolji youtube pa da instaliram?
 
meni je Plex,takodje super ,ali ga nikako ne koristim za filmove,mnogo bolje to ide sa XBMC,ili Media Playerom(iz aTVFlash-a)...njega vise koristim za Net Video servise.....

Je li xbmc nesto bolji u odnosu na neke starije verzije od recimo prije godinu dana? Ja sam ga tada imao i sjecam se da je jako jako spor prilikom prelaska kroz menije. Tada sam presao na Plex.

Media Player mi iz nekog razloga ne pusta audio kako treba....
 
kome pre odogovoriti...:)
xbmc....radi super na appletv...malo je bitno i koji skin koristis....ja sam u pocetku testirao,vise komada....i nece sa svakim da radi brzo....sada sam ostavio onaj fabricki....i kretanje kroz meni je odlicno....
youtube u xbmc...mi takodje super radi....ne secam se vise,ali od neke verzije te pita za kvalitet videa koji hoces da gledas....
youtube na Plex,takodje radi super.....nikakva zamerka....(dobra je fora sto je poslednji Plex server,ujedno i dnla)pa ga sad vidi i xbmc....
media player,cesto koristim jer ima opciju i za online titlove...i radi mi audio....
a da...Youtube dobro radi i iz Navi X-a....
Net servisi....Revision3...CnetTV....Dailymotion...ScreenCast...Linda...Miro Net....a ima i nekoliko jako dobrih sa XXX sadrzajem....:)
Youtube na XBMC
oap0fq.png

Youtube na Plex
wj9i1l.png

na Atv mi je jos uvek XBMC Eden 11.....cekam da 12 izadje iz bete....mada na Mac-u 12 radi super.....
 
Poslednja izmena:
Ihaaa pa ti si atv bas utegao sa add on's :)

Aj probacu xbmc opet da vidim jel se nesto promijenilo.
 
ako pitas za Atv...cesto koristim Rowmote Pro na iPhonu.....a u poslednje vreme se igram sa XBMC uz pomoc programa Yatse Widget.....dok sam imao na aTv Os 4.4.4....tada je mogao i BTStack da se ubaci....i radilo je sa Apple BT Tastaturom..:)
e sad kako imam i Android Tv,ne znam gde cu pre...:)
 
Ima li neko viska daljinac za apple tv2? Moj je otisao u vecna lovista.
 
Sta se desilo....verovatno nije baterija....
 
Nazad
Vrh Dno