Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Uuuuuu, bilo bi super. Taman sam pomislio da sam zarobljen sa ovim starim box 3.
Owim otkud dojava?

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
^ Slučajno! Moja majka u stanu ima Telekom fiksni na kojem nabije preko 1200 min mesečno + pretplata, pa zvao da vidim da li postoji "bulk" paket minuta kao na SBB (390 din za 1.500min). Nema. Ima za noćne razgovore, svašta. Koji su nekada bili besplatni. I onda mi operater kaže da su u Box od 1.1. vraćeni besplatni minuti u okviru Box-a.

Na žalost, ili sreću, ne koristim Box, sve je kod SBB-a, a lomim se da i telefon preselim kod njih jer imaju taj dodatak :) Plus bi trebalo da ispadne niža cena što je više usluga kod jednog operatera. ;)
 
Oni će verovatno ostati po starom kao do sada, mada to treba proveriti sa njima. Jer npr isto kao za net, neko potpiše 5 meseci po dinar, a za 3 meseca uz to daju i tablet. Tako da je to vrlo nezahvalno računati. Ja sam bez uo već skoro 2 godine, i čekam ok ponudu. Ja sam u avgustu obnovio uo, a od novembra daju duple MB tokom cele uo, a ja sam dobio samo prvu godinu jer je tada bilo tako.
 
Ne moze i meseci po dinar i tablet. Ali MTS vec tri puta je imao pormocije, koje po 2x godisnje nadmasi :( Tako da treba sacekati obicno da prva promo prodje, doduse ta je obicno za NET pakete samo neki jeftiniji tablet za dinar, koji inace tako nije.

Po tekstu na sajtu i sada je samo godinu, tj. pola UO, dupli net! (bilo je za celu, sada pise kao da je za pola)
 
Ja sam našao na sajtu da su produžili akciju do 28.2 ali za tv na više uređaja piše i dalje da je samo do 31.12.2016 besplatno. Screenshot_2017-01-03-23-17-08.jpg
 
Šta nema neograničenih minuta za prošlogodišnje ugovore?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Uskoro mi ističe dvogodišnja ugovorna obaveza za Box 3, sa brzinom interneta do 10 Mbps, s tim što je to u realnosti ovako nešto:



Produžio bih ugovor sa njima ako moja linija može da izvuče barem 20 Mbps, a ako ne, prešao bih na SBB.

Gledao sam u podešavanjima, i deluje mi da je maksimum koji mogu da izvučem 13-13,5 Mbps.

Jesam li u pravu, ili da probam da pitam u kol centru za 20 Mbps?

ADSL.jpg
 
Nemaš šanse za veću brzinu.
Daleko si od ipana a i parica ti je u užasnom stanju....
 
I pretpostavio sam, šteta. Hvala ti svakako.

A niko nema samo net u ponudi, bez TV-a ili fiksnog telefona?
 
И понеки оптичар, провери у НС да ли си близу оних који се од скоро хвале великим брзинама и малим ценама.
 
Hvala ljudi, snimio sam maločas Vip kućni internet temu, to mi deluje najbliže onome što tražim, pa se prebacujem tamo kod njih da čitam o čemu se radi ☺
 
Posto nam od skoro stavili optiku po kucama u selo, koliko sam upucen u pitanju je neka FTTH tehnologija gde mozemo imati velike brzine interneta, mislio sam da uzmem Box paket, pa mi mozda neko moze pomoci posto su mi sumnjivi ovi paketi, negde je isplativije uzeti posebno internet a ne Box paket kao sto je u slucaju Box 2 (fiksni+Net 50), ovo je moja racunica na 2 godine, ispravite me ako gresim:
Net 10 - 34.100 dinara (2 meseca gratis) + fiksni 16.080 dinara = 50.180 dinara
Box 2 (fiksni + Net 10) - 47280 dinara (2 meseca gratis)
----------------------------------------------------------------------------------------
Net 20 - 33.980 dinara (4 meseca gratis) + fiksni 16.080 = 50.060 dinara
Box 2 (fiksni + Net 20) - 49.478 dinara (2 meseca gratis)
----------------------------------------------------------------------------
Net 50 - 34.181 dinara (5 meseci gratis) + fiksni 16.080 dinara = 50.261 dinara
Box 2 (fiksni + Net 50) - 51.678 dinara (2 meseca gratis)


Da li cu placati i koliko ceo mesec to me ne zanima, mene zanima koliko cu platiti za 2 godine koliko traje ugovor. Pretplata za fiksni je negde oko 670 dinara ako se ne varam, tako? Nemam trenutno gde da pogledam.
Da li sam u pravu za ove racunice?
 
Poslednja izmena:
Telekom je po selu postavio optiku?? I to još i baš FTTH (= terminacija optičkog kabla u svakoj kući & ne ide bakar do rutera) ?? Gde je to selo? :d

A računica je ta tj da jeste kad uzmeš sve usluge posebno sa postojećim promocijama to je nešto jeftinije nego da uzmeš Box paket sa identičnim uslugama. Tipična Telekom logika, da umesto popusta što si "sklopio" sve usluge na 1 račun oni ti uzmu nekih 100-150 din više mesečno.

Fixni je 659 din.
 
Ni ja prvi put nisam verovao, ali... :) U pitanju je selo Milosevo kod Negotina. Do sada sam koristio Beotel, ali sam sada prinudjen da menjam provajdera bas zbog te optike. Svaka kuca je dobila optiku u kuci. Moj komsija vec preuzeo risiver, neki Huawei HG8245, ali ja cu cekati jos par dana. Znaci iz tog optickog kabla koji smo dobili u kuci prikljucimo risiver (nema bakra). :D
 
Ni ja prvi put nisam verovao, ali... :) U pitanju je selo Milosevo kod Negotina. Do sada sam koristio Beotel, ali sam sada prinudjen da menjam provajdera bas zbog te optike. Svaka kuca je dobila optiku u kuci. Moj komsija vec preuzeo risiver, neki Huawei HG8245, ali ja cu cekati jos par dana. Znaci iz tog optickog kabla koji smo dobili u kuci prikljucimo risiver (nema bakra). :D
Cekaj jel su vam optiku razvlacili po banderama ili su kopali po selu i polagali opticke kablove u zemlju?
To pitam iz razloga sto neko na forumu rece da je Telekom objavio tender izmedju ostalog i za samonosece opticke kablove!
 
Taj Huawei HG8245 je ONT u koji direkt ide optički kabl, čini mi se da je te rutere Telekom davao korisnicima u naselju Stepa Stepanović, gde optika stiže direkt u stan - FTH.
 
Selo dobi ONT,vo imje oca.
Hahaha, kako god to je pun pogodak i ulaganje Telekoma u buducnost! :)
Sa FTTH u tom selu Telekom je zavrsio i zaokruzio pricu bar za narednih 40 godina i mislim da bi svuda trebalo da se preorjentisu na FTTH i batale isturene stepene koji ce za 10-ak godina opet postati usko grlo! ;)
 
Poslednja izmena:
Sjajna vest. Selo Milosevo kod Negotina postade naprednije od 3/4 Bg. Napakon su se setili da razvlace optiku direktno.
 
Cekaj jel su vam optiku razvlacili po banderama ili su kopali po selu i polagali opticke kablove u zemlju?
To pitam iz razloga sto neko na forumu rece da je Telekom objavio tender izmedju ostalog i za samonosece opticke kablove!

Da, razvlacili su optiku po banderama, postavili su i nove bandere pre 2 meseca. Imam optiku u kuci, samo da zakacim ruter na njoj. Kazu da je brzina nebitna koliko brzo moze da bude, cak i 100mb/s, ali kako je to u praksi jos ne znam, posto jos nisam uzeo ruter.
krastavac, ljudi, kad je u ovoj zemlji nesto bilo logicno. :D Kaze komsija da smo mi samo u ekspermintalnoj fazi, kao zamorcici, pa onda idu dalje. :)
 
Poslednja izmena:
Da, razvlacili su optiku po banderama, postavili su i nove bandere pre 2 meseca. Imam optiku u kuci, samo da zakacim ruter na njoj. Kazu da je brzina nebitna koliko brzo moze da bude, cak i 100mb/s, ali kako je to u praksi jos ne znam, posto jos nisam uzeo ruter.
krastavac, ljudi, kad je u ovoj zemlji nesto bilo logicno. :D Kaze komsija da smo mi samo u ekspermintalnoj fazi, kao zamorcici, pa onda idu dalje. :)
Od toga za sada nema bolje, tj FTTH optika do stana/kuce je svakako najbolje i najisplativije resenje za ubuduce!
Kada se preracuna koliko kosta jedan istureni stepen, pa jos dovesti struju i brojilo do njega, onda FTTH svakako ispada mnogo jeftinije a i bolje resenje (bar za manja mesta gde treba mnogo mini IPAN-a)!
Valjda su to napokon shvatili ljudi iz Telekoma pa se nadam da ce svima ubuduce uvoditi FTTH!?:D
 
Telekom FTTH max brzine 100/1 :D Džaba im ta optika ako u skorije vreme ne naprave neke bolje pakete, bar što se tiče uploada. Za sada nude 50/2 i 100/2 što je zaista smešno, a većina ko ima vdsl može i do 30 Mbps upload da ima. Meni piše max upload 32 Mbps, a oni daju samo 2.
 
Da li sve ovo znači da oni koji su sada na vdsl isturenom stepenu,neće nikada dobiti optiku do stana?
 
Da li sve ovo znači da oni koji su sada na vdsl isturenom stepenu,neće nikada dobiti optiku do stana?
Ma naravno da ne znaci jer bitno je da vam je dosla optika do IPANA, ali valjda su ukapirali koliko im je lakse da razvlace optiku po banderama nego da kopaju i raskopavaju ponovo ulice i asfalt.:p
Za vas ce verovatno biti solucija da se od svakog ipana pa do kuce razvlaci optika!:wave:
 
Ma naravno da ne znaci jer bitno je da vam je dosla optika do IPANA, ali valjda su ukapirali koliko im je lakse da razvlace optiku po banderama nego da kopaju i raskopavaju ponovo ulice i asfalt.:p
Za vas ce verovatno biti solucija da se od svakog ipana pa do kuce razvlaci optika!:wave:
A šta će biti sa nama što koristimo podzemne kablove?

Послато са Coolpad A8
 
Jel moze koja slika te infrastrukture u Milosevu ? Sta ste se stisli ? :D
 
Nazad
Vrh Dno