Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Dakle, 150min je besplatno u Srbiji u fixnoj telefoniji, bez obzira na operatera fixne telefonije?
A stavka pod 2 je besplatno samo ka fixnim brojevima mts-a.
Imaj na umu da su ovi besplatni minuti ka Telekom dostupni tek nakon minuta ka svim mrezama. Ako samo telekom mozes, onda ti dodje na isto, ali ne mozes zvati 150 minuta Telekom, i onda SBB/Telenor fixne besplatno iz onih 150 minuta, jer su potrosene na Telekom vec.

Ovo rade i drugi operateri odavno i mnogo pre MTSa, tako da to nije nista cudno, cisto da se ne bunis :D
 
Шта раде одавно, нуде бесплатне разговоре у мрежи? Па СББ тек пар година има телефонију, остали или уводе или још нису а и да јесу, сигурно ми више значе позиви према мтс фиксној него према СББ фиксној. На овој последњој знам једног а сви остали су апсолутно на мтс-у. Многима су ти бесплатни позиви према телеком фиксној сасвим добра опција.
 
Mislim da te nisam razumeo.
Malo si me zbunio.
150min je besplatno ka SVIM operaterima fixne telefonije (na mesečnom nivou,naravno).
A one NULA minuta impulse mogu da trošim 'besplatno', samo ukoliko je ostvarena veza izmedju mts <----->mts koristika,nakon potrošenih 150min KA SVIM fixnim operaterima.

Ukoliko se, nakon isteka tih 150min, pozove fixni nekog drugog operatera..tj. ostvari se veza izmedju mts <------> SBB korisnika, recimo, tada više minuti nisu NULA, već sa tarifiraju prema mts važećem cenovniku.

Ja sam to tako shvatio.
 
Radi, trazi mi da instaliram plugin (probao sam u VMu, radi nakon instalacije plugina, cak mi se i svidja interfejs, a to je retkost za bilo koji sajt mladji od godinu dana)

Ali nemoj da te cudi ova greska, MTSov sajt iz nekog razloga trokira random od poslednje izmene, negde avgusta! Vrlo verovatno samo ubodes termine kada ti baguje. a zasto se to desava - pa da bi se prodao po nizoj ceni :D
А да ли ти имаш IPTV код Телеком-а? Покушавао сам много пута и сваки пут ми показује исто од када сам отказао IPTV.
 
Ukoliko se, nakon isteka tih 150min, pozove fixni nekog drugog operatera..tj. ostvari se veza izmedju mts <------> SBB korisnika, recimo, tada više minuti nisu NULA, već sa tarifiraju prema mts važećem cenovniku.
Добро си схватио, првих 150 минута имаш за позиве према било којој фиксној мрежи. После тога сви позиви према мтс мрежи су фрај а позиви према СББ и осталима су ~1 динар по минуту.
 
Dobro si shvatio, nego vecina previdi taj deo, pa misli da su besplatni minuti ka TS mrezi paralelno troseni sa onih 150 ka drugima.
(cale, mislio sam na Telenor koji je valjda prvi tako nesto uveo, pa VIP, koji je uveo najbolju opciju (paralelno) pa vratio opet na staro njesra...)

Pobeda, imam na svoje ime IPTV, ali ne na adresi na kojoj sam.
Ako ne mozes uospte da otvoris stranicu, mogu da se kladim da je do MTS sajta, a ne do tebe ili potrebe da imas IPTV.
Probaj da ga otvoris preko neke javne wifi mreze ili mobilnog neta, cisto da vidis da li radi.

BTW, probao sam na fonu preko VIP mreze da otvorim sajt, otvara ga isto kao i preko kucnog WiFi-a. (na mobu ostaje prazna stranica, ali ne javlja gresku, sto je i ocekivano)
 
Poslednja izmena:
Mogu li se streamovi gledati nekim drugim putem ili samo preko browsera?
Mislim na VLC ili enigma 2 risivere.
 
Svetlucala je dioda kod stare, nemoguće da otkaže sad kod nove :)

Ta dva primera mi se desavala druze ,ali pozovi ih sutra ,videce gde je problem ,ako je nesto ozbiljnije dodju odmah,za to imaju svaku pohvalu od mene.

Pozvao ih sinoć, izložio problem i rekoše ništa da ne pipam stb platforme, probaće daljinski da otklone problem. Nisu ni pokušali, blejao sam celo veče u ekran i čekao. Biću džentlmen danas pa ću ih zvati sutra :)
 
Имам Chrome, Mozillu и Edge, свуда је исто. Покушао сам и да икључим антивирус привремено али ништа.
 
Na chrome-u ne radi zapravo radi objasnjavao sam koje je resenje, za druga dva ne znam zasto ti ne radi meni radi na Chrome, Operi, FF.
 
Meni jedino radi na Internet explorer-u, na windows-u10. Probaj njega
 

Prilozi

  • MTS.jpg
    MTS.jpg
    280.1 KB · Pregleda: 148
Poslednja izmena:
Heh čuvene bele isprekidane linije na gornoj ivici. Amaterizam...
 
Хвала људи, дефинитивно је онда нешто до мене али не могу да провалим шта? Чак сам скинуо и Сафари да пробам и ништа :)

2015-11-29_175405.jpg
 
Zavisi sve od rezolucije koji daje izvor kanala. Ako nije 16:9 onda se pojave ove ivice kao nus pojava toga što dekoder razvlači sliku....
 
@Drakenzen: Ne bih rekao da je to posledica dekodera, pošto sam to viđao i u Chrome na "TVsvuda" Radijus Vektora i raznoraznim streamovima, i na TV-u kod D3i risivera i IPTV.
Pre bi moglo da bude do enkodera :)

Ja zbog tih sra*ja držim HDMI port TV-a na kom je D3i risiver na "16:9" AR (na kom moj TV iz nekog razloga odseca sigurno nekih 30px vertikalno) umesto na "Screen Fit" kao što je za HDMI port na kom je Android box. Samo da ne vidim te linije na par domaćih kanala. Sreća pa TV pamti to podešavanja za svaki HDMI port posebno...
 
@shamanNS, okačih izgleda parametre na pogrešnom mestu, a vidim da se razumeš pa samo htedoh da pitam kakvi su mi parametri i kakva je parica jer sam naumio da uzimam super box ali za sada je problem daljina od centrale koja iznosi 450m, pa me interesuje da li možda tu postoji još neki problem osim daljine? Inače sam na box 4 paketu. Evo i screen shota:

Screenshot_2015-11-29-11-54-20.png
 
Poslednja izmena:
Ništa mi ne "iskače u prvi plan" (jest da prvi put vidim tako male vrednosti za downstream output power), nemaš more grešaka... verovatno zbog udaljenosti. Mada jesu ti SNR margine malo previše niske i pored Interleave-a a port ti je konfigurisan na samo 14 Mbps. Još niže bi bile na 20.

Probaj da odeš do poslovnice i pitaš jel možeš nekom molbom to da rešiš, da bar dođu odrade merenja parice.
 
Ništa mi ne "iskače u prvi plan" (jest da prvi put vidim tako male vrednosti za downstream output power), nemaš more grešaka... verovatno zbog udaljenosti. Mada jesu ti SNR margine malo previše niske i pored Interleave-a a port ti je konfigurisan na samo 14 Mbps. Još niže bi bile na 20.

Probaj da odeš do poslovnice i pitaš jel možeš nekom molbom to da rešiš, da bar dođu odrade merenja parice.

Koki parametar se ubacuje u onu tabelu koju si vec kacio ,da ti kaze udaljenost od centrale.
System Information

Item Description
Product Name EchoLife HG520c
Physical Address e8:39:df:82:e7:7e
Software Release V100R001B133 SerbA1
Firmware Release 3.10.29.0-1.0.7.0
Batch Number RTC10P0.133.310290
Release Date 2010/12/03
ADSL Description
ADSL State Show Time
Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 25836 / 1180
Bandwidth Down/Up(kbps) 14336 / 1020
SNR Margin Down/Up(dB) 19.2 / 11.1
Attenuation Down/Up(dB) 0.0 / 4.7
Power Down/Up(dBm) 0.0 / 12.3
CRC Down/Up 0 / 2
FEC Down/Up 0 / 0
HEC Down/Up 0 / 0
System Up Time 0:19:24
DSL Up Time 0:18:05
PVC Select
PPP Up Time 0:18:02
 
Hvala puno shamanNS, videću nešto da uradim po tom pitanju, možda sutra dođu do mene zbog problema koji sam izneo u nekoliko postova iznad u vezi nove platforme (na jednom tv-u radi na drugom prijavljuje grešku u "IP pristupu", ma šta to značilo). E sad, sumnjam na utp kabl koji mi se proteže od prizemlja do sprata, na pragu od vrata je već "gnjecav" od gaženja (nije vredelo pričati "diži noge preko kabla ženo", još kad obuje obuću na štiklu...), a bio kratak nekoliko metara da ga opaučim oko štoka od vrata. Sinoć prikačim laptom na taj utp kabl (u adsl modem port1 jer je port2 za drugi stb), da proverim da li je internet šljaka. Laptop prepozna modem, ali kad odem na neki sajt samo vrti, ne otvara ništa. Samo mi je rebus kako je do juče sve šljakalo sa starom platformom, ako je kabl problem. Danas ću sa drugarom da odradim krimpovanje, ako su možda žabice problem. Najviše bi mi odgovaralo da naručim kabl od 20m sa fabričkim žabicama ali u tom slučaju moram da provrtim postojeću rupu da bi žabica prošla kroz ploču, biće jeba ali šta drugo da radim. To sve pričam ako se ispostavi da žabice nisu problem.
E sad, šta sam hteo da pitam... Kad je kabl "načet", bilo žabice ili on sam, može li on da emituje kakav takav internet signal? Tipa, ima ga, pa nema, štuca, trokira, ili ako je imalo načet da jednostavno nema ništa? Jer meni je kod starog stb-a treperila žuta lampica iza, dešavalo se ponekad da se slika zamrzne i da seca, u zadnje vreme baš retko, ali to sam prepisivao sve lošem vremenu ili platformi. Zvali su me danas iz podrške pa je ostalo da se čujemo sutra da vidim da li je kabl ili do njih.
 
Poslednja izmena:
Danas završeno, problem bio u pogrešnom redosledu parica u žabici. Kako je stara platforma šljakala nemam pojma. Došao čovek danas i završio posao za pet minuta.
 
Od nedavno imam dosta problema sa internetom, cesti restarti, zagusenje i slicno. E sad, mislio sam prvo ovde da pitam za savet pre nego sto pozovem podrsku koja ce mi verovatno samo smanjiti brzinu i radice stabilno sto i ne bih bas da se desi. Evo ih podaci iz mog ruteta:
16fcad7c29aaa90730f42cabd8e97300.jpg

U pitanju je JetSpeed ruter. Imam i HG520c koji kada prikljucim internet skoro da ni ne radi, ovaj bar koliko toliko trpi sve to trenutno.
Ono sto mene najvise buni je to sto ja u kuci hvatam neki otkljucan wireless (prerpostavljam da je od komsije kuca-dve od mene sa kojim nazalost ne pricam), na koji sam se povezao da bih uporedio parametre i imam i sta da vidim:
234a62bd279b20e7f49e4235934c812b.jpg

Zanima me misljenje da li je moguce da su lose instalacije? I da li bi to sluzba nekako resila kada bih podneo zahtev? Hvala unapred za svaki savet. :)

Edit: U medjuvremenu sam prosetao po komsiluku i u svega par kuca downstream attenuation varira od 19 do 22, dok je kod mene jelte 28. Takodje, prililom restarta rutera SNR margina se stabilizuje:
154975a8a1c7b69fd751ae35bd08add4.jpg
 
Poslednja izmena:
Да ли могу да користе ту услугу корисници који немају IPTV a неко им да налог?

Radi preko Mozille sa instaliranim VLC pluginom (prilikom instalacije VLC-a obavezno pogledati da li je čekirana opcija Mozilla plugin i ActiveX plugin (za IE)). I radi preko IE-a. Preko Chrome-a ne znam, i ako radi verovatno je neka budževina. Preko Edga neće, sam browser još uvek ima dosta bagova.
Btw, kada se otvara stranica preko Mozille, moguće da će malo duže učitavati plugin..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno