Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ja sam predlozio da zameni za novu platformu za iptv kad vec potpisuje nov ugovor, jer ne moze da se samo zameni broj u boxu bez potpisivanja 2 god UO. To je sve samo papirologija od 10-15 minuta, nista se "raskidom" ne gubi. ako hoce treba samo da ponese da vrati staru opremu i prikaci novu.
 
Ma cirkus su. Meni podzemni prolazi ispred kuće, ide još 4-5 kuća dalje pa prelazi ulicu/alsalft na banderu i onda nadzemni kablovi nazad na početak ulice (usput kulira banderu #2) , pa prelazi asfalt ide na komšijsku kuću pa odatle na moju kuću.

Obeležio sam plavom linijom šta ih sad ganjam da urade. Da razvuku 20m kabla sa te bandere #2. Znam da ni teorijske šanse nema da ih nateram da me povežu na podzemni vod... tako da daj barem za 100m da skrate.

Ratel <3
Ha, došli iz Telekoma i skratili mi ovih 100m kabla okolo naokolo. Jest da su bitni parametri rutera ostali nepromenjeni što će reći da je izvor šuma verovatno negde dalje od bandere ka centrali.
 
Jeste smesno na ove nase male brzine,ali i meni se to desava zadnjih desetak dana!
Od pre godinu dana kako imam pusteno 10 Mb/s kad god sam merio brzina je bila 8.72 Mb/s,a sada 8.51 Mb/s i ni makac dalje! :p

Isti slucaj potpuno i nimalo mi se to ne svidja.. I ping je porastao u odnosu na pocetnih 6-7.. Sad u trenucima zna da dodje i do 20, a cesto i preko.. Ali, sto rece "zexoni", brzina se zakucala na 8.51 i ne mozes ni puskom da je nateras da se promeni.. Nista mi ne znaci ta varijacija, ali ako postane ucestalo, postace i ozbiljan problem... Za sada cu da cutim sto njima najvise odgovara :D
 
Nešto razmišljam da uzmem telefon preko boksa, ako ne skupim novac u kešu pa da ga uzmem na oglasima kada se pojavi, i interesuje me da li se kupovinom preko boksa plaća namet za 3g mrežu? Na sajtu lepo piše "kupovinom postpaid paketa"... a ovo je kupovina uređaja, pa me interesuje ko je preko boksa uzimao telefon da li je plaćao 3g uslugu ili ne?
 
То би теоретски можда и прошло ако би користио најновију акцију и уређај по малопродајној цени али ако узимаш уређај уз Бокс (или било који други пакет) онда је то узимање постпејд пакета са телефоном.
Napomena:Kupovinom postpaid paketa sa 3G telefonom, korisnik je u obavezi da za vreme trajanja ugovorne obaveze plaća pretplatu za 3G
 
То би теоретски можда и прошло ако би користио најновију акцију и уређај по малопродајној цени али ако узимаш уређај уз Бокс (или било који други пакет) онда је то узимање постпејд пакета са телефоном.

Potvrdjujem. Placa se 3G, ukoliko ga telefon podrzava.
 
Ali ja u boksu sada imam postpaid tarifu na koju ne plaćam 3g. Nisam siguran, ali mislim da im je pre pisalo na sajtu kupovinom bilo kog telefonskog uređaja... bla, bla, plaća se 3G pretplata. Zato sam i pitao, ali videću, i sa tom pretplatom telefon bi mi izašao oko 320 evra (alcatel idol 3) koji je 4G, pa da ne uvedu namet i na 4G, jer ovako je besmisleno da plaćam 3G a telefo 4G.
 
Poslednja izmena:
Kada se uzme 4G tel, ne placa se 3G pretplata, mislim da sam to procitao na mts facebook stranici, bas ih je neko pitao.
 
Poslednja izmena:
I ja to videh na nekoj MTS stranici, ali sada ne mogu da je nadjem! Mislim da je bilo u stvari u vestima za 4G.
 
Ja to nikad nisam placao, jer sam preko njih uzeo neku nokiu obicnu za dedu, a kupio fon posebno. Normalno imam 3g i 4g i nista ne placam za to..
 
Evo našao sam na webshop-u... "Napomena: Kupovinom postpaid paketa sa 3G telefonom, korisnik je u obavezi da za vreme trajanja ugovorne obaveze plaća pretplatu za 3G servis, pravo na korišćenje 4G usluge imaju korisnici sledećih tarifnih profila: Miks XXL, Super, Super Plus, Mobilni Net L i Mobilni Net XL i u tom slučaju korisnik ne plaća pretplatu za 3G servis"
 
Država najavila prodaju Telekoma.
Jel MTS u potpunom vlasništvu TS?
 
Imam obican box paket (net tv fixni) koji mi trenutno traje i i dalje sam pod ugovorom, da li mogu da uzem smart fon sa box4 ponudom i obnovim ugovor ili mora da se ceka da ovaj istikne? Uzeo bi box pondu na rate.
 
Ako nisi u prethodne dve godine uzimao telefon, tablet, onda možeš uzeti bilo koji fon sa bilo kojim box paketom i samo ti se ugovor produžava na narednih 24 meseca.
 
Imam obican box paket (net tv fixni) koji mi trenutno traje i i dalje sam pod ugovorom, da li mogu da uzem smart fon sa box4 ponudom i obnovim ugovor ili mora da se ceka da ovaj istikne? Uzeo bi box pondu na rate.

Ja sam tako uradio ,imao sam box 2/net i fixni/,i potpisao box 4,i uzeo idol 3.Mozes uzeti i box 3 ,ali mora da bude sa mobilnim u boxu,sto je neisplativo,jer mislim da je box 4 ss tv-om sluplji 500 dinara.
 
Ja sam tako uradio ,imao sam box 2/net i fixni/,i potpisao box 4,i uzeo idol 3.Mozes uzeti i box 3 ,ali mora da bude sa mobilnim u boxu,sto je neisplativo,jer mislim da je box 4 ss tv-om sluplji 500 dinara.

E baš tebe da pitam... Kako ti izgleda idol 3, pošto ga čekam ovih dana da mi stigne? Čisto, ono prvi utisci :) A za ovo što si napisao, jesi li siguran da moraš imati box sa mobilnim paketom da bi uzeo telefon? Mislim da možeš uzeti telefon bez da prelaziš na box 4 ili bilo koji drugi box sa mobilnim paketom u njemu. Jer njemu treba telefon u koji će staviti svoju karticu koju inače koristi. Mislim da nemaju uslova po tom pitanju.
 
E baš tebe da pitam... Kako ti izgleda idol 3, pošto ga čekam ovih dana da mi stigne? Čisto, ono prvi utisci :) A za ovo što si napisao, jesi li siguran da moraš imati box sa mobilnim paketom da bi uzeo telefon? Mislim da možeš uzeti telefon bez da prelaziš na box 4 ili bilo koji drugi box sa mobilnim paketom u njemu. Jer njemu treba telefon u koji će staviti svoju karticu koju inače koristi. Mislim da nemaju uslova po tom pitanju.

Nisam ga ni ja uzeo ,jer ga nema u poslovnici,kod mene,samo je narucen.Imao sam prilike da ga pogledam u lokalnoj radnji i veoma mi se svideo.Posto mi je istekao ugovor kod telenora,a meizu m1 note nije vise u ponudi ,ovo mi je bilo najjeftinije resenje da uzmem sa dobrim aparatom.Ako misli da uzme aparat preko box-a ,onda je mobilni u boxu obavezan.Naravno on moze uzeti bilo koji telefon na obicnu pretplatu.Ovo je moje misljenje .Mada evo i oni to potvrdljuju ,sa njihovog sajta.
,,Važi za sve nove korisnike koji potpišu ugovor na 24 meseca za bilo koji BOX paket koji obuhvata i mobilnu liniju.,,
 
Aha, onda uslovljavaju da se uzme box 4, ili neka "krnjava" box 3 varijanta, a što se tiče fona, nisam uspeo da ga vidim uživo, osim ovoga na klipovima, mislim da će biti to, to :)
 
Poslednja izmena:
Evo našao sam na webshop-u... "Napomena: Kupovinom postpaid paketa sa 3G telefonom, korisnik je u obavezi da za vreme trajanja ugovorne obaveze plaća pretplatu za 3G servis, pravo na korišćenje 4G usluge imaju korisnici sledećih tarifnih profila: Miks XXL, Super, Super Plus, Mobilni Net L i Mobilni Net XL i u tom slučaju korisnik ne plaća pretplatu za 3G servis"

Samo da kažem da box postpaid tarifa ne ulazi u navedene tarifne profile koji su pošteđeni plaćanja 3G usluge... Znači, ko od box korisnika uzme telefon koji podržava 3G, 4G uslugu, plaćaće 118 dindži mesečno više. Stigao mi telefon i ugovor, kao i aneks ugovora za 3G.
 
Ja sam tako uradio ,imao sam box 2/net i fixni/,i potpisao box 4,i uzeo idol 3.Mozes uzeti i box 3 ,ali mora da bude sa mobilnim u boxu,sto je neisplativo,jer mislim da je box 4 ss tv-om sluplji 500 dinara.

da kul hvala :D

utisci za idol 3 ?
 
Evo ja da kažem... Telefon je fenomenalan, drugi put da uzimam telefon na neviđeno, jer nisam imao prilike da ga vidim uživo. Tek ga upalio ono, nisam nešto preterano baratao sa njim, nemam kad :) Dobio sam uz njega dve micro-sim kartice, jedna prepaid koja mi i ne treba, a druga je postpaid. E sad, pretpostavljam da je ova postpaid sa brojem što mi je u box paketu... Stavio u telefon, ubacio pin, ali nije u funkciji. Nemam predstavu šta da radim, totalno sam zbunjen :)
 
Poslednja izmena:
Evo ja da kažem... Telefon je fenomenalan, drugi put da uzimam telefon na neviđeno, jer nisam imao prilike da ga vidim uživo. Tek ga upalio ono, nisam nešto preterano baratao sa njim, nemam kad :) Dobio sam uz njega dve micro-sim kartice, jedna prepaid koja mi i ne treba, a druga je postpaid. E sad, pretpostavljam da je ova postpaid sa brojem što mi je u box paketu... Stavio u telefon, ubacio pin, ali nije u funkciji. Nemam predstavu šta da radim, totalno sam zbunjen :)

Pa zovi korisnicki servis ,jel si uzeo model od 5.5 incha
Glupo pitanje sad vidoh da 4.7 nemaju
 
Poslednja izmena:
Videću to sutra, ne pokazuje ni mreža da ima, pomislio da nema veze što mi je aktivna ova obična kartica što mi je u drugom telefonu, međutim isto.
 
ne pokazuje ni mreža da ima, pomislio da nema veze što mi je aktivna ova obična kartica što mi je u drugom telefonu, međutim isto.
Vidi,dok ti ne ugase tu "obicnu" karticu,ovu novu u box-u ti sigurno nece aktivirati ako su isti broj!Ali verovatno je to vec sredjeno u toku noci! :)
 
Nazad
Vrh Dno