Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Hm, onda bi možda najpametnije bilo da podnesem zahtev u VIPu za prebacivanje broja jer 18. ističe ugovorna obaveza i onda kada prebace broj da ugasim ostale usluge, to je maksimum nedelju dana.

Da citiram sebe i odgovorim:

Za ljude koji bi da prenesu broj iz MTSa u VIP recimo, a broj im je u boksu (i ugovorna obaveza za BOX istekla), treba da odu u MTS i izvade broj iz boksa, radnicima u MTS se kaže da se broj izdvaja iz boksa radi prenošenja u drugu mrežu i kada to završe idete kod operatera kod koga prebacujete broj. Juče sam bio i raspitao se pošto prelazim sa MTSa na VIP.
 
Pozdrav ljudi, da li postoji mogucnost da sam izmenim data path sa interleaved na FAST?
zvao sam telekom, kazu prosledili su tehnickoj i da ce uloziti maksimalan napor da to odrade.
Zelim to da promenim jer mi je ping dupliran u odnosu na stari BOX. Pre mi je je brzina bila 10mbps, ping ka Mtsu 10-12ms, a sada mi je net 50mbps a ping 25. (igram online znaci mi nizak ping :))
Izgleda da im je po default na vecim BOX paketima interleaved mod. Centrala mi je blizu, tako da ne bi trebalo da bude problema sa tim i vidim po netu da na VDSLu ne bi trebalo da ima problem sa FAST modom.
Ako neko ima tutorijal ili bilo sta sto bi mi pomoglo, bio bih jako zahvalan..
 
Ma zovi opet, to oni menjaju,kakvi tutorijali...
 
Ne mogu tacno da se setim na kojim profilima na VDSL-u je moguc FAST, pisao je neko o tome....
 
Ovo je neverovatno. Pre neki dan sam otisao po novu opremu i ovo je uzas. Internet nikad sporiji, ponudili mi neku opciju koliko sam skapirao 20mb za 200 din vise ili tako nesto. Nebitna mi je brzina, pre mi je bio 10mb i to mi je odgovaralo. Ovo sad sa novom opremom (ZTE modem, pre toga Huawei) je uzas, ne mogu da pogledam klip na fejsu kao covek, zabode na pola klipa. Da li da ih zovem ili sta da radim?
Stare kablove sam zamenio novim i sve sto treba.
 
Znači još 1 razlog da se ne menja ugovor.

Sent from my x600
 
Pustili mi 16mb, a net se vuce...
Izmerim na speedtest.net brzina dl ne moze da dodje ni do 10mb, a upload je oko 1.70 dok je ranije bio do 1.
Haos! :mad:
 
Moji matori imaju BOX 3 i vec sigurno zadnja 2 meseca, a mozda i vise imaju problema..stalno im se pojavljuje medijska greska ( valjda 104200 ), pa nemogucnost vremenske sihronizacije...nece, nece, pa proradi samo od sebe, pa opet nestane. Danas sam bio kod njih i ladno ceo dan nisu imali ni tv ni net...

Prijavljivali su kvarove stalno. Dodje majstor nesto zameni i kaze sad ce da radi normalno..i radi dok ne zamakne. Drzi vodu dok majstori ne odu. Pa opet zovi, prijavi kvar, pa se oni penju na banderu, nesto zamene i kazu sad ce da radi...do mojega..i to u nedogled. Mislim da su dolazili do sada siguno nekih 10-tak puta do sada.

E sad ono sto mene zanima. Dal oni mogu da raskinu ugovor sa MTS-om jer ocigledno ne mogu da obezbede stabilnu i kvalitetnu vezu ? Pretpostavljam da se smetnje javljaju zbog lose kucne instalacije al valjda to nije problem mojih matorih..MTS je valjda proverio da li kuca ima tehnickih mogucnosti za uslugu koju pruzaju i koju na kraju krajeva naplacuju.

Znaci, dal oni mogu da zatraze raskid ugovora, jer MTS ne moze da obezbedi kvalitetnu uslugu koju redovno naplacuje ? Ako odbiju taj predlog dal postoji neka varijanta zalbe RATEL-u ili mozda Agenciji za zastitu potrosaca..ne znam oni su mi pali na pamet ?
 
Mogu

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Zdravo!
Nov sam ovde!
Vidim da se pojavio novi prozorcic na novoj mts platformi kada se ide na ekstra->dodatne usluge i kada se tu klikne pojave se aplikacije, ali je sve prazno.Da li znate nesto o tome ?
 
Zanima me da li jos uvek vazi promena paketa tj. NET50 u odnosu na NET10 razlika 200 dinara?

Hvala :)
 
Šta bi sa onim besplatnim gledanjem televizije na mobilnom i tabletu? Da odjavljujemo li to?
 
Ne moras pre 31.08, a siguran sam da ce i posle biti free do NG, pa onda Jopet :)


Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Ja videh jutros, oba su 10 incha. Alcatel Pixi i Lenovo IdeaPad MIIX 300. Ja ih zvao da pitam hoće li biti u ponudi neki tableti od 7, 8 incha i kao i uvek ništa ne znaju, kada bude pojaviće se na sajtu. Ovi modeli idu samo uz box. Ranije je moglo uz kućni internet tj ADSL, ali izgleda da toga više nema.
 
Да ли неко зна нешто о овом mtsWiFi или га је користио? Не проналазим ништа о томе.
 
Ima ih na nekoliko lokacija i ako imas MTS mobilni logujes se besplatno na njega.
Ali broj lokacija je smesan. Bilo je desetak kad sam zadnji put gledao.
Naspram recimo preko 100.000 koje KT ima u Seulu:) na istom fszonu.
 
Или наспрам безброј фрај СББ Unifi и осталих локација.
 
Stoji.

S' tim da UniFi nije ni 2% jacine i pokrica KT OllehWiFi-a. Ovo su dedicated WiFi AP, ne samo neki modemcici, koji u krugu od 10m mogu da posluze, vec jedan ruter ceo blok pokriva sa 100/100 bez problema (to je bilo na Xperia S, mozda moze i vise)

U svakom slucaju, MTS WiFi je za sada samo slovo na papiru :)
 
S' tim da UniFi nije ni 2% jacine i pokrica KT OllehWiFi
Inace jako bitan i veoma koristan podatak. Dobro je znati, narocito znajuci da se u Seul ide bar nekoliko puta nedeljno, masovna pojava kod nas. :)


Pozdrav!
 
Jel' mu opet neko dirnuo SBB pa mora da radi posao Donalda Trumpa? :D
 
Realno, poređenje sa Korea telecom je... pa stvarno besmisleno. Al valja se opljunuti po sbb...
 
Nazad
Vrh Dno