Šta je novo?

The Last of Us - Naughty Dog

Uz sharing, da.
 
ibhJfQHIufM3kd.jpg

ibcu3qqVYxxrJc.jpg

i21xmyuDOMW6H.jpg

ipUytKELEWuHg.jpg

iSLLQI8TV9cLM.jpg

iWCHbY8Cx5omS.jpg

iHjMbJsTJKvyn.jpg
 
Predivno, dodje mi da je opet obrnem. :)
 
Koliko ce GB imati?
Ja procitao 50.
 
Izgleda da će Mejsi Vilijams glumiti Eli u filmskoj adaptaciji.


51ae01650bfbb.jpg
 

Prilozi

  • 51ae01650bfbb.jpg
    51ae01650bfbb.jpg
    149.9 KB · Pregleda: 68
Dobar izbor :)
 
Nadajmo se da snimanje neće potrajati toliko da poraste dva puta, kao kod snimanja tzv. Igre prestola...
 
Kada se otprilike pojavljuje na US store-u po nasem vremenu?
 
Ja mislio kod Amera u 00:00 pa kod nas znaci izmedju 6 ujutru i 9 ujutru, kad negde video da Ameri po njihovom vremenu tek dobijaju poslepodne oko 17h, sto znaci mi necemo pre uvece, oko 22-23h.
 
nije se nista drugo ni ocekivalo, samo ne znam stvarno ko ce sada pored ovog sebi zakljucati framerate na 30?!
 
Pa izgleda da zaista postoji taj neki "cinematic feel", mada je to jos uvek meni na nivou urbane legende koja sluzi da pokrije nemogucnost/nesposobnost dovoljne optimizacije da se nesto gura u 60 frejmova.
 
To je ostavljeno zbog estetike, a nije da je ovo igra gde je mehanika ne znam kakva, pa da mora 60.

Igra "drugacije" izgleda u 30 fps, ali bojim se da sad pokrenem pricu o tom delu 30 fps gameplay-a, mislim da se nece lepo zavrsiti.

Meni the Last of Us-u bolje stoji 30 fps, iako je osecaj igranja uvek bolji kad je 60.
 
Dobro za tebe, imaces bolje senke ;).
 
Meni ne treba nista bolje od PS3 verzije TLOU, posto su tehnikalije poslednja stvar koja je bitna u toj igri.
 
Pa tim ljudima je i namenjeno reizdanje.

I onima kojima je jedna od omijlenih igara (ne benchmark programa), a takvih je mnogo, pa hoce da je imaju i na PS4.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja licno zadnjih desetak godina igram maltene sve u 60+ fps, pa kada igram na 30 osjecam neko seckanje i kao da ide u slow-motion, valjda napucaju i MBlur zestoko da bi ublazili ingame-motion, mene je od destinija glava zabolila to sam i u temi spomenuo, tako da je ovo EXTRA dobro sto je 60, barem meni :3
 
Ja nemam ništa protiv 60fps, ali pretpostavljam da stvarno nema tog filmskog izgleda bez 24p ili 30 u slučaju igre. A oni su baš i išli na filmski doživljaj sa ovom igrom u startu.
Uzmite i pogledajte ona Star Wars reizdanja u 60 fps, prve tri epizode. Jako je čudno za gledanje. Za multi razumem u potpunosti zašto je bolje 60fps.
 
nije se nista drugo ni ocekivalo, samo ne znam stvarno ko ce sada pored ovog sebi zakljucati framerate na 30?!

Bas me zanima kako gledas filmove u 24 fps, jel seckaju ? :d

60fps uzasno neprirodno izgleda, to se ne moze porediti sa 25-30fps, naravno mora da bude zakucan framerate, nije to ono na PCu 60fps a to znaci 5-150 :d
 
Ne može se nikako porediti sa filmskom tehnologijom, tamo su sve scene prerederovane i zahvaljujući tehnologiji savršeno sinhorizovane, a sve mane tehnologije se maskiraju trikovima kao što motion blurom, blurovanje simulira fluidnost, ali to svakako nije prava fluidnost.

U igrama to baš i ne ide tako jer se sve naravno renderuje u realnom vremenu. Naravno ako je stabilno sa 30 fps, to u nekim žanrovima jeste apsolutno igrivo, problem je kada nije stabilno, kao što je bio slučaj sa Last of US na PS3 ili GTA V, gde su malo preterali i bacili PS3 na kolena, pošto je fps nije bio stabilan, već je bacakao između 20 i 30. Na PS4 će što se tiče Last of US biti sasvim drugačije i ako se izabere 30, a i 60, jer će u oba slučaja to biti sasvim dovoljno stabilno.
 
Drugo je film sa motion blurom i bez interakcije, a ovo za 30 fps važi samo za igre koje idu na filmic look.

Samo je stvar estetike, kao što smo navikli na određeni frame rate u filmovima i sad više nije pitanje šta je objektivno bolje, nego šta očekujemo u doživljavanju filma vizuelno. A to definitivno nije 60fps, znamo kako to deluje.

Isto kod ove igre npr, 60 je bolje, A 30 više IZGLEDA kao film, a to možda ima smisla u ovom primeru.

Mada, za određene žanrove, ništa bez 60 fps.
 
Poslednja izmena:
film je nesto sasvim drugo, tu nemas ti nikakve kontrole nad prikazom, gdje u igri moras se okrenuti, skociti, nanisaniti itd. Sto naravno trazi ostre pokrete. Mozda jest bolje 25 fps onom ko nema obicaj da igra igre stalno na 60fps lock a ne kao sto si naveo "5-105" sto je apsurdno samo po sebi, ali dobro ne sudim toliko ne znanje.
 
Nazad
Vrh Dno