Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Da li se isplati box paket uzela bi klincu i sa mobilnim ?? ili je neka druga varijanta bolja??
 
Slazem se. Ukoliko menjaju uslove treba da obaveste korisnike. A sto se tice obavestenja o preteranom trosenju minuta to odavno postoji u stranim zemljama, pogotovu za roming, uostalom kao sto stize obavestenje da si potrosio 50% brzog neta, tako isto moze (a po meni bi trebalo) da stigne i za minute kad vec nece da stave zvanicnu app koja sama meri potrosnju i stoji kao widget da uvek vidis na cemu si.

Evo ga još jedan neobavešteni Koštunica. :)

Za tvoju informaciju ima i zvaničan app i widget o potrošnji tako da ti tvrdnja ne stoji

Ko vodi računa taj nađe rešenje ko ne nađe izgovore.
 
Evo ga još jedan neobavešteni Koštunica. :)

Za tvoju informaciju ima i zvaničan app i widget o potrošnji tako da ti tvrdnja ne stoji

Ko vodi računa taj nađe rešenje ko ne nađe izgovore.

Ok je to za ljude koji imaju andorid ili neki drugi sistem ali sta je sa ljudima koji nece da koriste takve telefone nego mu je dovoljan stari telefon sa tastaturom, kako on da zna kada je presao limit? OK sada ces da kazes da kod svakog operatora moze da se prati stanje koliko je ostalo minuta i poruka ali evo ti primer kod MTS-a svakog meseca pred kraj istog nedelju dana ne mozes da vidis stanje na racunu isto tako i par dana pocetkom novog meseca jednostavno je nemoguce da se dobije uviid u stanje racuna. I onda ja treba m da budem milan tarot da znam jesam presao dozvoljen limit ili ne.

Jednostavno bi trebali da uvedu sistem obavestenja u vidu poruke koja ce te obavesti kada nemas vise besplatnih minuta i poruka, nebitno o kojim telefonima se radi.
 
Pa ako ne moze preko koda da se prati stanje, zasto mislis da bi poruka pomogla? (ne bi bila poslata)

Inace, MTS je mesec dana ranije i na sajtu i u racunu dao obavestenje o promeni Box paketa. Za razliku od nekih, koji su dali to obavestenje MESEC DANA POSLE PROMENE uz povecani racun :)

U ugovoru pise da su duzni da objave javno tu promenu, i njihov sajt je, nazalost, dovoljan. (isto vazi i za VIP i Telenor i SBB..)
Znaci, obaveza je korisnika da bude u toku. Nazalost, to se nece poboljsati u korist korisnika, samo ce vise i vise stvari biti takve. Za sada bankarske usluge i telekomunikacione.
 
Evo ga još jedan neobavešteni Koštunica. :)

Za tvoju informaciju ima i zvaničan app i widget o potrošnji tako da ti tvrdnja ne stoji

Ko vodi računa taj nađe rešenje ko ne nađe izgovore.

Ok je to za ljude koji imaju andorid ili neki drugi sistem ali sta je sa ljudima koji nece da koriste takve telefone nego mu je dovoljan stari telefon sa tastaturom, kako on da zna kada je presao limit? OK sada ces da kazes da kod svakog operatora moze da se prati stanje koliko je ostalo minuta i poruka ali evo ti primer kod MTS-a svakog meseca pred kraj istog nedelju dana ne mozes da vidis stanje na racunu isto tako i par dana pocetkom novog meseca jednostavno je nemoguce da se dobije uviid u stanje racuna. I onda ja treba m da budem milan tarot da znam jesam presao dozvoljen limit ili ne.

Jednostavno bi trebali da uvedu sistem obavestenja u vidu poruke koja ce te obavesti kada nemas vise besplatnih minuta i poruka, nebitno o kojim telefonima se radi.

Pa...nije baš tako :)

Na *797# mogu baš svi da provere potrošnju.

Istina da ona ume da se " gubi " tokom meseca ali je vrlo ažurna i gotovo da radi isto kao i aplikacija.

Aplikacija je samo multimedijalno unapređen *797# servis
 
Pa ako ne moze preko koda da se prati stanje, zasto mislis da bi poruka pomogla? (ne bi bila poslata)

Inace, MTS je mesec dana ranije i na sajtu i u racunu dao obavestenje o promeni Box paketa. Za razliku od nekih, koji su dali to obavestenje MESEC DANA POSLE PROMENE uz povecani racun :)

U ugovoru pise da su duzni da objave javno tu promenu, i njihov sajt je, nazalost, dovoljan. (isto vazi i za VIP i Telenor i SBB..)
Znaci, obaveza je korisnika da bude u toku. Nazalost, to se nece poboljsati u korist korisnika, samo ce vise i vise stvari biti takve. Za sada bankarske usluge i telekomunikacione.

Bila reklama i na tv i u novinama preko cele strane ja video lično.

To je počelo da se emituje još od polovine juna
 
Poslednja izmena:
Da li se isplati box paket uzela bi klincu i sa mobilnim ?? ili je neka druga varijanta bolja??

Bilo koj mobilni uz BOX paket je skup.

Za aparat ima jeftinije varijante.

BOX kao paket više usluga se isplati nego da svaku plaćaš pojedinačno.
 
Poslednja izmena:
A da možda počnem da vam pišem na kineskom valjda bi ste me onda bolje razumeli :)

Prvo prodavac mesec dana pre nego što krene nova usluga objavljuje svoju novu ponudu putem javnih glasila ( tv, radio, novine, sajt ).

E sad ako on i pored toliko razglasa nije čuo za promenu paketa ( teško poverovati ali ajde tako se desilo) onda je morao kada je dobio prvi uvećani račun da pošalje reklamaciju i vidi o čemu je reč ( odgovornost prema svojim obavezama).

Šta on radi nastavlja narednih 6 ( ŠEST) meseci da plaća uvećani račun i nakon tog perioda dođe na forum da se nama žali na zlikovce iz telekoma koji su promenili paket.

A šta si radio celo ovo vreme?

Ništa plaćao uvećane račune. :)

E pa plaćaj i dalje. :)

Najgore što mislite da kada potpišete ugovor da ste sve završili i da je vaše samo da redovno izmiruje račune, a za ostalo ste "gluvi i slepi" i indiferentni.

To se zove neodgovornost prema svom novcu i obavezama koje plaćaš.

Нисам ни видео ту најаву за промену пакета, а и да јесам, не бих вероватно реаговао, помислио да се то мене не тиче јер имам уговорену обавезу на још годину дана.
Нормално би било да се то односи на нове кориснике, а старе уговоре испоштовати. Рок за рекламацију је био осам дана, а гомила људи се након тих осам дана жалило, али безуспешно...
Рачуни нису били увек увећани јер нисам увек пробијао квоту. Последња два рачуна су ми значајно увећана и тек тада сам проверио... За прошли месец потроших 480 минута укупно (што је испод минутаже коју сам потписао у уговору) и добих рачун од 5600 динара.
Моја је грешка што избегавам гледање телевизије и што не пратим све форуме... Нисам некакав напаљени клинац који мисли да је најпаметнији, да се разуме у све, који прати све па да имам времена да по форумима паметујем о свему и свачему...
 
Нисам ни видео ту најаву за промену пакета, а и да јесам, не бих вероватно реаговао, помислио да се то мене не тиче јер имам уговорену обавезу на још годину дана.
Нормално би било да се то односи на нове кориснике, а старе уговоре испоштовати. Рок за рекламацију је био осам дана, а гомила људи се након тих осам дана жалило, али безуспешно...
Рачуни нису били увек увећани јер нисам увек пробијао квоту. Последња два рачуна су ми значајно увећана и тек тада сам проверио... За прошли месец потроших 480 минута укупно (што је испод минутаже коју сам потписао у уговору) и добих рачун од 5600 динара.
Моја је грешка што избегавам гледање телевизије и што не пратим све форуме... Нисам некакав напаљени клинац који мисли да је најпаметнији, да се разуме у све, који прати све па да имам времена да по форумима паметујем о свему и свачему...

ista pesma i kod mene , pojedincima nevredi pricati
 
Mislim da su se oni u ugovoru ,vec ogradili od toga nekako ,nema ovo veze sa gledanjem televiziji .Ali kao sto armor rece kod prvog probijanja racuna ,morao si da reagujes .Ja kod matoraca imam iptv i stigao je 400 kinte veci racun za zadnji mesec,pozovem i pitam ,zbog cega mi je naplacen hbo ,kad je gratis do februara ,kazu to je samo za nove pretplatnike paketa ,oni koji su vec pretplacene ,placaju standardno.Toliko o njima i koliko vode racuna o starim pretplatnicima.
 
A da možda počnem da vam pišem na kineskom valjda bi ste me onda bolje razumeli :)

Prvo prodavac mesec dana pre nego što krene nova usluga objavljuje svoju novu ponudu putem javnih glasila ( tv, radio, novine, sajt ).

E sad ako on i pored toliko razglasa nije čuo za promenu paketa ( teško poverovati ali ajde tako se desilo) onda je morao kada je dobio prvi uvećani račun da pošalje reklamaciju i vidi o čemu je reč ( odgovornost prema svojim obavezama).

Šta on radi nastavlja narednih 6 ( ŠEST) meseci da plaća uvećani račun i nakon tog perioda dođe na forum da se nama žali na zlikovce iz telekoma koji su promenili paket.

A šta si radio celo ovo vreme?

Ništa plaćao uvećane račune. :)

E pa plaćaj i dalje. :)

Najgore što mislite da kada potpišete ugovor da ste sve završili i da je vaše samo da redovno izmiruje račune, a za ostalo ste "gluvi i slepi" i indiferentni.

To se zove neodgovornost prema svom novcu i obavezama koje plaćaš.

Нисам ни видео ту најаву за промену пакета, а и да јесам, не бих вероватно реаговао, помислио да се то мене не тиче јер имам уговорену обавезу на још годину дана.
Нормално би било да се то односи на нове кориснике, а старе уговоре испоштовати. Рок за рекламацију је био осам дана, а гомила људи се након тих осам дана жалило, али безуспешно...
Рачуни нису били увек увећани јер нисам увек пробијао квоту. Последња два рачуна су ми значајно увећана и тек тада сам проверио... За прошли месец потроших 480 минута укупно (што је испод минутаже коју сам потписао у уговору) и добих рачун од 5600 динара.
Моја је грешка што избегавам гледање телевизије и што не пратим све форуме... Нисам некакав напаљени клинац који мисли да је најпаметнији, да се разуме у све, који прати све па да имам времена да по форумима паметујем о свему и свачему...

Istina da su korisnike sa starim ugovorima trebali da ispoštuju do kraja.

Mts je tu ispao jako bezobrazan.

Nažalost i druge firme nemaju sluha za stare korisnike i usluge koje njima pružaju, već ih samo prekomanduju u nove usluge pod izgovorom da je novo bolje.

A pitanje je zaista za koga je to bolje.

Ovi iz Telekoma se barem trude da vas obaveste na vreme za razliku od mnogih, a vi bacite pogled i nemojte da " mislite " da ste uvek u pravu već proverite za svaki slučaj o čemu se radi.

Ja tebe razumem ali ovo je tvoja (ne)odgovornost prema sopstvenim obavezama i moraš se suočiti sa tim.
 
Obaveštenje je pravovremeno stiglo iz Telekoma. Ako se ne varam, bila je i u drugom dnevniku vest da poskupljuje fiksna telefonija. Logično je bilo da poskupljuje i boks, pa je trebalo raspitati se. Ko misli da ga nisu obavestili na odgovarajući način, uvek može da potraži pravnu pomoć.
 
Mislim da su se oni u ugovoru ,vec ogradili od toga nekako ,nema ovo veze sa gledanjem televiziji .Ali kao sto armor rece kod prvog probijanja racuna ,morao si da reagujes .Ja kod matoraca imam iptv i stigao je 400 kinte veci racun za zadnji mesec,pozovem i pitam ,zbog cega mi je naplacen hbo ,kad je gratis do februara ,kazu to je samo za nove pretplatnike paketa ,oni koji su vec pretplacene ,placaju standardno.Toliko o njima i koliko vode racuna o starim pretplatnicima.

Sta,naplatice HBO?Pa zar nije besplatan do kraja februara?

http://www.open.telekom.rs/iptv/News.aspx?temp=8&cid=58442
 
MTS BOX paketi!!!

Pogledaj prvu recenicu: "Postanite IPTV korisnik i ..." Ovo je vec jajarenje.

Mora se reagovati na to da se naplati ako se reklamiralo kao akcija. Ja nisam aktivirao jer sumnjam da su te akcije dobronamerne, ali me ovo vredja, jer sam i ja mogao da se prijavim na free uslugu
 
Poslednja izmena:
Sta,naplatice HBO?Pa zar nije besplatan do kraja februara?

http://www.open.telekom.rs/iptv/News.aspx?temp=8&cid=58442

Jeste ,ako si ga aktivirao posle prvog novembra ,ako si stari korisnik ,standardno naplacuji.

,,Ukoliko ste postojeći IPTV korisnik i nemate aktiviran HBO paket ili HBO Premium, da biste koristili povoljnosti ove promocije dovoljno je da HBO paket aktivirate putem IPTV menija, izborom opcija Upravljanje nalogom/Korisnički nalog/Sve usluge/.
 
Poslednja izmena:
Ja kod matoraca imam iptv i stigao je 400 kinte veci racun za zadnji mesec,pozovem i pitam ,zbog cega mi je naplacen hbo ,kad je gratis do februara ,kazu to je samo za nove pretplatnike paketa ,oni koji su vec pretplacene ,placaju standardno.Toliko o njima i koliko vode racuna o starim pretplatnicima.

rekli su ti da je samo za nove pretplatnike iptv-a, ili za nove pretplatnike hbo paketa kod postojecih iptv korisnika?

po ovome sto pise na sajtu, ne bi trebali da naplate ni starim korisnicima iptv-a, koji su aktivirali hbo od kako traje ova promocija.

" Ukoliko ste postojeći IPTV korisnik i nemate aktiviran HBO paket ili HBO Premium, da biste koristili povoljnosti ove promocije dovoljno je da HBO paket aktivirate putem IPTV menija, izborom opcija Upravljanje nalogom/Korisnički nalog/Sve usluge/Open IPTV paketi/HBO. Po isteku promotivnog perioda, od 1. marta 2015. godine, HBO paket, uključujući HBO on Demand, ćete plaćati po redovnoj ceni i nije potrebno da se ponovo prijavljujete."
 
Pogledaj prvu recenicu: "Postanite IPTV korisnik i ..." Ovo je vec jajarenje.

Mora se reagovati na to da se naplati ako se reklamiralo kao akcija. Ja nisam aktivirao jer sumnjam da su te akcije dobronamerne, ali me ovo vredja, jer sam i ja mogao da se prijavim na free uslugu

Mozes slobodno aktivirati ako nisi imao hbo ,ovo vazi samo za stare pretplatnike tog paketa
 
Poslednja izmena:
rekli su ti da je samo za nove pretplatnike iptv-a, ili za nove pretplatnike hbo paketa kod postojecih iptv korisnika?

po ovome sto pise na sajtu, ne bi trebali da naplate ni starim korisnicima iptv-a, koji su aktivirali hbo od kako traje ova promocija.

" Ukoliko ste postojeći IPTV korisnik i nemate aktiviran HBO paket ili HBO Premium, da biste koristili povoljnosti ove promocije dovoljno je da HBO paket aktivirate putem IPTV menija, izborom opcija Upravljanje nalogom/Korisnički nalog/Sve usluge/Open IPTV paketi/HBO. Po isteku promotivnog perioda, od 1. marta 2015. godine, HBO paket, uključujući HBO on Demand, ćete plaćati po redovnoj ceni i nije potrebno da se ponovo prijavljujete."

Napisasmo u isti minut:)Bas tako ,ali ja sam cuo da je gratis ,nisam obracao paznju na ovo ,sada kada procitam ,ok je ,ali malo nisko.
 
Poslednja izmena:
Nisam pre nikad imao aktiviran HBO,znaci da bi trebalo da mi NE naplate?

Ili da proverim ipak,da ih nazovem,nije keru verovati!!!
 
MTS/TS je zadnji menjao bilo koje cene sem filsnog.
Posto su kod drugih cutali, a ja sam jos pre 5 godina pricao sta ce biti ako se cuti, sada je kasno... Kako bese kod Hitlera i onog sto je cutao? Dok su doslo do njega nije imao ko da kaze.
Nego drzavno pa se zale:)

Ptobajte preci na nizi box bez mobilnog ili cutite. Sada je stvarno kasno da se zali na promene.

Kalina jedino razumem, naisao je samo na curane i nije mogao nista. A drugima su prebacili na nizi Box paket.
 
Pa...nije baš tako :)

Na *797# mogu baš svi da provere potrošnju.

Istina da ona ume da se " gubi " tokom meseca ali je vrlo ažurna i gotovo da radi isto kao i aplikacija.

Aplikacija je samo multimedijalno unapređen *797# servis

Ajde mi samo objasni kako da je proverim kada mi izbaci stanje nedostupno! Znaci to nije jedan mesec nego svakog meseca po nedelju dana do isteka istog nema provere stanja pa ti onda gataj koliko ti je minuta ostalo ili si presao kvotu. Znaci ako njima svakog meseca treba toliko vremena da obracunaju potrosnju onda j*bes posao. Onda bolje neka kupe novi program koji ce to da radi a ne da zevzece narod. Hoce da im se placa a nece da ulazu u poboljsanje.
 
...
a ja sam jos pre 5 godina pricao sta ce biti ako se cuti, sada je kasno... Kako bese kod Hitlera i onog sto je cutao? Dok su doslo do njega nije imao ko da kaze.
...
...

ja znam neke koji su još pre 20 godina znali da će biti ... ;) Nego ovo za Hitlera ... treba ''blic krig'' na MTS? :)

Pošto mi rikn'o ONT od Targo-a pa nemam internet, odem u MTS da pitam za neki ADSL, IPTV, levi kroše desni kroše, Box ili šta već nude. A izašao sam sluđen odande. Samo su govorili koliko ja treba da im platim a nikako da kažu šta ja to treba da platim. Strašno. Pomislim onda da pročitam negde nešto o tome te naiđoh na ovu temu. Još strašnije :) Možda ipak odem ponovo do MTS-a. U onom moru nenadležnih, možda ipak postoji neko ko ume da kaže šta ustvari nude :)
 
Ajde mi samo objasni kako da je proverim kada mi izbaci stanje nedostupno! Znaci to nije jedan mesec nego svakog meseca po nedelju dana do isteka istog nema provere stanja pa ti onda gataj koliko ti je minuta ostalo ili si presao kvotu. Znaci ako njima svakog meseca treba toliko vremena da obracunaju potrosnju onda j*bes posao. Onda bolje neka kupe novi program koji ce to da radi a ne da zevzece narod. Hoce da im se placa a nece da ulazu u poboljsanje.

nije stalno i nije svaki mesec i ne traje toliko dugo koliko ti pricas

barem ne kod mene

i nije uvek poslednja nedelja u mesecu

desava se ali mislim da preuvelicavas problem namerno
 
Meni po pravilu nikad neradi prvih nedelju dana u mesecu, desi se da odstupi gore dole neki dan.
 
Ajde mi samo objasni kako da je proverim kada mi izbaci stanje nedostupno! Znaci to nije jedan mesec nego svakog meseca po nedelju dana do isteka istog nema provere stanja pa ti onda gataj koliko ti je minuta ostalo ili si presao kvotu. Znaci ako njima svakog meseca treba toliko vremena da obracunaju potrosnju onda j*bes posao. Onda bolje neka kupe novi program koji ce to da radi a ne da zevzece narod. Hoce da im se placa a nece da ulazu u poboljsanje.

Ovo se skroz slazem, svih ovih godina, mogli su da unaprede to cudo!
Ali, znamo kakvo je stanje sa proverom stanja na MTS-u, pravo za zalbu po tom pitanju sada imaju samo oni koji su prvi put dosli na MTS, i nikada im niko u blizem krugu poznanika nije bio :)
Kome toliko smeta provera stanja kako radi (a pre nekoliko godina je bila skroz beskorisna, bez imalo sale! mozda je nekoliko dana mesecno radila, a i tada je kasnila), ima druga dva operatera... jednog duplo skupljeg, i jednog sa zilion fine printa :)

ja znam neke koji su još pre 20 godina znali da će biti ... ;)
Ti "vizionari" neka ucute malo, prosto mi je komicno kada se nekim ljudima bozanske moci nakaleme :)

A ja sam video sta se desavalo vani, barem u Koreji, koja je po nekim stvarima MNOGO slicna nama. Bilo je ocigledno da ce isto biti i kod nas, samo sto nece biti dobrih strana ;)

Nego ovo za Hitlera ... treba ''blic krig'' na MTS? :)
U ovom slucaju bi sva tri operatera bili Hitler zajedno :)

Možda ipak odem ponovo do MTS-a. U onom moru nenadležnih, možda ipak postoji neko ko ume da kaže šta ustvari nude :)
Meni je stvarno zao sta se radi u nekim poslovnicama, ali posto si ti na NBG (cim imas Targo?), zar nisi otisao do TC Usce? Jeste da tamo rade 4 curkice koje mazu noktice stalno, ali ipak i umeju nesto da kazu, za razliku od velike vecine - a ima i dva OK radnika.

Ako vam je bitno, borite se, nemojte samo cutati kako je lose i nista se ne menja.
 
Sad me zvala "teta" iz telekoma da me pita dali hocu da mi aktiviraju HBO program (besplatni).Ja joj rekoh da sam ga vec aktivirao.Lepo od nje.:d
 
Poslednja izmena:
...

Meni je stvarno zao sta se radi u nekim poslovnicama, ali posto si ti na NBG (cim imas Targo?), zar nisi otisao do TC Usce? Jeste da tamo rade 4 curkice koje mazu noktice stalno, ali ipak i umeju nesto da kazu, za razliku od velike vecine - a ima i dva OK radnika.

...

Ne, nisam na NBG. A i u St. Pazovi ima Targo koji mi trenutno ne radi. Ali ću svakako otići u TC Ušće po pravu informaciju, a onda ću barem znati šta treba da tražim :)
Nekolicina poznanika koristi nekakve Box pakete sa kojima generalno nisu zadovoljni, ali osim MTS-a nemam drugu alternativu Targo-u. U svakom slučaju, raspitaću se malo.
 
Nazad
Vrh Dno